Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Průtok filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Průtok filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 03:33 Muž Louka [49] – Aquael Fan-2plus
Zdravím mám Filtr Aquael Fan-2plus.Měl jsem tam nasavený průtok na 1/3 výkonu a vývod jsem měl natočený podél zadní stěny směrem nahoru cca 3cm pod hladinou.Dělalo to efekt vlnění hladiny.
Včera jsem na vyustění filtru nasadil skrápěč a přidal výkon na 2/3.Skrápěč skrápí celou zadní stranu akvária směrem dopředu(umístění nad hladinou cca 0,5cm).Ale už přemýšlím že výkon stáhnu spátky na 1/3.
Mohu se zeptat jak je to přesně s průtokem?A na vaše názory co je lepší?Jestli skrápět nebo vlnit hladinu?
Efektněji vypadalo vlnění hladiny a ani nedělalo takový hluk.Ale zase skrápěč vypouští vodu s filtru rovnoměrněji do celého akvária a zdá se mi že když vrátím nastavení na 1/3 tak tam nebude ani takový proud.
Dík za všechny názory,rady a komentáře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 11:43 Žena vondr001 [674]
Děkuji za rady, ale vrátím ho. U značkového filtru za 800,- člověk předpokládá, že bude dobře fungovat a ne abych do něj vrážela další prachy výměnou biomolitanu a doufala že to bude fungovat. Nejvíce mne mrzí že to odnesli moji 2 nejmilejší ancíčci. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 09:01 R Muž vaclav [14622] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vondr001
Pokud je molitan příliš jemný vyměňte ho za hrubší biomolitan střední (PPI20)
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 08:52 Muž fido16 [631] Re: vondr001
Tohle je věčný problém s těmito vnitřními filtry často se zanaáší nebo drnčí jak yse zanesou a je potřeba je čistit skoro každý týden. Filtr bych vrátil a pořídil místo něj čerpací hlavu a kostku molitanu. Tohle je skoro bezúdržbová filtrace rok na ni nemusíš sáhnout. :-)

www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 08:09 Žena vondr001 [674]
Právě, že skoro vůbec neběží. Když jsem se po víkendu vrátila domů, filtr neběžel a dva ancíci byli mrtví. :-( Ještě skusím napsat výrobci, jestli mi nejak neporadí a když ne, tak ho vrátím. Když ho vyčistím, tak maká dobře, jenže za dva dny už zase ne. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 00:33 Muž sux [117] - AmerikaRe: vondr001
On tento filtr nemá moc velký výkon - údaj do 100l je fajn ale s naplněmi bude průtok tak poloviční. Pokud běží neřešil bych to, možná bych vyměnil filtr. media za molitan komplet....možná se tu najde někdo kdo ho má a poradí konrétně... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:49 Žena vondr001 [674] Re: sux
Ano, je nastaven na max. průtok. Filtrační media je molitan (penoplastová vložka), filtrační substrát EHEIM SubstratPro a další menší molitan. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 22:36 Muž sux [117] - AmerikaRe: vondr001
Máte nastaven opravdu maximální výkon filtru? Jaký tam máte filt. media?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 21:54 Žena vondr001 [674] – Eheim Biopower 160
Mám problém s novým filtrem Eheim Biopower 160. Po dvou dnech přestane vzduchovat a průtok je minimální, téměř žádný. Když properu molitan, tak zase funguje max ty 2 dny. Takhle to přeci nejde. rozzureny Zkoušela jsem s nim kvrdlat, aby se odvzdušnil, zkoušela jsem různé polohy v akvárku...1cm, 2cm, 3cm... pod hladinou a nic. Měl by někdo ještě nějakou radu prosím sad nebo ho mám vrátit?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:45 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Sestav to podle návodu od výrobce a uvidíš, nebo jak píše Yirka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:41 Muž jeepar [27] – filtr
Hadice jsem čistil, filtr jsem zkoušel naklánět, pořád stejný :-( filtrační náplně jsou čisté, takže by měli bez problémů tu vodu propouštět rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:35 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Cosi přisátého, vcucnutý v hadicích, to je spolehlivá brzda na výkonu. Doporučuji komplet prošťouchnout, profouknout a jak píše kolegyně, pozor na záhyby, zlomy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:31 georg Re: 1kolda1
Zcela jistě to bude způsobovat přidání toho filtračního materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:31 Žena Danila [4489] - Sumci
Nevím, o jaký typ vnějšího Atmana se jedná, ale zkontrolovala bych hadice vedoucí do akvária, jestli nejsou někde ohnuté, podívala bych se na rotor ,vrtulku a zkusila bych filtr několikrát naklonit na strany, jestli není zavzdušněný. Popisované filtrační materiály by až takový vliv mít neměly. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:25 Muž Yirka [9137] Re: 1kolda1
Abys něco vyloučil, budeš muset zkusit filtr nechat běžet bez náplní a pak postupně přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:05 Muž jeepar [27] – Filtr
vážně vás nic nenapadá?.. zkoušel jsem propláchnout hadice... ubrat ten bioakvacit.. zkontroloval jsem, jestli to nemám do sebe blbě zasazený a pořád je to stejný.... rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:48 Muž jeepar [27] – Vnější filtr-malý průtok
Ahoj, mám problém s filtrem ATman (vnější), mám ho cca 2-3 týdny. Vzhledem k základní náplni dole jemný bioakvacit do poloviny přihrádky, výš je keramika (taky do cca 1/2 možná ani ne) a nahoře filtrační vata) Včera jsem filr rozebral a stím, že trochu vylepším tím, že tam dám bioakvacit, který mám připravený na jezírko.. (sice je hrubší, ale lepší než nic, říkal sem si...) takže jsem to udělal následovně.. Dole hrubý bioakvacit (vyřízl jsem kostku tak, aby krabička byla úplně plná, uprostřed jsem nechak keramiku a zbytek volného prostoru jsem doplnil tím stejným bioakvacitem nastríhaným na menší kousky a nahoru jsem místo filtrační vaty dal opět hrubý bioakvacit (do 1/2) a nad něj ten jemný-původní. No a už včera se mi zdálo že to teče míň než před tím a dneska už to teče tak, že z té rampy ta voda stéká po trubce do akvária (dřív stříkala několik centimentrů od trubky). Nevíte někdo co stím? jestli je to tím přidaným bioakvacitem nebo něčím jiným... (je to můj první vnější filtr)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 06:18 R Muž romant [27987] Re: Hoďour
Když máš dost rostlin, tak bubliny nejsou třeba, bude postačovat jenom čeření hladiny, tedy ve většině případů, ale to odsleduješ podle chování ryb, kdyby měly tendenci se sdržovat u hladiny, tak je něco špatně a zareaguješ, přidáním toho provzdušňování a pro sichr výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 22:49 Hoďour Re: romant
Dobře tak to tak nějak nastavim, a co to okysličení kolik bublinek vpouštět je lepší mín nebo víc. Rostlinek je docela dost co je ideální stav vpouštět tam gejzír bublin nebo spíš jen tak trochu.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 22:06 R Muž romant [27987] Re: Hoďour
To jestli stačí nebo ne poznáš až tam budou ryby a podle toho jak často budeš muset čistit, jak se bude ucpávat, když to bude v týdenním intervalu, tak jdi do tý hlavy s kostkou. Nech to nastavený tak, aby se voda točila a hladina čeřila, ideál je výtok vody zároveň s hladinou. Ryby přidávej pomalu a po menších skupinkách, ne všechny najednou a měň často vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 22:02 Hoďour Re: romant
Nee založené je asi před 14dny a jelo naprázdno s rostlinkymi a kořenem z rašeliniště ten dost barvil vodu po týdnu sem ho vyndal byl dost velkej na to akvárko...rostlyny rostou dobře až divně rychle jen mě zajímalo jestly je lepší nastavit ten filtr i ty bubliny na max nebo je to lepší když to nefiltruje a nebunlá až tak moc.Jinak na tu malou nádrž mi přijde že ten filtr stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:54 R Muž romant [27987] Re: Hoďour
To akvárko je včera založený(podle prezenatce), takže bych udělal ještě jinou věc a tou je výměna toho filtru, který je řazen do kategorie tzv. honičů vody a šel do klasiky v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Stratíš 2-3 dny teď v začátku při zajíždění, ale budeš mít filtraci s daleko větším filtračním objemem než tam máš teď a to se může do budoucna hodit. ;-) www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Posléze nastavit výtok vody tak, aby se čeřila hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:45 Hoďour – jakej prutok nastavit a co bublinky
Mám dotaz, mám akvárko 54l a filtr fan-1 s s regulací prutoku a bublákem kolik je ideální nastavit víc vzduchování nebo mín menší prutok nebo větší co je ideální?? pro rybky a rostlinky a kam směrovat ten proud bublin a jeké je ideální hloubla toho odfuku pod hladinou? dík za zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:58 Muž Ad@m [1051] Re: romant
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2012 19:55 R Muž romant [27987] Re: Sera
Osobně bych to neřešil a místo tohoto honiče vody pořídil normální filtr a to třeba klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Získáš tak něolikanásobně větší filtrační objem, než máš doposud a to se vždycky hodí. :-)
Jinak čistit až si řekne, takže z něho voda velmi pomalu vytéká a výtok mít nastavený tak, aby se čeřila hladina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 19:49 Muž Ad@m [1051] – Aquael FAN2 Plus
Ahoj. Na akú rýchlosť máte nastavený tento fiter, ako často ho čistíte a ako hlboko ho máte pod hladinou? Viem, že v návode je aspoň 3cm, ja mám 6. Môže to tak byť? Mám 120l akvárium. Vďaka za reakcie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 18:44 Muž DavidDizzer [26] Re: xnor
Podívám se na to co nejdříve, díky moc (zatím) :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2012 18:43 Muž xnor [71] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku Jasně koleno na výstupu z akva nad sacím košem ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 18:27 Muž DavidDizzer [26] Re: xnor
Tím kolenem na sání, myslíš sací koš? Ten je v pořádku... Bohužel se na to musím podívat až zítra, tak uvidíme... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 08:48 Muž xnor [71] Re: DavidDizzer
Měl jsem stejný problém, průtok se snížil že to sotva teklo a po vyčištění filtru se to moc nezlepšilo. Nakonec jsem zjistil, že je silně zaneseno to koleno na sání. Po vyčištění vše OK. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 23:01 Muž Sid [6645] - RostlinyRe: DavidDizzer
...Říkal jsem, že filtr zanesený není... Díval jsem se již dvakrát a případně vyčistil to málo, co bylo v stále čistých molitanech. Je možné, že to bude tím rotorem nebo ucpanými hadicemi, jinak už mě nic nenapadá...
Tady bych zkusil hledat příčinu: :)
Nyní je proud takový, že se hladina sotva pohybuje. Sice je to trochu tím, že jsem rozstřikovací rampu dal o 1-2 cm níže a průtok z rozstřikovací rampy nařídil přímo na přední sklo, aby se živiny cirkulovaly po celé nádrži...
Zkus, Davide, dát rampu do původní polohy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 22:12 Muž DavidDizzer [26] Re: Haimdol
Díky za reakce
Pro Bob66: Říkal jsem, že filtr zanesený není :-D... Díval jsem se již dvakrát a případně vyčistil to málo, co bylo v stále čistých molitanech.
Je možné, že to bude tím rotorem nebo ucpanými hadicemi, jinak už mě nic nenapadá. Vždyť ten filtr mám velmi velmi krátce, tak jak by se to mohlo tak rychle zacpat? :-D :-D to je trochu zvláštní tedy :-D (mám ho cca od 15.11.2011) :-D

Jinak díky - zkusím se na to podívat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.01.2012 21:30 R Muž Silent [5949] Re: DavidDizzer
Důvodů může být více. Těžko průchodné hmoty (přestože se pravidelně čistí tak molitany časem "zarostou" tak, že je třeba je vyměnit) zanesené hadice dokážou výrazně snížit průtok také, nebo i zanesený rotor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 21:30 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: DavidDizzer
Pokud se snížil průtok na minimum, tak stačí vyčistit filtr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 21:26 Muž DavidDizzer [26] – JBL e 901
Ahoj všem - měl bych také dotaz, co se týče průtoku filtru. Mám vnější filtr JBL e 901 v 240 litrové nádrži. Na začátku zakládání s tímto filtrem byl proud bych řekl asi 3 - 5x větší, než jaký je nyní. Nyní je proud takový, že se hladina sotva pohybuje. Sice je to trochu tím, že jsem rozstřikovací rampu dal o 1-2 cm níže a průtok z rozstřikovací rampy nařídil přímo na přední sklo, aby se živiny cirkulovaly po celé nádrži, ale i tak mi přijde, že je něco špatně.

Proud z této rampy a proud obecně sice je, ale přijde mi opravdu moc moc snížený, oproti při prvním puštění. Průtok se má sice snížit, ale až takto?
Četl jsem tady na "rybicky.net", že to může být ucpaným filtrem - to ale není můj případ. Zavzdušněný také není. Leda zbývají už jen ucpané hadice, ale to se mi také nějak nezdá.

Proto se tedy ptám, má někdo tento filtr doma a má s tím zkušenosti? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:34 Muž MichalK [16] Re: romant
Je to na fóru, jako jasně jsou to rozporuplné názory, jen prostě se vždycky snažím vyhnout všemu co by mohlo mít negativní dopad na akva. To je to samé jako když někdo píše, že na začátku moc světla - málo živin způsobuje růst řas, tak jsem pro jistotu zakryl část žárovky teď alespoň zezačátku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MichalK
Bez jakékoliv filtrace jenom se vzduchováním prvozuju moji 8 litrovou nádržku kde mam malé paví oka a nemám s tím sebemenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:46 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Který z těch článků to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:44 Muž MichalK [16]
Ok dobře, takže já to nechám tak na tom minimu a až se filtr zanese tak to uvolním tak, aby to bylo zhruba pořád stejné :) díky za rady, ono já teď na začátku mám hrůzu úplně ze všeho tak se radši hned ptám...

Sid: Ale, já to našel tady na stránkách ve článcích a na fóru :( Jinak já si zatím bez filtru určitě netroufnu, budu rád, když to bude fungovat alespoň takhle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:10 R Muž romant [27987] Re: MichalK
To, že se rostliny lehce pohupují, to je právě dobře. Dopřej jim přísun živin, oni se zlobit nebudou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2012 14:07 Muž Sid [6645] - Rostliny – Re: MichalK
...No já právě četl, že nemá být moc "proudění" vody u kytek, protože se pak tvoří řasa...
Podobných nesmyslů by se na netu našlo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:06 Muž Sid [6645] - Rostliny – Re: MichalK
...že průtok vnitřního filtru by neměl přesáhnout dvojnásobek objemu nádrže za hodinu, ale nejlépe je průtok 1x objem nádrže za hodinu, mám akvárium 30l a filtr s průtokem 50 - 200l/h...
Já v 16 l nádržce (cca 10 l vody /vysoké dno/) vnitřní filtr s PP (papírový průtok) 220 l/h a 26 l nádržku (20 l vody) s PP 330 l/h - a jde to. :-)
Podobná akvária, stejně jako kterákoli jiná, se mohou provozovat i bez filtrace - záleží, na co si kdo troufne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:06 Muž MichalK [16] Re: romant
No já právě četl, že nemá být moc "proudění" vody u kytek, protože se pak tvoří řasa. Je to ale malé akvárium tak se tomu úplně nevyhnu. Tak jsem to nastavil na hladinu aby to co nejméně šlo na kytky, jenže pořád vidím, jak se lehce pohupují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 14:00 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Každý filtr, jakmile se zašpiní strácí cca polovinu svého papírového výkonu. Cirkulace vody je přínosná zvláštěpak pro rostliny a tak bych ten výkon Tvého filtru společně s tím, jak se bude špinit postupně zvyšoval, bude taktéž záležet na tom jakou překážku v cirkulaci vody budou tvořit rostliny, ale dovedu si představit výkon toho filtru ve Tvém akváriu na maximu s tím, že voda nebude nikterk tvořit horskou bystřinu, ale optimálně cirkulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 13:49 Muž MichalK [16]
Zdravím, ve zdejším článku jsem se dočetl, že průtok vnitřního filtru by neměl přesáhnout dvojnásobek objemu nádrže za hodinu, ale nejlépe je průtok 1x objem nádrže za hodinu, mám akvárium 30l a filtr s průtokem 50 - 200l/h, přiškrtil jsem to skoro na minimum, chci se zeptat, jaké máte s tímto zkušenosti? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 18:15 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Bylo to ono, zanesený trubky, to jsem koukala, co tam bylo bordelu.... A už to zase šlape, jsem tak šťastná, kluci dík!!!!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 14:15 GP Re: Eva_R
jeste predpokladam, ze ta vata je jeste pruchozi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:53 R Muž romant [27987] Re: Eva_R
Nemyslím si. Já tedy nemám ve svým typu žádnou vatu, jenom nahoře takovou rohožku, tak s tou vatou nemám zkušenosti.
EDIT: Ještě mě napadlo podívat se na nasávací koš, jestli ten není nějak přicpanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: romant
Tak jo, večer to zkusím. Kéž by to bylo ono... Taky jsem přišla na to, že jsem po posledním proplachování náplně špatně dala tu bílou vatu, dala jsem jí pod držadlo košíčku, místo nad. Jelo to asi dva měsíce, nemohlo se něco stát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:46 R Muž romant [27987] Re: Eva_R
Určitě bych prověřil tu funkčnost hadic, jak píše GP. Může být něco v nasávací hadici a do filtru se tak dostává méně vody, jako kritický místo bych viděl ten vstup na tom oddělávacím modulu, který se posléze zasouvá do hlavy filtru, mluvím z odobní zkušenosti, měl jsem tam nasátou rybu a proto se filtr nezavodňoval jak měl.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3885-prutok--filtru-?od=201