Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké topítko?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2024 07:57 Muž DokyMichal [3] Re: jab63
Beru na vědomí, nechám 200W to na léto bude bohatě stačit to nebudou takové výkyvy a na zimu vymyslím větrání v místnosti tak aby tam tolik nehaprovala teplota palec , díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2024 07:55 Muž DokyMichal [3] Re: Yirka
Myslel jsem si to taky ale radši jsem chtěl slyšet ještě jiný názor..... víc hlav víc vymyslí ano palec díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2024 07:44 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: DokyMichal
Když uvážím tvůj teplotní extrémní rozdíl teplot v místnosti 16°C a 27°C v 300 litrovém akváriu tak odhaduju, že i těch 500W nebude příliš vypínat. Teoreticky je to opravdu jedno jak píše Yirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2024 07:15 Muž Yirka [9135] Re: DokyMichal
Vyjde ti to plus mínus nastejno. Kratší dohřívání s větší spotřebou nebo delší s menší spotřebou.... Můžeš si to spočítat a uvidíš že tomu tak je. Rozhodující je teplota okolí, tedy místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2024 05:23 Muž DokyMichal [3] – Spotřeba
Zdravím, zeptal bych se mám v akva 300l topitko vnitřní Tetra HT 200W, u společenské nádrže to x let stačilo na 24C, naopak v létě jsem chladil, nicméně nedávno jsem předělal akva na Malawi kde je potřebná vyšší teplota (u mě 26-27C), místnost permanentně v chladných dnech o teplotě 16-18C, momentálně v místnosti 20C. Topitko zvládá vytopit na mnou požadovanou teplotu, nicméně přijde mi že se málokdy vypne, topí neustále aby udrželo vyšší teplotu. Mám v záloze externí Oase 500W. Jde mi o to zda to 200W Tetra tím že jede dost naplno není slabé, zda není lepší vyměnit za záložní externí Oase 500W, zda li teoreticky to silnější nebude více ekonomické? 200W když jede takřka nonstop bude na spotřebu energií asi děs. V létě určitě bude teplota v pohodě i s tím 200W a bude více vypínat, u společenské nádrže jsem spíš v létě chladil abych se dostal na 24C takže u Malawi to bude na pohodu. Jde mi čistě o spotřebu energií. Děkuji za rady, názory potlesk palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2024 19:56 Muž -aNDRe- [5] Re: Beastie
Ahoj Beastie,

chtěl jsem se zeptat. Nějakou dobu nazpět jsi řešila pořázení topítka pro cca 360 l akvárium. Mohu se zeptat, které topítko jsi nakonec zvolila?

Sám mám 360l akvárium a nyní ho řeším. Zdali dám vnitřní nebo vnější od JBL.

Děkuji za info. a přeji fajn večer. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2023 21:18 Muž Lojza007 [1212] Re: Elwira
Do tak malýho akvária podle mě stačí úplně ten nejmenší typ na 25W. U 70W může být i problém s tím, že bude moc velký a špatně se tam vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 16:55 Žena Elwira [0] – Topítko 75W
Všechny zdravím, bude mi prosím stačit 75W topítko do 40 litrů hrubého. Bude se topit pro Bettu, takže vyšší teplota ale akvárium s krycím sklem. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:32 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Používal jsem topítka od různých značek je to téměř jedno. Odpálit se může každé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:27 Muž VLAZA [2] Re: ajajak
A máte nějaké zkušenosti s nějakými značkami?
já mám zkusenosti jen s Diversa Termoplus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:25 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Do 30L nádrže stačí bohatě 20W. Při poruše by bylo po rybách. Velice rychle by stoupala teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:15 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: VLAZA
Na 54L, kdy tam je navíc těch litrů vody ménně, stačí 50W. Asi v tom nebudete mít ryby, co vyžadují 28°C+.
Ušetřit pár desetikaček a pak koukat na rybí polívku, jako už se pár lidem stalo, za to podle mě nestojí. Nešetřil bych na topítku a koupil ověřené značky. (Ale toto sám nevím.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:02 Muž VLAZA [2] Re: ajajak
karanténní nádrž bude mít 30 l a těch 100 W bych dal do 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 09:19 Muž ajajak [228] Re: VLAZA
Do jak velikého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 07:30 Muž VLAZA [2] – Jaké topítko?
Dobrý den,
chci si pořídit topítko na karanténní nádrž přemýšlel jsem tady tohle www.rostlinna-akvaria.cz/…
ale cenově lépe vychází že koupím tohle www.rostlinna-akvaria.cz/… a dám tam co mám 50W z akvária v mojí prezentaci.
Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 16:51 Muž Lojza007 [1212] Re: Beastie
Podle Surpana nebrat Resun, líp ale nedokážu poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 15:50 Muž Yirka [9135] Re: Beastie
Cca 13 let používám nejobyčejnější JK Animals a naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 15:05 Muž 4Sima [1897] Re: Beastie
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tak já mám zkušenosti s těmito topítky, přičemž Hagen mám dvě. Kupodivu všechny fungují a dělají, co mají. Zpracováním mě připadá nejlepší Aquael, Hageny jsem bral kvůli malé výšce. Tetra je ok, ale je lehce delší. Aquael mám zároveň nejkratší dobu, takže s rezervou. Hlavně bych bral něco od zavedené firmy. Externí asi ne ( viz koment NHKG).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2022 14:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Skoro žádný rozdíl. Všechno šmejdy včetně vychvalovaného Jageru.
Externí topítko je další součástka, co může vytopit byt. Mi vyplavilo kancelář, byla v plastu vyhřátá díra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 13:02 Žena Beastie [320] Re: Lojza007
Přestavovala jsem nedávno a zrovna upravovat topítko mě nenapadlo. Asi do toho půjdu no, místo na to mám, nebude to uvnitř, přesně nepolezou mi po tom krevety a šneci a míšení by mohlo být lepší no.
Drahé hobby máme, specificky když se mi za poslední dva měsíce zrovna rozjely dvě topítka a dvě světla :-D

Edit: Je výrazný rozdíl ve značkách? Dělá je AquEl, Hydor, EH a JBL takže jde asi jen o zkušenosti se značkou, protože jinak jsou srovnatelné. V minulé diskuzi někdo nedal dopustit na Hydor, někdo neznal, AquEl může být dobrý, někdo reklamoval...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 12:51 Muž Lojza007 [1212] Re: Beastie
Předpokládám, že v brzké době nedojde k překopání akvária. Pak by se nabízela možnost topné spirály pod substrát. Myslím, že je to nejrovnoměrnější způsob topení.
Jinak jsem se teď díval na Aquael vnitřní a venkovní a příkon na objem mají stejný. U toho externího bude výhoda v lepším promíchávání vody, ale je to za příplatek. Druhá menší výhoda je, že se o to člověk nespálí ani ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 12:37 Žena Beastie [320]
Tak to vypadá, že mi po 10 letech odešlo topítko Eheim Jager v 360l. Pravda včera jsem měnila vodu z kohoutku za studenou, ale v akva je 22 stupňů, na topítku nastaveno 29 a nevím nevím no, už je to přeci jen 24 hodin. Topítko svítí ale na dotek mi nepřijde teplé. Doma je tak 21 stupňů.

Potřebuji mít v akva, ale specificku u dna, 27 stupnů. I takhle mám problém s míšením vody, ať dám topítko kam dám, nikdy nemám vodu rovnoměrně prohřátou, mám studené úseky, u dna je to dost rozdíl. Asi to bude i tím, že nemám až tak silný proud, výstup filtru mám přiškrcený na polovinu.
Přemýšlím proto nad externím topítkem na výpusť filtru, prostor tam na to mám, i když "svisle" si to ještě musím zkontrolovat.
Samozřejmě cena je dost astronomická, přemýšlím ještě, jak to pak je s konzumací elektřiny. Vyplatí se externí za 1500 nebo kolik to je, nebo mám teď jít jen do něčeho za 500 a externí rozmyslet. Tady je na něj kopa různých názorů, a já se trochu bojím, co když koupím nové za 500 a stejně bude v rohu na druhé straně teplota na dně nižší....

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 10:03 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovniceRe: Papik
Super, díky. Zkusím sehnat tu Seru. Mě se to topítko SUNSUN původně líbilo kvůli signalizaci teploty a snadnému externímu ovládání, ale až později jsem se dočetla, že to taky může být pěkný šmejd :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 09:54 Muž Papik [617] Re: Coullie
Kupoval bych raději "lepší" značky. Jedno z nejkratších topítek klasické konstrukce je asi Sera RH 100W. Spokojeně používám 50W a dříve i 25W variantu. Zatím se mi nestalo, že by nedrželo nastavenou teplotu. Snad jen nastavovací kolečko jde poněkud ztuha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 09:38 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovnice – Topítko s termostatem do 100l
Ahoj,

nemáte tip na spolehlivé topítko s termostatem do 100 L hrubého? Aktuálně mám asi půl roku SunSun100, ale přijde mi, že pro udržení stálé teploty musím postupně zvyšovat teplotu na termostatu (reálnou teplotu kontroluji infračerveným teploměrem, když se mi něco nezdá). A dnes přes noc zřejmě odešlo úplně. Diskuze jsem pročetla a přijde mi, že najít spolehlivé topení je docela problém...

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 19:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: peppo
Záleží, jak budeš mít dlouhé hadice, ale protože tam té vody poteče docela dost a rozdíl teplot minimální, tak ty ztráty budou poměrně malé. Pokud tě i ty malé ztráty budou trápit, můžeš to řešit dál, například těmito izolacemi: www.hornbach.cz/…

Účinnost vnitřního topítka je ale samozřejmě vyšší. Taky se při poruše snáz vyměňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2020 18:37 peppo – integrované topítko
Chcel by som sa opýtať na váš názor. Chcel by som si o nejaký čas založiť 330 l akvárium, v ktorom by som potreboval udržiavať teplotu 25 °C. V izbe mám v zime 20 a v lete 22 °C. Filter si chcem zabezepečiť Oase Biomaster 600, otázka znie, či verziu Thermo s integrovaným topítkom alebo bez a topítko samostatné, klasické do akvária. Nejde mi teraz o značku ani o to, koľko ktoré stojí. Ide mi o hypotetickú otázku, či vzhľadom na izbovú teplotu, sa voda cestou do filtra v hadici príliš neochladí, čím by integrované topítko vo filtri nahrievalo nonstop. Pokiaľ by bolo klasické v akváriu, tak by nahrialo vodu a termostat by ho zapínal podľa potreby. Neukameňujte ma. Proste som sa nad tým zamyslel a nejako si neviem odpovedať. Ak máte osobné skúsenosti s integrovaným topítkom v externom filtri, napíšte svoje skúsenosti. Ak nie, budem vďačný aj za názor bez osobnej skúsenosti. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 05:03 R Muž afc1886 [14715] Re: Shaim
Shaim napsal:Takže lidi, opravdu to topítko je potřeba? :)
Ano, protože jsou ryby, kterým by těch tvých 22 stupňů bylo málo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 01:54 Muž Shaim [1]
K čemu využívat topítko pro domácí podmínky, kde je stabilní teplota celoročně?

Já mám v nádržích stabilně okolo 22 stupňů. Nevidím důvod topit. Mám to takto již 8 let.

V Amazonce přeci také teploty kolísají :)

Takže lidi, opravdu to topítko je potřeba? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:03 Muž vlka [3456] Re: silviebaris
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 17:57 Silviebaris
Prosím o radu a tip na nějaké malé topítko do 10 lit akvária...děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 23:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martinka
"Žere" pouze pokud topí (takže ve tvém případě, pokud je teplota v akváriu pod 25°C).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 21:46 Martinka – Dotaz
Žere topítko proud když je v zásuvce a není zrovna sepnuté? (Spíná se samo když teplota klesne pod 25)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 17:02 Muž Tref [20] Re: afc1886
Objednal jsem ten aquael easy ultra heater, snad bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 15:33 R Muž afc1886 [14715] Re: Tref
No jestli chceš topítko kvůli Karla rybicky.net/nadrze/30596 , tak potřebuješ topit na víc než 25℃.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 10:03 Silviebaris Re: Tref
Fotka k příspěvku Já mam tohle,položený na dně,ale da se i přilepit na sklo,tam si nastavíš teplotu jakou chceš...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 09:43 Muž Tref [20] Re: zervajs
Vypadá dobře, ale nejsem si jistý jestli má přednastavenou nějakou teplotu kdy vypne. Vypadá že se zapne a jede nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2019 08:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Anthrax
od výroby na 25 stupňů, jako většina topítek bez regulace, na ali za 10 dolarů, do nana, nebo jen o jeden stupeň nad teplotu místnosti..
asi vyzkouším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 08:08 R Muž Anthrax [4789] Re: zervajs
Vypadá to zajímavě. Ale nedověděl jsem se, jestli to má termostat, natož regulaci. Asi ne co? Aby to netopilo furt a zbytečně moc. Nebo naopak jestli to vůbec dokáže vyhrát na požadovanou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 07:32 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tref
co říkáš na tento ?
abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 01:09 Muž Tref [20] Re: Blackie89
Nad externím přemýšlím do 30l, to co nejmenší chci do 12l bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 22:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Blackie89
No nevím, topítko je celkem kritické zařízení, kde se dostává velmi blízko k sobě 230V~ a voda, ostatně moje fotka níže mluví za vše... Rozhodně bych šel do něčeho evropského, co skutečně má CE a garantuje nějakou funkčnost a úroveň bezpečnosti. Takže když už bych šel do průtokového, bych vybíral něco takového: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 22:11 Muž Blackie89 [493] Re: Tref
Ahoj,
tím, že máš externí filtr (mám stejný jako ty), šel bych do externího topítka - v akváriu nebude vůbec vidět..
já si teď objednal z aliexpressu toto: www.aliexpress.com/… ve 100w provedení za nějakejch 356,- kč i s poštovným, což si myslím, že je fajn a hlavně mi to nebude "hyzdit" akvo....
funkčnost, ale zatím ještě nevím - čekám naň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 21:36 Muž Tref [20] – Co nejmenší topítko
Ahoj, poradil by prosím někdo co nejmenší topítko? Jde mi o velikost a spolehlvost. Zatím to vidím na Aquael Easy Ultra Heater, ale pokud by bylo něco menšího, byl bych rád. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 13:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: _ucx_
:-) tyhle topítka si pamatuju, bez termostatu, nechával jsem je zapnuté furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 13:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – hlavně ne tohle...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vylovil jsem nějaká stará topítka, která jsem kdysi používal, z hloubi skříně. Dva kusy, desetiwattové a třicetiwattové. Zatímco desetiwattové bylo po těch zhruba 30 letech stále ještě v kondici, s třicetiwattovým byla větší legrace. Ne, že by netopilo, což o to, ale...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 16:42 Muž Yirka [9135] Re: Smetany
Asi mám taky štěstí, i když mi ten Atman funguje "jen" 12. rok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 10:28 Muž Papik [617] Re: Maq
Do menších nádrží můžeš zkusit Aquael Easy Ultra Heater, případně starší model pod názvem Aquael Easy Heater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2019 09:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Nepomůžeš si ničím. Ani Eheim není 100%. Mi se zatopila Sera a teď Tetratec má v sobě vodu. Příště koupím nejlevnější ponorné co seženu. Na regulaci mám pro jistotu externí digitální termostat. Uvaření ryb při poruše topítka je relativně běžné.
Edit: Jediné topítko se kterým jsem byl spokojený, byl levný Aquael. Ale nejde soudit z jednoho kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2019 09:43 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Jediné topítko které vlastním je Atman a funguje už 15let. Třeba sem měl jen štěstí :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3861?r=1399