Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Korková kůra jako dekorace?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Korková kůra jako dekorace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 09:39 akrim
tak já jsem připevňovala kůru (sice ne korkovou) do akvárka tím stylem, že jsem k ní připevnila špilky (propíchla jsem kůru u spodu a špilek provlekla napříč ve 2místech) a ty špilky jsem zahrabala pod štěrk. Bohužel to budu muset zrušit, protože já blbá jsem si myslela, že když to řádně vydrhnu, tak už nebude s ničím problém, ale protože je to normální kůra, tak pořád pouští barvu a já mám o práci navíc a musím dát akva do pořádku. Holt za blbost se platí sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 18:38 Muž PT [89] Re: Sarr
Jen tak pro zajimavost; nasel jsem hustotu korku, tak je to 160-240 kg/m/m/m, takze to bude chtit skutecne dobre promyslet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 21:38 Sarr Re: Vrubouš
Jo, tak to ještě nevím, jak to udržím na dně. Pokusím se něco vymyslet. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 18:50 Žena Dinamit [68] Re: Hanz
Dneska už se na drahá vína, hlavně archivní, používá umělý korek a to z jednoho jedinýho důvodu - do korku se může dostat plíseň, která vzniká z vinných kvasinek...
Jinak jak je to s korkem ve vodě, to nevim. Ale tam nejsou kvasinky, takže by to mohlo být OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 18:32 Muž Nik [191] Re: Sarr
Už před drahnou dobou jsem viděl korkovou kůru v knize: Akvárium Peter W. Scott, London, 1991, naklad. Ikar, Praha, 1997, 2. vydání (vypůjčeno z Horácových stránek: www.horacovoakvarium.cz/… - Tímto ti děkuji za zpracování přehledu lieratury ;-) ), kde byla použita jako dekorace v nádrží s halančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 16:23 Muž hanz [27] Re: Sarr
Kdyby byl nejak zavadny tak znej asi nebudou delat spunty na drahe sampanske :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 16:20 Vrubouš Re: Sarr
O prichyceni nejde,ani o ovlivnovani chemizmu vody...Ve stare literature je psano,ze za starych casu se dokonce korek pouzival jako jedina dekorace na pozadi...A to uz mel jen nekdo,jen pan akvarista:-D.Takze toho bych se nebal.Experimentuj a uvidis :-)
Jeste doplnim ze plati to same,jako pro jakoukoliv dekoraci do akvarka,at uz koreny,kameny nebo vetve.Poradne vydrhnout v horke vode kartacem,tot vse.
Sarr,jak vyresis zatizeni?Budes to lepit na kameny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 16:11 Sarr Re: Mrakoplash
Když ta kůra nebude kazit vodu, tak takovej malej technickej problém už není problém vyřešit. ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 16:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sarr
spis by me zajimalo jak ho chces udrzet na dne ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 16:01 Sarr – Korková kůra jako dekorace?
Ahoj, dnes jsem viděl v jedné teraristické prodejně v nabídce korkovou kůru, která byla v celku z větve o průměru asi 15cm, délka 100cm. Chtěl jsem se zeptat, jesli by jí bylo možno použít jako dekoraci na dno akvária. Jestli ano, jek se má ten korek ošetřit, aby neovlivňoval kvalitu vody.
Díky za radu. Sarr ;-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2108x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3715-korkova-kura-jako-dekorace