Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 11:59 Muž kortezhugo [983]
Teraz som sa aj ja dal na odchov cca40ks...
Uz maju cca 1cm ale mam ich pre "istotu" v 12L akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:55 JagerMaister
ano to hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 10:55 RAP – Re: Inky
Když se starají, tak je to v pořádku. :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 09:50 JagerMaister
;-) ok vďaka starajú sao ne 3dni no uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 08:46 RAP – Re: Inky
U cichlid trvá vykulení průměrně 2-3dny v závislosti na teplotě. Pokud jikra zbělá, je špatná - napadená plísní. Rodiče tyto jikry likvidují-sežerou. Ryby se musí péči o jikry i potěr naučit. Některé páry to zvládnou hned u prvního, jiným to trvá déle. Proto bych u mladých párů první tři výtěry "nezmatkoval". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 08:44 R Muž Silent [5949] – Re: Inky
Bílé jikry jsou neoplodněné a rodiče je odstraní. Vzhledem k tomu, že to je jejich první výtěr a ve společné nádrži k tomu, tak jikry nejspíše sežrali rodiče sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 08:38 JagerMaister
prosím poraďte :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 07:54 JagerMaister
mám otázku ohľadom trenia mojich skalárov , vytreli sa mi na list echinodoru no najprv som chcel ikry odobrať ale nechal som to na prírodu na druhý deň pozerám ikry sú tam a už bolo vidiet že asi 10 zbelelo ale žiadny poter a dnes pomyzlo z ikier a žiaden poter aká je príčina mno je to ich prvý výter tk ? :-) coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:40 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já dávám na jikry od skalár Acriflavinu tak 1 kapku na litr! A plavou jak diví, ale jednou se mi taky stalo, že se nerozplavali prostě zůstali na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:09 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: halenar1984
Běžné dávkování je 5ml na cca 50-180l vody, dle značky přípravku. Pokud ošetřuješ jikry, může být voda zbarvena více intenzivněji. Ale se skalárami nemám zkušenosti.

a uz jsi slysel ze kdyz nedelas mezi vetami tecky a carky a nepises velka pismena na zacatku vety tak se to neda vubec cist tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 16:31 halenar1984
asi na 10 litrov ide 5ml acriflavinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 23:06 Muž kortezhugo [983] – Re: halenar1984
kolko je - "vela akriflavinu"???
...inac "Zaklad inych lieciv" a prevencii.....
Dnes je taka doba ze "malo kto" uvadza presne zlozenie pripravku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:03 halenar1984 – skalare
ahojte mam male skalare pekne sa mi vyliahli cakal som kim sa rozplavaju uz som myslel ze to bude ok ale male iba behaju po spodu akva maju take trhave pohyby a uz druhy tyzden ich mam myslim ze uz by mali pekne plavat ci nie je im pekne vidiet ocka aj zltkovy vak uz maju straveny ale stale nic neplavaju niekde som pocul ze ked sa da vela akriflavinu ze sa ikry viliahnu ale nerozplavaju alebo mate neake ine rady dikes fakt uz som zufaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 19:17 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku Co poviete? - odchovat? ci nie? :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:38 RAP
Rozmnožování skalárů napsal:.... jestli by se mohli třit skaláry z jiných druhů...jako např. mramorová a amazonská...
Nejedná se o druhy, ale o barevné variace. Druhy jsou jen tři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Rozmnožování skalárů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:12 JagerMaister
áno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:51 Rozmnožování skalárů – Rozmnožování skalárů (růzdných druhů)
Dobrý den
Sem uplný laik a chtěl bych se vás zeptat jestli by se mohli třit skaláry z jiných druhů...jako např. mramorová a amazonská...(pochopitelne sameček a samice :-D )..jestli se vytřou a vznikne něco mezi :-D
Děkuji za brzkou odpověď... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 18:40 Muž Yirka [9141] Re: Aďulík
V té tvé nádrži nic vhodnějšího nemá. Zkus jí něco nabídnout. (Rostlina, třecí kužel, třecí plocha).
Edit: jinak ta tvá nádrž pro skaláry není vůbec vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 18:26 Aďulík – skaláři
Fotka k příspěvku nevim co mám dělat-skalára mi klade asi co 1-2 mesice klade jikry na filtr-neví někdo co s tím?celý filtr odpojit a dat do porodničky?diky za odpovedi coze
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:02 R Muž romant [27987] – Re: halenar1984
No,já jsem se podobně snažil a nadbíhal jim, skoušel možný nemožný a když jsem rezignoval a nechal je bez rodičů v tý samý vodě co mají v akva, taky žádnej zázrak (ph 7, celk. tvrdost 15), tak se to světe div se podařilo. Povedla se mě odchovat asi polovina z nakladenejch jiker. Takže někdy méně, je opravdu více. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:01 Muž Yirka [9141] – Re: halenar1984
Tak jim to odsaj..... I porodnička potřebuje údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:57 halenar1984
no to som skusal uz dost krat ale ani jeden krat to nevislo vzdy si to pozrali rozmyslal som ci to nerobi ten raselinovy vyluh embria sa nemozu odlepit od umelej dosticky stale tam vrtia chvostikmy a ked padnu na dno su tam s toho vyluhu neake usadeniny a ci to v nich nedostanu tu plesen fakt som uz zufali raz davnejsie sa mi ich podarilo rozplavat v uúplne tvrdej vode a teraz aj vodicka dobra z demikolony odstata a nic fakt neviem sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 17:44 Muž Yirka [9141] – Re: halenar1984
Co ještě zkusit je nechat "odchovat" rodiči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 15:52 halenar1984
yirka davam do vody acriflavin a raselinovy vyluh a vzduchovanie hlasika kamienok a jemne vzduchovanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:01 Muž Yirka [9141] – Re: halenar1984
Dáváš do vody nějaký protiplísňový přípravek? Jak vzduchuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:25 halenar1984
ahojte mam problem zo skalarmy vytreli sa mi uz piaty krat a vzdy to stroskota na konci embria sa mi pekne vykulia vrtia chvostikmi a ked sa maju uz rozplavat tak mi vsetki zaplesneju prosim poradte uz som fakt zufali daval som aj vodu z demilolony a aj vodu priamo z akvaria kde sa vytreli rodicia teplota 29 C fakt uz neviem co dalej

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Opteron
...JJ tiez drzim palce... palec
ja neodchovavam uz par rokov...mam na to...
1.v malom sa to neoplati
2.nemam kde - "treba zvlast aqua"
3.nechcem chovatelom "skakat" do kseftu - ked viem ze to ajtak nie je bohvie co....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:09 Muž Martex42 [20] - Tetry
To je dobře že jsi na to přišel. Skaláři mi tak jdou a mám tak tak 95% úspěšnost. Tak ať se ti daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 17:25 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Opteron
Takže dnes má plůdek již 3 týdny a daří se mu opravdu skvěle, zjistil jsem proč se první výtěry nedařily, nebylo to 15cm kamínkem ale tím že pár byl moc mladý a jikry byly velmi malé a po vykulení nebyly schopny pozřít vylíhlé artemie, nyní jsou rybky už po vykulení pozřít tak velké sousto a zatím se asi 95% plůdku drží. Pozor tedy na první výtěry mladých párů.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 10:07 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: kortezhugo
No zkoušel jsem je nechat s jikrami ale pořrali je do pěti hodin, kolem akvária se totiž chodí tak nemají klid, uvidím co z toho teď bude, jak jsem včera psal tak už dneska plavou tak snad tentokrát neuhynou jako ti předešlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 00:42 Muž kortezhugo [983] – Re: Opteron
Fotka k příspěvku ono zalezi na aqua - lebo ked maju "klud" a je tam par tak sa vedia o to krasne postarat...
...ja uz neodchovavam - pre mna to nema cenu...
foto z 1.1.2003
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 00:05 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: roboko
Díky za tip, mrknu se jestli ji mám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 23:07 roboko – odpověd na dotaz o chovu skalar
Zajimate-li se intenzívně chovem skalár doporučoval bych Vám pořídit si knížku od pana Jana Buzranovského Dobrodružství s amazonskými anděli.zde je o skalárach všechno od A do Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 15:40 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Baterka39
Ahoj, no já dávám něco preventivního od Dajany a ze cca 300 jiker mi zaplesniví okolo 3-7ks, rybky se vykulí a rozplavou ale po rozplavání mi během čtyř dnů uhynuly všechny, je možné že jsem to ubil tím velkým kamínkem a silným vzduchováním tak teď to zkouším znova, rodiče se třou každých 6-8 dní a už zase mám vykulené jikry, předpokládám že dnes večer se začnou rozplavávat. Dost vydatně jsem to krmil takže je možné že kvalita vody výrazně klesla, uvidíme jak to půjde, kdysi jsem měl křížený pár který se vytřel a vyrostlo asi 70% rybek bez jakýchkoliv problémů, inu každý pár je jiný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 14:13 Muž Baterka39 [3] – Re: skalárka
Ahoj, já dal mycopur od Sery za 139,- a vždy bez problému(5 kapek na 10 litrů). :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:27 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: host
To že odchovávám terčovce neznamená že skaláry půjdou taky, kdysi jsem měl křížený pár ze zlaté a mramorové formy a třeli se každých 10 dní a nebyl žádný problém s odchovem, tito co je mám teď se třou cca 7 dní a jelikož jsou mladí a teprve teď se podařilo úspěšně rozplavat cca 90% jiker tak zatím nemám zkušenosti...u terčovců se o první zakrmení postarají rodiče, není to tedy to samé jako skaláry. Každopádně díky za rady, skaláry jsem odchovával artemiemi a když jsem začínal s akvaristikou podařilo se mi jich pár odchovat i na nadrceném vločkovém krmivu, není to ale moc úspěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:22 host – Re: Opteron
Vy, který na sousedním webu úspěšně odchováváte terčovce se ptáte na takovou maličkost?
Ale budiž, vyhoďte 15cm šutr (potěr akorát ubijete), dejte malý kamínek a jemně vzduchujte. Poté vemte planktonku, v rybníku nalovte vířníka či nauplie a s citem krmte. Pokud tato možnost není, naložte artemii a krmte artemií, opět s citem. Denní obměna, s odkalením zbytků krmení, decky či dvou vody také není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:02 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Mrtvé rybky po 4 dnech rozplavání
Tak se mi po dlouhé době vytvořil pár skalár, vylíhnutí a rozplavání bylo bezproblémové s asi 90% úspěšností cca 200 rybek, začal jsem tedy krmit 3x denně krmivem pro potěr od JBL "JBL NobilFluid Artemia 50ml" 10-15kapek, bohužel asi 4 dny kdy už rybky plavaly jsem začal nalézat uhynulé rybky a trvalo to asi 3 dny a celé akvárko bylo mrtvé, mám podezření že jsem je až moc krmil, ale chtěl bych se raději poradit s ostatními čím by to mohlo být, vzduchoval jsem jim intenzivně přes 15cm kámen takže kyslíku by měli mít dost, možná to vzduchování ale zahýbalo s pH.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:16 reddriver
tak dobrý, všechny se rozplavaly;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:20 reddriver
jinak s tou teplotou, druhej den tam měly 21°C ocáskama přestaly úplně mávat, tak jsem tam dal topení na 28°C a hle..začly se všechny hejbat ocázkama ale v leže..jinak zatím nekrmím, čekám do rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:18 reddriver
jinak jak pokračuji: u rodičů jsem nechal cca 20 jedinců..ti všechny už plavou ve společenském akva..stále to rodiče hlídají..postupně jim je ale beru..ty co jsem vzal hned po vykulení tak mi leži ve výchovným na zádech ale mávaj ocázky, ti co byly u rodičů už plavou...myslíte, že to rozhejbou i ti ostatní? hold je vidět že rodiče jim asi hodně pomohli;) otázkou je zda by je uhlídali i tak všechny tedka jich tam maj ještě cca 10 tak jsem zvědav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:32 Muž discus [127]
reddriver napsal: artemie vím co je ale o cyklopu jsem neslyšel, může někdo objastnit? Tu je jeden odkaz na cyklop www.sazp.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:30 Muž discus [127]
Najlepšia je artemia. Od tej choroby nedonesieš a dobre ti poter porastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:55 reddriver
jo aha no tak to jsem párkrát chytal na rybníku, ale od tý doby co jsem si přitáhl pár něčeho co hrozně v noci cvrkalo no prostě šílený:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:34 R Muž Silent [5949] – Re: reddriver
Cyklop jsou buchanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:34 R Muž romant [27987] – Re: reddriver
Je to v podstatě plankton který se dá nalovit na rybnících v přírodě, ale pokud vím, tak se prodává i mraženej, ovšem živá potrava je živá potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:25 reddriver
artemie vím co je ale o cyklopu jsem neslyšel, může někdo objastnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2010 17:53 Muž discus [127]
Treba ich každopádne dať do iného akvária. Stačí aj 10 litrová elementka na rozplávanie. Prvé dni ich treba kŕmiť vyliahnutou artémiou. Môže byť aj cyklop. Skrátka živou potravou, inak s nich nebude nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 17:15 rriki – Re: romant
bublat jo topit ne ,můžeš dát mikry.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703?od=1019