Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podložka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Podložka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 09:13 Muž Yirka [9141] Re: Mrazik1983
Předpokládám, že to je v cm, ale i tak bych to nechal na šíři z jednoho kusu. Těch 5mm/2= 2,5mm na každou stranu se prakticky srovná deformací při zatížení, zvláště bude-li to obyčejný zateplovací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:30 Mrazik1983 Re: kortezhugo
tak díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:28 Muž kortezhugo [983] Re: Mrazik1983
no ako som pisal...-kludne aj z viacerych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:19 Mrazik1983 Re: kortezhugo
tlouška bude určo stejná :) kdybych bral ten extrudovanej ten má šíři 59,5 mm i když udávají 60. Mám to položit na něj s tím že bude akva přečnívat o těch 5 mm nebo to radši sestavit ze dvou kusů? děkuji a omlouvám se , že se pořád vyptávám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:09 Muž kortezhugo [983] Re: Mrazik1983
samozrejme...-aj z viacerych ks
-ved hrubka bude rovnaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:03 Mrazik1983 Re: pajaman
díky za reakce něco tam dám určitě přece jenom mám strach,že mi nějaký ten bordel může pod akva zůstat i když podstavec pořádně otřu, tak akvárko nějakou tu dobu bude ležet na zemi a spodek akva dost dobře neotřu.Jěště bych se chtěl zeptat když bych dal ten polystyren můžu ho sestavit ze dvou kusů? prodávjí se standart délky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 20:41 Muž pajaman [15]
Jak řikáš,co člověk to názor. Polystyrenem nic nezkazíš,klidně třeba karimatku,nebo něco podobnýho.
Já myslim že se z toho dělá zbytečná věda.Jde o to abys po akva neměl něco tvrdýho,zrnko písku a pod.Ty podložky srovnaj případný nerovnosti,jako třeba ten písek,vykukující hlavy šroubku a pod.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 20:37 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Mrazik1983
myslím si že stačí obyčajný zateplovací..ja som dal dokonca čiernu karimatku..lacnejšia verzia ako drahe podložky ..princíp ten istý
EDIT: pri takom veľkom akvarku ako máš ty ba som podložku nedával..váha akvarka by ju úplne zlisovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 20:32 Mrazik1983 – co pod akva
Zdravím lidičky, zakládám nové akva rozměry 160/60/60 576L a řeším jakou podložku pod akva.Budu rád,když mi poradíte.Favorit je polystyren, ale nevím který je lepší, jestli extrudovaný nebo obyč zateplovací. Koukal sem co člověk to názor. tlouštku bych viděl asi tak 20mm co?.
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:24 Muž fido16 [631]
Čauky chci se zeptat budu pořizovat akva 100x50x50 a zajímá mě váš názor na podložku pod toto akva nabízí 5mm která se dodává k většině akvárií ale to se mi zdá už na tento objem dost tenká co jiného zvolit dát třeba 2 podložky? Díky za reakce
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 07:50 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: martmart
Peníze z pojistky přeci jen nenahradí ty starosti s rekonstrukcí podlahy, takže nějaká vana určitě není špatná. Může se hodit i při běžné údržbě. Materiál je hodně závislý na zbytku nábytku. Napadl mě nerez plech, ale fakt netuším jak by to vypadalo. Dalo by se použit řádně lakované dřevo, ale to by bylo tlusté. Možná by nejlepší bylo sklo. Takové akvárium v akváriu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 22:56 Muž martmart [106] Re: Lada22
deska na kuchyň. linku ideální, aspoň u me:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 22:28 Muž Lada22 [28]
Zdravím,dnes jsem dovezl stojan pod aqa 140x50x50(350l.) svařený z jeklů(6ks noh,40x40mm) a eL profilu 40x40.Aqarium přijde do rámu z elka a to na "nějaký dřevo" a 2cm polystyren.Jde mě o to jaky dřevo,potažmo desku tam mám dát,zda musí být z jednoho kusu třeba lamino tl 18mm,nebo třeba naskládané palubky s perem a drážkou tl 10mm (těch mám totiž plný sklep).Do holého rámu kde by byly podepřené pouze 2cm po celém obvodu aquária to dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2011 12:23 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: afinko
Tak si dej bacha na to "pozvolné unikání" protože pojišťovny jsou pěkné "píp". Pokud by ti akvárko dejme tomu přes víkend,když nebudeš doma povolilo a postupně vyteklo, nedostaneš od pojišťovny ani korunu. Pokud by se tak stalo, popadni kladivo a flákni do skla a pak tvrď. že jsi stěhoval třeba stůl a vrazil do avária rohem v důsledku náhlé nevolnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 12:50 Muž afinko [27] Re: beowulfx
Ja som si k poistke na byt (UNIQUA) dal pripoistene original pre nehodu akvaria, stoji to 80 KC na rok. podobne produkty ponuka aj Wustenroot a urcite kopu inych poistovni:
www.pojisteni.cz/…

20. Škoda způsobená vodou z akvária
Pojištění se vztahuje na škody, které vzniknou na pojištěných věcech vodou, která unikla z akvária v důsledku jeho náhlého rozbití (prasknutí).
Limit plnění činí 30 000 Kč v typu pojištění PLUS a 60 000 Kč v typu pojištění SUPERPLUS.
Vyloučeny jsou škody způsobené vylitím, vycákáním, přelitím, pozvolným unikáním, vlhkostí, plísní, houbou, nebo rzí.
Pojištění se nevztahuje na škody na akváriu, škody způsobené ztrátou vody, škody způsobené živočichům v akváriu žijícím, rostlinám a ostatním věcem v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 01:01 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: gupka
No pokud to nechal vyrobit u jakéhosi Franty z roboty, který údajně cosi už ze skla polepil, to by se pak nebylo čemu divit, každopádně by to měl lepit někdo, kdo již má s tím nějaké zkušenosti a umí to. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:48 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
pozor: muj tátasi nechal vyrobit akva a byl to peknej cedník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2011 21:15 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Bob66
Je to přesně tak jak píše Bob, zkázková výroba je ve většině případů kvalitnější než průmyslová, pokud si vyberes správného sklenáře, nebo fa. která se zabývá lepením akva, ve většině připadů Ti akva zhotoví mnohem kvalitněji něž kupované, většinou používají tlustší skla, kvalitní silikony i výztuže, velké sériové fa. se snaží samozřejmě na všem možném ušetřit aby měli co největší zisky, malí výrobci musí sázet hlavně na dobré renomé a jméno, aby je lidé doporučovali a nechávali si co nejvíce u nich zhotovovat svá akva. Já mám např. velmi dobré zkušenosti s fa. AkvaFARDA ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2011 19:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
wiku napsal: Běžně prodávané rozměry akvárií mi nevyhovují, proto jsem si objednal zakázkovou výrobu lepením ve sklářské firmě. Je to kusová výroba a tedy riziko nehody je větší než u velkosériově vyráběných akvárií standartních rozměrů.


Můj názor je opačný, riziko bude mnohem menší u výrobku přímo na zakázku X-) Riziko je minimální ale nikdy nelze vyloučit a raději bych to řešil dobrou pojistkou než vymýšlet něco podobného hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 17:52 wiku – Odtoková podložka/vanička pod akvárium
Zdravím všechny kolegy akvaristy. Brzy budu pořizovat novou 230litrů nádrž. Dosud jsem měl jen malou 50ku. Běžně prodávané rozměry akvárií mi nevyhovují, proto jsem si objednal zakázkovou výrobu lepením ve sklářské firmě. Je to kusová výroba a tedy riziko nehody je větší než u velkosériově vyráběných akvárií standartních rozměrů. V pokoji kde bude akvárium je dřevotřísková podlaha. A jak je známo, nasáknutá dřevotříska nabobtná a už nikdy se nevrátí do původního stavu. To si nemohu dovolit, neboť takováto havárie by znamenala vytrhání celé podlahy. Vymyslel jsem tedy podložku pod akvárium, která bude mít tvar mělké vaničky a odtok z ní povede do odpadní roury. Kdyby akvárium začalo sáknout ve spoji, voda steče po venkovní stěne a odteče do odpadu.
Jestliže máte jakékoli nápady ke konstrukci nebo materiálu vaničky, sem s nimi. Mám sice už dvě varianty vymyšlené, ale rád se nechám inspirovat.

Za náměty předem děkuji
Wiku
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 09:13 R Muž Silent [5949] – Re: Masoxik
Bublina v silikonu. Pokud je jediná a nebude se rozšiřovat neměla by dělat potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 09:11 Masoxik – Problem s akva pri plneni
Fotka k příspěvku jeste foto bile cary
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 09:10 masoxik – Problem s akva pri plneni
Fotka k příspěvku Prosim nekoho o radu.

plnim vypoukle akvarium lezici na skrince z masivu. akvarium ma 240l. 120x40x50.
Skrinku jsem vystuzil na dvou mistech pod akvariem a zaroven opatril jeste dvema nohami.
Deska pod akvariem se ale prohla asi o 1/4mm pri naplneni akva na 80%. pod akva je 1cm tlusty polystyren. rikal jsem si ze 1/4mm prohnuti desky je v mezich normy a polystyren to hrave vyrovna, ale co me prekvapilo, tak na silikonu uprostred celni steny se mi objevila bila smouha. ted poradte je to problem? nebo se nemusim strachovat.

Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:19 Muž Yirka [9141]
Fotka k příspěvku Koukám, že se nedaří vložit detail, zkusím fotku z předinstalace mé větší nádrže. Jsou tam slepeny 3 na sobě, stačily by dvě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 14:16 Muž Yirka [9141]
Fotka k příspěvku Levné a pohledné je též použití podložky pod plovoucí podlahy zn. Mirelon, tl. 5mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ČUPR
jen si te dovolim doplnit... chce to pouzit spravnou tvrdost polystyrenu, pro mensi akva staci i ten na podlahy, extrudak je pomerne drahej, ale lepe odolava vlhkosti
a misto tapety se da pouzit i PVC izolacni paska (vyrabi se v sirce 1,5 az 5cm), a polystyren pod minicka (12L) jsem obalil cernou samolepici balici folii (neco jako potravinova folie), cerna vypada sik

jo a taky jsem resil, aby slo akvarkem (80x40x30 cm) soupat po stole, pomohl kus koberce, kterej jsem dal pod ten oblepenej polystyren, koberec je tmave modrej, takovej filcovitej, takze to vcelku dobre klouze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:38 Muž ČUPR [204] - Tetry
...již jsem to nestihl přidat reakci do jednoho příspěvku. Přečti si i další moje rady a doporučení níže... ;-) Vhodnější jak "obyčejný" polystyrén je ten tvrzený - Extrudovaný polystyrén - seženeš ho prakticky všude ve stavebninách (HORNBACH, OBI, BAUMAX....) a pěkně se dá řezat bez "otřepů".
Hodně zdaru! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 13:31 Muž ČUPR [204] - Tetry
Hlavně si dej pozor, ať se Ti nedostane i sebemenší zrnko písku mezi spodní sklo a podložku. To je nejčastější důvod k pozdější destrukci spodního skla. Jinak pokud mohu osobně doporučit, tak polystyrén - je nejvhodnějším materiálem - dá se obalit vhodnou tapetou - viz moje prezentace rybicky.net/nadrz/2477/0.jpg , nebo můžeš použít karimatku vhodné barvy. Nezapomeň ponechat přesah minimálně 1 cm na každé straně akvária, protože až se akvárium pod svoji tíhou "zakousne" do té měkké hmoty karimatky, tak by Ti krátký přesah odstával. Viz moje další prezezentace - (asi nejlépe je to vidět zde: rybicky.net/nadrz/6520/74.jpg , to je druhý den po založení akvária)
Ať se daří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:27 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: pietro84
Pokud je prohnutá do tvaru "U" tak to moc nevadí, jen je třeba dávat pozor aby uprostřed akvária nebyl nějaký hodně těžký kámen. Obráceně prohnutá deska už je horší ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2010 09:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: pietro84
deska se tam dává pokud se skříňka prohýbá. Jinak se normálně pod akvárko dává polystyren, speciální podložka nebo třeba karimatka. Měla by vyrovnat případné menší nerovnosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 09:16 pietro84 – deska pod akváriem a jeho podložení
Chtěl jsem se zeptat na podložení akva. Zakládám nové a mám obavy, že když deska pod akva není úplně rovná, dno časem praskne. Je to 98l. Rozměry má 70x35x40. Prošel jsem s vodováhou snad všechny skříňky v bytě, na kterých by mohlo stát a žádná není dokonale rovná. Ta původní, na kterou bych ho rád postavil je fortelní skříňka, ale opět její vrchní deska není absolutně rovná. Vyřeší tento problém polystyrén? Aby nedocházelo k pnutí a pak to neprasklo. A jak široký. Zatím jsem tam dal 1cm tlustý a všude fajn, ale pod dvěma předními rohy je asi 1-2mm mezera. Někdo radí i koupit novou desku na kuchyňské linky, ale ta zřejmě taky nebude dokonale rovná. Existuje vůbec nějaká rovná deska a navíc ještě fortelní, aby se pod váhou akva pak následně neprohla? Díky moc za rady a pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 08:26 ludo – polystyren pod akva
Stojan pod AQ je ocelový, nosníky jsou v celku,na nich bude položena 18 mm dřevotříska takže rovina je zajištěna a na ní 2 cm polystyren(měl jsem obavy jen z polystyrenu) díky všem za rady. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 05:20 Muž j0hny [86]
Dam, jednu radu: prepocitajte si to na zatazenie na stvorcovy centimeter, a skuste zatlacit prstom.
Urcite staci aj klasicky centimetrovy PS aj pod XYZ litrove akvarium, hlavne je, ze pripadne zrnko piesku sa zarije do PS, a nestoji na tom akvarko (kriticke prehnutie dna akvaria). Cim viac ma stlpec vody, tym tuhsi PS je treba.
Treba tiez brat do uvahy nerovnost podkladu. Ja mam 3cm klasicky PS na lochu 126x30 (150kg) a je to zbytocne vela napriek tomu, ze to mam na konzolach upevnenych na stene (rovina dosky na konzolach v tolerancii +- 1mm).
Ked je akvarko na preciznej skrynke z dreva, a skrynka stoji na dost rovnej podlahe, staci tam uplne karimatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:52 Muž Pufli [3]
Skôr ako polystyren je dôležité, aby plocha na ktorú kladiete akva bola čo najrovnešia a najpevnejšia 20 mm poystyrén je viac ako dostačujúci. Treba si uvedomiť, že aj male zrnko piesku pri takej hmotnosti môže spôsobyt prasknutie akva a tomu ma X-) zabranit podložka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:17 Muž hop [26] - Rostliny – Re: petr
stačí i 10mm, záleží jak veliké je aq. pod 100l dávám 10mm pod 540l mám 20mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:11 R Muž romant [27987] – Re: ludo
Pokud bude mít tu správnou nosnost a stabilitu to co je pod tím polystyrenem, tak bych se toho nebál. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:09 ludo – Polystyren pod akva
Dobrý den,chci se zeptat zkušených.Zvažuji umístění nádrže 250*60*65cm výška(975 l)na
2 cm polystyren.Mám takto umístěnou nádrž 176*50*50 již 3 roky a zatím žádný problém.
Děkuji předem za vaše postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:14 svistik – Podložka
Fotka k příspěvku Mám doma podobný set jako už tu byl na obrázku níže (akorát na klasickém akvarijním stolku) a předevčírem odešlo dno do věčných lovišť. Zhruba u pravého středového vyztužení akvárko prasklo. takže i pro takovýto set je vhodné dát něco pod něj. Pravděpodobně to bude starší karimatka, ale nevím kam tu podložku dát. Mezi stolek a ten plastový "držák" nebo raději mezi plast a dno? Tipuju druhou variantu, ale přecijen bych to raději měl od někoho zkušenějšího potvrzeno. A druhý dotaz: dáváte nějaký podklad mezi sklo a dno? Taky karimatka, nebo něco jiného? Nebo čím to sklo chránit abych zas na rychlo nemusel odchytávat rybky a chytat nervy, že zas vytopím sousedy? Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 02:44 GP – Re: Roman
spis dukladne podlozit kameny zevnitr... ale to by melo byt tak jako tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:22 Muž Dušan2 [1]
Já mám pod svým karimatku, a pod 100 litrovým jsem měl jekor, oboje v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:16 Libor123 – Re: stavik
Ahojky. Samozřejmě můžeš dát polystyren 1- 2 cm ale stejně dobře ti může posloužit kus strého dobře vysátého koberce či jekoru. Já osobně jsem koupil kus čistícího koberc a mám to na tom akvárko. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: stavik
Na tuhle podložku jsem přilepil silikonem 70 litr z 10 mm skla, pod ním je 1 cm polystyrenu a jedem. Ten plast vydrží hodně, takže i další dotazy s podložkou - asi to bude fungovat stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Roman
To udrží neboj X-) Nebo pro klid duše to vyplň třeba karimatkou nebo slabým polystyrénem, ale není to třeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:44 Roman
Koupil jsem setové akvárium Fluval Roma 90L , vespodu akvária je plastový podstavec ,kteý je napevno přilepený silikonem.Rámeček je pouze po obvodu a dno akvaria je asi 1cm vevzduchu, takže celá váha akva drži jenom kraje.Chtěl bych tam nejake vetší kameny a mám docela strach že by se mohlo dno probořit.Nevím jestli je dno ze silnějšího skla ,(nejde to vidět)ostatni sklo je asi 6mm.Žádné upozornění že by se to mělo někde podládat nebylo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 17:17 Muž Yirka [9141] – Re: HansH1
Zde v nařezaném stavu: rybicky.net/k/forum/86068.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 13:18 HansH1
Já mám třeba pod akvárkem Mirelon, vyšel mě ve 2 vrstvách (dohromady 8mm) na 20kč a jsem spokojený. kdo neví, je to tohle:
www.obchod-izolace.cz/…

Je pod akvárkem 100 litrů a sedlo si to tak o 2-3mm, takže myslím že je to v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:32 Muž Landvir [57]
Ok dekuji vám všem moc za rady, dám tam 2-3cm polystyren a kdyby si to nechtelo nejak sednout vypodlozim to kartonem nebo filcem, ještě jednou díky a mějte se ;-) Landvir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 10:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Landvir
No však. Ty dva milimetry se krásně srovnají a zbytek si sedne a když ne, tak se mi to nezdá tak hrozné. Myslím, že 10 cm ve vzduchu u takhle malé nádrže by problém nedělalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 08:42 Muž Yirka [9141] – Re: JuraS
Jj, přesně tak jsem to viděl i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 08:36 JuraS
pardon..mm srovná polystyren, ale raději bych to srovnal třeba letákama..rozložit noviny a srovnat..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3588?od=277