Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Korály

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Korály
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2007 15:29 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Atti
Dej to z nádrže ven.pokud budeš mít ph pod 7, začnou problémy.Bude se to pozvolna rozpouštět.Dává se korálová drť do mořských nádrží a nebo chovatelé tlamovců,ale jenom v případě že mají nestabilná yselejší zdroj vody.Jinak na polici jim to bude slušet více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 22:15 Anonym Re: Markii
4Markii: chcípnout rybu,to je jasný! Ne dělam si p...l :-D
Do těhle korálů by se ryba určo nechytla a navíc, už jsem je vyndal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 22:10 Žena Markii [10] Re: Atti
Kromě všech věcí okolo, jako učinky na vodu a tak, ber v potaz že se ti tam párkrát chytne nejaká ryba. A rozhodneš se potom rozbít korál nebo nechat chcípnout rybu? Já měla po dvou letech korál poloviční ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 21:46 Muž filipsi [1296] Re: Atti
Vybirej mensi rybky, tak do 5cm dospele, a nenarocne, s podobnymi naroky na prostredi. Urcite neprohloupis, kdyz prectes v radach ryby vhodne pro zacatecniky. Nejsou mozna tak atraktivni, ale to ze neumrou udela mozna vetsi radost nez krasna zluta ryba brichem vzhuru. A precti si kolik ryb tam "maximalne" dat, a drz se radeji niz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:58 Atti Re: filipsi
Tllamovce jsem myslel taky nejaký menši druh. Nebo doporučte jinou rybku. Jsem rád za každý navrh. Zatim projíždim weby a hldema insipaci.rybky mam zatim jen přízemáky, těma snad nic nezkazim ať se rozhodnu pro „cokoli“.
Ještě bych tam rád nějakej samorost a hodně flóry aby to bylo takový okýnko do jinýho světa (snad sem nekec nejakou blbost smich ).
Korály půjdou ven. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:40 Ondrej Re: Atti
No jak tam mas ten koral v pravo od akvarka tak tam bych dal i ty tri co jsou vevnitr ;-). Do jizni ameriky se nehodi a vode neprospeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:29 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Atti
O tlamovcích ani neuvažuj..je to malé..Jižní ameriku klidně,ale potom ty korály vyndej,protože jižní amerika chce měkkou vodu s PH7 a níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:27 Muž filipsi [1296] Re: Atti
Trosku bych rekl na tlamovce male, a nevhodne rozmery (lepsi je delsi a nizsi). Ale neznam vsechny, treba existuji nejaci mikro, kteri to maji radi. Navic jsem myslel, ze je to afrika, a ty chces jizni ameriku (s koraly asi karibik :). Cti a cti a cti, nez nakoupis nejake ryby, kterym by se tam nelibilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:50 Atti Re: solem
50x50x40(dxšxh), vody cca 70l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 18:53 solem Re: Atti
Jak velké je to akvárko? Jinak tlamovcům vadit nebudou. ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 18:07 Atti Re: Miky
Fotka k příspěvku Oki, díky za odpovědi. Zatim je to takový neutrálni akvárko ale časem bych ztoho měl mít jižní Ameriku, jestli se tomu tak říká. :) Fakt jsem začátečník. :-( Pak uz by tam byly jako pěst na oko.
Prikladam fotku na ukázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 16:56 Muž Miky [14] Re: Atti
Ahoj ty korály asi budou dělat tvrdší vodu což těm tlamovcům nevadí, ale tetry bych tam opravu nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 16:02 solem Re: Atti
Myslím že by specificky škodit neměly, teda pokud to jsou tvrdí a mrtví, ale zase nadruhou stranu vápenec si běžne do akvária nikdo necpe a pokud na ně kápneš ocet tak budou asi hodně vesele šumět, skvělý zdroj vápníků a uhličitanové tvrdosti ale mám strach že sladkovodní akvárium ho nedocení.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 15:15 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Atti
zkus si najet na FÓRUM a zadej si KORÁLY a ono ti to najde desitky přispěvků a přeji fajn čteni smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 15:01 Atti – Korály
Zdary, přivedl jsem na svět sladkovodní akvarium cca 70l.Na dně mam křemičitý písek,pár rostlinek, pořád ho ještě dotvářim.Ale od kamarádky jsem dostal korály.je jasný že do sladkovodního akvárka asi nepatřej ale celkem tam zapadly.Jde mi oto jestli neškoděj vodě?Jsem amatér ale co jsem vyčetl tak třeba mušle neblaze ovlivňují PH.dík za rady ;-)
Edit: Co se fauny týče tak zatim je tam páreček pancéřníčků,3x přísavka. Přibudou možna tlamovcí, ještě přesně nevim.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1364x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3289-koraly