Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Malapa
zkuste si to přečíst celé znovu. docela dlouho sme se tu snažili vysvětlit, jak jsou šneci v akva užiteční a že nepředstavují přoblém, když je nádrž správně udržovaná, nepřekrmovaná atd. v tom případě se šneků nemusíte zbavovat, "ale spíš je ochraňovat, páč jsou v akva raritou. "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 23:11 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: isamik
Nevím čemu nerozumíš. Prostě, že je těžké nádrž zbavit okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 22:44 Muž isamik [180] Re: Malapa
Malapa napsal: A zbavit nádrž okružáků je vždy boj na dlouho a s výsledkem nejistým.

Hmmm proc s okruzaky bojovat? Nerozumim te myslence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 21:12 Muž chytek [29] - Ryby brakických vodRe: Malapa
jo špendlíková hlavička bylo špatné přirovnání hmm sorry - 0,5 cm odpovídá (ale 2 měsíce minimálně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 16:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: chytek
Tak to si troufám tvrdit, že je u tebe něco špatně. Okružáci běžně dorostou půl cm během několika týdnů, né měsíců. :-D A zbavit nádrž okružáků je vždy boj na dlouho a s výsledkem nejistým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 23:20 Sid Re: chytek
očišťují listy rostlin od řas
Dovolím si přisadit. :-)
Tady já osobně vidím největší přínos okružáků, levatek a spol. ve společenských a rostlinných nádržích. Ne v likvidaci přebytků rybí potravy a jiných "odpadků". ;-) (Ty jsou vizitkou akvaristy... :-D)
Přisedlé řasy na površích rostlin jsou o krůček blíž živinám a dokážou využívat např. CO2 i v nižších koncentracích, než rostliny. A také "zaclánějí" světlu, (snižují úroveň ozářenosti fotosyntetizujících center), a tím brání fotosyntéze.
Proto: Ať žijí šnečci, řasožravé krevetky a rybky, spojenci veškerého vyššího rostlinstva. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:53 Muž chytek [29] - Ryby brakických vodRe: tesartomas
Co tu napsal Johan je naprosto správně - šneci v akváriu jsou užiteční - udržují stabilitu - požírají zbytky krmení po rybách, očišťují listy rostlin od řas, požírají odumřelé listy - přemnožení je spíš známka překrmování ryb. Okružák vyroste od vajíčka do velikosti špendlíkové hlavičky za 3 měsíce (a to jsem je krmil spařenými listy salátu a mraženými patentkami). Co se týče nastavení filtru, tak na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tesartomas
když nebudou mít šneci co žrát, nebudete jich tam mít tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:00 Muž tesartomas [5]
Já mám podobný problém, šneci se přemnožili a nevím co s nimi. Myslíš, že mi ti rájovci nesežerou i rybky jako jsou platy, neonky a tak???? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:31 Muž j_j [18]
myslim,že rak a savo vyjdou zhruba nastejno...když narazíte na vzteklýho raka červenýho,tak ten si dovede udělat pořádek, já mám ale klidase,ten žere jen šneky a kytky-jedinej jeho větší prohřešek byl, že mi sežral raka mramorovýho :-) v dospělosti se rak svlíká už jen jednou do roka,takže by měl mít docela dost času to akvárko vybílit. Kdyby měl někdo zájem o raka mramorového,tak mohu darovat. j_j
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:20 Muž j_j [18]
doporučil bych raka červenýho,ten strčí do kapsy všechny ryby i se čtverzubcem :-P nezbyde ani kostra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:16 vencisimo
čtverzubec všechny tyhle ryby strčí hravě do kapsy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 20:54 Muž Pepino78 [49]
Dobrá je i akara hnědá, u mě nenechali šneky ani rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:24 Žena Alena.sv [89]
Mám mřenku nádhernou a ve velkém mřenku pákistánskou.Oba druhy mi šneky dokonale zlikvidovaly. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 15:45 Muž Lisak [3]
Jaký druh mřenky ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 14:32 Muž hanz [27]
podle mne pomuze kazda drava ryby,dostatecne velka na to aby sneka pozdrela...Me na to stacej 3 kerikovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 14:04 Žena Alena.sv [89]
Souhlasím s V.Malawi,taky mi je zbaštili mřenky.Za dva dny po nasazení mřenky, není vidět ani šnečka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 12:20 V.Malawi
Nevím podrobnosti o tvém akv. ale mřenky je žerou a to dost podstatně,já jim musím nosit z jiných akv. když jim chci přilepšit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 12:01 vencisimo
Pořiď si čtverzubce, já měl akva 200l zamořeno okružáky a levatkami a během dvou dnů nezbyl ani jeden šnek, navíc je to velmi pěkná a zvláštní ryba, hlavně se to chce domluvit v akvaristice, aby si ho vzali zpátky, kdyby se mu nedařilo, nebo byl agresivní, tak sem to udělal já a sem uplně spokojenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:39 Muž tau [14]
min krm ryby a vysbiravej je postupne... jejich mnozeni by melo ustat.. vyndavej umirajici listy rostlin. par jich tam zustane ale to vadit nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:35 Dave84 – Pomoc,přemnožení šneci
Mám problém,že mám v akvárku přemnoženo šneky.Jak je vyhubit?Skoušel jsem je chytat na mrkev,nebo salát,ale výsledek nic moc.Někdo mi poradil,rozpustit lžíci soli ve vlažné vodě a nalít do akvárka.Přípravky na hubení šneků se mi tam dávat nechce.Můžete mi poradit?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 11:04 Muž hanz [27] Re: ufinka
Ja si poridil kerikovce a sneky uz od te doby nevidim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 14:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Semko
a co s tim tetrousem bude delat potom az se zbavi sneku ?
a nejspis by si pochutnal i na rybkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 14:13 semko Re: ufinka
Tetraodon dokaze zjest za den az 30 snekov palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 13:48 Žena ufinka [28] - Asie – na šneky ryby či darovat
šneky mi úspěšně žerou moje mřenky-do malého akva seženete i jiné, než nádherné - třeba ty moje Botia morleti
nabo rájovci
JInak jestli je má nějaký Brňák přemnožené, přijdu si je vysbírat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 03:44 slada Re: mch.sokolov
jj to dělám 2krát za den mačkám, mačkám a mačkám. tak v tom budu čile pokračovat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 02:36 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: slada
sládo,mačkat,mačkat,mačkat.krevetky je maji tuze rádi palec ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 02:25 slada
Ahoj, taky jsem si přinesl okružáky na kytkách..chemii bych nikdy nedal..dal bych na ně ryby ale bohužel šneky mám v krevetáriu:( Zkusim to s tou návnadou na kolíčku potlesk nebo kdyby Vás napadlo něco jinýho napište X-) Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2007 16:34 Žena ufinka [28] - Asie
Jen mne překvapilo, že kvůli šnekům někteří lidé, a není jich málo, lije chemii. Dyť to musí být strašný dryák! A to, že Vám zdechne nějaká kytka, ani nad tím se nepozastavíte. Ryby sice nezdechnou, ale jsou pěkně zamořený jedama...No, já vím, vy je jíst nebudete :/
Mně osobně se i v akváriu bez rájovců a malých mřenek stejně moc nemnoží a jediný kdo mi žere kytky je ancistrus, když mu zapomenu dost dlouho dát salát, okurku apod. Malý šnek Vám díry nevyžere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:33 Žena katunka [158] Re: Horác
Horáci..nedávno jsem tuším na ifauně.cz četla inzerát na prodej okružáků..cena byla kolem tří korun za kus...to je docela slušný :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:28 Muž Horác [3942]
Kdo nechce okružáky, ať je pošle mně ... nejradši bych ty červený :-P X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:31 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: LuXy
ja sem je prendal na chvily do karanteny a zase tam pak pustil vzduchovani at se to vyrovna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:25 LuXy Re: Hugo
A aj ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:24 Muž Hugo [8] - Cichlidy
Pustil jsem na celej den co2. Nejlepe si to vyrob doma. Dost to zabira,pak sneky jen vyzbiras z hladiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:50 Muž wayn [79] – likvidace
Jestli se jich chceš opravdu zbavit dočista, tak to nevím. Dle mého tam ale patří. A když je rovnováha tak se nepřemnoží. Taky si vzpomínám na dobu, kdy jsem je vybíral po hrstích a snažil se o jejich likvidaci. Dnes když protrhávám rostlinky, tak šnečky hážu zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:31 Muž reaver [16] - Rostliny
zaujimave , ja som predopokladal ze slimaky/sneky su bylinozravci a ze pokym moja sukromna botanicka zahrada poskytuje dostatok potravy tak sa ich nezbavim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:18 Muž wayn [79] – ak maju co zrat
"ak maju co zrat" - no právě. Nepřekrmovat, optimální počet ryb, dostatek rostlin, odkalovat - to jsou hlavní body v pořadí důležitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:13 Muž reaver [16] - Rostliny
ako optimalizovat? ved sa stale mnozia(ak maju co zrat) a ak nemaju co zrat tak to nieje akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2007 19:48 Muž wayn [79] – šneci
Nejvíce se vyplatí optimalizovat poměry v akváriu, pak není žádný problém se šnekama, stanou se dobrými pomocníky a tebe pak může těšit pohled na prosperující akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:51 Žena Marfi [10]
mřenka nádherná nesežere rybky. živí se normálně vločkama, a švnečíma vajíčkama, které považuje za pochutinu. (bohužel taky ancistrusíma jikrama) malé rybky mi nikdy nenapadla. Navíc bych si ji nepůjčovala a nevracela, protože jakmile bych ji jednou dala pryč, určitě by se mi někde nějaké vajíčko schovalo a za pár dnů bych měla katastrofu znovu. Jak reaguje mřenka na krevetky nevím.

Jedna z metod, co jsem zkoušela před mřenkou, byla vzít list salátu, spařit ho, položit ho na hladinu, šneci na něj nalezli a po několika hodinách jsem ho vyhodila. Ale to je všechno k ničemu, protože tak člověk akorát zničí šneky už vylíhlé. Prý se dá celé akva předělat, vše vyprat, vyvařit ( co s filtrem?), rostliny vymáchat v roztoku hypermanganu.. ale.. mřenka stojí cca 100,- to se možná vyplatí spíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 07:01 Muž Ray [1]
Ja to robim tak, ze na spagat (alebo nejaku cvernu) upevnim platok mrkvy a za 12 - 24 hodin je na nej tolko slimakov, ze mrkvu nevidim, vytiahnem a je pokoj. Samozrejme, vsetky slimaky clovek skoro nikdy nedostane von, ale preriedi sa to uplne super. Pokial potrebujem, mrkvu tam supnem znova a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 22:04 tomino1978 – jak na ně?
Ahoj to je fakt jediný řešení ta mřenka? A co ty malý rybky ty ale sežere taky nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 00:03 Muž reaver [16] - Rostliny
a zerie mrenka aj krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 23:55 tomino1978
no jo ale ta mřenka mi sžere i ty malý rybky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2007 22:32 Muž Sprachys [48]
mNě taky pomohla mřenka :-) a teda jako nevim jak by mi pomohla myška s tabletama :-D ach ten pravopis! lidi lidi.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 22:20 Eva
mě pomohla mřenka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 22:16 jardik.cardik
a nebo dej do akva na dno malou mysku na ni ze 2tabletky nebo jakekoliv zradlo a sneci nalezou na mysku tu pak celou vezmes i se snekama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 21:51 tonik666
Vyhazovat, nebo z akvária ponechat jen sklo a ostatní pořídit nové.

Jediný další zoufalý plán je půjčit si od někoho mřenku a tu pak v tomto akvárku nechat se šneky, a až je vyžere, tak ji vrátit. To už je ale hodně zoufalý pokus. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 21:23 tomino1978 – Jak zlikvidovat šneky?
Prosím o radu jak zlikvidovat šneky v akva. Jde o malé akva obsah vody +-15litrů je určeno pouze pro black molly a gold molly popř. jejich mutace :-D Nechce se mi je přelovovat protože tam jsou i malý narozený, ale když tak budu muset šneci už mi sežrali všechny rostliny :-( co jsem tam měl a už jdou i po ricii :-| . Prosím jak je zlikviduju po jednom je vytahat je asi tak na dva dny :-D Díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 23:39 Muž Sprachys [48] Re: Rendolf
uz bylo receno - Mrenka nadherna - zbavila me sneku spolehlive ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29629x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=1651