Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Topítko - problém

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Topítko - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 20:13 Gejby – Topitko do akvaria
Dobry vecer, chtela bych se zeptat. Mam 20l akvarko s betou. Musim mit topitko v akvarku zaple i pres noc. Nebo muzu vypinat? Dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 19:48 JoKa Re: KLeo
Jak píše kolega, pokud tam není vyloženě voda a nepřibývá, je to ok...
To zamlžení se dá odstranit právě tak, že topítko lehce povytáhneš nad hladinu. Jen kousek, ať kouká jen vršek té "čepičky" a necháš ho takto pár dní běžet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:01 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: KLeo
Já mám taky v některých kusech zamlženo, ale paušálně ti to neřeknu, že je to OK. Na tvém místě bych sledoval, jestli tam té vody nepřibývá. Poku to bude furt stejné, nijak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 14:16 Žena KLeo [13] - Živorodky
A to zamlžení uvnitř je tedy normální?Není to tím,že by topítko bylo poškozené a dovnitř topítka se dostala voda tam,kam nemá?
Jen nechci nic riskovat,když jde o vodu a elektřinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2017 11:23 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: KLeo
Tyhle topítka mám taky a klidně je ponořuji celá, bez nějakých obav.

Topítko 150w určitě jde použít i v menším akva, ale bacha na nahromaděné teplo v topítku. I po dosažení požadované teploty, kdy už topítko vypne, to ješte topí tím jak je to nahřáté. V objemu 35l to problém nebude, ale v objemu 5l bych to neriskoval.

Ještě bych upozornil na nastavení teploty, rozhodně se nedá věřit stupnici na topítku a je dobré si to vyladit pěkně postupně podle teploměru a na čísla na stupnici topítka nebrat ohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 11:13 Žena KLeo [13] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkušebně jsem zapojila nové topítko Diversa a všimla jsem si,že se zamlžilo uprostřed asi 1cm proužek a trochu i na konci.Je to normální nebo je topítko poškozené?Nebo je to tím že hlava topítka (vypadá že tam jsou i otvory) nevyčnívá nad hladinu?Myslela jsem,že se vyrábějí topítka už jen celoponorná,ale v (nesrozumitelném) návodu se píše:"Hlava topítka musí vyčnívat nad úroveň vody,ale musí být také dodržen minimální ponor vyznačený na topítku"
a zároveň že "Maximální hloubka ponoření topítka činí 100cm".
Kabel od topítka je dost krátký,takže by to odpovídalo tomu,že by hlava vyčnívala nad hladinou,ale trochu mě to překvapuje.

A ještě mám jeden dotaz:Napadlo mě,je možné použít topítko s větším výkonem (150V) do menší nádrže (karantény-cca 35l vody),pokud má topítko i termostat?(Ale ani to v návodu nepsali,ale na stránkách e-shopu psali že je s termostatem,tak na to spoléhám) Ptám se jen pro případ,že bych to někdy potřebovala (ale předpokládám,že to spíš nepůjde).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 15:06 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Frant.Psotka
Kolik stojí nové topítko? 150-200korun? Možná 300. Stojí za to, při té ceně, riskovat život?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 14:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Frant.Psotka
Při ceně topítka je naprostý nesmysl cokoliv na topítku opravovat. Navíc jak to pak chcete bezpečně utěsnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 13:48 Frant.Psotka – Topítko JKA-H50W
Je možné někde obdržet náhradní topící část,sám si to vyměním,Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 11:04 laKatos Re: Pepan
Málokdo má/mel tak šikovného kamaráda který je schopen udělat topitka ze silnostennych zkumavek a vysypane piskem.
sam mám tyto topitka taky někde schované z dob minulých a věřím ze by byly a budou ještě dlouho funkční.

I přes to ma to kovové jistou výhodu. Je opravdu značně odolné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 10:59 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: laKatos
Na rejpavou otázku druhá. Mám doma tři topítka, která mi ještě za totáče dělal kamarád. Jsou ze skla a pořád fungují. A ani jedno se mi nerozbilo. Tak proč kovové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 10:47 laKatos Re: NHKG
A zase napíšu jednu rejpavou. Není lepsi než sklenena topitka pořídit jedno a ocelové. Ano stojí více ale určitě méně jak tři skleněná dokupy. Nikdy se nerozbije. Když jede na sucho tak se rozzhavi ale nepraskne. Proste sama vyhoda .... krom ceny ta je o cosi vyssi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 08:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan
Topítka šly okamžitě do koše stejně jako ty, ve kterých jsem objevil vodu.
Jsem sice hazardér, ale zas takový blázen nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 07:50 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: NHKG
Když praskne ta skleněná zkumavka, nejlepší varianta je - vyhodit. Nicméně určitě se tady ná fóru najde dotaz jednoho "šikuly", který se ptal, čím se to dá zalepit, aby to topítko mohl používat dále. Tak jsem se ho zeptal, zda si cení dvou stovek za nové topení více než vlastního života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 07:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Faire42
Já už asi 3 topítka rozbil tím, že při údržbě šly na sucho. Jednou jsem při tom prasknutí topítka měl zrovna ruce ve filtru kde mám topítko. Naštěstí se mi nic nestalo. Radši jsem změnil umístění topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 06:34 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Yirka, laKatos
Já tedy při výměně vody topítko odpojuju a nechám vychladnout především z bezpečnosti mých nešikovných pazourů. Ona ta část, co při údržbě není ponořená ve vodě se dokáže dobře rozhicovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:00 laKatos Re: Yirka
Bezpečnost především. Souhlasím. Proto u lepsich topitek existuje uzemneni a ne jen privodni kabel s fazi a nulakem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 17:28 Muž Yirka [9140] Re: Frantisek
Topítko jsem vytahoval ze zásuvky jen při přestavbě nádrže. Jinak je zapnuto permanentně. Bezpečnost by měla být zajištěna proudovým chráničem-jističem - nevím jak se přesně ten speciální jistič pro koupelnové obvody jmenuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 16:19 Frantisek Re: invalida
Ked na JBL sa mi pačila ta poistka ked zabudneš vypnut zo zasuvky a plastovy kryt a kupujem krmiva len od JBL tak som sa nechal uniest tak kupim asi ten jäger 125W dufam že ho budu u nas v akvaristike mat je podobny tomu od JBL.
Vdaka za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:38 S Muž invalida [3881] Re: Frantisek
Frantisek napsal: JBL Pro Temp S 150W je doporučeny pre akvaria 90-200l a ja mam 160l akvarium tak by to malo utiahnut toleranciu uvadzaju 0.5 st.C a rozsah od 20-34 st.C ešte som ho skusil vyčistit ale to asi nepomože :-(
Kdejakej vietnamec má tutovej adidas ...kdejaká klobása je samý maso atd. Nesmíš věřit všemu napsanýmu smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 12:33 Muž Yirka [9140] Re: FrantisekP
Atmany používám dlouhá léta a mohu říci, že za tu cenu je to dosti dobrá kvalita.
V mé větší nádrži 200l netto mám 100W topítko. Vytápím při pokojové teplotě 21°C na 24°C a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 12:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FrantisekP
Zrovna Diversu používám občas v karanténě a nejsou s ní zatím problémy. Aquael jsem po asi 5 letech zničil svojí blbostí, jinak byl ok.
Atmany a Jagery jsem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 12:03 Muž FrantisekP [54] Re: NHKG
Polské které? :-)
Já potřebuju dnes koupit 150, ale spíš 200W topítko :)
Mám doma 2 starší Jägery (50,100W) a jednoho novýho Atmana High Class (25W). Všechny (zatím) fičí bez problémů.
Chci 200W, protože 100W mi 160l v akva ve sklepě (akt. cca 16st., v akva chci 24st.) nestíhá vytopit (ale dnes teprve budu vyzvedávat krycí skla a poliš na boční skla (takže ztráty zatím velký). Přemýšlel jsem nad Jäger, ale za tu cenu můžu mít ty Atmany dva... Nad jinýma značkama jsem moc neuvažoval. Před Atmanem jsem do miníčka koupil diversu a tam vůbec nedržely přísavky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 11:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Frantisek
Všechno jsou šmejdy, měl jsem i Seru a Tetratec. Nejdéle mi fungují ty polské. Kup si 2 nejlevnější ať máš zálohu a to jbl vyreklamuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 11:26 Frantisek Re: DavFM
Tak som meral izbovu teplotu dvoma teplomermy hned vedla skla akvaria 22-23st.C v akvariu teplota momentalne 22st.C ohrievač nastaveny na max.34st.C už ani nesvieti takže ohrievač nefunguje - poučenie JBL už nikdy v živote nekupim išiel ani nie 2 mesiace rozzureny viete doporučit najmenej poruchovy do 160L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 10:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Frantisek
A hreje doopravdy nebo jenom sviti? Zkusil bych na neho sahnout a chvilku ho drzet v ruce.Mozna bych ho zkusil dat do kyblu jestli vyhreje maly objem vody.
Pokud opravdu hreje a mas v mistnosti treba 15°C, tak muze mit problem to vytopit, tepelne uniky plochou akvaria jsou vetsi nez vykon topeni a staci to treba maximalne na tech 23°C. Ja mam ve 160l topitko 100W a staci uplne v pohode.Ale mam doma 24-25° a hřeju na 27°.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 10:13 Frantisek Re: invalida
JBL Pro Temp S 150W je doporučeny pre akvaria 90-200l a ja mam 160l akvarium tak by to malo utiahnut toleranciu uvadzaju 0.5 st.C a rozsah od 20-34 st.C ešte som ho skusil vyčistit ale to asi nepomože :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 08:33 S Muž invalida [3881] Re: Frantisek
Myslím že to neutáhne, přidal bych ještě jedno menší stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 07:54 Frantisek Re: martinCA
Nemoze to robit ten umely kryt na ohrievači ktory JBL ma proti poraneniu L-sumcov teplotou rozmyšlal som že ho odstranim preč možno by hrial siilnejšie ma s tym niekto skusenosti pred tym som mal ohrievač bez krytu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 20:39 Muž martinCA [33] Re: Frantisek
mal som ohrievace ktore sa odchylovali aj o 6-7 stupnov. toto je sice hodne extrem, ale tak kto vie.. pokial voda prudi, izba nie je extremne studena, teplomer ti funguje a aj tak za den to nedvihne teplotu, tak by som to reklamoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 19:51 Frantisek – Rozdiel
Kupil som ohrievač JBL 150 w na 160 l a nastavena teplota je 32 st.a na teplomery teplota 23 st. po tme vidiet v ohrievaci svietit takze asi hreje alebo nie ? sa mi to nezda taky rozdiel no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2015 11:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Arjoen
No, pokud je rozdíl teplot (teplota vzduchu v pokoji a požadovaná v akváriu) moc velký, může topit trvale a přitom nikdy nevytopit akvárium na požadovanou teplotu. A asi se mu zkrátí životnost, jinak mě nenapadá žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:40 Arjoen – Dotaz
Může nastat nějaký problém když dam do akva slabší topitko např. určené do 50 l a dam ho do 200l ? Nebo jediný problém bude ze to bude trvat DELE než to vytopi.... diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 11:21 Muž cuba [1] Re: Mislow
Ty kytky jsem dal. Filtr poridim, ale za cas. Moc se uz do toho akva nevejde. Zatim menim, tak 3x tydne 1/3 vody. Tak ja to topitko teda nastavim o trochu vis a uvidim co to udela. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 00:09 Muž Mislow [304] Re: cuba
Co jsi dal? Ten filtr nebo ty rostlinky? :-) Rostlinky urcite prijdou vhod, vytvori to prirozenejsi prostredi pro rybku. Filtr ti pomuze celkove k udrzbe akvaria, i kdyz se pise, ze pro betty neni nutny, tak urcite je lepsi ho mit, zajisti i pohyb vody v akvariu a vse bude jednodussi. Co tak si udelat prezentaci? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 22:27 Muž ghostik [81] Re: cuba
Topitko bude fungovat stejne jako topeni v mistnosti. A to tak ze tepla voda kolem nej bude stoupat k hladine a udela mirnou cirkulaci takze se voda promysi sama - somzrejmne s filtrm by to bylo rychlejsi a rovnomerne po celem AQ
dal bych ho co nejbliz ke dnu kde je voda studenejsi a musi stoupat po ohrati k hladine

tech 22 zmer jestli neni i u toho topitka - teplotu musis nastavit dle teplomeru ne dle stupnice na topitku obcas tam byva jen na jakou stranu se pridava a na jakou ubira teplota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: cuba
A kolik je u topítka? Ty topítka mají regulaci hodně orientační. Já musím na Elite topítku nastavit o 2-3 stupně víc abych dostal požadovanou teplotu, na starém Aquaelu sem zase musel dávat o 1-2 méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:49 Muž cuba [1] Re: Mislow
Dnes jsem dal, ráno. I to topítko. Natavil jsem ho na 25 a teploměr mám křížem proti němu a ten má pořád 22.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:08 Muž Mislow [304] Re: cuba
Ahoj, nejlepsim resenim je si ten filtr poridit, staci nejaky maly. :-)
Mimochodem, rostlinky tam mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:01 Muž cuba [1]
Ahoj všem, chtěl bych se zeptat. Myslíte, že mi bude správně fungovat topítko když mi v akva moc neproudí voda? Nemam ani filtr, ani kamínek. Nebude to topit jenom v okolí topítka a pak se termostat vypne, Akva 20l - 1x betta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 11:11 R Muž Silent [5949] Re: bukova
Pokud výrobce vysloveně neuvádí, že přijímá odpovědnost za případnou škodu a vyplácí náhradu máš nejspíše s odškodným smůlu. Tedy pokud se neobrátíš na soud a i tak by to nebylo jednoduché a rozhodně náklady a to jak finanční tak časové budou větší než způsobená škoda. Ona topítka Elite celkově nestojí za nic a já se jim vyhýbám velkým obloukem. Přitom jiná topítka od téhož výrobce (Hagen) jsou výborná a přesná. Chce to před koupí takovýchto potencionálně nebezpečných nebo pro chod akvária nezbytných výrobků číst co nejvíce recenzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2014 10:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bukova
S reklamaci netusim, ale kdo cte, moc se do jeho koupe hrnout nebude:
rybicky.net/vyrobky/646-elite-200w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 21:23 bukova – Náhrada škody
Přátelé, stalo se mi toto.... Než jsem jel na dovolenou koupil jsem rybám výměnou za rozbité nové topítko Elite 300 W. Nastavil jsem teplotu a vše několik dní běželo bez závad. Po návratu z dovolené jsem našel VŠECHNY ryby vařené !!! Prasklo sklo na topítku a akvárium je nyní naplněno smrtí. Mám nárok na náhradu škody od dodavatele topítka ? Řešili jste to někdy ? Máte někdo zkušenost s tím jak s tímto správně postupovat ? Kamarádovi se to stalo nedávno také, jsou to zřejmě pěkné šmejdy z číny Děkuji za každý názor a radu. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 10:05 R Muž Silent [5949] Re: meiilax
Pokud se ti něco na tom topítku nezdá vytáhni ho ze zásuvky a po chvilce ho znovu zapni. Topítko udělá takovou malou diagnostiku a pokud je něco v nepořádku nezapne se. Pokud je vše v pořádku, nastav požadovanou teplotu a nech ho pracovat. Dej mu trochu času na dosažení nastavené teploty a určitě nijak nelaboruj s nastavováním teploty. Prostě nastav a nech. Teď přesně nevím jak jsou ty hodnoty, ale myslím, že pokud je teplota nižší do jednoho stupně než nastavená tak topítko modře bliká a pokud klesne teplota ještě více začne blikat. Totéž platí při přehřátí, jen svítí červeně. Mám tohle topítko už tři roky a šlape bez potíží. Jediné co mně na něm "rozčiluje" je že musí být stále omýváno vodou jinak hned začne hlásit Low Flow. Senzor průtoku je IMO zbytečně citlivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 22:45 Muž meiilax [0] - Malawi – Hagen Fluval E topítko - podsvícení displeje
Ahojte, koupil jsem na zoohit.cz topítko Hagen Fluval E300, nějak ale nefungujou nebo jsem nepochopil ty barvy displeje. Když jsem napustil novou nádrž, měla asi 18°C, topítko jsem nastavil na 30°C, takže displej začal správně modře blikat. Když mělo akvárium 30°C, svítil dispej správně zeleně. Nastavil jsem hned topítko na teplotu 25°C a očekával červené blikání. Jednou to bliklo červeně a podsvícení dispeje zhaslo. Nevím jestli to je teda chyba topítka (např. porucha červené ledky), nebo je to tak úmyslně. Každopádně, když nastavím v tomto momentě teplotu vyšší než je, např. na 32°C, rozsvítí se dispej správě modře. Na stránkách zoohit píšou "V případě, že by nějaký vnější zdroj nebo jiné zařízení, způsobovaly přebytečné stoupání či klesání teplot, začne barevný displej blikat a tím upozorní na případné nebezpečí." Nevím co myslí přesně přebytečné stoupání nebo klesání, já si myslím, že by to v mém případě mělo začít červeně blikat (akvárko má 30°C, já nastavím 25°C na topítku), min. by dispej měl být pořád podsvícený i v případě, kdy je v akváriu teplota vyšší než je nastavená na topítku. Nemáte někdo toto topítko ? Je porouchané nebo to funguje správně ?

Díky Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 12:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malvinator
Stačí zlepšit cirkuláciu vody,treba ju prúdením z filtru dobre premiešavať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:37 Muž malvinator [0]
Ahoj, chci se zeptat topím asi na 25 stupňů jenže když šáhnu až dolu na dno je tam tak 19-20 stupňů, jak mám udělat aby bylo alespoň 23 stupňů na dně? díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 10:11 Muž DrChila [243] Re: kamenstav
No tak jestli seš doma tak to zkus zkontrolovat v těch 15hodinách jestli se teplota třeba nezvedla. Nebo jakejkoliv čas když to běží delší dobu. a uvidíš.. Ale stejně to je retardovaný... já mám topítko v akvarium ačkoliv v noci mi tu voda neproudí stále udržuje 24°C ale je vhozeno v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 09:25 Muž kamenstav [-1] Re: DrChila
Tak jsem vyměnil pumpu, vrátil topítko na své místo a trochu to momohlo, ale i tak mám nastaveno na topítku 30st a topím na 25st. Dnes zkusím ten vzduchovací kamínek. chtěl jsem ho zkusit dřív ale zjistil jsem že já blbec při zakládaní aqua vedl hadici k vzduchování za 3D pozadím, takže koupím kousek nové hadice a napojím na stávající hadici u zpětného ventilu a uvidíme. Pokud to pomůže tak T spojkou mi pojede vzduchování v akváriu i pod topítkem zároveň. Problém je že vzduchování mi nejede nonstop (a ani to tak nechci) Takže pod topítkem mi vzduchování bude lechtat termostat vždy mezi 12-15 hod, mezi 17-18 a od 21-9hod. tak uvidím zda to bude k čemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 12:50 Muž DrChila [243] Re: kamenstav
No vzduchovací kompresor nebo nevim jak to mám nazvat.. na to kamínek pod topítko na dno toho to hodit a uvidíš...
Čidlo je určitě někde víš a není u topné spirály protože by to postrádalo logiku. Všimni si že na topítku je vždy zakresleno minimální potopení protože kdyby se to víc vytáhlo tak by čidlo měřilo kraviny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7462x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2894-topitko--problem?od=101