Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: No, já ani nejsem naštvaný, spíš je mi to líto. Jsou to krásné rybky, ale hrozí, že vyrostou pro osádku mého akva příliš - až 12 cm.. Kdybych věděl, že skončí růst v nějakých 7 cm, asi bych si je nechal. Ale čichavec medový má být největší rybka v mém akvárku.
A psal jsem si teď s jedním chovatelem čichavců, který mj. chová i čichavce medové, a ten psal, že to, co mám nejsou přímo čichavci pyskatí,

smich Se zájmem jsem pročetl celou besídku... ale tzv. asijský mix, kdy asiati spáří všechno, co se dokáže oplodnit, a to, co jim z toho vypadne, prodávají.... v mém případě jim vypadly pěkné rybky a nejvíc se mi líbí, že velice mírumilovné... ale nikde není dáno, že jim to vydrží do dospělosti... to je ten nejsprávnější konec...taková je praxe...proto mají stále používaný obchodní název Colisa sota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 23:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
No, já ani nejsem naštvaný, spíš je mi to líto. Jsou to krásné rybky, ale hrozí, že vyrostou pro osádku mého akva příliš - až 12 cm.. Kdybych věděl, že skončí růst v nějakých 7 cm, asi bych si je nechal. Ale čichavec medový má být největší rybka v mém akvárku.
A psal jsem si teď s jedním chovatelem čichavců, který mj. chová i čichavce medové, a ten psal, že to, co mám nejsou přímo čichavci pyskatí, ale tzv. asijský mix, kdy asiati spáří všechno, co se dokáže oplodnit, a to, co jim z toho vypadne, prodávají.... v mém případě jim vypadly pěkné rybky a nejvíc se mi líbí, že velice mírumilovné... ale nikde není dáno, že jim to vydrží do dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 21:01 Žena ola [31] Re: FelidaeS
No tak to je mazec. A já si říkala, že v tak spešl obchodě by to měli vědět a mít fotku správně. coze No nic, já jsem se svými pyskačkami spokojená, ale chápu, jak musí být naštvaný někdo, kdo je koupil a chtěl původně meďáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 21:01 Žena FelidaeS [61] Re: ola
.....Jinak furt čekám, že se tu vyjádří nějaký super odborník na čichavce. :-) a on nikdooooo. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 20:56 Žena FelidaeS [61] Re: ola
Jo, tak to je přesně stejná chyba, která byla ve zdejším atlase ryb u meďáka.:o)))Když jsem si koupila ty původní rádoby meďáky, tak ve zdejším atlase byla také špatná fotka, jako je ve vašem odkaze.:o)))A já se ptala zde, co že to mám. A ti, co měli opravdu meďáky mě vyvedli z omylu....Až nyní je správné foto tady.:o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 20:50 Žena ola [31] Re: malyLibor
Tak jsem našla ještě tuhle fotku - macenauer.eu/… a tady mi to fakt připadá, že mi stejný čichavci plavou v akva. Jsem z toho jelen. Ukazovala jsem dnes ty moje fotky kolegovi z práce a ten by myslel, že to je meďák. Už jsem z toho jelen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 12:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
Moji jsou ještě malí, nemají ploutev do špičky. A jinak je to přesně, jak píšete. A já už mám domluveného nového pánečka, kterému se budou hodit do jeho akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 11:46 Žena FelidaeS [61] Re: ola
Fotka k příspěvku Pruhovaný je přírodní forma. Takhle nějak vypadal náš sameček v oranžové variantě v době tření(tmavší znaky na těle), mimo tření byl oranžový jako samičky. Sameček se pozná dle hřbetní ploutvi, která nad ocáskem končí jakoby do špičky. rybicky.net/atlasryb/cichavec_pyskaty i zde je vidět uprostřed stránky, jak vypadají oranžové varianty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 11:09 Žena ola [31] Re: malyLibor
:) Devět kousků by se mi nikam nevešlo. Ale myslela jsem, že sameček pyskatý je pruhovaný, vy je pruhaté nemáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 09:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
No, budete mít 2 druhy nespokojených ryb :-) Když jsem se hlouběji ponořil do článků na internetu, tak jsem se tam dočetl, že v broskvové barvě se pod názvem čichavec medový dováží z asie čichavec pyskatý. Čichavec medový se dováží v barvách žluté a červené. Červenou jsem viděl, ta vypadá zcela jinak. FelidaeS nám ukázala, jak vypadá žlutá, tudíž máme oba dva jasně čichavce pyskaté. Je tedy fakt, že nevím, jak vypadá broskvová barva, to je parketa pro dámy, ale zřejmě to bude ta, co máme my dva :-)
Mohu vám tedy věnovat 9 kousků, kde jsou 100% nejméně 2, spíše však i více samečků :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 08:41 Žena ola [31] Re: FelidaeS + malyLibor
A co se stane, když to blbě určím a koupím k samičkám některého z obou druhů (ať už jsou to medovky nebo pyskačky) špatného samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 22:58 Žena FelidaeS [61] Re: Sera
No. Já bych řekla, že je v době tření černá na bříšku hodně sytá. Mimo tření černá jakoby chytne šedavý odlesk, ale jinak celý rok je vždy je znatelné odlišení tří barev na tělíčku....žlutý hřbet, oranžové tělíčko a černé bříško. Nikdy není jednobarevný. Možná jen ve stresu chytání třeba v akva:o)))Aspoň teda naši:o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 21:59 Muž Ad@m [1051] Re: FelidaeS
FelidaeS napsala: Taky mi ti vaši přijdou něco jiného než medoví:o))) Sameček medového vypadá viz foto...
takže tento odkaz naprosto souhlasí www.seriouslyfish.com/…
Poznámka k obrázku: samček je takto vyfarbený len v čase trenia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 21:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
Já si z práce půjčil foťák, kterým fotíme kdeco a dělá nádherné fotky... ale v akvárku jsem s ním nevyfotil nic, to jsou lepší fotky z toho mého mobilu :-) Tak teď hledám foťák, který bych si pořídil, kterým bych mohl fotit rybky.. ale aby mne zase nezruinoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 21:13 Žena ola [31] Re: malyLibor
Já je koupila v Hradci Králové v ZooProduktu. A fotila jsem to Nikonem D90. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 21:10 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Jj...od chovatele to máte určo nejjistější. Opravdu pet centrům již nevěřím. A máte pravdu, ty přírodní jsou opravdu nejhezčí. I když mi třeba u té žluté formy bylo řečeno, že vlastně pak další a další generace se vrátí k přírodnímu zbarvení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 21:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
Já je delší dobu sháněl neúspěšně. Tedy, sehnal jsem, ale červené, a ty jsem nechtěl. Nechci ani žluté. Chtěl jsem přírodní... pak jsem koupil tyto a hned se mi ozval člověk, který má přírodní... No nic, dám inzerát, že tyhle daruju. Pár stovek sem nebo tam, já z toho nezchudnu, obdarovaný nezbohatne, třeba dokonce někomu udělám radost, no a už si je vezmu jen od chovatele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:55 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Já jsem z Prahy a pravé medové jsem kupovala ve vyhlášeném Bráníku ;-) :-) A nevím, zda je mají i nyní, ale vím, že měli problém je později sehnat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
A v jakém obchodě jste je koupila vy? A čím jste je fotila, že máte tak nádherné fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:51 Žena FelidaeS [61] Re: ola
Budete mít asi taky ty pyskaté....protože po pravdě pravé medové jsem v normálních pet centrech neviděla. Vždycky to byly ty jen rádoby medové, ale ve skutečnosti něco úplně jiného....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:48 Žena ola [31] Re: FelidaeS
Když já mám bohužel jen samičky. :( Moje samičky mají takovou tmavší hlavu a vršek zad a i dost tmavé oči. U toho zahr. odkazu na čichavce pyskaté mi to přijde opravdu dost podobné.
www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:44 Žena FelidaeS [61] Re: ola
Fotka k příspěvku Taky mi ti vaši přijdou něco jiného než medoví:o))) Sameček medového vypadá viz foto...
takže tento odkaz naprosto souhlasí www.seriouslyfish.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:40 Žena ola [31] Re: FelidaeS
A co to mám tedy já? Pyskaté nebo medové? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:36 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Taky jsem se nachytala a měla jsem dřív pyskaté koupené jako medové. hop Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
No tak to vám pěkně děkuju ;-) Ale přiznám se, že už jsem stejně měl pochyby, že se jedná o čichavce pyskatého... po přečtení jednoho článku, kde právě psali o tom, že broskvová forma čichavce pyskatého se u nás prodává jako čichavec medový. No, co už. Z Pet centra jsem je zachránil, raději už tam nepůjdu, abych neměl zase nějaké spasitelské sklony, a teď jim musím najít lepší domov. Věnuju je někomu, kdo si jich bude vážit.... Sakra, a navíc to byli nejdražší čichavci medoví v republice, aspoň podle profilu rybky tady na webu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:26 Žena FelidaeS [61] Re: FelidaeS
Fotka k příspěvku ..takový mají tvar samičky čichavce medového...na foto je sice žlutá forma, klasika jsou světle hnědé s pruhem po straně, jak ti někdo dával odkaz, ale celkový tvar je víc kulatý než máte fotky....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
No to je těžko říct... oba máme barevné mutace, ne přírodní formu, to se podle barvy nedá určit.. tak jen musíme čekat, jak nám vyrostou. Já tedy doufám, že už neporostou, protože už medoví měli být největšími rybami v mém akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:22 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Já mám čichavce medové a tohle mi jako medoví nepřijdou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:17 Žena ola [31] Re: malyLibor
Tak koukám, že jsme oba podlehli citům. :) Já bych zase byla ráda, kdyby to byli ti pyskatí. :) Co myslíte v těch odkazech? Tam je to celkem rozdíl u těch samic co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
Fotka k příspěvku ola napsala: Hele tady ta samice "chuna" vypadá úplně jinak.

www.seriouslyfish.com/…


Ano, vypadá... oba vypadají úplně jinak. To jsou ty, co jsem chtěl... řpírodní chuny. Místo toho mám toto.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
Fotka k příspěvku Tady už ta hlava vypadá podobněji těm tvým... a ještě najdu kulatější, i když méně hezkou fotku. Jsou asi stejné velikosti jako ti tvoji 4-5 cm. Měli by to být dospělí čichavci medoví... ale jestli jsou, to ví Bůh... to je tak, když člověku přijde líto rybiček v Pet centru.... chodil jsem na ně koukat asi měsíc, než jsem je koupil.... a to jsem chtěl jen a pouze přírodní variantu... původně :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:11 Žena ola [31] Re: malyLibor
Hele tady ta samice "chuna" vypadá úplně jinak.

www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:03 Žena ola [31] Re: malyLibor
Hmm, to je dost podoba co? Ale trochu se mi zdá, že ty moje holky mají takovou kulatější hlavu. Jak jsou ti vaši/tvoji velcí a máš/te i samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Zkusil jsem to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 19:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ola
No, já koupil zřejmě ty samé čichavce v Pet centru jako čichavce medové... jestli to jsou medoví si nejsem jist úplně na 100%, nezbývá mi než doufat :-) Každopádně jich mám celé hejnko. Můj problém je, že je neumím tak nádherně vyfotit jako vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 19:08 Žena ola [31] Re: LiborSprysl
Ne, koupila jsem je v návalu emocí ve zverimexu, protože byly samotné ve stádu black moll, které je totálně terorizovaly. :( Proto zjišťuji, co jsou zač, abych jim pořídila správného chlapa. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 19:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: ola
Copak o to labiosy znám...ale problém spočívá v té barvě samice...vy nemáte samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 19:01 Žena ola [31] Re: LiborSprysl
www.seriouslyfish.com/…
Tady vypadá dost podobně. Velikostně je cca 4-5cm, ta druhá samička je menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 18:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: ola
Z fotky neodhadnu velikost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 18:58 Žena ola [31] Re: LiborSprysl
Já je koupila jako "pyskaté". Ale je mi to vcelku jedno. Myslíte, že tedy pyskaté to nejdou 100%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 18:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: ola
Nejspíš T.sota, pokud to není barevná variace jiného druhu...Pod názvem Colisa sota se to prodává furt...jinak je to nejpíš chuna, čichavec medový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 18:39 Žena ola [31] – Ještě foto
Fotka k příspěvku Druhá čichavčice...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 18:37 Žena ola [31] – Určení čichavce
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc při určení druhu těchto čichavčích slečen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2012 11:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: FJ
Jestli máte na mysli leeri a krevetky...mohou, ale musíte mít hodně výkonné krevetky....čichavci budou jásat nad živým krmivem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2012 11:00 FJ – Čichavec perleťový & Krevetky
Zajímalo by mě, zda se mohou tyto druhy chovat ve společné nádrži? Cca 250 litrů?
Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2012 16:33 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
no a u mne v akva to vyhrál Beťák ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2012 06:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: stromca
Ve velikosti to nebývá. Ony i ryby vědí, kdo je k plození potomků nejvhodnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2012 18:32 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
jj první ale samice jsou stejné velikosti.. ikdyž u čichavce se podle velikosti nedá moc dobře odhadnout stáří ale mají cca 5 cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: stromca
No jestli nabízené jsou ještě nedomrlé...tak si to třeba jen popletl, předpokládám, že je to první pokus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2012 17:52 Muž stromca [5] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
je fakt že jeden roh je jenom jejich ale to sem mu nemusel kupovat harém když je na Beťáky .. potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33427x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787?od=951