Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 19:34 Muž Vevod [5] – Čichavec modrý
Ahoj, chci se zeptat, mám 120l akva ve kterém mám 15 neonek červených, 2 gary pakistánské, a cca 25 krevetek red cherry, prezentaci zatím nemám, čekám až dorostou rostliny. Založene je 3 tydny. cca za 2-3 týdny bych chtěl přikoupit čichavce modrého...měl bych představu 1 samec a 2 samice. Myslíte že to je dobrý nápad??? Díky za názory....( vím že ryby v akva jsou brzo, ale neměl jsem je kam dát a zase jsem je nechtěl nechat umřít )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 15:48 R Muž romant [27987] Re: Honza
Jsem silně obdobného názoru jako kolegové. Podle mě jde o dvě holky vyjasňující si pozici a jejich chování bude i možná ovlivněno tou velikostí nádrže, tedy jestli je máš v méně než 100 litrech může do budoucna býti větší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2017 11:28 Muž ludvik [1082] Re: Honza
Aniž bych byl odborník - dost pochybuju, že u takto mladých poznáš pohlaví. Já je mám osm měsíců (a i předtím byly možná starší, než ti tvoji) a pořád si nejsem jistý. Nebo mám šest samců :-( Přeci jenom dospělý jsou až ve dvou letech.

Prostě se občas poperou. Pokud má kam utéct a neuteče, tak s tím nic moc nenaděláš. Leda jednoho prodat. Vytáhnout z vody a domlouvat ústně vlivu nemá.
Mě se ovšem takhle dlouho prát nevydrží. A spíš se jen přetlačují tlamičkami. Nepřijde mi, že by si ubližovaly.
Pravděpodobně bude mít vliv množství kusů. Mám jich šest v nějakých 300 litrech vody. Nikdy nejsou sami a asi se agresivita trochu rozloží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
No tak to si jen určují pořadí ... s tím se toho moc nenadělá ... nevím jak je velká nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 09:47 Honza Re: LiborSprysl
Myslím, že jde o 2 malé samičky. Celkem jsou v nádrži tři takto malí čichavci, nejspíš samičky, a k tomu jeden dospělý sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 07:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza
Pouze dva samci v nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 23:54 Honza – Agresivní čichavci perleťoví
Ahoj, už delší dobu pozoruju, jak jsou moji čichavci perleťoví k sobě agresivní, okusují si ploutve a třeba i několik minut v kuse se perou (viz video: www.youtube.com/… ). Má někdo podobnou zkušenost? Může to značit nějaký problém v akváriu? Lze jejich chování nějak ovlivnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2017 17:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: muťa
1,3 nebo 3,3 .... dva kluci se budou moc přetlačovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 15:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: LiborSprysl
A poměr řekněme při 6 rybách 2 samci, 4 samice? To by mělo být myslím OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: muťa
Tak jo... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 14:20 Muž muťa [554] - Rostliny – Kolik ryb
Mám nádrž 400l, už poměrně zarostlou a v ní žhavky, razbory, několik otíků a malých pancíků. Rád bych přidal čichavce modré a zlaté. Jaký počet by byl podle vás ideální (poměr samec/samice), nechci je na chov, stačí méně než více. Mám představu okolo 5-6 ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 21:53 Muž Trdej [7] Re: Nicky
No akvarko uz pekne zarusta,prave ze uz to musim protrhavat...,uz mam problem aj odkalovat :-) Zkusim prikoupit ty cichavce a treba to protridi...a kdyz ne...tak bude vylov a nekomu ty ocka nabidnu ...Dekuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 21:42 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Trdej
Čichavci jsou super, krásní, klidní, vyroste z nich velká rybka pěkná na koukání... já bych neváhala a kdybych se měla rozhodnout, volím je místo pavích oček. Taky jsem si chtěla dát do akva nějaké živorodky (divoké), ale holt jsem vybrala čichavce, tak živorodky nejsou.
Však uvidíš, můžeš zkusit rybky nabídnout (lidi si je berou i na zkrm pro dravé rybky - a ty vlastně usiluješ o to samé), nebo nasadit toho predátora. Už jsem měla i čichavce se živorodkami (ne tolika) s mizernou filtrací v akva, o které jsem se moc nestarala.... a byli ok. Jen by to chtělo možná nechat trochu víc zarůst akvárko roslinkami. Ty kytky ti taky pomůžou odbourávat odpad po rybkách (zjednodušeně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 21:27 Muž Trdej [7]
No tech pavich ocek je strasne moc....Me se prave libi cichavci,kdyz jsem byl malej ,byly to moje prvni rybicky (cichavci) Nebo me napadl parskalaru ...ale ti by to resili moc radikalne :-) Jinak tam je nejake danio pruhovane,dva ancitrusy,pancernicci4 ks,pancernicci kropenati 2ks,parmicka cernopruha-nevim ted jestli se tak jmenuje...je to ta co zere rasy-4ks. Jinak filtrace je aj naddimenzovana,aspon podle vyrobce... A ty pavi ocka...no...nejde to spocitat,ale aj s malyma tam je tak 50ks(vim ze je to hodne) a uz hledam reseni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 20:55 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Trdej
Ahoj, bylo mi tu silně nedoporučováno chovat čichavce s "bordel rybami" živorodkami. Mají kvalitní výkaly a čichavec má rád čistotu. Chybí ti v prezentaci nádrže seznam ryb, podle fotky to vypadá, že máš oček hodně, ale zas tu filtraci máš dobrou... Máš i další rybky? Čichavec je stejně jako očko ryba spíš středu vodního sloupce až hladiny, bylo by tam rybek dost a na dně nic.
Tak možností je několik - buď ty mladé udáš, nebo bys třeba mohl časem přejít na živorodky, které se nemnoží tak rychle a jsou cennější - mladé udáš. Nebo si tam nasadíš toho predátora. Čichavec by asi něco sezobnul, třeba zakrslý je docela akční a rychlý, ale možná by ti stejnou službu udělali 2 samci Black Molly. Nebo nějaká menší cichlidka (kakadu?), ta obývá spíš to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 20:17 Muž Trdej [7]
Ahoj,nevim zrovma jestli to patri ztovna sem.... Ale mam v akvarku pavi ocka a ty se zacli tak nejak hodne mnozit.Chtel jsem si poridit 3pary cichavcu (sedy,oranzovy a perletovy)Sezobnou obcas cichavci male pavi ocka ? Aby se nejak redukovaly...dekuji Aq ma 280l 140cmx40x50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 17:08 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Nicky
Aha to jsem nevěděl kolik je už druhů :) děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 09:28 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Amatértom
Kdepak, platinky by měly být spíš bílé... Tohle možná vypadá, ale bílé to není. A tady měli v nabídce jak platiny, tak tyhle, zvlášť.

Edit: je to něco mezi platinou a "Golden Red Eye", který je k vidění na webu Glaser. Plus ty tmavě modré znaky.

Jestli bude možnost a místo, časem možná ještě nějaké platinky objednám (já je chtěla hned, ale neměli je, tak mám tyhle) a pak můžu srovnat.

Dávám to sem jen proto, že už jsem je viděla na kolika eshopech, nikde fotka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 07:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Nicky
Někdy se prodávají i pod názvem platinum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2017 22:42 Žena Nicky [195] - Labyrintky – obchodní název "Gold Neon"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, tak jelikož mi pan Kalaba poslal aspoň nějakou fotku, i když mizernou, čichavce jsem objednala a dnes přišli. Kdyby to nevadilo, vložila bych sem fotky, jelikož je to varieta nabízená na mnoha českých e-shopech, všude bez fotky. A klasickému zlatému není tolik podobný, je vidět, že to je kříženeček. Tmavé tečky na boku a kořenu ocasu, namodralý odlesk na bocích, při lepším pozorování je vidět lesklé namodralé mramorování. A když se baví samec se samičkou, naskáčou jim vyloženě tmavě modré fleky. Pěkné rybky, i když maličko průhledné.
Tak snad to tady někomu poslouží....
jinak klidně OT, ikdyž mám pocit, že barevné variety tak nějak s chovem blízce souvisí ;-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:07 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
Já bych hlavně ráda něco neokoukaného a moc jsem chtěla platinové, jen mi dneska po odeslání objednávky sdělili, že zrovna teď nejsou a neví, kdy budou, poslední odešli předevčírem. A toho neona jsem si říkala jednoho do počtu k platinám že objednám a uvidím, ale zas všechny nechci, když nevím, jak to vypadá.
Na stříbřitého mám podle mě malé akva (200), i když zajímavý určitě bude :)

Tak jsem jen doufala, že tu třeba bude někdo, kdo si je pořídil, nebo aspoň okukoval někde na burze a nastíní mi, jak to vypadá. Buď to bude žlutější - čistší zlatá, nebo ta do červena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 20:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
Já si nedávno pořídit tyto a jsem zatím z nich nadšený: rybicky.net/atlasryb/cichavec_stribrity Nemám rád ty barevné varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 20:46 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: NHKG
To jsem zkoušela, ale jelikož obchodník je jen obchodník, nemá ji. Ještě jsem našla 2 další obchodníky, co to prodávají bez fotky a zkoušela jsem psát tam, zatím nic.
"Cosby-blue" by mě taky zajímal, ikdyž to asi nic moc zajímavého nebude, spíš nějaká sprsklotina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 20:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
Vyžádej si od obchodníka fotku. Takových obchodních názvů jsou mraky, každý obchodník si to pojměnuje podle sebe. Ale čekej vzhled hodně podobný zlaté verzi Trichopodus trichopterus: rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 20:32 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím vespolek,
prosím, neví někdo z vás, co se skrývá za označením Čichavec zlatý "Gold neon"? našla jsem jen u Glaser "Golden red-eye". Moc děkuji.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 14:29 Acinonyx Re: Pepan
Ne je to uz dost vyrostly samec. Je tam teda i so samicou. On ma bricho plne akoze je furt nazrany. Nic co by sa podobalo hniezdu som si nevsimol. Ono by mu to slo dost tazko nakolko sa hladina furt hybe dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 14:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Acinonyx
A nestaví hnízdo? Mi takhle laliusi vysbírávali v akvárku ruduchu. I když to velké břicho spíše napovídá na samici. Bylo by foto té ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 14:24 Acinonyx – Cichavec zakrsly
Ma niekto skusenost s tym, ze by cichavec zakrsly okusoval rastliny? To, ze okousal slabo rastucu Rotalu wallichii by som prezil, ale za posledny tyzden su listy vrcholkov Heteranthery zosterifolie zozrane do polovice, vsetky komplet do jedneho. Zhruba v tom istom obdobii prisli do akvaria este skalary, ale nechce sa mi verit, ze by to robili oni. Navyse on sa furt po akvariu premava s obrovskym bruchom. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:12 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Pepan
Ano, s tím se počítá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Nicky
Možná by stálo za úvahu i to, že jedna věc je, co si člověk naplánuje, druhá věc je, co sežene. Pokud kvůli jednomu druhu nechce jet na druhý konec republiky. A i e-shopy nejsou všemocné. I když ryba je v jejich nabídce, dodání může trvat týdny i měsíce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 11:18 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: NHKG
Tak já už mám 3 holky (snad holky) a chtěla bych dokoupit platinum XL, tam by mi to mohli dát kluk + holka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 11:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
S chovem jednoho samce a hodně samic nemám zkušenosti. To se bude blbě shánět. Když jsou aspoň 3 samci, tak se sice mezi sebou trošku hašteří, ale nehrozí takové problémy jak u chovu 2 samců. To je pak ten slabší hodně bitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 09:57 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: NHKG
Ze 6 minimálně 3 samci? Ne převaha samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 09:56 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: lacewings
Moc děkuji za vyčerpávající informace. Nezbývá, než se těšit a čekat, až akvárko zaroste. Seznam rostlin v prezentaci už je aktuální, ještě 2 druhy přicestují.

startovací sestavu bych si přála:
5 zlatých (1 samec) - 3 zlatí + 2 platinum
4 drobnošupinní (tam mi to pohlaví asi nedají konkrétní, budou to prcci)
2-3 pruhovaní (místo zakrslých, pár/trio)

počítám s probírkou, jak budou růst a jak jim to bude fungovat. ale jak jsem psala, těžko bych je pak dokupovala, až na ty zlaté, radši selekce.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 09:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Nicky
Já jsem měl ve 325 litrech asi 15 čichavců zlatých/šedých/cosby bez problémů. Nějakou dobu jsem je dokonce měl v 112l. Ale chce to hodně zarostlé akvárium. Hlavně v horní polovině akvária.
Podle mě je u zlatých skupina 6 (minimálně 3 samci) a více kusů lepší jak chov v páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2017 08:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nicky
-ano čtete správně
-nepokládal bych to za nějak přitěžující faktor ,navíc je již prokázáno ,že chování jedinců se značně odvíjí od jednotlivých typů biotopu ,ve kterém jsou chováni
-proto jsem vám to již uvedl ve svém prvním příspěvku ,,...akvária s uceleně osázenou plochou rostlin ,dostatečné procházející v celém sloupci vody...,,
-ohledně goldů ,pokud se v samicích nevyskytne dominantní jedinec ,nahrazující svým chováním samce (nezaměnit za odlišné chování od hierarchie samic ve skupině),tak složení skupiny fungovat může ,
-charakterizovat chování skupiny jednotlivých druhů je vždy problematické ,nebot hodně závisí na podmínkách chovu a sociálním chování jedinců ve skupině
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 07:51 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: lacewings
Čtu tam dobře, že ničí jemnolisté rostliny? coze

They should also be kept in a planted tank, but they tend to have a love hate relationship with aquarium plants. Even though plants are to their liking and make them comfortable, they will tend to chew on them. Very fine-leaved plants will be damaged quickly, so thick-leaved, hardy plants will need to be used. Artificial plants can make a handy substitute.

Ještě dotaz, mohou se i čichavci zlatí chovat ve větší skupině.... dejme tomu samec a 4-5 holek? Pro začátek, do plné velikosti jich asi tolik nedojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 22:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Nicky
V dobře zarostlém akvárku by to nemělo hrozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 21:51 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Pepan
Na jednu stranu ano. Na druhou to hašteření, útlaky slabších, uhnání samičky k smrti... to není něco, na co se člověk rád kouká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 20:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Nicky
A není na chovu ryb nejhezčí to, že je člověk pozoruje při námluvách a tření? Stejně žádná mimina neodchováte. O to se postarají další spolubydlící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:39 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Pepan
Já vím... upřímně bych tam hnízdo ani nechtěla, klidně bych brala všechno holky, pokud by to rybám nevadilo. Ale u zakrslíků zas holky nejsou barevné.
Ale samozřejmě - ta chuŤ k páření vypovídá o tom, že se mají rybky po všech stránkách dobře. Což by mělo být. Mně se vytřeli modří v mém prvním větším akva, mělo na výšku přes 50...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Nicky
Tady se nejedná o to, že by to nezvládli, ale aby se cítili v pohodě. V tom nižším akvárku se mi každou chvíli třou, zatímco když jsem měl kdysi tyhle trpaslíky v dvoustovce, která má na výšku 50cm, tam jsem hnízdo nikdy nezahlídl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:03 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Nicky
třeba s hejnkem gavúnků už mi to přijde přerybněné, jedno nebo druhé a já už 3 čichavce omylem nafasovala, když jsem udávala dva trnovce při předělávce akva, takže mám rozhodnuto...
na tetry moc nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:02 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Pepan
jo, logiku to má. ale pancéřníčci se ze dna taky běhají nadechovat a zvládají to obstojně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:00 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
ani ve stopovém množství? 6 endlerek a páreček malých cichlidek?

když vyřadím to zmíněné a neměla bych to hlavně o čichavcích, popravdě těch nápadů, co tam dát krom hejna neonek, mi moc nezbývá. koukala jsem i tady na nádrže, že ten mix velikostí bývá, jen doladit druhy. a jelikož bych je kupovala po internetu, s dopravou kurýrem a ještě prcky, chtěla jsem jich vzít na začátek víc a pak selektovat až jak to zvládnou, jak narostou, co z nich bude. poslat do světa se to dá líp, než pak shánět dalšího do skupinky, vzhledem k tomu ,že čichavce zlaté chci ještě platinum a k tomu ty drobnošupinné, to v akvaristice nekoupím.

co v prezentaci nemám je vnější filtr, už je na cestě, tetra tec ex 1200 plus

voda z mělké studně, v podstatě spíš dešťová, měkká a kyselejší. dělávala jsem v ní jednoho času krevetky, i ty náročnější. jen teď mi papírkové testy ukazují hrozné blbiny u NO3, ještě čekám na kapkové testy. 100mg/l že nám teče z kohoutku, tomu moc nevěřím, dřív jsem kapkové mívala bez reakce, slabší zabarvení při delší absenci výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Nicky
Mi se zdá, že ty menší druhy čichavců preferují nižší akvárka. Je to jednoduché - každý čichavec se musí jednou za čas jít nadýchnout a ti menší se halt namakají víc, protože je to pro ně na hladinu dál. Sám je mám v akvárku o výšce 35cm, jenže když odečtu dno, tak asi 30cm. Takže do Vašeho akvárka bych asi doporučoval větší druhy jako je čichavec perleťový a pod. Navíc, mi ani ty menší druhy jako hyperaktivní nepřipadají. Pohyblivější jsou tetry nebo drobnoústky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:45 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Pepan
Já jsem tu trochu pročítala, že ti drobní jsou zase docela hypearktivní, navzájem se žrát nebudou, tak mi nepřišlo divné, aby roli menších ryb obsadili opět čichavci, přemýšlela jsem i o rájovcích, ale o těch se zas nepsala moc velká chvála na povahu. nechci nějaké parmičky, které by jim okusovaly ploutve.
Páreček cichlidek jsem si představovala třeba agasizovu nebo borelli, pěkné psaní bylo i o panduro. dřív jsem měla cacatuoides a byli taky v klidu, jen ne v triu, ale v páru.

akva je v profilu, 100x40x50, 50 je výška, ale mám tam vyšší vrstvu písku. odchov mladých neplánuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:43 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Ne závojnatky, ne ancáky, ne cichlidy, ne živorodky, ne parmičky(důvod trošku jiný). To velikostní složení bych taktéž zvážil, ono stavět akvárium jenom na mixu čichavců, to bude chtít hodně vykoukaný voko a odhad. ;-)
Edit: Zapoměl jsem na šneky ampulárky, těn taky vystavuji stopku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:38 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Díky, o kvalitě výkalů se bohužel v atlase moc nepíše, takže budu ráda za případné postřehy... klidně i návrhy, co "do počtu" k čichavcům by pasovalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 42

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 33426x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2787-cichavec-chov?od=251