Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní medúzy

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Sladkovodní medúzy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:13 R Muž rak [975] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
Sorry špatně jsem to napsal.Máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rak
právě že by měla být nad 20°C www.nase-voda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 15:35 R Muž rak [975] - Raci, krabi, krevetkyRe: Terka
Myslím že plankton.Teplota vody by neměla přesáhnout 20°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 00:25 Terka Re: Karlík
Zdravím. Já si dnes chytla 3 meduzky.. jsou asi 2 cm velké. Ale bohužel nevím co jedí a kde jim potravu sehnat...?Mám je v akvárku... MÁte zkušenost? Poradite mi prosím? Děkuji. Dyztak na můj email : t.Kozlova@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2011 09:11 Muž Chem [837] Re: hop
Jasny, je to pekna vec, ale vylozene ji neshanim. K Tvym otazkam:
Pri poklesu teploty se z meduzky polyp nestane.

Meduzka se v akvarku dozije par tydnu. Mnozit se pohlavne nebude vubec (v sirem dalekem okoli se vyskytuji jen jedinci jednoho pohlavi). Mnozit se vsak mohou a to delenim (meduzky ne, ale polyp se rozdeli a pak se z nej pri priznivych podminkach oddeli meduzky). Jsou to tedy vsecko klony jednoho jedince.

Cim se zivi - drobnym zoo a fytoplanktonem. Mohou byt nebezpecne rybimu pludku v akvariu. V prirode ale ne, protoze pludek je na jare a meduzky v pozdnim lete. Obecne populace drobnych tvoru moc neovlivnuji, protoze i pri velkem namnozeni jich moc nespotrebuji.

Hloubka neni potreba - ziji v zajeti i v normalnim akvariu. V tech 3 metrech jsou z duvodu, ktere jsi v podstate uvedl.

Krom polypu a zvonu se vyskytuji meduzky jeste ve stadiu takove larvicky (podocysta). V tomto stadiu vydrzi i velmi nizke teploty a dokonce i sucho.

Svymi naroky, delkou zivota a odolnosti urciteho stadia se trosku da rict, ze pro akvaristy jsou podobnou zalezitosti, jako listonohove. Ma ale urcita specifika, diky nimz se do akvarii prilis nerozsiruje. Vlastni zkusenosti s nimi bohuzel nemam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 00:55 Muž hop [26] - RostlinyRe: Chem
koukám že se taky zajímáš...co já propotápěl lomů kde prý zaručeně jsou.... teplota musí vystoupit asi na 24st a pak se z polypu stává medůzka. otazkou zůstává jestli se při poklesu teploty z medůzy opět stane polyp a čím se vlastně tenhle zavlečenec z JV asie živí, další problém je že se vyskytuje v hloubkách okolo 3m... otázka: je to životní nutnost i v aq, nebo je to proto, že tam jen stabilnější teplota, nejsou zde predátoři a je zde dostatek potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 08:31 Muž Chem [837] Re: Karlík
Zajimava zkusenost.. ve stadia meduzy se tento polyp doziva pri stabilni akvarijni teplote i nekolika tydnu, to je znama vec.

Trochu jste mne ale zaskocil informaci, ze tento žahavec a polyp nema zahave bunky? Kde jste to zjistil? Pokud vim, tak prave k determinaci meduzek se pouziva zpusob, jakym jsou vinuta zahava vlakna v bunkach. A uz jen proto, ze lovi drobny plankton, patri taxonom,icky do žahavců apod. bych usuzoval, ze žahavá vlakna ma.

Mel jste je doma i ve stadiu polypu, nebo jen plovouci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 23:56 Karlík – medůzky
Fotka k příspěvku Medůzky chytané v první polovině léta -žijí pod hranicí 3m a jsou dost malé mi žily velice dlouho jen veváze s vodou, asi 40dní, občas jsem jim vodu vyměnil za potoční, ale i smísení s chlorovanou přežily vpohodě. Teď zářijové už jsou přemnožené a dosahují velikosté kolem 3-3,5cm, medůzky nijak nežahají, ani ryby, ani krevety, nikoho, protože jednoduše nemají žahavé buňky ;-), medůzkám zdar, jsou to úžasný zvířátka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 00:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dominik
Za pár dní chcípnou. Déle totiž nežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 22:18 Dominik
ahojte ... no co sa tyka meduz ja som ich prave dnes chytil 12 na drazdiaku v petrzalke ...a mohol som kludne aj viac lebo ich je tam ako na... a co sa tyka prhlivost ...ZIADNA ... chytal som to do ruky ...a tiez zhanam info ako sa o to starat ci maju normal v akvaristikach nejaky pokrm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 22:29 kvang1

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 20:44 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: matrix069
Nekolik lidi z akva.sk ji chovalo,ale dele jak 5 dni se ji jim nepodarilo udrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 20:27 Muž matrix069 [79] Re: zaciatocnik
Sladkovodné medúzky žijú v jazerách na južnom Slovensku(Zlaté piesky-Bratislava,Slnečné jazerá-pri Senci.....) Veľkosť je 1-3cm,nepŕhlia. Je dosť nmožné že by sa dali chovať v akváriu-teplotu vody znáśajú od 18-30st. Ak niekto byva blízko,mohol by to skúsiť a podeliť sa so skúsenosťami. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: zaciatocnik
člověka možná ne, ale ryba nebo krevetka od nich žahnutí určitě cítit bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:09 Muž zaciatocnik [2] Re: PT
aj na markize teraz davali v reflexe ze v bratislave tieto meduzky ziju v jazere
a na konci hovorili ze ludia sa nemaju coho bat pretoze na rozdiel od slanovodnych meduz tieto nase neprhlia takze v pohode ja si ich raz cem zaobstarat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: PT
No, jako nezmar ;-) . Každopádně bych jí do akva chtěl=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:03 Muž PT [89] Re: Bexim
hmm, tak tady -
en.wikipedia.org/…
pisou ze je zahava - hadam, ze zkusenosti s ni nikdo nema :), takze radsi do akvaria nebrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 11:34 Bexim Re: PT
že prej vzácnost je to introdukovanej druh a s rybama je budeš asi mít moct když nežawhají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 11:21 Muž PT [89] – tak jsou tady
tak meduzy jsou tady -
aktualne.centrum.cz/…

cim se zivi a je mozne je mit v akva spolu s rybama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 17:07 Muž DonJuanKarlos [30] Re: keltan
Fotka k příspěvku tady to máte, v textu o ní nic není, tak alespoň ilustrace X-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 18:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: reaver
V ČR a SK ve volné přírodě žije nepůvodní medůzka www.biolib.cz/… . Ale ta vypadá trochu jinak. Její chov by byl obtížný, že má více vývojových stádijí, ale toužím po ní=)). palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 17:01 keltan Re: reaver
Mě to spíš příde,jako nějaký druh plže než jako medůzy...A nikdy jsem o ničem takovém nečetla ani neslyšela... ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 12:28 Muž reaver [16] - Rostliny – Sladkovodne meduzy
bol som na akva.sk a uvidel som toto ...

www.akva.sk/…

je to mozne? mate niekto viac informacii?
budu sa po krevetach slimakoch a rybach pestovat v akvariach aj taketo zivocichy?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 3432x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2726?r=23