Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bacopa - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Bacopa - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2023 08:20 marvvin – Bacopa australis
ahoj, nemam problem(teda mam - koupit/nekoupit :) ), ale chci se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s Bacopa australis? je to stonovka, ale pisi o ni, ze se spis plazi nez roste do vysky, jake jsou vase zkusenosti? plazici mi vyhovuje, ale pokud se chce tahnout do vysky, tak to neni to, co hledam ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 22:45 Žena Morticia [118] Re: Maq
Dobrá. Su zvědavá, co s tím teď udělá to světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 21:06 Maq Re: Morticia
Můžeš podle toho měřit, jak se jí daří. Když je spokojená, roste a se shazováním spodních listů nespěchá. (To ostatně platí pro většinu stonkovek.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 20:59 Žena Morticia [118] Re: Jarry
Aha aha,bude opadávat i pod silným světlem...no,vedle je Egeria,před ní Anubrias a kámen..zkusím tedy kombinaci zkrácení a kamufláže. Díky...

Ještě se zeptám, jestli jde říct dojaké výšky zůstane pěkná? Ta moja má tak 15 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 10:09 Muž Jarry [1438] Re: Morticia
Mě spodní polovina vždycky opadá a dělala to i pod dost silným světlem. Zkoušel jsem nechávat větší mezery mezi stonkama, nepomohlo nic. Ještě jí dávám šanci, ale pořád dokola jí přesazovat mě nebaví, možná jí dám nakonec úplně pryč. Řešení by asi bylo zasadit něco menšího před ní, aby nebyly holé stonky vidět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 23:08 Muž powery [250] Re: Morticia
Podobně jako každá stonovka. Ustřihnutému vršku začnou růst kořínky, spodek začne obrážet - větvit se. Ale nesmí být úplně opadanej. Osobně bych je celé vytáhl, zkrátil a vršky zasadil znova. Nejhezčí jsou ty vršky, spodky budou časem opadávat vždycky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 22:17 Žena Morticia [118] – Bacopa car.
Fotka k příspěvku Zdravím. Bacopa caroliniana mi dole shodila pár listů.Problém byl určitě světlo. Pořádně svítím teprve od 23.3. (LED) Teď nevím,jestli mohou obrůst nové lístky,nebo je lepší odštípnout vrcholek a zasadit nově. Co ten zbyteček,co zůstane ve šterku - obroste to také nebo to mám vytáhnout? Zasazena 26.1.,odspodu obrůstá i kořínky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 13:26 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza86
Normální to samozřejmě není zřejmě se jí u tebe nelíbí. Vždycky se najde nějaká rostlina co ti neporoste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 12:41 Muž Honza86 [3] – Bacopa
Tak hlásím, že už uhnily téměř všechny lístky postupně odspoda až nahoru a rostlina je skoro holá. Opravdu to je normální? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 12:19 Maq Re: vaaclav
Myslím že přelistování se týká jen některých druhů, možná některých situací. Já například teď mám v novém akváriu Hygrophila siamensis, a po dvou měsících neupadl jediný list a nové normálně přirůstají. Mám ji od Rataje, takže určitě byla emerzní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 10:55 Muž Honza86 [3] Re: vaaclav
to bude za chvíli skoro holá :-) :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2016 17:16 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza86
Akvarijní rostliny se pěstují ve sklenících nad vodou (emerzně) ty jsi je strčil pod vodu a budeš je pěstovat submerzně. Rostlina si tudíž musí vytvořit nové listy a ty staré odumřou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2016 16:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza86
Nová rostlina. Neřeš to. Staré listy, které vyrostly za jiných podmínek než máš teď ty, často shnijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 16:02 Muž Honza86 [3] – Bacopa
Fotka k příspěvku Prosím o radu, nová rostlina a cca po 10 dnech začínají uhnívat listy odspoda, viz foto.
Začal jsem teď hnojit Profiplants, svítím 8 hodin denně. Čím to může být? Nedostatkem světla v dolní části nebo něčím jiným? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 16:31 Muž Aforte [533] - Rostliny
Kde může být problém, když mi v akva u bacopa monnieri žloutnou dva listy? Na dvou rostlinkách je po jednom žlutém listu. Čeho je nedostatek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 15:05 Muž trnorep [43] Re: falco1992
Tím nedostatkem myslím že třeba vrcholky bacopy stíní spodním listům :-) To je celkem normální že se stonky takto vyholují. Zkus vršky odstřihnout a znovu zasadit, nebo před bacopu lupni nějakou listovou růžici která nevzhledné spodky rostliny zakryje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 14:09 Muž falco1992 [0] Re: trnorep
Nedostatek světla ? tak nad tím přemýšlím, a bude to nejspíš pravda, ale tomu nijak nezabráním... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:29 Muž trnorep [43] Re: falco1992
Žeby nedostatek svetla v nizsich partiich rostliny? Proto by mohla od spodu shazovat listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 10:51 Muž falco1992 [0] – Bacopa caroliniana
Zdravím akvaristi, potřeboval bych poradit, mám v akva tuto rostlinku -> Bacopa caroliniana , když byla nová, rostla krásně, čím ale byla vyšší a starší, tak jí začaly od země všechny lístky opadávat, teď jí nezbyl už ani jeden, pouze holý stonek, nemáte tušení čím to je ? Můžou starší lístky okusovat nějaké rybky ? Protože co si teď vybavuji, tak jsem při čistění akva nikdy lístky po akvariu nepotkal. Děkuji za radu stydim ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
zrovna HC-cko je dosti narocna zalezitost.... a hlavne to nejni bacopa....

zalezi hodne na tom jakou mas vodu.... pokud mas stesti, tak ti staci jen menit vodu a mas vystarano.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 08:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: martin
O hnojení sem nic nepsal. Spíše se koukněte na zdejší prezentace, kde ona kytka roste. Tam poznáte její nároky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:16 martin Re: Johan
Aha čiže by tam to CO2 ani nemuselo byť? Stačilo by to nejako hnojiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 18:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: martin
Hlavní je světlo a jemný substrát s klidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 18:13 martin – hnojenie
Zdravim všetkých akvaristov. Potreboval by som poradiť ohladom CO2 pretože som s ním nemal doteraz skúsenosti. Chcel by som si kúpiť do akva jeden druh rastlinky ale zistil som že potrebuje CO2 a potreboval by som zistiť čo všetko na to treba ako difuzor a ine a ako to tam všetko zapojiť. A či by popripade ta rastlinka vydrzala aj bez CO2. A ta rastlina je Micranthemum callitrichoides 'Cuba'. Dik za všetky rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 18:11 tonik666 Re: ultima
Abych pravdu řekl, připadá mi poslední dobou, že je to jedno. Roste to dobře, i když přidávám jen velmi málo.
A co se týká K2SO4, mám trochu strach abych nepřehnojil, už se mi to stalo a pak mi u Alternanthera zakrněly všechny růstové vrcholy. Když jsem přestal hnojit(po poradě na fóru), tak se asi po dvou týdnech růst obnovil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 18:08 ultima Re: tonik666
docet sem se u tve nadrze ze pridavas jen Tenso cocktail,pomaha to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 18:03 tonik666 Re: ultima
Aby je to nepřešlo :) Ono se to většinou projevuje postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 17:58 ultima Re: tonik666
mozna,pridavam vysoky davky PMDD.Tak toho trochu uberu.ale ostatni rostliny hsou v poho :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 17:44 tonik666 Re: ultima
TIpoval bych, že je to z přehnojení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 17:21 ultima – Bacopa amplexicaulis
ahoj ,mam problem s rostlinou Bacopa amplexicaulis .drive mi krasne rostla a tvorila nove rostliny ale ted zacala uhnivat a rozpadat se a to hnojim co2,PMDD,a JBL kulicky v substrátu.Svitim 15w + alobal na 54 litrů.Poradte nekdo,diky.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2628-bacopa-problem