Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab suchozemský

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krab suchozemský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2023 09:50 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rudko172
Tento druh kraba se nedá u nás množit. Jinak kraby jsou teritoriální tak chov dvou jedinců muže být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 20:06 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Rudko172
Prima, s tím už se dá pracovat palec
Teď jsem název zadal do vyhledavače a hned mi to vyplivlo čtyři firmy které tento druh nabízí. I podle vzhledu jsem byl "hned doma", tihle krabi jsou oblíbení a v lepších zverimexech poměrně častí.
Samozřejmě situace u Vás může být dost odlišná oproti mému bydlišti na dohled hranice s Německem, co je v jedné lokalitě běžný sortiment může být o 100 a více km dál nedostatkové, dost firem ale po domluvě zvířátka i rozváží. Zkus zagooglit na základě názvu taxonu, projdi si nabídky takových firem operujících ve Tvém regionu... A určitě se, projistotu, porozhlédni na Vašich chovatelských webech po recenzích na jejich služby ;-)

Ještě je tu možnost - pokud máš v rozumné dojezdové vzdálenosti nějakou opravdu solidní prodejnu, domluvit se tam, zda by Ti samičku objednali u svého dovozce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2023 14:57 Rudko172 Re: Felix
Ospravedlňujem sa jedná sa o Cardisoma armatum tak mi to povedali a áno Džangal je jeho meno. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2023 23:02 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Rudko172
No prostě hledat na netu dle taxonomie. Krab suchozemský (viz název vlákna) je široký pojem, hromada rodů a ještě víc druhů... Džangal pak vypadá spíš jako osobní jméno, asi jako u mých cichlid Hugo = konkrétní samec vrubozubce pavího... To ti nikdo dohledávat nebude, z toho nic (bez pročtení si, zde neexistující, prezentace) nepozná. Spíš tipuji, že jde o nějakou odvozeninu z názvosloví, kdo se ale kraby přímo nezabývá (což je drtivá většina uživatelů webu), nemá se dle čeho zorientovat. Asi jako když málokomu dojde, že "babské ucho" = šalvěj přeslenitá, Salvia verticillata.
Trpělivost, pečlivost, transparentní názvosloví. Dříve či později se pak zadaří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2023 20:48 Rudko172 – Info
Fotka k příspěvku Dobrý deň poradíte mi kde mám zohnať samičku? Ten môj Džangal neznesie samca pri sebe a je v tera. O rozmere:120x30x40. Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2023 11:53 Chettro
Ahojte
Vedel by mi niekto poradiť?
Zohnal som si kraba Cardisoma armatum.
Je trošku prasiatko. Rozhadzuje okolo seba krmivo. Keď mu čistím akvárko často nájdem zbytky krmiva v jaskyniach. Mám tam výkonnú filtráciu, ale bojím sa, aby sa mu nepokazila voda. Aby mi neuhynul.
Napadlo ma, že by som mu do akvarka dal slimáky. O akvárko s rybkami sa mi pekne starali. Ale neviem čo sa stane ak ich uloví.
Môže mu to ublížiť ak ich zožerie?
Možno hlúpa otázka, ale za každú odpoveď ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 20:00 shariza – Úhyn počas zvlečenia
Dobrý deň, mám taký malý problém s krabmi suchozemskými. Poslední dvaja krabíci mali pri zvliekaní problém. Nedokázali sa asi zvliecť a umreli. Doteraz bolo všetko naporiadku. Zvliekli sa bezproblémov. Sem tam im odpadla jedna nožička. Ostala mi už len jedna samička. Voda má cca 22 st. je filtrovaná pravidelne dolievam čistú odstátu. Vyváram kamene raz do mesiaca. Osvetlenie majú UVB. Ohrevnú mám vypnutú, lebo teraz v lete tam mávaju bez žiarivky 28st. Stravu - peletky a granulky pre krabov. Dopĺňam mrkvou, jablkami, hruškou, mangom, sem-tam piškóty. Filé mi nechcu žrať. Viete mi poradiť? Kde by mohla byť chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 17:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Martn
Jakým způsobem o ty nohy přišel? Všechno, co mu upadne, mu zase při dalším svleku doroste. Jsi si jistý, že to, co považuješ za kraba není jen svlek a krab není někde schovaný?
EDIT: Má v akvárku nějakou vodu? A má tam nějakou souš? Potřebuje oboje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 22:01 Martn
Dobrý den, mám kraba. Ztratil asi 3 nohy, už se nehýba. Je už mrtvý nebo se bude svlékat? Nereaguje na pohyb na nic. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 16:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Klimeš
Záleží na druhu kraba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 16:26 Klimeš
Nevíte jak dlouho vydrží krab pod vodou přibližně :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 14:30 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Krabi útočí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 13:12 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lada
Cardisoma armatum. Zde v atlase je o něm karta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 12:31 lada Re: rak
Fotka k příspěvku Aha tak to jsem netusila, zd se rozdeluji i na nejake jine druhy, a ve zverimexu mi to nerekly. Zkusila jsem ho vyfotit ale nic moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 12:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lada
Krab suchozemský je jen označení krabů co se vyskytují také na souši . Tak o druhu to nic nevypovídá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 12:16 lada Re: RBSC
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to krab suchozemsky, samec. Akvarko bylo v provozu cca dva dny, pak jsme ho tam daly.
Tu uvb lampu dame na prostredek jinak takto vypada nase akvaterarium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 11:45 RBSC Re: lada
Ahoj.
Možná si jen zvyká na nové prostředí(nebo je třeba akvaterárko příliš na ráně), nebo má spíš noční aktivitu - nenapsala jsi o jaký druh jde. Jak dlouho je akvárko zaběhlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 11:29 lada
Ahoj chtela bych se zeptat, vcera jsme si privezly domu krabika, zalezl si do ukrytu a moc nevyleza, ale basti. Mohlo by mu neco v akvaterariu vadit? Na sousi ma kaminky, jsou vlhke a ve vode pisek, tam jeste nebyl. Teplota vzduchu se pohybuje okolo 28stupnu. Skla ze vnitr jsou orosena nema tam moc vlhko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jane91
Natáhni na káblík kousek tlustší plastové hadice a krab má smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 16:05 Žena jane91 [27] – ničitel
Ahojte, mám delikátny problém, krab, ktorého mám doma (suchozemský, samozrejme) už pekne podrástol a našiel si netradičnú (či tradičnú?) zábavu - cvakanie káblu od filtra. Už sme skúšali tesniť hocijako ale on má v klepetách dosť velkú silu a vždy sa mu podarí ten kábel precvaknúť. Akým spôsobom by som mala ten kábel zabezpečiť?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:18 - Re: Krabik Hanry
Mohol si oko nechtiac niekde poškodiť a vznikol onen tvrdý útvar.Ale môže ísť i o vnútornú poruchu či dáke ochorenie.Fakt si viac netrúfnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:40 Krabik Hanry Re: Krabik Hanry
Jina fotka mi nejde nahrat :( lip ostra...ma tam proste vyrustek jako by mel neco nalepenyho na ocicku cernyho :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:59 - Re: Krabik Hanry
Z takejto fotky ti to odhadne len málo kto.Ani ja si netrúfam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 19:54 Krabik Hanry – Výrustek na oku
Fotka k příspěvku Cauky :) prosim poradte , nas krabík suchozemsky ma na pravem ocicku vyrustek . Uz 3x se svlekl, po druhe mel oko svetlejsi a ted po treti uz tam ma vyrustek. Mate nekdo zkusenost???nebo je to normalni? Dekuju za odpoved :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 19:34 Tomáš – Krab červený - Chov
Fotka k příspěvku Ahoj. O prázdninách jsem si koupil akvárko o rozměrech 40x25x25 a do něj pořídil rybičky. Jenže časem jsem zjistil, že akvárko pro rybky je asi malé, tak jsem to zrušil a rozhodl jsem se pro zakoupení kraba červeného. Akvárko už mám přichystané a jen čekám kdy mi krab příjde. Zde rybicky.net/atlasostatnich/krab_cerveny jsem čet, že by pro jednoho kraba mělo moje akvárko stačit. Chtěl bych se vás tedy zeptat jestli stačit bude a zda musí mít UV lampu a jestli nevadí když tam má písek křemičitý bílý 0.8 mm. UV jsem vyřešil tak, že jsem mu tam dal UV diody, myslíte, že to bude stačit? Další problém mám, že písek celý nasákne vodou, nevadí to? Přikládám foto a děkuji předem za odpověď :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 08:44 Lenka Re: Lenka
Ahoj,tak je mrtvá :-( Včera večer jsem ji tam dala neonku,hned si ji chytla a dnes ráno jsem ji šla zapnout světlo a ležela bez hnutí ve vodě :-( Vůbec nevím co se stalo :-( Strašně mě to mrzí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 18:04 Lenka Re: Lucasio
Fotka k příspěvku Tak posílám fotku mého kraba,který je teď pořád v úkrytu a nejí...Ty co už mají kraba déle,tak jaký na něj máte názor?Vypadá v pořádku?Na tom menším klepýtku má jakoby ,,důlek",nevím co to může být...Možná to moc řeším,jen chci,aby byl v pořádku...Díky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 12:18 Lucasio Re: Lenka
Co vim, tak to neni úplně nutný ale je to samozřejmě lepší. Vim, že stačí žárovka aby se nahřál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 09:16 - Re: Lenka
A k tej UVB lampe.Krab by ju nad suchou časťou mal mať. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 07:41 Lenka Re: Lucasio
Všude se ale dočítám,že UVB nezbytně potřebuje pro dobrou stavbu krunýře,jinak se mu prý rozpadá,ztrácí nohy,klepeta a následně umírá...Proto se ptám na zkušenosti ostatních :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:14 - Re: Lenka
Ako píše Lucasio.Syr síce krab zje,no je to preň nevhodná strava. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 18:52 Lucasio Re: Lenka
Co já vim tak UV nepotřebuje. Sýr? To mi přijde jako velmi nevhodná strava. Spíše bych to viděl na kus ryby, ovoce nebo zeleninu.
PS: Jsem laik, takže tu píšu jen co znám a vim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:05 Lenka Re: Lucasio
Akvarium má 60x30cm,vetší část má souš,zbytek vodu,filtrování,topítko má nastavené na 25°C,ve vodě i na souši má úkryt,rostlinky,kořen,kameny...Ještě mě zajímá:Vydrží bez uv třeba měsíc nebo ho vážně potřebuje hned?Teď baštil sýr,ale musela jsem mu to vyloženě strčit až ke kusadlům,ale potom už jedl sám...Tak snad bude vše ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 13:34 Lucasio Re: Lenka
Nohy mu bezproblému dorostou. Při svleku mu začnou dorůstat. V tom problém neni, jen jestli je zdravej a má správné podmínky. Pokud ano, tak se mu bude dobře dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 12:30 Lenka
Ahoj, včera jsem si přivezla domů kraba a zajímá mě plno věcí :-) Už ve zverimexu jsem si všimla,že nemá jednu nožku,ale říkala jsem si,že doroste...Tak jsem si ho vzala,zaplatila,sedla jsem do auta a jeli jsme domů.Ale v autě jsem si všimla,že mu chybí nohy 3 :-( Nějak jsem si toho v tom zverimexu nevšimla...Moje hloupost,beru to...Na 2 už má takové pahýlky...Dala jsem ho do ,,domečku " a hned začal celé okolí prozkoumávat...Dala jsem mu tam i kousek jablka a bylo na něm vidět,že baští...Potom si zalezl a je tam doteď...Žije,protože hýbal klepetama...A teď už nejí,jen kouká a sedí na kameni...Přežije bez těch noh?Nerada bych o něj přišla...Díky za všechny rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 12:24 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lenka
skúsila si sa popýtať v miestnych akvaristikách ?
lmgtfy.com/…

ak nemajú , skús inzerciu napr. :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 11:18 Lenka – Kde se dá sehnat...
Zdravím...Prosím Vás chtěla bych se zeptat kde se dá sehnat krabík?Nevíte jestli bych ho sehnala někde v Hradci Králové?Moc děkuji za info :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 10:32 Wendy – Krab a živé ryby
Ahoj, chtěla bych se optat - před týdnem jsem si pořídila Kraba suchozemského, chlapáka (je ještě prakticky mimino, při chůzi velký vč. noh cca 10 cm, tělo má na šířku cca 3 cm), každopádně, známý i prodejce mi tvrdil, že pokud chodím krabovi do akva živou rybičku, tak mi jí sežere. Nedalo mi to a pořídila jsem tři dny zpátky tři neonky (nejsem sadista, chtěla jsem mu udělat radost) a pozorovala jsem, jestli s tím něco provede. Druhý den jsem ráno šla mrknout, jestli nějakou snědl, místo toho se mu proháněli pod nohama a jemu to nevadilo. Sežere je časem nebo je možný, že je nechá být?

Díky za reakci. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 08:50 Muž Yirka [9126] Re: tosomja
Přečti si základní informace. rybicky.net/atlasostatnich/krab_suchozemsky
Taky zjistíš, že se v zajetí nerozmnožuje, takže pohlaví je prakticky bezpředmětné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 06:20 tosomja – Krab
Ahojte, nevie niekdo prosim niekdo urcit pohlavie u kraba suchozemskeho? Dakujem za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chalybda
No ona měla pravdu :-) takže je třeba se spíš zeptat konkrétně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:31 Žena Chalybda [55]
Gecarcinus quadratus - Helloween crab
Máte s ním, prosím, někdo nějaké zkušenosti? Koupila jsem ho dnes v Praze (Živá exotika), a chovatelka mi ho doporučila jako zcela nenáročný druh, který sežere prakticky vše a ani na chov nemá žádné mimořádné nároky. Ráda bych získala přesnější informace, ale moc jsem toho opravdu nenašla... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:37 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: risho
Řekl bych, že klepeto doroste ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 23:40 risho
Prosim co hrozi krabovi kdyz mu odpadl kus klepeta? Mam o nho strach :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 21:12 Muž Shrimpman [36] Re: Eva
No nejdřív by to chtělo napsat co přesně to je za kraba ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 21:01 Eva Re: rak
Děkuji moc, za minulou odpověď.
Ještě bych se chtěla zeptat kam mám dát potravu? Mám jí položit třeba před krabovo obydlí na souši? A je lepší mít obydlí např. z kokosu, nebo je lepší koupené?
Děkuji za odpověď. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva
Mušle není vhodná,lepší je úkryt vytvořit z plochých kamenů které slepíte k sobě akva.silikonem a zároveň úkryt nalepíte i na umělohmotnou desku ( stejné lepidlo) kterou přikryjete substrátem tak že nebude vidět .Kraby mají ale tendenci si stejně udělat úkryt tam kde se jim to líbí tak jim tam nedávejte nic co by mohli použít jako úkryt, než Vámi vytvořený úkryt a oni si budou ho muset obsadit.
Edit: Všem zájemcům o chov krabů doporučuji si přečíst knížku od ing. Patoky -Kraby a poustevníčci opravdu stojí za to. Je to právě novinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:55 Eva – otázka
Ahoj,
zítra si jdu koupit kraba, a chtěla bych se zeptat, jak mám zabezpečit ten vodní úkryt,aby na něj nespadl? Je z velké mušle, která je na dvou kamenech. Na jednom dobře drží, ale ten druhý... Mám mušli snad přilepit na ty kameny lepidlem? ne
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 15:15 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Markéta
Pod označením krab suchozemský se dá těžko radit .Mohlo by se jednat o poustevníka nebo o nějaký druh kraba ( je mnoho druhů a řada z nich má i specifické potřeby).Tak jestli máte možnost tak sem dejte foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 09:15 Markéta
Dobrý den, asi před 8mi dny jsem si zakoupila kraba scuhozemského.
Mám v akváriu dostatek vody, filtr. Voda už byla jednou měněná, ale strašně zapáchá. Puch se line po celém bytě a nevím si rady co s tím.
Nemáte s tím někdo zkušenosti? coze
Děkuji předem za odpověď.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23711x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2525-krab-suchozemsky