Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

NO2, NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
NO2, NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ezechiel
Některé ryby prostě žijí v "hnoji" a jsou spokojené. To, že někde žijí v určité vodě neznamená, že jim to vyhovuje. Prostě jsou nuceni v té vodě žít. (většinou kvůli konkurenci) Třeba u rostlin to bývá tak, že v přírodě mají určité optim pro růst, ale v kultuře je to optimum úplně někde jinde. U toho NO2 bych to vyděl tak, že buď jeho výskyt zaručuje omezení jiné ryby (konkurenta), nebo to je třeba důsledek hromadění potravy, kterou se určitá ryba živí atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
Také si myslím, že je správné snažit se udělat vše pro to, aby rybky žily v prostředí bez NO2. A když se tyto "objeví", brát to jako "jistý problém"; že prostě něco nefunguje, jak by mělo...
A, samozřejmě, snažit se dát takový stav dopořádku. :-)

Nedávno jsem zakládal krevetkárium 40x20x20cm.
Flexi-písek, trochu depotsubstrátu od JBL, 2 košíčky Eleocharis parvula, pár okružáků, minibublifuk, topítko, odstátá voda, osvětlení...
Po přibližně týdnu a 3 výměnách 50%(!) vody jsem do nádržky nasadil 8 Red Cherry.
Z těch osmi šest přes noc "uteklo"... Udělal jsem to, co jsem měl udělat před nasazením krevetek - změřil jsem NO2 a ony tam byly... :-O Podle testu "nic moc", (0,1?), ale byly. Docela mě to s ohledem na četnost a objem výměny vody překvapilo. (Viníkem jednoznačně emerzní lístky eleocharisu...)
Věřím, že postupné zvyšování koncentrace není tak nebezpečné, jako náhlé, např. právě při přelovení z čisté vody do znečištěné, ale princip zůstává stejný - NO2 "nebrat"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:34 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Sid
Dobrá otázka :-) Je to dost subjektivní. Já to druhé, ale jsou i tací, kteří naopak :-)

A k věci: Ano, v drtivé většině případů dám za pravdu navikovi a vám. Jen jsem chtěl upozornit, že to není zcela jednoznačné. Rozhodně spíš poznámka, než rada začátečníkům. No nic, jdu se těšit z 0,15 mg N02/l v jedné z mých "odkládacích" nádrží s prasátky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
Takových ryb nebude převaha, spíš výjimka.
Otázkou je, jak NO2 působí na (nejen) rybí organismus...
S nadsázkou se vás zeptám: kdybyste si mohl vybrat trávit 24 hodin denně v zahulené místnosti nebo na čerstvém luftu - co byste si vybral? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:19 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Bob66
Máte pravdu, to bych nerad. Samozřejmě netvrdím, že je to norma.

Takže ještě jednou pro ty nezkušené: NO2 je dobré mít na nule, ovšem testy nejsou vše... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:17 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: ezechiel
U některých druhů ryb je to možné, ale určitě bych to nedoporučoval, pro obyčejného akvaristu by mělo být samozřejmostí NO2-0, tímto tvrzením tady, můžete poplést méně zkušené nebo začátečníky kteří to vezmou tak že se vlastně nic neděje a zvýšená hodnota NO2 je v pořádku a potom se budou divit až jim popadají ryby ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:17 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Sid
A proč ne? :-)

Proč divoce testovat a lamentovat nad nějakými hodnotami, pokud zjistíte, že to rybám nevadí a že třeba ve své domovině mají vodu o dost "horší".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ezechiel
A proč by v tom hnoji měly žít moje nebo vaše ryby? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 10:06 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: navik
Jasně, máte téměř pravdu. Jen ne úplně :-) Určitě nedoporučuju balancovat NO2 na nějaké hranici přežití pro chované ryby. Ovšem určitě není bez diskuzí vždy jasně vhodné a nutné mít NO2=0. To je velmi silné tvrzení.

Jsou jak přírodní vody s NO2 kolem 0,1 mg/l i víc, tak ryby, kterým v nejmenším nevadí 0,15-0,2 mg/l... Některé ryby prostě žijí v "hnoji" a jsou spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2009 22:04 Muž navik [908] - SumciRe: ezechiel
V literatuře mám hledat přirodní vody s obsahem NO2 a ryby, které je vyhledávají, nebo zmínky o tom, jakou hladinu NO2 jsou schopny přežít??
Zatímco druhy více rozšířené jsou značně tolerantní vůči pH, tvrdosti a do jisté míry i teplotě, tak NO2 bych s těmito parametry nesrovnával a jasným vhodným prostředím pro chované ryby musí být NO2=0 bez diskusí o tom, co tolerují...
Byť i jen zvýšená hadina NO2 - pokud ryby rovnou nezahubí - dlouhodoběji vede ke snížené obranyschopnosti organismu a přičítám ji jako příčinu velké části dotazů na i zde na webu o "náhlém" úmrtí, vodnatelnosti apod (což lze rovněž zjistit pohledáním v literatuře)- pokud Vás hlouběji zajímá jaký TO má význam ;-).
Doporučuji zaměřit se více na vytvoření optimálního prostředí všem - i těm nejběžnějším - rybkám než studovat, co která rybka "ještě snese"...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 19:00 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: navik
Doporučuju pohledat v literatuře a zjistíte, že mám pravdu.

Jde tu o to, že nemá cenu se znepokojovat a řešit téměř nezměřitelné koncentrace NO2, pokud nevíme hlouběji, jaký to má význam. To je trochu jako debaty o "správném" pH a tvrdosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.12.2009 21:01 Muž navik [908] - Sumci
ezechiel napsal: ... Takže záleží na tom, co máte za ryby a jestli jim to vůbec bude vadit. Samozřejmě netvrdím, že je cíl mít 0,1 mg/l NO2 ve vodě. Některým rybám vadí i mnohem méně, ale je potřeba dát to do kontextu. :-)

Ať si "dám do kontextu" cokoli, troufnu si tvrdit, že vadit to bude všem rybám, jenže jen ty nejcitlivější to dají znát zcela jasně i méně bystrému pozorovateli hned :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 17:14 Micky
Hurááá! NO2 v akvárku klesá!! Už ho mám jen necelých 0,1mg/l. Výměna vody a přestávka s krmením akvárku jen prospěla. Teď vím, že hlídat vodu musím pořád, abych rybkám zbytečně neuškodila. Snad už bude vše v pořádku a bude se moc podívat do obchodu po dalších rybkách, které plánuji. potlesk
Včera rybky zažily 230 V šok, střepy v akvárku...díky mé šikovné mamince. X-) Po včerejšku vím, že rybky přežijí všechno :-D
Takže všem moc děkuju za radu love snad už se nikdy takové množství v akvárku nesetká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Micky
wds.cz/… tohle je opravdu dobrej clanecek o tom co se v akva po zalozeni deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 08:23 Muž Yirka [9131] – Re: Micky
Myslím, že vše potřebné bylo řečeno, chce to čas a trpělivost jak správně podotýkají kolegové. Takže máš čas něco málo nastudovat. Pokud se ti nechce do knížek, tak je možno začít v přiloženém linku, který vždy doporučuji, protože je to pro začátečníky s pěknou posloupností napsáno. www.akvarijni.cz/…
Podobný pěkný popis začátečnických ne-zkušeností skýtá popis od Horáce.http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 00:54 Muž NIKO [527] – Re: Micky
Já se vám nesměju! :-) Tento smajlík vyjadřuje úsměv, nikoli výsměch. A to je obrovský emotivní rozdíl! Já se na vás usmívám. :-)
S tím ohřevem vody to byl tak trochu fór, ale vy jste mi svými formulacemi nahrála...
Dělala jste si starosti, jestli doporučená častá výměna vody neublíži teplotě vody v akva.
Tam je NO2 samozřejmě 0. Jenže aji když budu měnit tolik vody denně, tak azse nebude správná teplota v akvárku. Já už vážně nevím co s tím.
Vzpomínáte si? ;-)
Jen jsem vám chtěl poradit, jak to udělat, abyste i při výměnách vody zajistila "správnou teplotu v akvárku". :-)
Tak už se nezlobte! :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 00:47 Muž Snofrev [54] – Re: Micky
No problém bude asi v tom, že se už bojíte jakéhokoliv zásahu do akva (vyplývá mi to z toho co píšete).Nejčastější rada ve všech třech fórech kam jste to napsala byla častá výměna vody.Na to byla odpověď, že jste tak provedla a nic, ono když se to provede jednou, tak nelze čekat hned velké výsledky, nějakou dobu to bude trvat.Akva je hodně o trpělivosti (což i mě štve), ale nic s tím rychle za dva dny neuděláte.Prostě se zařiďte podle rad a pak už musíte doufat, že jste tak učinila včas.

K debatě o ohřívání vody.Jako první jste si tu povzdychla sama, že se vám nezdá lít do akva čerstvá voda (studená s chlórem).Možností je opět několi, buď nechat alespoň přes noc v kýbli a ona se ohřeje a chlór vyprchá a nebo vodu převaříte a necháte vychladnout, zase alespoň přes noc.
Toto jsou ouplný základy, který jste právě měla mít už dávno nastudovaný a kůli kterým se tu teď najdou lidi, který s vámi budou jednat ironicky nebo povýšeně.Udělala jste chyby, tak to holt musíte snést.

Zkuste se o ty rybky bát o něco míň, hlavní je něco provést a když to rybky nepřežijí, tak máte o zkušenost navíc, ale nic hrozného se nestane (kameny neházet!!! no ).Alespoň vám to bude líto a příště budete postupvoat opatrněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 00:34 Micky – Re: Romy
Uvidíme, třeba rybky přežijí :-) Tak děkujííí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 00:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Micky
Všechno chce svůj čas.Nemyslím si,že by každý radil něco jiného,základ je opravdu ta častá výměna vody.Jen jsem napsal,proč to tak je.Pokud budou bakterie ve vodě bez živin,které potřebují k životu(NH3,NH4),musí nejprve čekat,až začne docházet k tlejícím procesům.To v jalovém akva nějakou dobu trvá.Teprve pak se začnou rozmnožovat a měnit na NO2(a dále NO3).Tady došlo k tomu časovému posunu.Myslím,že za 14 dní bude vše jak má být.Až na ty ryby.Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 00:22 Micky – Re: Romy
Hm :-O . Do akvárka jsem krmivo vážně nesypala a ani nedávala vodu z jiného akvárka, kde by už všechny potřebné hodnoty byly. Já už si vážně nevím rady, každý mi radí něco jinýho. Stejně asi rychlejší metodu "zkázy" nóčka nevyšpekulíruju. Rybky se taky moc k světu nemají - polovina se jich choulí u dna akvárka, takže akvárko vypadá málem prázdné, nebýt kytek a kořenu. Heh. :(
Hodnoty už přetrvávají přes týden a pořád se nechtějí snižovat i přes výměnu vody. tone
Nadruhou stranu jestli zase výměnou vody neubližuju bakteriím, i když ty jsou už asi všude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 00:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Micky
Je potřeba ještě chvilku počkat,s výměnou vody a minimálně krmit.Stačí vyměnit obden třetina nádrže,hodnoty NO2 by se měly postupně snižovat.Pokud jsi při zajetí nádrže bez ryb jen naočkovala filtr bakteriemi,stejně neměly čím se živit.Nebylo z čeho vytvořit NH3,NH4,potažmo NO2.Předpokládám,že jsi občas do prázdné nádrže nehodila třeba trochu krmení.
Teprve až při přidání ryb se začal tvořit amoniak,který bakterie mění na dusitany a další bakterie na dusičnany.Pokud jsi zakládala úplně nové a neměla ani ,,starou"vodu z jiné nádrže,řekl bych,že se budeš se zvýšením NO2 potýkat ještě tak 14 dní,než se začne snižovat.Ryby dostanou pěkně na frak a moc jich zřejmě nepřežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 23:52 Micky – Re: Romy
Akvárko frčí 4týdny, ryby jsem strčila do akvárka po 2,3 týdnech :-O , kdy jel samozřejmě filtr s přidáváním bakteriím a celkově s veškerým vybavením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 23:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Micky
Jak dlouho akvárium funguje?Kdy bylo napuštěno,a kdy byly přidány ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 22:49 Micky
Tak já mám testy od Rataj a hodnoty mám silně nad 0,25 mg/l, takže už ani papír, podle kterého stanovím množství v akvárku, nestanovím, protože zabarvení je tak syté, že jsem se toho sama lekla.
Rostlinky a všechno ostatní je v pohodě. Jen neonky se usidlily na dně a už se jim nechce ani po akvárku lítat a to samý mi udělala dvě tetry. Zbytek plave normálně - asi to jsou odolnější ryby.
Moc děkuju za radu :-), hned jak bude po svátku, valím do akvaritiky! Snad to pomůže. Už si s tím vážně nevím rady, dělá mi to starost - dvě ryby mi už uhynuly, tak nevím jestli to má za následek NO2, anebo jestli jsem si z kavaristiky nedotáhla nějakou nemoc s plísněma :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 22:36 DoctorT
Já měl ten samý problém, zakládal jsem větší akva z 25 na 70l do nového jsem použil vodu a dno ze starého, takže jsem musel hned vysadit i rybky. Za tři dny jsem měl NO2 na hodnotách kolem 1-1,3mg/l ( test sera ) a co mi pomohlo??
Aplikoval jsem ihned přípravek na okamžitou detoxikaci NO2 ( sera toxivec ) , po dobu tří dnů jsem každý den měnil 15l vody + aplikace chemie ( toxivec a přípravek pH+ a přidávání bakterií ( nitrivec ). První tři dny nekrmit, poté jednou denně. Za ony tři dny jsem měl NO2 na hodnotách 0,2mg/l a po cca 5-ti dnech na nule.
Ona většina ryb přežije krátkodobě i hodnoty do 2mg/l , ale je tu pak větší riziko nemocí či předčasného úhynu takovýchto " kontaminovaných kusů ".
A další blud, 0,2mg/l NO2 ryby přežijí, mé větší akva je toho živoucím důkazem a mám i jiné přátele akvaristy s hodnotami NO2 od 0,1 až po 0,2 m/l a vše mají v pohodě.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 22:16 Muž Snofrev [54] – Re: Micky
určitě budete mít doma alespoň dva kbelíky
napustě do nich vodu, nechte 24h odstát a voda se ohřeje na pokojovou teplotu a pak s tím do akva
pak znovu napustit a počkat do druhého dne

takhle to bduete provádět jen než se zbavíte NO2, pak už ty kbelíky zase můžete dát do skříně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 22:10 Muž NIKO [527] – Re: Micky
Vy neumíte vodu přihřát? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 21:57 Micky – Re: filipsi
Tam je NO2 samozřejmě 0. Jenže aji když budu měnit tolik vody denně, tak azse nebude správná teplota v akvárku. :-( Já už vážně nevím co s tím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 21:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Micky
Filtr mate dobrej takze bych pokracoval v ty vymene vody a urcite ted nehnojte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 21:53 Muž filipsi [1295] – Re: Micky
A jak vypada zmereni vodovodni vody?
Men te vody tretinu, polovinu denne, to musi pomoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 21:43 Micky – Nadbytek NO2 v akva:-(
Ahoj, poradíte mi někdo prosím co mám dělat NO2 v akvárku? Mám ho tu šílený nadbytek, vodu měním, rybky už jsem přestala krmit, filtruju. Už nevím co s tím dál :-( A NO2 se nesnižuje a nesnižuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:36 Muž ghostik [81]
Videl jsem to ale nepouzivam. Mne ryby vyoraji kytky i z podsutru natoz z neceho co se pomalu vznasi nad vodou :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:31 Snow
Tak uvidíme, co z toho vyleze. Nemáš zkušenosti s tím jílem? Zatím se to zdá v pohodě, jen je dost lehký, do toho nového akvária budu muset dát rašelinový rohože, aby kytky zakořenily. Mám obavu, aby to zbytečně nepropouštělo do vody živiny a neobjevily se řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:25 Muž ghostik [81] – Re: Snow
Tak to ti neporadim co by to mohlo byt :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:20 Snow
To je fakt. Zkusím koupit jiný test. Jinak jsem koupila kytku(do akvárka) a na listech na spodní straně se jí po pár dnech udělaly jakoby hrudky, utrhla jsem je(ty listy), dala zvlášť a za den se z nich uvolnili takoví bílí červíci asi 0,7cm dlouzí. Plus jsem objevila jednoho šneka. Může to mít spojitist? Nejsou to nějací paraziti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:12 Muž ghostik [81]
no on by byl pak furt pod hladinou a lapal by po vzduchu nonstop jako kdyby nabil ve vode vubec zadnej kyslik a to by sis asi vsimla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:07 Snow – Re: ghostik
Tak copak o to, to on lapá, jenže je to labyrintka, takže tohle poznávací znamení je tu normální. Prostě spí u hladiny, naloženej na kytkách, občas i leží na zemi, ale vzhledem k tomu, že mu nevzduchuju, plave se občas nadechnout. Jen ty jeho oči mě trápí, to je po otravě trvalé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:02 Muž ghostik [81]
Kdyby jsi tam mnela tak hodne NO2 tak y uz lapala po vzduchu u hladiny a neparadila se u zrcatka :o) Asi to bude plany poplach jen je divne ze jednou ti ten test ukazal 0 a podruhe ten samej zase nekonecne moc :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:00 Snow – Re: ghostik
Tak ten jejich test je jen porovnávání barviček, ale to, co mi z toho vyleze, je sakra mimo tu jejich barevnou škálu. coze Říkám si, jestli je to potvrzení toho, že Betta vydrží opravdu hodně, nebo nějaká chyba? V každým případě žije, žere, na zrcátko už zase reaguje agresí, předvádí se. Do toho nového jsem mu chtěla pořídit pár samiček, ale mám obavu, jestli je to prostředí nezabije. I když s Bettou se mi může stát, že když je nepoloží NO2, sprovodí je ze světa samec. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:53 Snow – Re: Skam
Ahoj, mám od Tetry Tetra Aqua Nitrat Minus Pearl, je to levnější, funkčnost jsem zatím nezkoumala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:49 Muž ghostik [81] – Re: Snow
A kolik jsi namerila to NO2 ja bych to moc nehrotil dle Rataj testu. Mne rataj ukazoval nad 0,3mg/l a ryby zijou. Jestli mas strach tak vymen 2litry vody za odstatou kazde dva a z tri dny ale mam pocit ze to bude dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:46 Muž ghostik [81]
bucliik napsala: no takže v podstatě psal :-D ne? já neříkám že to tak dělá, ale ptám se jestli to není moc často-ať se ten názor vzal odkudkoliv...ptám se i kvůli sobě, kdyby se mi to stalo taky(jako že doufám ne)tak abych věděla jak často ;-)

Jsi slepej ? Ty pises kazde 2 hodiny a Snow pise o 2 dnech !!! Vys co je den a hodina ? Jestli ne tak den ma 24 hodin :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:39 Snow – Re: ghostik
Teď budu zabíhat nové akvárko, zatím je v 6 litrech, mám tam jako substrát pálený jíl, má mít vysokou plochu pro bakterie (je to něco na způsob keramzitu), pák kytek tam taky je. Vzduchování jsem tam zatím nedala, protože v tomhle objemu je to tam i s nejmenším filtrem jak v mixéru, nehledě na to, že betty mají mít stojatou vodu. Byla to taková nouzovka, ale pořád lepší, než ten půllitr, co mají v obchodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:26 Muž ghostik [81]
Pokud tam mas pisek tak ty bakterie jsou v pisku ( oni jsou popravde vsude ) takze zase tak jejich mnozstvi neovlivnis vymenou vody. Oni jsou i v te nove vode :o) Jak je nadrzka valka a co vni vsechno mas ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:23 Snow – Re: ghostik
Já je měřila před nasazením a po. A byl tam dost velký rozdíl, ale ono to může být malým objemem toho dočasného příbytku. Prý při nedostatku kyslíku bakterie pracují obráceně, čili NO2 a NH3 tvoří. A to i v samotné rybě. Teď hlavně co s tím? Prý každé 2 dny měnit vodu, dokud to neklesne, jenže takhle zase se mi bakterie nemamnoží do potřebného množství, spíš je budu pořád snižovat. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 12:07 Muž ghostik [81]
RATAJove testy z 75% lzou tone Pises ze jsi ji prendala do nove nadrze. Pokud je cerstve zalozena tak se NO2 opravdu muze obevit ve vetsi mire nez je zadano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 11:43 Snow – NO2 - jak je snížím?
Před pár měsíci jsem dostala Bettu splendens, celkem se jí dobře dařilo než jsem odjela na týden pryč a požádala o nakrmení mámu. Po návratu byla ryba apatická, nechtěla jíst, byla lekavá. Zjistila jsem, že ji máma překrmila, v malém objemu mého akvária šlo zřejmě o parádní otravu, protože "tuny" žrádla se válely po dně, voda byla zakalená. Ryba je už v pohodě, akorát si nejsem jistá, jestli se jí nezvětšily oči. Vyčetla jsem, že tohle je jedním z příznaků otravy, mám pocit, že snad hůř vidí(netrefuje žrádlo). Nicméně je pro jistotu odléčená Multimedical. Teď vypadá, mimo těch očí, zdravě. Koupila jsem si test na NO2 Rataj a hodnoty mě šokovaly. I po přendání do nové nádrže(kde před tím byly NO2 v pohodě), došlo do 2 dnů k nárůstu NO2. Jediné, co jsem tam přemístila, byla ryba. Je možné, že by NO2, uvolňovala?
Přitom žádné "nenormální" příznaky nevykazuje, vypadá OK.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 23:26 Muž ghostik [81] – Re: frank
vyhod zevnitr tu T8 a elektroniku a vejdou se ti tam tri T5 :o) Mozna ono se to takhle blbe odhaduje. A nebo tedy novy kryt ale toho svetla je opravdu malo :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 22:21 frank – Re: ghostik
Fotka k příspěvku říkám ti že nevejde viz. foto
asi budu muse tudělat novej kryt nebo se s tím spokojit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 21:58 Muž ghostik [81] – Re: frank
Budto udelat novy kryt s tou odrazovou folii - proste neco obicejneho levneho a nebo dat ty T5 vedle sebe. Ja je prilepil oboustranou paskou. Jedno to svetlo kompletne cele ma rozmer 875 x 30mm. Mne nerikej ze se tam vedle sebe nebudou vejit vzdyt ma 3cm sirku i s predradnikem a reflektorem !!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2333-no2-no3?od=551