Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Parmičky - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 23:07 Usine Re: Veronick
Moc bych se být tebou nesmál může se ti stát že bude brzo po ní. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 22:36 Veronick Re: Usine
No že by byla už měsíc vkuse přežraná se mi fakt nezdá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 19:58 Usine Re: Veronick
Parmička není živorodka do jiného akvária ji dát můžeš ale musíš přidat i samečka. Zřejmě je jen přežraná.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 19:05 Veronick – Těhotná parmička
Ahoj! Chtěla bych se zeptat jak dlouho je těhotná taková parmička čtyřpruhá?? Nevím kdy ju mám dát do jiného akva :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 09:24 Muž wayn [79] Re: kattya
Krmit je začni třetí den prachovým krmivem. Pokud nemáš živé, tak alespoň tekuté nebo práškové. Filtr určitě nech zapnutý. Koukni jak se odchovávají třeba jiné parmičky ať se dozvíš více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 16:28 kattya Re: wayn
potlesk Mi neuveríte, ale malí prckovia sú na svete. Včera sa tie mrenky asi vytreli a dneska sa tam už vrtia krpci. Rodičov som odlovila ešte včera. Ako sa treba o poter postarať? Sú strašne maličkí, skoro neviditelní. Kedy mám začať krmiť a čím?? Nemám s tým vobec žiadne skúsenosti. A filter moze byť zapnuty? Lebo oni sú prevažne nalepené na molitane a sú strašne drobulinké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 15:04 Muž wayn [79] Re: kattya
Ve skvělé knížce Rudolf Zukal - Akvarijní ryby (která jde stáhnout na adrese: macleak.ic.cz/…) se píše toto:
Odchov: 24-26°C. Malá nádrž, voda polotvrdá, dostatek jemnolistých rostlin. Při tření vypuzují samičky jikry ve velmi malém počtu, nejvýše pět kusů najednou do rostlin. Jikry jsou drobné, nažloutlé a zůstávají lpět na rostlinách. Z celkového tření je maximálně 200 kusů jiker. Část jiker plove volně pod hladinou. Po tření je nutné chovný pár odlovit. Potěr se líhne za 30 hodin. V prvních dnech svého života se zdržuje v blízkosti dna, má barvu písku, je těžko viditelný a akvarista jej často zničí z nedočkavosti při znovuzřizování odchovné nádržky. Krmíme jemnou živou potravou. Tření lze po 4—6 týdnech opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 11:43 kattya – rozmnožovanie
Ahoj. Poznáte nejaké stránky kde sa dá nájsť podrobnejšie ako sa rozmnožuje mrenka (parmička) dúhová? Díky ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 20:10 Vai Re: kurhell
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 19:16 Muž Kurhell [7] – Tření parmiček čtyřpruhých
Poradíte mi někdo jak toho dosáhnout??? díky moc :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2005 06:50 Věra Re: Cyclone
Jen jeden druh do jednoho akvárka připraveného na tření. Ten, co si myslíš, že je ke tření připravený. Pokud nechceš zkusit křížení ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2005 20:10 Cyclone Re: Věra
Jak parmičky přelovit to znamená i mechové a čtyřpruhé? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2005 07:03 Věra Re: Cyclone
To je těžký. Záleží hlavně na tom jak jsou staré, jak je krmíš a v jakém jsou prostředí. Nejlíp by ti asi poradil opravdový odborník, né já. Ale zkusím to z mých chabých zkušeností. Parmičky jsou rybky bystrých potoků, třít se chodí do tišin. Takže před pářením se rády ženou proudem. U mně se to projevovalo tak, že blbly před výpustí filtru, když byl zrovna zvýšený průtok. Pak jsou to všežravci. Podpoříš tření, když jim dáš živou nebo aspoň masitou stravu. Nepřekrmit! Já jsem jim dávala játra nastrouhaná za zmrazena. Ale jen tak na špejli a jen tolik pokud se chovaly jako piraně.Když jim to tam naházíš, riskuješ zkažení vody! Do dvou dnů je chytly touhy. Jestli má někdo jiný návod, beru to. Mé dvouměsíční zkušenosti jsou jen chabým základem, ale odborníci, zakládající tyhle stránky se na nás chudáky nováčky asi už vykašlali.
Jo, ještě jsem si vzpomněla: taky se davají hormony, ale někde to nedoporučují, protože ryby rychleji stárnou a odcházejí. Tak čau a ať se zdaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2005 20:26 Cyclone Re: Věra
Dík, fakt dík. Jenže má to problém samička má málo jiker (má tvar téměř jako sameček ale je o trochu je tluščí). Takže jak dlouho to bude trvat tak zruba trvat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2005 07:02 Věra Re: Cyclone
Jsem také začátečník, ale parmičky už se mi třely. Tak to nebude od odborníka, ale jen mé zkušenosti.
Na barvě samečka tak moc nezáleží, ale samička musí být připravená. Musí (i před krmením) mít velké bříško ze spodu spíš hranaté. Nevím, jakou máš teplotu v akvárku (měla by být asi tak 23°C). Ostatní nepřelovuj, ale přelov parmičky, pokud jich máš víc, tak všechny (pokud to nejsou samí samci, aby jí neuhonili). Voda by měla být asi z poloviny stará z akvárka, kde jsou teď, ohřátá až na 26°C. Prostě asi o dva stupně více, než máš běžně. To ostatní už ti psal Thomas. Pak je hned odlov zpátky. Po tření maj hlad a dokážou všechny jikry zase vyzobat. Ale být tebou počkám, až se začnou honit. Většinou to vědí nejlíp, kdy je čas. Tak hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2005 14:43 Cyclone Re: thomas
To beru ale jak poznám že jsou připravenné k páření sameček je sice červenej ale samičku neprohání jak píší v knize. Mám odlovit ostatní ryby? A je to nerušilo.Nebo jak mám vůbec s tím začít chtěl bych vědět vše pomocte please :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2005 18:01 thomas Re: Cyclone
Potřebuješ malé akvárko teplotu vody kolem 25 a na dno nějakou jemnolistou rostlinku jávský mech cabomba apod.
plůdek se líhne do 36 hodin a rozplave se za 5-6dní.Potom musíš krmit trepkou asi 1-2týdny.Když to vydržíš do této chvíle
začni krmit jemnou žábronožkou.vajička se dají koupit v akvaristice.Tam ti poradí jak na to.<b></b> :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2005 16:47 Cyclone – Parmička nádherná
Jaký mám mít podmínky pro rozmnožování tohoto druhy? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8749x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2315-parmicky-rozmnozovani-a-odchov?od=279