Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:58 jamajcan Re: Aforte
Fotka k příspěvku Tak tady to je černé na bílém.Na internetu,umíš hledat dobře,ale praktické zkušenosti,vážně získáš,až časem.EDIT.Lumeny na pravé straně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Verze sun-glo má 1230lm. Né 1300lm. To je 70lm navíc, což je docela dost. Já jen říkám pravdu. Mohl jsem to porovnat a je to docela rozdíl. Těch 1350lm jsi dával na 20W zářivku a při tom tyto lumeny má pouze 18W zářivka. Podle odhadového "výpočtu" by tedy 20W třípásmová zářivka měla cca 1500lm. A mít 1230lm, když můžu mít 1500lm je blbost..

Co jsem tím myslel? Myslel jsem to, že jsi záměrně nebo nevědomky snížil hodnoty lumenů u zářivek.

Btw: ano mohl jsem to porovnat. Měl jsem obě zářivky. Jak sun-glo, tak třípásmovou zářivku 840 15W a jde to poznat. Svítivost to má doopravdy lepší. Vnucovat ti to nebudu..

Jinak proč ty máš zářivky Philips, Osram a nemáš tyto, podle tebe úžasné zářivky? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Treba rezervnim korenem, ktery se vubec nikam nevejde :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:54 Muž Aforte [533] - Rostliny – Re: Designer
Pravda pravdoucí. Začínal jsem na jedné poličce kde bylo krmivo, síťka.. Teď? Jsem rád, že se mi to všechno vleze do pokoje :-D :-D
Ono už jen 3 pinzety a dvoje nůžky mluví za vše.. Jak to pak asi pokračuje dál :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:51 jamajcan Re: Aforte
Tak mladý a už takový demagog? smich Mám pocit,že se celou dobu bavíme o verzi 20W/1300Lm/.Každopádně,nerozumím Tvé otázce,cit:...kde jsi byl na tak málých hodnotách lumenů...
To jsi myslel jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kytka
Ani do dvou stolku se nema sanci vejit to, co akvarista dokaze nashromazdit, jen toho o objem tech stolku nashromazdi vic smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Tady další odkaz:
www.akva-exo.cz/…

Jinak sun-glo T8 20W má 1230lm. Kde jsi byl na 1300lm?

EDIT: Těch 1350lm má zářivka Narva LT colourlux T8 18W. Těch 20W by mělo tak 1500lm(samozřejmě kdyby existovala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:45 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Tu svítivost nepoznáš? Jinak kde jsi byl na tak malých hodnotách lumenů?
Sun-glo 15W T8 má 860lm
zarovky-akvaria.heureka.cz/…

Narva LT colourlux 15W T8 840 má 950lm
narva.cz/…

Ještě dodám, že bude mít i něco lepší svítivost. Ta Narva LT mě napadla jen tak, protože jí mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:27 jamajcan Re: Aforte
Evidentně momentálně nevíš,o čem mluvíš.Rozdíl,mezi Sun-glo a klasickou 840,pouhým okem nepoznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:23 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Když myslíš. Viděl jsem rozdíl a je to znát ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:16 jamajcan Re: Aforte
Můžu Tě ubezpečit,že v setovém osvětlení,určitě nenajdeš zářivku Aqua-glo,která sama o sobě,stojí v 20W/T8 verzi,cca.300Kč.Najdeš tam s největší pravděpodobností zářivku Sun-glo.Ta má teplotu chromatičnosti 4200K a světelný tok 1300Lm.Co prosímtě získám tím,když ji vyměním,za klasickou třípásmovku T8/18W/840,s teplotou chromatičnosti 4000K a světelným tokem 1350Lm?Proč bych to měl dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:07 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kytka
Souhlasím s Kytkou. Ten bordýlek z akva ti bude postupem času narůstat. Kdybys viděl to, co jsem já za pár let všechno nasbíral, tak se mi vysměješ :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
Viděl jsi rozdíl mezi zářivkou např. aqua-glo a třípásmovou zářivkou třeba Narva LT colourlux? Já ano a dokážu to porovnat. Je to velký rozdíl.

Ta "akvarijní" zářivka aqua-glo není doslova akvarijní. Je to úplně normální zářivka. Akorát prodejci vydělávají na hlouposti a neznalosti kupujících. Za poloviční cenu si někde v elektru koupíš mnohem lepší zářivku, jakou jsou ty třípásmové.

Neříkám, že jsou úplně špatné, ale proč dávat méně světla, když jde více?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:06 Žena Kytka [2146] Re: Viggen
Při pohledu na ten vybraný set mě napadá ještě jedno upozornění.
Většinou k akvaristice potřebuješ ještě spoustu drobností jako krmení, síťky, odkalovač, kyblíčky a další a ty je potřeba někam uložit. Skříňka pod akváriem je na to ideální, ale právě z toho důvodu bych raději volila skříňku s dvířky nebo šuplíky, aby se tam dal ten "akvabordel" skrýt a nebyl vidět. Tahle skříňka mi přijde vhodná maximálně na uložení "lapačů prachu", ale ne na výše uvedené.
Co se týče konstrukce "skříňky", osobně bych volila něco bytelnějšího, tohle na mě moc dobře nepůsobí, přeci jen to bude mít minimálně metrák a půl a sousedi nemusí mít v případě havárie pro naše koníčky pochopení ;-). Ale to je jen čistě subjektivní dojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:03 jamajcan Re: Aforte
Můžeš mi prosímtě objasnit,proč ze setu,odstraňovat Glo zářivky?Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:57 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Viggen
Ještě dodám, že by bylo fajn stávající osvětlení, které v setu bude(aqua-glo, sun-glo) vyměnit za třípásmové zářivky: Osram, Narva, Sylvania. Za stejnou wattáž dostaneš mnohem více světla. No řekni. Proč je nekoupit, když ti to vyjde ještě lépe než koupě "akvarijních" osvětlení s koncovkou glo.

Sylvania aquastar je výborná a kvalitní zářivka. Dost vhodná pro rostlinky. Jen má jeden problém. Na oko působí strašně fialovo. Pokud jí smícháš s jinou, tak to bude super. Já osobně mám Narva LT colourlux plus 15W T8 840 a druhou 865 a jsem 100% spokojen. palec

EDIT: a kvalitním reflektorem např. od Juwelu nic nepokazíš. Ba naopak. Pokud do toho osvětlení 2x18W s reflektory od Juwelu koupíš zářivky, jak jsem psal, tak budeš 100% spokojen. Věřím, že si pak budeš moct troufnout i na lepší rostlinky - rotala rotundifolia atd..

Ještě dodám, že z méně náročných rostlin jsou dobré i mocrosorium a bolbitis, které přichytíš na dekorace.

Popravdě není nutno vždy lepší osvětlení. Občas stačí jen dobře podchytit věci, které jsou v setech špatné. Ty reflektory a lepší zářivky(třípásmové) to jistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Viggen
Z toho co pises je celkem jasne, ze Ti zbyly jen na svetlo celkem nenarocne rostliny a hlavu si s tim moc nedelas. Pokud to tak je, a takto to opravdu beres, mas o starost mene, bude Ti nejspis stacit i poddimenzovane setove osvetleni. Jak tady kdosi kdysi napsal, Anubias snad roste i pri svicce :-) . Pokud bys byla zatizena na rostliny, to osvetleni u vetsiny setu by Te trapilo, ale v tomto pripade Te omezeni na nenarocne rostliny nejspis trapit nebude.

Rekl bych, ze to nejhorsi je vyreseno.

Jestli se Ti rozmerove hodi ten set 126l, muze Ti udelat dobrou sluzbu. Dival jsem se na jine nabidky s popisem, melo by to byt ze 6mm skla, coz by zde melo byt bezpecne, dostatecne. Jinak asi je soucasti jen sklo, kryt a stolek, chapu-li dobre popis, takze jeste pocitej ze koupis cerpadlo a kostku biomolitanu pod nej za asi tak 500Kc celkem. Dale pak topitko, rekneme 300Kc (podle typu, zase +/-). Proste jeste tak tisicovku cekej za dovybaveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2014 15:28 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Viggen
To jsou všechno nenáročné rostliny na světlo. Pokud zůstaneš u nich a nebudeš tam mít rybí sádky :-) bude ti stačit set sestavený od výrobce. Něco jiného by bylo, kdyby jsi chtěla jít do kobercovek nebo třeba Rotali Rotundifolia,Alternathera, Hemianthus atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 15:18 Žena Viggen [0] – Re: Designer
no, kytky máme jen 4 druhy - dva různé Anubias, asi Cryptocoryne wendtii (podle obrázků :)) a nějakou Hygrophilu. od každého druhu několik kousků, celkem se rozrůstají - Cryptocoryne wendti, Dobře rostou i Anubias.
Rostlin tam bylo dřív hodně, ale jen tyhle vydržely :-)
mám jen čichavce a ancistruse. Chci jim koupit větší akvarium a přidat k nim třeba neonky, nebo něco drobného - aby se to akvarium rozzářilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 14:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Viggen
Mozna bys nam mohla napsat, jaky mas vztah k rostlinam. Bezne sety a nebo i samostatne kupovane kryty k akvariim, maji za rozumnou cenu problem, ze sviti malo. Jenze ono je potreba si take rict, pro co malo. Pokud je to u ryb, ktere stejne znici jakoukoli zelen a jedine co trosku odola je Anubias, pak nema ani cenu moc svitit, ba naopak, slabym svicenim neporusta akvarium rasou.

Takze nez se muze rict, ze je neco dobre ci spatne, melo by se nejprve rict pro jaky ucel ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:18 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Viggen
To až tak ne. Myslel jsem vodorovnou hloubku (vzdálenost od přední stěny k zadní), tu přidat 5 cm, takže rozměr 80x40x40.

Když přidáš 10 cm na výšku při stejném osvětlení, ubereš množství světla u dna a při tomto zmíněném výkonu by to už mohl být problém. Jinak jak píše Aforte, když si to sestavíš sama (třeba po konzultaci tady na fóru) a koupíš si části jednotlivě, může Tě to vyjít levněji a zaručeně to bude dimenzované tak, že nebude problém s osvětlením pro rostlinky ani s filtrem pro rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:15 Žena Viggen [0] Re: Aforte
do 5 tisíc bych se chtěla dostat.
Sestavit akvarium sáma? No to nevím, jestli zvládnu, chtěla jsem vzít nějaký komplet, ale pokud mi někdo z Vás poradí, budu moc ráda :-)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Viggen
Jakou máš finanční možnost? Osobně je to osvětlení docela špatné. Většina setů je složena z celkem nedostatečných věcí: osvětlení, filtr.. Dbáš na krytu? Já osobně bych si to sestavil sám. Vyjde tě to lépe a budeš z toho mít dobrý pocit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:08 Žena Viggen [0] Re: michalt
Takže podle tebe bude lepší třeba tohle :-)?

www.vyprodeje24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Viggen
Oblé akvárium bych si nekoupil. Je to věcí vkusu, ale mně trochu vadí, že zkresluje pohled dovnitř. Taky bych se trochu obával, že údržba předního skla bude méně pohodlná než obyčejné ploché sklo.

To osvětlení takhle na papíře podle výkonu vypadá, že by se s ním dalo začít a něco tam pěstovat, ale v praxi je tyto osvětlovací tělesa nutné často vyměnit nebo nějak vylepšit. Ale nechci spekulovat, s tímto setem nemám zkušenosti. Moje hlavní poznámka se týká toho oblého skla.

Mimochodem, jen takový námět k zamyšlení. Kdybys přidala ještě 5 cm do hloubky, mohla bys mít 128 litrové akvárium, kde zase můžeš mít trochu víc rostlinek a rybičky by měly víc prostoru k plavání. Cenový rozdíl by snad nemusel být nijak závratný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 12:25 Žena Viggen [0] – koupili by jste si toto?
Chtěla bych akvarium.... koupili by jste si toto...?
Mám už asi 4 roky malé, 37 litrů, v něm pět rybek.. z toho tři jsou od počátku....

co myslíte, ano, ne? :-)
www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 20:40 meleri
ja jsem uvazovala drive o pouzitem, je spousta lidi, kteri se zbavuji akvarii, jenze se svym "stestim" se fakt bojim do toho jit....ale je fakt ze nekdo to dava levne a ma to skoro jako nove...casto se koukam takhle ale mam proste strach tahkhle kupovat akva...az na tu skrinku teda, tu zkusim sehnat z druhe ruky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
No já nvm jestli bych u větších akvarek šel do použitého... bych si ho musel asi hodně pečlivě prohlédnout :-D taky bych měl strach pak že mě to vytopí hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2012 17:08 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: meleri
ja byt tebou, tak mrknu na nejake inzeraty, ted jsem kupoval 250l akvarko, vcetne krytu s osvetlenim, skrinky, filtru eheim proffesional 3 2073 + plus nahradni naplne a dalsich tisice kravin (stari 3 mesice) z druhe ruky za 4000Kc, pokud bych si to skladal sam tak me to vyjde cca 11000+ Kc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:28 meleri Re: Ičin
super! dekuji dam na vase rady! ja to tam nechci, je mi to jedno, to jen ta prodavacka strasila, ze bez toho muze akva prasknout nebo zatekat...ano, polystyren mam v planu, plus skrinka.
takze 150 kg...to je sila coze :) no me porad desi ta predstava ze to jednou praskne....
melo by to byt v obyvaku, tak bych chtela tu skrinku, aby se do ni daly schovat ty ruzne lahvicky s hnojivem, krmenim....:)moc dekuji!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 13:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ten kryt je, co se bezpečnosti týče, k ničemu. Akorát to vypadá hezky. Díky němu nevidíš zbytečnou vrstvu písku, ale jen povrch a sloupec vody. To stejné nahoře - nevidíš prázný, prosvícený prostor. Ale na to ti stačí taková ta páska s imitací třeba dřeva a oblepit si to (pokud chceš). Veškerá velká akvária mají skleněné dno a jsou postavená na polystirenu apod. Juwel mám a spíš jsem se bál toho, že nemám dno na pevném podkladu, ale že visí ve vzduchu.
Skříněk se neboj i z druhé ruky. Zvlášť na akvárko co bude mít 150kg. o unese i běžný stůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:01 meleri Re: malyLibor
no vystrasila me dost! ale uklidnili jste me....ted uz jenom setrit setrit :) a jdu do toho. jen co bude akva plus skrinka, tak pockam do dalsi burzy a pokusim se ho zalozit....

tak nevim, koupili byste nekdo skrinku z druhe ruky? muze byt treba poskozena? lide je na ebayi nabizeji treba za 70 eur.Nova stoji tak 180....je to dost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:58 meleri Re: katterinecka
je to akvarium zn Juwel. 6mm. tak snad to bude ok? kazdopadne bude toto nebo zadny, jine tam takhle "hole" nemaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
když bude z dost silného skla a dobře slepené tak se nic nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Je to nesmysl. Ten umělohmotný kryt nic nedrží, je jen na ozdobu. Podívej se na daleko větší nádrže než je ten tvůj plánovaný prcek. Vidíš tam někde nějaké kryty z umělé hmoty??? Paní ví o akvaristice zřejmě míň než já o atomové elektrárně a jen tě straší blbostma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:37 meleri Re: Mispulin
ja jsem puvodem taky z Ostravy a poradna akvaristika mi tu fakt chybi....mozna je to jine nekde v Parizi nebo Lyonu...ale drahe to bude stejne, a jeste vic.

Prosim poradte nekdo, me to prijde jako nesmysl,ale ta pani prodavacka me fakt vystrasila.
Muze takove 120 l akvarko prasknout jen protoze dole neni takovy ten umelohmotny cerny kryt, jako ve spodu akvaria....Libor mi psal ze ne, ale porad to ve me hryze...
nedokazu si predstavit to cele rozebirat...
ona rikala ze je tam moc velky tlak dole na ten silikon, a ze to muze zacist test.....jenze akva s tema umelohmotnyma listama je jenom v setech, hole ho neprodavaji. a ja chcu prave bez niceho....
prosim napiste nekdo....jinak si ho asi poridim, jen nevim kdy, bo penize dosly... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 07:46 Muž Mispulin [67]
Ja si kupoval akvarijni set, jehoz soucasti bylo i akva 160 litru, v jednom internetovem obchodu nekde z Ostravska (jmeno uz si nepamatuju, ale fakturku bych jeste nekde nasel). Prodavaji akva i samostatne a to vcene obrovskeho vyberu netradicnich tvaru a tusim delaji i na zakazku. Privezli me to jejich autem s tim, ze 1x tydne delaji vlastni rozvozy po cele republice. Samozrejme vse OK, nerozbite. Koukam, ze minimalne v akvaristice jsme o "rybi delku" napred proti Francii. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
A vaši k tobě nejezdí občas autem? Neříkej mi, že Češi pojedou do Francie letadlem :-) Ti by ti to dovézt mohli... Nebo já nakupuju často v POlsku a normálně mi to přijde kurýrem a ten stojí 300... je fakt, že to akva by ti musel někdo zabalit tak, jako pan Sohr mně... ale opravdu to přišlo naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:31 meleri Re: malyLibor
ja fakt po svych zkusenostech s netem jsem ztratila odvahu...mozna pred dvemi tremi roky bych do toho sla...jenze, to levne akva je az v Belgii kdyz se neco pohnoji, tak kdo mi da zpatky penize, a jet az do Belgie....
dneska jsem si psala s jednim typkem, co je predseda akva krouzku tady kousek dal od nas, a rikal, ze akva lepi jen pro cleny...tak nevim, kolik stoji clenstvi ale uvidim co mi odepise...
jinak me psal, ze nedavno koupili 80 akvarek z nejakeho zruseneho obchodu, a byly vsecky ceske! :) a ze byly fakt levne a navic jeste dobre slepene, takze my cesi jsme v tom fakt dobri...bohuzel me rikal, ze tak levne akva 35 eur, jak v cesku tady nesezenu...ze to fakt stoji kolem stovky.
ja set prave nechci, tobe treba vyhovuje, ale ja si chci ty veci vybrat sama (svetlo, filtr), ale ten pan co ti to privezl, tak to byl tedy ochotny a seriozni! i to jak to pro tebe zabalili! ja nevim jak by to dopadlo tady tak fakt po netu asi ne, ale dekuju ti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Ty umělohmotné chrániče jsou k ničemu, je to jen na ozdobu.
No a ke kupování akvária přes internet - jak Třístovku, tak teď 112litrovku jsem si kupoval přes internet. Objednal jsem si to a Třístovku mi pan majitel obchodu přímo dovezl, protože jel kolem, 112ku mi poslal kurýrem. Je to set 112litrů, s krytem s osvětlením, s topítkem i filtrem, cena 2088,-Kč. Poslal mi to kurýrem - cena 146,-Kč. Akvárko bylo zabaleno v lepenkové bedně, omotané pečlivě fólií, ze všech stran popis, že jde o akvárium. V té bedně byla zabalena krabice, ve které je uložen ten set. Rozbít takto zabalené akvárium by vyžadovalo už poměrně dost úsilí, ale nepochybuji o tom, že by to někteří naši přepravci dokázali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Francii asi těžko vyřešíme. To bych řešil na jejich fórech (zkus rybicky.fr :) )
Tady na jihu je volba celkem jednoduchá www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:52 Muž tajfun1 [222] Re: meleri
se podivej treba tady www.zooplus.fr za tu cenu tam budes mit celej set od juwelu ... pripadne si jeste porovnej cenu na jejich nemeckych strankach, tam to byva jeste levnejsi a stejne to jde z jednoho skladu. navic doprava zdarma, sleva 10% na prvni objednavku apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 15:36 Muž soc [60] Re: meleri
Ten umělohmotný kryt neudrží vůbec nic, navíc to ani nebude těsnit. Je to spíš ochrana hran. Meleri, to kolem sebe nemáš nikoho, kdo by se věnoval akvaristice? BTW., kde přesně ve Francii jsi? Já se můžu poptat, ale až po novém roce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
No já na to spěchal, jelikož jsem byl už natěšený :-D takže mi poslal peníze a ja si akvarko koupil tady v prodejně...sice sem si připlatil a misto nějakych 500 sem dal 650... Ale aspon sem nemusel čekat, a taky sem nechtěl už riskovat že to zas dojde rozkřáplé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:15 meleri
tak ja jsem celkem zklamana...v akvaristice mi rekli, ze mi takove akva objednat muzou, ale stoji 110 Eur! rozmer 100x35x40....to mi prijde strasne drahe. a navic nema dole takove ty umelehmotne chranice (nezlobte se nevim, jak se tomu odborne rika) a pani me od toho odrazovala, ze u tak velkeho objemu pry ten silikon muze po letech povolit a tect, kdyz tam neni ten umelohmotny ram ci jak se to jmenuje....tak ted fakt nevim....spousta lidi ale akva ma bez toho ramu ci krytu dole a funguje to? nebo ma pravdu?

sklar me poslal slusnou cestou do haje, co by se stval s akva kdyz muze vydelat na vyrobe oken :-( prvni stolar u kteryho jsem byla mi rekl ze takove male veci nedela...

Muzete mi prosim nekdo rict jestli je to fakt nebezpecne, takove akva bez toho umelohmotneho krytu dole?

Jedina pozitivni vec, ze jsem na netu nasla nejaky klub akvaristu tady, sice je to daleko ale byli by mozna ochotni mi prodat par krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:10 meleri Re: predator3313
to je skoda s tim akvarkem, jak jsi to pak vyresil? poslal ti nove? to byl slusny..ja mam dobre zkusenosti se www.zooplus.fr u vas je to myslim zoohit, parkrat neco spletli, poslali mi jednou zmrzle kytky a stacilo vyfotit poslat foto a poslali mi vec novou...ale jinak co se tyce nakupu na internetu tak fakt tomu moc neverim, clovek je uplne bezmmocny! a pak jak to resit, soudit se o par korun nebo jak....to levne akva co jsem nasla je az v Belgii :-O no nevim jak bych tam pa k jela....je to naprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 11:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: meleri
Jenom tak okrajově. U Rataje jsem koupil čistě jenom slepená skla 162litrů (80×45×45) za 1400. Akvaristika ve vedlejším městě krom "výborně" vybavených setů nabízí i slepení u sklenáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Viděla jste nějakého majitele akvaristiky jezdit v nějakém lepším autě? Buď to jsou to staré šunky a nebo dodávky, které potřebuje k tomu, aby si dovezl zboží a tím ušetřil na dopravě, kterou mají velkoobchody v ceně zboží. Stačí je velmi relativní pojem. Protože to co stačí, zpravidla neodpovídá tomu, co by bylo třeba. Například na to, aby se udržely peníze pro prostou reprodukci. Praskne nádrž, odejde počítač, podělá se to auto a už se jede na faktury, protože v hotovosti na to není a platí se až se na to vydělá. Takže to je špatně. Ale tak to prostě u nás funguje, protože jinak ho všude roznesou, že je drahý, nenažraný a já nevím co ještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
U nás ve městě dělá akvárka jen ta akvaristika a sklenář, u sklenáře to vyjde podstatně dráž, takže kdyby majitel akvaristiky chtěl (nebo potřeboval) nasadit vyšší cenu, klidně by mohl. Takže mu to asi stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Tady je akvaristika socík...obchodníci s obrovskými náklady musí velmi zavažovat, jak velkou marži si mohou dovolit dát na jakékoliv zboží. Na západ od nás se s tím nemažou - marže -300-500% není žádná výjimka. A jde to... smich To už zkušení kapitalističtí akvaristé moc dobře vědí a proto k nám jezdí nakupovat velmi rádi...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=243