Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

AquaEl UltraMax 1000

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

AquaEl UltraMax 1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2023 23:27 Žena darka [520] Re: Perlas
Zkusím, děkuji! Taky si myslím, že to bude nějaká úplná blbost, když to předtím jelo skvěle, zkusím ještě bez jiného zásahu ty klipsny ;-) Zavřeli jsme je až napotřetí, vždy jedna byla jako volnější, pak už všechny držely stejně, zkusím zítra otevřít a zavřít podle tohoto návodu palec Jinak za mě taky super filtr do toho čištění předfiltru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2023 22:58 Muž Perlas [546] Re: darka
Mrkni jestli jsi dobre zaklapla vsechny klipsny, kdyz nasazujes hlavu. Ted ho nemam pred sebou, ale toto mne docela vytrestalo. A ne jednou. (Prutok a hluk) Napred zacvakni sede. Vzdy protejsi. Zacni na strane jak je predfiltr, pak druhy boky. Stejne opakuj cerne klipsny. Pozor na ty cerne gumove valecky co jsou dole v cernych klipsnach. Rady vypadavaj, ale ikdyz jsem tam asi 1mesic nemel jednu tu gumu, tak to nehlucilo.

Chce to si pohrat.

Za mne je to super filtr. A je krasne tichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2023 21:26 Žena darka [520] Re:
Děkuji moc všem za rady, ale bohužel nic z toho to zatím není :-( , tak kdyby ještě někoho něco nového napadlo, velmi uvítám další rady ano Filtr byl v poho nový naprosto nehlučný 3 měsíce, posl cca 10 dnů už byl trochu slyšet, má předfiltr, tak ho zkusím vyčistit. Dle návodu, bylo to poprvé, jsme ho s manželem vytáhli, vyčistili, nic moc "borde.." v předfiltru nebylo, je to krabička a v ní hrubý modrý molitan, po propláchnutí vloženo zpět a výkon filtru méně než 50%. Pak anabáze s hadicemi, čištěním všeho možného 3x atd a nic, ale na těch cca 40 % jede. Dle you tube asi výrobní vada :-( , vyskytující se u výrobků první série, kdo ví, jak dlouho v eshopu ležel. Jelikož mi zítra dorazí nové krevetky a jsou vánoce tak reklamaci nechám po NR, protože už nevím, čím jiným by to mohlo být, hadice správně, sání čisté s krytem pro krevety, hadice čisté ... Všem moc děkuji, třeba vás ještě něco napadne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2023 10:03 Muž Lojza007 [1212] Re: Sha
Nemyslím si, že by zarostla. Spíš se tam něco mohlo dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2023 09:39 Muž Sha [500] Re: doda
Ucpaná hadice po třech měsících? Lojza007 má dobrou připomínku. Sám také zapomínám při údržbě na sání s ochranou kvůli krevetám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2023 09:18 Muž Lojza007 [1212] Re: doda
Můj tip je ucpaný sání v akváriu. Ale dá se to velice snadno ověřit, pokud mají hadice ventily. Stačí na chvíli pustit jednu hadici do kýble a pak druhou. Buď obě potečou rychle a hodně nebo je jedna ucpaná a bude to vidět.
A pokud je to možný prohodit ve filtru hadice, tak bych ověřil, že jsou zapojený správně. Jednou jsem si takto užil taky moc veselý odpoledne, než jsem na tu "drobnost" přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2023 08:30 Muž doda [134] Re: darka
A není někde ucpaná hadice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2023 22:58 Žena darka [520] Re: Sha
Nehlučí, je opět úplně tichý, jen ten průtok se rapidně snížil ne , odpoledne byl na polovině výkonu, ted jede naplno a výkon z rampy je menší než odpo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2023 22:36 Muž Sha [500] Re: darka
Hlučí? Není zavzdušněný? Na YT jsou videa, která by vás mohla navést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2023 21:38 Žena darka [520] – AquaEl UltraMax 1000

Mám 3 měsíce starý filtr
AquaEl UltraMax 1000 s předfiltrem. Do minulého týdne byl úplně tichý, pak začal trochu hlučet, tak jsem dnes chtěla vyčistit předfiltr. Po jeho vyčištění a opětovném spuštění prudce klesl výkon filtru, předtím jel na polovinu, teď ani naplno nedosahuje toho výkonu, co měl odpoledne, vyčistila jsem ho nakonec celý, vytáhla náplně, nic, pořád jede velmi slabě ???? Má někdo tip, kde je chyba?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 205x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19702