Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neplodné ryby od chovatelů v ČR

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Neplodné ryby od chovatelů v ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
Já celkem rozumím... jen nechápu co má cena společného s neplodností ryb od českých chovatelů... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: LiborSprysl
Vždyť jsem napsal že vím o jednom našem chovateli o kterém se to říká že jeho ryby jsou neplodný a zbytek patřilo k rybám z Vietnamu.Pane kolego ještě jsem neviděl rozmnožit luxusní závojatku z asie a už jsme jich dovezli několik a o těch za 50 centů mě nestojí psát.Váš názor na paví oka jsem měl možnost před lety vyslechnou v Hradci Králové ,ale na rozdíl od Vás já s kamarádem znáte ho ,ty ryby dovážím a vím co je ryba s velkým ocasem a co je ryba ,která nejeví zájem o samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal: běžně chodí pav oka bez samic a nebo o ně nejeví zájem to samý závojnatky, terčovci .Každý si chrání svůj trh.
Ovšem jak tento blábol souvisí s neplodností ryb od chovatelů v ČR, to jsem nepochopil... Navíc s evidentní neznalostí problému ...
Oka bez samic ... no jasně za tu cenu co se prodávají nebudu přece prodávat ryby z čistých kmenů... to bych byl minimálně neuctivý ke své vlastní práci. Že samci dovozových ok nejeví zájem o samice je zcela o něčem jiném ... jedná se o nemladé ryby s obrovskými ocasními ploutvemi, které jsou rády, že udrží rovnováhu a jsou schopné plavat. A ještě po nich nějaké trulo chce aby se namáhaly s nějakým stupidním zásunem. Co má znamenat poznámka o závojnatkách, to fakt nevím... Protože to jsou zcela funkční ryby... a velkoobchodní terčovce si asi těžko bude kupovat chovatel...
Takže to zkuste kolego ještě jednou a nějak srozumitelně ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 16:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Mrakoplash
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To Ti řeknu brzo , dovezl jsem si z Vietnamu ryby za majlant a protože si myslím ,že by nemusely být jalový ,narozdíl od Malajsických.Z Indonesie bylo vše plodný.běžně chodí pav oka bez samic a nebo o ně nejeví zájem to samý závojnatky, terčovci .Každý si chrání svůj trh.U nás se to říká o jednom chovateli že jeho některé druhy trčovců jsou neplodné, jinak o nikom nevím,třeba to nikdo jiný neumí.Sterilizovat se dají co vím jen samci a to podáváním hormonů ,ale jakých to nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 16:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Ovšem tady se nabízí mnohem záludnější otázka... a kdo za to může??? Asi ta prodavačka ... zapomněla, že se tyto ryby musí prodávat na páry a chtěla dohnat manko... Tak to zkusila na joudu ...Samce chce každý. Co s bezbarvou samicí? :-P ahoj

Zažil jsem osobně... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 16:05 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: romant
Já tehdy chodil na základku. Ty ryby už u mě neporostly a zůstaly ve stejné velikosti. Holt to někdo vyselektoval a protože dneska mám ty ryby denně na očích, vím svoje. To byla tvrdá selekce. Samice do jedné akvaristiky, samci do jiné a pokud možno hodně daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:59 R Muž romant [27987] Re: Pepan
No přeci do tý samý akvaristiky, ale někdo měl doma 6 samců, jsou přeci malý a nedají se určit. :) Holt náhodný výběr s překvapením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 15:47 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: LiborSprysl
Snaha o potlačení konkurence je skoro stejně stará jako akvaristika. Pamatuji si, že kdysi za totáče jsem ve Vítkovicích na Ruské ulici v akvaristice narazil na zakrslé čichavce. Chtěl jsem tři páry, ale prodavačka mi řekla, že ryby jsou ještě malé a pohlaví se nedá určit. Tak jsem vzal šest ryb a doma v nádrži pořád marně hledal rozdíly. Ještě několikrát jsem se do té akvaristiky vrátil, ale ani tam ty ryby nevykazovaly žádné rozdíly. Pointa - měl jsem šest samic. Kam onen chovatel dodal samce, se mi nikdy nepodařilo zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 15:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: LiborSprysl
Libore, slyšel jsem spousty řečí od různých chovatelů a vím, že není radno věřit všemu.

Je to jako s tichou poštou, každej si to pozmění a na konci z červeného jablka vyleze okřídlený slon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:36 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Njn, metody konkurenčního boje jsou mnohdy velmi drsné. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 15:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
a)Nemnožící se ryby od českých chovatelů...
nejpravděpodobnější příčina je zatučnění, k němuž jsou chovatelé tlačeni výkupními cenami... neomlouvá, ale rozhodně není nutno hledat jaderný výzkum...
b) denisonky ... tohle mohl vymyslet teda jen hodně velký blb..Dušane sorry, ale už chápu proč se neustále někdo snaží prověřovat zdroje informací na internetu... smich ... viděl jsi mnohokrát v jaké velikosti k nám dorazí tyto ryby ...i v místním atlasu je formulace Pohlaví: obtížně zjistitelné ... myslíš že někdo dělá chromozomální test, aby zjistil pohlaví a mohl poslat jen samce? No uznáš, že je to kravina.. :-P
c) A teď ještě jeden Jerevan ... sterilizace pomocí UV... hop ... to nejlepší na závěr. Ale je pravda, že se tyto informace objevují cyklicky... za posledních 25 let jsem je chytil třikrát... Dokonce jsem měl tu čest být nebezpečný, že jsem to dokonce považoval kdysi jako seriozní informaci (a pak jsem rozchechtal jednoho veterináře)... tak ani toto není seriozní informace...

Celé to zavání tím, té ti hnusní čeští chovatelé, kteří to dělají blbě, zatímco Poláci to dělají výborně. Uvědomte si, že ti Poláci na tom fóru nemají zájem o to, aby někdo kupoval české ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 14:22 R Muž Mrakoplash [1776] Re: DavFM
Já to slyšel i o importech z Vietnamu atd. U ryb jako jsou "denisonky" jsem zase slyšel, že posílají jen samce ... a pak někomu něco věř ;-)

Důvěřuj, ale prověřuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2017 20:27 JoKa Re: DavFM
jsou i mezi rybičkáři lidi, co je pro ně zisk až na prvním místě a potlačení konkurence se hodí

Je něco shnilého mezi námi, v tom našem krásném akvaristickém světě!!

Bohužel, s tím nic moc nenaděláme, doba je taková...

Jediné, co s tím udělat můžeme, je nechovat se zrovna tak... Aneb bojuj kvalitou, nikoli kvantitou! (Oni na to lidi jednou přijdou, doufám a naivně věřím). Toť mé heslo a životní krédo ve všem, co dělám, do čeho se pustím... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2017 20:26 R Muž romant [27987] Re: DavFM
Iluze o některých polských i našich "chovatelích" už nemám dávno. Jinak skuteční chovatelé internetový fóra nečtou a ani je nenavštěvují, nemají na to čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 20:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Tak mi už se ty polské rozmnožily, což o to.
No já tady tím zase přicházím o nějaké iluze, asi jsou i mezi rybičkáři lidi, co je pro ně zisk až na prvním místě a potlačení konkurence se hodí.
Oni tam zmiňujou hlavně vzácnější ryby, u kakadu by to asi moc význam nemělo...mi kakadu ve společenským taky vodí nádherně,samice i samec. Hlídají a odhánějí i když už není co hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 20:20 JoKa Re: DavFM
Mám kakadu Orange a agasizzi fire red. Oboje od českých chovatelů (údajně). Množí se krásně. Kakadu dokonce vodí, takže ani nepřendávám a mám "přirozené" odchovy... Agasizzi je žerou, takže ty předávám, ale množí se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 20:18 R Muž romant [27987] Re: DavFM
A jistě by se našel nějaký ten důvod, proč jsou na tom polský ryby obdobně. ;-) Toliko za mě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 20:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma – Neplodné ryby od chovatelů v ČR
Už podruhé v relativně krátké době jsem se setkal s tvrzením, že některé ryby od českých chovatelů, jsou sterilní.

Poprvé, když jsem si byl v Krakowě pro Apistogrammy, si prodávající myslel, že se v ČR dají sehnat, ale nechcu je, protože se nemnoží a proto si pro ně jedu do Polska. Tenkrát mi to přišlo přitažené za vlasy, zasmál jsem se tomu a zapoměl na to

Dnes jsem na cichlidae.pl našel vlákno(nové), kde si to i "kapacity"(no mám je za fakt zkušené) myslí taky a zmiňují možnosti sterilizace UV lampou, formalínem, ale třeba i mědí(malachitkou).

cichlidae.pl/…

Co myslíte? Je to možné?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 659x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19562