Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Brustmann Ferrogan

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Brustmann Ferrogan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 22:51 laKatos Re: Libcin
no ja kdyz dal do akva par zrnek behem par dni (zadnou dalsi zmenu jsem neudelal) rostliny zcervenaly.... a ty ktere jiz byly cervene tak chytly sytejsi odstin.....
zase jsem ho vysadil udelal vetsi obmenu vody a rostliny se dostaly do normalu.....
asi do sebe neco bude mit.... jen to moc nechapu kdyz do akva valim plantex CSM+b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 22:34 Libcin – Ferrogan
Mám s ním dobré zkušenosti, ale musí se s ním opatrně. Sypu ho hlavně pod rostlinky, které jsou náročnější na železo. Přidávám ho k tekutému hnojivu a když si uvědomím, kolik ho za týden zbaští, tak asi rostlinkám chutná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 12:15 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Ne, to rozhodně ne, tohle majitelům netrpím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:44 laKatos Re: romant
A nebylo to to akvarium kde majitel při zakládání vysypal celou malou lahvicku (15g) do substratu (aby me zasobni hnojivo ve dne?) To bych se nedivil ze měl pak problém.
Začínám ho zkoušet. Pár zrnicek jsem sypnul do poslední komory filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 11:40 R Muž romant [27987] Re: laKatos
V jednom dohledovým akváriu(již neexistuje) majitel toto používal, bohužel nejsem schopen odpovědět v jakém dávkování, tak zde se zanedlouho ukázal problém s ruduchou, ale bla to pořádná kalamitka. Nicméně, to akvo jsem nesledoval pravidelně, takže možný další změny nedokážu vyloučit, ale majitel měl a i dodržoval moje doporučení a jistě nemusím psát jaký co jsem doporučoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 09:57 laKatos – Brustmann FERROGAN
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Našel jsem doma přípravek firmy Brustmann a to FERROGAN. Co o něm vím je že je to pomalu rozpouštějíci se sloučenina a má za úkol dodávat rostlinám železo.
Dávkováni 1g na 100 litru akvarijní vody cca co dva týdny. Při rozpuštěném stavu 1ccm 1procentniho roztoku (10g na 100 litru vody) na každých 100litrů vody každé dva týdny.

Prosím máte-li jakoukoliv zkušenost s tímto hnojivem podělte se o ni....
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 147x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19550