Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus decumbens

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Echinodorus decumbens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:41 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VojtaBatman
Projdi si atlas rostlin echinodory a tam najdeš jak vypadá květ okvětní stvol s dceřinými rostlinkami. Třeba tady. rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_ozelot…
Hlavně bych ti ale doporučil vyměnit dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:11 VojtaBatman Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Tady je, mám jí tam asi 5 týdnů a co jsem koukal tak už je dobře zakořeněná a roste pěkně i nad hladinu tak jí občas zastřihávám,to co jsi mi poradil to je asi dobře, ale pro mě jako pro amatérá vůbec jsem nic nepochopil nikdy jsem to nedělal :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:01 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VojtaBatman
Jsou tři možnosti.
1) Jakmile vytvoří (šlahoun) okvětní stvol, tak v jeho přeslenech vyrostou nové rostliny, které když mají asi 5cm dlouhé kořeny odlomíš a můžeš sázet.
2) Pokud ho máš nejméně rok na jednom místě vytrhneš ho a odřízneš přebytečný oddenek, kořeny necháš jen ty co jsou pod rostlinou. Z oddenku odstraníš shnilou část a všechny kořeny a necháš ho plavat na hladině. Po čase z něho vyroste 1 až x rostlin. Oddenek z rostlinami rozřežeš a zasadíš. Jsou ale podstatně menší než ze šlahounu. Někdy se tvoří nové rostliny okolo té mateční tak stačí jen odříznout v písku.
3) Pokud vykvete a vytvoří semena (nažky) tak se celkem obtížně dají vypěstovat nové rostliny které ale nemusí být identické jako mateční. :-)
Fotku by jsi neměl? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:39 VojtaBatman – Echinodorus decumbens
Mám dotaz na tuto rostlinku: Echinodorus decumbens, v akvariu se jí vede velmi dobře a chtěl bych jí nějak rozmnožit něco málo jsem našel i tady ale nějak jsem to nepochopil, nevíte někdo a nenapsal by mě to někdo jak přesně se co jak dělá?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19348-echinodorus-decumbens