Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Moving bed filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Moving bed filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 22:28 králas Re: Silent
Ve velkým(bez rostlin), to bude jako doplňková filtrace a provzdušnění k vnějšímu filtru a ve třech malých(bez rostlin) samotné. Jak jsem psal níže, jdu do toho, kvůli parametrům a případné údržbě(skoro bezúdržbě).Vyzkouším a jestli bude nějaký problém, tak K1 půjde z domu.V malých teď mám kostku s hlavou.Vše je OK, jen chci vyzkoušet relativně nové médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 21:52 R Muž Silent [5949] Re: králas
Pokud bys tu hmotu provozoval v obřím probublávacím filtru tak to nějaký viditelný efekt mít bude, ale jinak se to s klasickými kvalitními biomédii ve vnějším filtru nedá ani náhodou srovnávat. Konec konců tyto filtrační segmenty na to ani nejsou určené. Tenhle tebou zamýšlený maloobjemový systém filtrace je pro běžné sladkovodní nádrže normálních rozměrů dosti neefektivní. Ovšem tvořivosti se meze nekladou a jako pokus proč ne. Jako samostatnou filtraci bych to rozhodně neriskoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2015 19:59 Muž Horác [3942] Re: králas
králas napsal: Z estetického hlediska se mi to právě líbí, ...
Vypadá to zajímavě, ale nějak mi to padá do kategorie vzduchování ala potápěč či pirátská truhla ... Ale proti gustu ... Nic strašnýho tě samozřejmě nečeká, protože 1) buď máš (nebo budeš mít) nádherný akvárko, kde tahle (s odpuštěním) vopičárna bude působit akorát tak rušivě (no a co, že? :o) ... a nebo 2) budeš mít průměrný (případně vošklivý) akvárko, nicméně se zajímavým, neobvyklým, bouchačským, krutopřísným "COOL" filtrem (kterej jen tak někdo nemá) ... takže vlastně pohoda klídek tabáček :o) ... (omlouvám se za trochu té ironie, ale nemohl jsem si pomoct :o) ... jak už jsem psal (mockrát)(jinde), je to u vkusu toho kterého soudruha :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 10:19 králas Re: georg
Z estetického hlediska se mi to právě líbí, ale jde mi hlavně o údržbu, která nebude muset být v takovém rozsahu. K1 bez údržby, jen jednou za čas vyčistit předfiltr kousek Biomolitanu.Zítra mi K1 dorazí, tak až budu mít nainstalováno, pořídím nějaké video.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2015 22:27 Muž georg [112] - AfrikaRe: králas
Pokud bych měl reagovat na to video s těmi plastovými flaškami, tak to bych nebral, už z estetického hlediska. To už je lepší kostka bioakvacitu s čerpací hlavou. Co se toho média týká, tak dostačující jsou všechny. Jen jsou některé dražší ale o jejich absorpčích schopnostech k poměru k ceně, no nevím... I obyčejný zeolit obstojí v konkurenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 20:44 králas Re: AquaZone
Jak víš, že to stresuje ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 20:39 BlackFish Re: králas
Podle mne je to zbytečně sice pěkné ale prý to stresuje ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 19:45 králas – Kaldnes K1
A co toto médium.To nevypadá na jen tak nějaké výlisky plastu.Má filtrační plochu 800 m2 v 1 m3 a krytou plocha 500 m2 v 1 m3, kde dochází k pravidelné obměně nových bakterií.Mám objednáno.Mrkněte na srovnání s jiným médiem.Stačí jen občas vyčistit biomolitanový předfiltr

www.nishikigoi.cz/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2015 08:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Plecos
Myslim si, ze kosticky biomolitanu vyhovi stejne dobre, ne-li lepe, nez nejake vylisky plastu, protoze tady jde o co nejvetsi povrch. Jen by ty kosticky biomolitanu nemely byt moc velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 23:35 Muž navik [908] - SumciRe: Plecos
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 20:57 Muž Plecos [322] Re: Hansel
Byl by někde link na ten materiál nebo aspoň název?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 18:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Makky
Zdejší "TonyL" to teď průběžně realizuje u svých nádrží, je to nejjednodušší možná verze biologické filtrace, stačí vzduchování, PETka a filtrační materiál, kterej se ovšem asi nedá momentálně sehnat jinak než na netu. Má to užasnou osidlovací plochu a člověk by neřekl kolik toho zvládne takový filtřík. Tam kde to neruší po estetické stránce je to super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 17:58 Žena Makky [101] – Filtr?
www.youtube.com/…

Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2013 17:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: NASREDDIN
Nesebere vubec nic, a v tom je jeden z figlu. Takovy filtr se nezanasi a muze biologicky dobre filtrovat, nema hlucha mista (jako ze vice nasava nekde a jinde temer vubec), bakterie maji k praci dost kysliku. Je to jen biofiltr, nebo v tomhle pripade spise nitrifikacni jednotka, a na hrubsi necistoty musi prijit nasledna filtrace pres neco jemneho, coz uz se ovsem musi pravidelne cistit/vymenovat.

ALE: Takovy filtr nemuze dost dobre pouzivat jemne porezni material, protoze voda se v tom vykasle na to jim proudit, pujde cestou nejmensiho odporu a tudiz se pouzivaji ruzne derovane kousky plastu (aby se zvetsil povrch a pory nebyly az tak male), na kterych vznikne na povrchu ten "bakterialni slem". Ta plocha ale nikdy nebude tak velka, jako ji ma biomolitan ci jine hodne porezni materialy, pres ktere se voda rekneme "nasilim saje" a asi se predpoklada, ze se to dotahne lepsim okyslicenim, nezanasenim, a rovnomernou praci bakterii v celem objemu materialu.

Asi vsichni vime, ze existuji i dychajici filtry, ktere se snazi bakterie vice okyslicovat a pritom stale pouzivat ta jemne porezni media. Vymysleno uz bylo ledacos, vzdycky na tom lze najit nejakou vyhodu i nevyhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 16:58 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: NASREDDIN
Ale biologickou filtraci to může plnit dobře ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2013 16:22 Muž NASREDDIN [1383] Re: kacercz
Že by se o tom všude mluvilo jsem nepostřehl.
Ale vypadá to jak pračka na filtrační média.
Kolik nečistot asi tak zachytí "filtr" kde voda neprotéká filtračním médiem, ale obtéká jej si asi můžeme domyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2013 16:13 Muž Priest [325] - CichlidyRe: kacercz
Nevím jak dalece je tato filtrace účinná,ale na mně působí jako ohyzdný a velice rušivý element v akváriu,které by mělo být spíše k účelům relaxačním... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 11:33 Muž kacercz [36] – Moving bed filtrace
Vsude se o tom mluvi, youtube plne navodu.

Zkousel to nekdo ve svem akva? Jake byly vysledky? A pokud nekdo vite jak se tomu rika cesky :-D

pro ty co nevedi o cem je rec tak napr tuto video

www.youtube.com/…


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 467x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18911-moving-bed-filtrace