Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba obřího akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Stavba obřího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 17:36 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
Dnes budu měnit 1/2 vody. Přemýšlím, jestli dávat sodu a sůl nebo ne. Nikdy jsem nedával, ale pravda, že jsem teď čerstvě přestěhovaný a vodu (byť bydlím jen o pár km dál) tu úplně neznám. Jinak filtruju i okysličuju (vnitřní filtr lehce nad hladinou) Fluvalem 4plus - www.akva-exo.cz/…

Od p. Hřivňáka jsem právě koupil 4ks N. buescheri a 6ks Chalinochromis brichardi, které se mi moc nechtějí adaptovat. Skoro nepřijímají potravu a často jen tak polehávají na kamenech. Občas se teda proženou.

Buescheri jsou v pohodě. Potravu dávám stejnou, co mi psal p. Hřivňák. No, a ten se mě teď zeptal na sodu a sůl, ale nešlo z toho pochopit, zda ji mám či nemám dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 16:44 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Já bych se hlavně zaměřil na kvalitu vody a ten skoro kubík posléze nechal řádně zaběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 15:03 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Dočasné akva
Ahojte, v sobotu mi již snad dovezou 900l akvárium - Tanganika. Celá věc se hodně opozdila a kompletní osádku ryb už budu mít ve středu. 56 ryb ve velikosti 3 - 5cm, které musí přečkat ze dva týdny ve 200l nádrži, v níž mám teď 16 ryb (ve středu dorazí zbývajících 40). Oběma chovateli jsem byl ujištěn, že to ryby vydrží, přesto však přemýšlím nad co nejideálnějšími podmínkami ve stísněném akva.

Mám tam asi 7 větších kamenů a 3 anubiasy. Nebude lepší, když dekoraci úplně vytáhnu? Chci předejít agresivitě a dost možná s možnými štěrbinami mezi kameny vzrostou teritoriální potřeby. Nebo mám kamenů naopak přidat? Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:29 Muž mori79 [6] Re: miso87
presne na takym niecim aj ja dumem mohol by sa niekto ozvat kkto uz take nieco ma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 20:43 Muž miso87 [0] – murované akva
Mal som taký nápad do budúcnosti, respektíve po prestahovaní sa do domu.A to,vymurovať akva(nad 1000l) a to spôsobom dno itong + sklo a boky a pozadie itong? a kamene spojene maltou na to vhodnou, čo by vytvorilo 3d pozadie v podstate.a na čelo nalepit sklo.ide mi skôr o to či to vydrží tlak po určitom vystužení obvodu.nevýhoda by bola určite údržba.myslíte že by to bolo reálne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
No v litém kovu asi jo, ale v taženém? Ono záleží na tom, jaká je to ocel a za kolik peněz, tím je daná jakost smich Přece jen jsem se s kovem 3 roky a 65 dní docela dobře živil...Ještě jsem nezažil, že by někomu spadla rybárna kvůli vadě materiálu, pokud neprorezla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2013 16:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
To bylo o drevu, ale i kovy mohou obsahovat trhliny, pecky... Nakonec proc by se delalo neco jako defektoskopie, kdyby bylo vsechno bezvadne, ze? No ale my kecalisti na to jdeme vetsinou moc hlavou smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.06.2013 09:17 FJ Re:
Ty spodní nodné "fošny" to přenesou, jelikož modul pružnosti kolem vodorovné osy se zpočítá - (1/12)*b*h^3, nejdůležitějšé je výška prvku, šířka už tolik ne.

Dále k tomu že zatížení bude pouze gravitační, to neni zase tak pravda, sice zatížení od sloupce vody, zatěžuje stěny akvária tzv. "trojůhelníkem" který je dole u spodku akvária roven h*(ró)*g (hýška vodního sloupce * 1000 * 9,81) a ve vrcholu je roven nule.
Zatížení sice působý na všechny strany stejně a ve výsledné síle se vyruší. Ale musíme toto zatížení brát v úvahu, na čelní stěnu nás bude velice ohrožovat, s tím zda to unese vhcholový hranol, bych konzultoval s nějakým statikem.

Omlouvám se za múj pravopis;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 05:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Squit
Tak to je bezpochyby pravda, teď promluvil řemeslník, potlesk
... a ne jen doktor kecal :-)...vlastnosti toho dřeva jsou velmi podstatné, ba nejpodstatnější. Pokud to je například dub, pak bych se té vlhkosti zase tolik nebál, ale přesto ta kvalita struktury dřeva je v tomto případě to nejdůležitější, v tom s vámi souhlasím.
K lojzíkovi...úplně ze stejného důvodu proč je tam trámek, o němž se bavíme. Ovšem pokud se podíváte na akvária v odchovnách, budete lépe chápat mnou zmíněný rozklad sil. Jejich dno také neleží na plochách jako ty domácí nádrže, ale je opřené jen hranách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 21:20 RAP Re: Squit
Důležité je, jaký druh dřeva byl použit. ;-)
Jinak jsem si všiml, že je hranol nahoře je dost široký při pohledu zhora.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.06.2013 20:24 Muž Squit [30] Re: LiborSprysl
toho roštu jsem si všiml velice dobře. Mě hlavně zaujal ten hranol co je jako horní výztuha. Už kolikrát jsem viděl dřevo co bylo na první pohled v pohodě a časem prasklo protože byla ve vnitř například zarostlá kůra, vypadavý suk atd. Navíc vysoká vlhkost si dokáže při dlouhodobém působení poradit i s impregnovaným a nalakovaným dřevem a už jsem viděl i vrstvenou překližku co se prohnula i na menší vzdálenosti než on má žebra od sebe, pak může vzniknout nepatrná prasklinka v tom nátěru a už do toho jde voda atd. Měl bych strach z toho co to udělá za 5 - 10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2013 19:33 Muž lojzalojzovic [327] Re: LiborSprysl
já už si toho z fyziky taky moc nepamatuju ale říkám si proč dělají na větší akvária nahoře příčné výztuhy, pokud by síla působila jenom dolů tak by jich nebylo potřeba, nicméně voda to sklo vytlačuje i ven a horní hrana se může prohýbat až praskne - jak psal squit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2013 17:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Clovek to obcas spatne odhadne a dost se obcas divi, kdyz neco spocita. Tlak je N/m2 a pro priklad kdyz vezmu nuz a spocitam si, jaky tlak pusobi jeho ostri (ktere ma samozrejme co nejmensi plochu) jen kdyz na nuz polozim kilove zavazi, jde mraz po zadech, stejne jako kdyz si uvedomim, ze mi to neprorizne kuzi a kolik ta kuze vydrzi... Je to sice otazka pozornosti na zakladni skole, ale prece jen ta predstava o tom co je co nam nekdy unika, stejne jako predstava, jaka sila kde pusobi na co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 17:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Squit
Já jsem fakt z fyziky málem propadl...ale říká vám něco rozklad sil? To by jako truhláři mohlo...všiml jste si toho roštu? Protože hmotnost díky gravitaci působí směrem dolů, pak o horní hranu není potřeba mít asi moc velkých obav...Myslím si, že to má autor spočítané dobře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2013 17:23 Muž Squit [30] Re: DrChila
obsah toho akvária nebudu radši vůbec komentovat, ale co mě zaujalo byla konstrukce akvária. Osobně bych se bál, že to vahou praskne. Vůbec bych nevěřil tomu hranolu co je jako horní hrana akvária. Bál bych se, že se bude časem prohýbat čímdál víc až praskne. Jsem truhlář ale pod takle velké akvárium bych dělal konstrukci jen z betonu nebo železa, jistota je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:25 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DrChila
Nepochopím, jak někdo dokáže postavit takovou nádrž a pak do toho narve takovej kýč a následně rybí guláš. Když si někdo postaví do prvního akvária potápěče, tak to dokážu pochopit, ale nejde mě to do hlavy u akvária co má 5000 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 14:15 Muž DrChila [243] Re: radim
no ta údržba by mě taky zajímala:-D ale vypadá to na neopren a masku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:54 radim Re: DrChila
škoda že tam není ukázaná údržba...ten jeden přední přístup je opravdu úžasný ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:05 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: DrChila
Zajímavej setup, ale strašněj kýč ... kort ta Lochneska nebo co to je za hrůzu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:53 Muž DrChila [243]
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:43 Muž omnihash [95] - RostlinyRe:
Zapřemýšlel bych nad tou výškou a šířkou, myslím, že 1*1*x metrů je ideální na jakž takž zvládnutelnou údržbu bez neoprénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 20:42 Muž DrChila [243] Re: Táborita
musíš koukat víc na chalupa je hrou:-D tam jeden díl je o těch světlovodech kdyby tě to zajímalo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 12:59 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: Tragett
koukala jsem co vubec znamená světlovod :) pro mě úplně novej pojem. (ale už si docela zvykám, včera po mě chtěla lucka kvaněšpunt, takže člověk se pořád učí :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2013 12:58 RAP Re: Táborita
Já věděl, že něco podobného jsem tu viděl rybicky.net/nadrze/135 . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 12:54 Muž sasula [274] Re: bichirr
pokud by si chtel mam navic 15KW bazenove topeni, v pohode pouzitelne na toto akva

www.vagnerpool.com/…

i trubky atd, bych bral od bazenaru, pracuje se s tim v pohode. minuly vikend jsem zrovna predelaval strojovnu bazenu takze vim o cem mluvim(nezivim se tim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 12:51 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Táborita
Už sem to psa výš, na prosvíceni krome halogenu musi pouzit i svetlovody, takto velka akvaria by mela byt osvetlena i prirodnim svetlem, krome umeleho. Nehlede na to, ze jen sviceni je samozrejme velmi narocne na energii. Pokud chce ale Afriku, tak netreba svitit jako blazen ... Nicmene i tak to bude narocne a podle meho se bez svetlovodu neobejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 12:44 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: bichirr
kdy se do toho chystáš pustit? jinak daleko větší problém než ve financích bývá v nedostatčným promyšlením jednotlivých kroků. Já jsem teprve až na konci zjistila jak jsem měla začít. Teď kdybych stavěla akva znova, tak začnu úplně jinak. K tomu tvýmu "projektu" mám jednu věc => jak chceš prosvítit sloupec vody až na dno? pokud do rampy osadíš pořádný halogeny, tak budeš trpět na hodně rychlé odpařování vody a zároveň se ti bude přehřívat celá místnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 12:12 bichirr Re: All
Všem děkuji za rady, z každé rady se dá něco vytěžit. Padl tu dotaz jaká je má představa. Čelní sklo se bude skládat ze dvou nebo tří částí zasazeném v ocelovém rámu. Výtok s akva, bude přepad do jednoho velkého filtru o objemu 450L. Náplň keramika + filtrační hmota na hrubé nečistoty. Ještě počítám s dalším filtrem. V akva bude částečně zapuštěná terasa v pozadí kde budou zasazené rostliny. "Biologická filtrace obdobná jezírkům". Prostor u akva bude zaizolován plastovou folií a odsavačem. Biotop bude Afrika. Hlavní osazenstvo tlamovci a Bichiři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tragett
sphotos-b.ak.fbcdn.net/…


to jsou jen dva kubíky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:46 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: DrChila
Co se tyce toho svetla, tak rozhodne bude nutne udelat světlovod(y).
Neco o tom najdes zde: forum.marinedepot.com/… a zde: www.lightway.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:42 Muž O.Tom [439] Re: bichirr
Tu je teoreticky tolik věcí o kterých by se dalo bavit, spekulovat, vymýšlet.

Umístění, od toho se odvíjející výstavba/materiály/zateplení.

Provozní vlastnosti a náklady, osvětlení.. zda třeba nevyužít nějakého střešního okna pro částečné přirozené osvětlení (podle způsobu umístění akvária a světové strany). Výměna vody, jakým způsobem, z jakého zdroje,zda starou třeba dál nevyužít na zalévání zahrady a tím provozní náklady snížit. Atd atd...

Filtrace, její umístění a od toho se také odvíjející čerpadla a provozní náklady.

Ale zadání... chci 7000+ litrové akvárium poraďte... tj jak chci auto, poraďte :)
Ani nevíme co v něm má plavat, nebo zda to dokonce nemá být moře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 10:22 Muž sasula [274] Re: DrChila
je to normalni cerpadlo od Vagnera. na 50mm roury. k tomu filtrace pres 140kg pisku. ohrevy jak el tak solar ale tam se tolik tlaku neztraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 09:17 Muž DrChila [243] Re: sasula
ty jo tak to je docela rapidní rozdíl mi máme bazénovou filtraci výkon 750W a průtok 8000L/h udávaný na čerpadlu ale jak to jede přes filtraci ohřívání a tepelný čerpadlo jestli tam je 1500L/h maximálně tak to by bylo dobrý:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 08:50 Muž sasula [274] Re: bichirr
na techniku bych se uzcite nekoukal v akvaristicke sekci ale zahradni jezirka ci bazeny.

jak tu nekdo psal tech 750W cerpadlo bere moje v bazenu a to dava 27000l/h takze tobe staci klidne nizkotlake cerpadlo na gravitacni filtr treba 15000L/h se spotrebou nejakych 100W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 07:18 RAP Re: LiborSprysl
Libore stejným způsobem má postavenou nádrž Hynek Just, rozměry 300 x 120 x 100(v)cm a je to pecka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2013 05:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
www.discus.cz/…

Znám ještě dvě domácí čtyřkubíkovky...:-), vím jak se stavěly, a stejně bych to nechal Jirkovi Hrubému, než bych sháněl informace podobného typu, z nichž většina je bezcenných plků. Mimo Josefa Vávry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2013 00:39 JosefVavra Re: DrChila
nechci ti do toho kecat ale na tohle se používá akrylát v AQ kvalitě a jeho výroba trvá okolo 6 týdnů ale počítej s cenou okolo 400.000kč za tu jednu stěnu + cenu za montáž,žehlení a další potřebné jako je ochrana před poškrábáním 120-140.000kč
pokud budeš však trvat na skle pak vrstvené sklo na zakázku 19.3.19 optiwhite
by mělo stačit a cena je okolo 200.000kč + montáž
pokud by jsi chtěl mohu ti nechat sklo předběžně nacenit přímo u výrobce v Rakousku
nebo akrylát v Německu stačí když mě napíšeš přesné rozměry
každopádně dno by mělo být sagmentové a pokud by jsi měl zájem mohu ti pomoci při jeho realizaci
buď jako firma která ti to celé zrealizuje nebo jako firma která ti zhotoví veškeré plány k realizaci a pomůže ti ke stavbě včetně dopravy na místo určení
dále pro akrylát budeš potřebovat rám z nerezu do kterého se usadí alespoň ze tří stran a ten ti mohu nechat udělat profesionálně na ohraňovacím lisu + protikusy na sesazení

kdyžtak mě napiš emailem nebo zanech vzkaz
Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 00:25 Muž DrChila [243] Re: bichirr
Tož ono bude nejdražší sehnat to sklo v tom obrovském rozměru a síle aby to uneslo daný objem. Netušim jak se takovédle sklo vyrábí.
Každopádně existujou folie na utěsnění spodku baráku nevidím problém v tom že by se takhle utěsnilo akvarium z 3stran a spodku. A pak na to nějaký nátěr, ale určitě existujou nějaký plastový nátěry co vodu nepropustí to si myslím že to tím vymalovali jakoby tu stěnu a pak nějaký nátěr do barvy, aby se líbila taky bude nejspíš taky nejspíš nic levného.
Do toho světla nejspíš nějaký halogeny aby to tu vodu prosvítilo až naspod. Filraci pořádnou průtok aspoň 7000 více litrů za hodin nejspíš by tam běželo nějaký čerpadlo jako jsou u bazénu takže výkon minimálně 750W teď si vem že to běží celou tu dobu od založení akvaria do jeho konce.
Nějaký topení nebo solidně vytápěnou místnost a izolovanou, bude zde extra vysoká vlhkost díky výparům z akvaria(vtomto případě maxi akvaria) jelikož se to nedá zakrýt.
Teď do toho nějaký ryby který budou mít taky hezkou hodnotu neonky tam koupit člověk může ale asi mu nevyrostou maximálně kapři ty by šli.
Ale jak tady povídali hlavně pevný základy a v tomhlenstom případě nebylo by lepší jezírko venku?
Představ si čistění skla nasadíš si šnorchl na ten dáš hadici a vyhodíš z akvaria aby jsi mohl vyčistit sklo a mezitím tě budou uzobávat ryby.
Neřikám nápad je to určitě hezkej líbivej ale já bych určitě pro to nebyl. Akvarium má vytvářet doplněk. V tomhle případě doplněk bude cokoliv jinýho ale akvarium určitě ne. Jinak odhadovaný náklady s filtrací skříní sklem a světlem na 1000L akvarium je 50-80tisíc. Zednické práce si udělá sám(stejně si pak ale musí člověk koupit materiál na to), ale techniku nejspíš ne. Nedejbože to sklo jen za to bude minimálně 200tis(octavie s nejhorší výbavou nová). A druhá věc jak ho tam dostat to se musí při stavění baráku při začátku.
Nátěr:
ntplus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 23:49 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: kus
Mám obavy, že 200tisíc na toto "akvárium" stačit nebude ... Takový projekt si vyžádá extrémně silné(á) čerpadlo(a), jen v provozních nákladech to budou obrovské částky jak za vodu, tak především elektřinu. Pokud toto myslíš skutečně vážně, opravdu to obdivuju, Amanovo obrovské akvárium nechť je Ti příkladem. Snad se tu také takové akvárium objeví! palec

Detaily tohoto notoricky známého akvária (viz také druhý příspěvek - fotka):
i0.wp.com/…

400x150x150cm, osvětlení 16x NAG-150W + 9x 40W a přirodní světlo.

V angličtině info:

Aquarium w400xD150xH150 cm Lighting NAG-150 w green x 16 4 hours a day NA Lamps 40w x 9, 9 hours a day. Substrate/ Aqua soil amasonia, Bright sand, Power SAnd special L, Bacter 100, Clear Super, Tourmaline BC, Penac W for aquariums Conditions 24 deg centigrade ph 6.8 TH:20mg/l, NO2,1mg/l,COD:4mg/l

Outflow part
Water coming through filter layer, is sent back to the tank by a large water pump. Co2 is directly injected into the outflow pipe for supplying co2 effectively. Thus, after going through the filter layer and uv sterilizer, water comes back to the tank with abundant co2.

C02 System/UV sterilizer
Co2 is controlled not only by a timer but also a light sensor. Depending upon the light intensity, amount of lighting is controlled automatically. C02 bottle is placed in special-made Tower. UV sterilizer is set up between the filter and the tank.

Lighting System
Metal halide lamp (NAG 150 watts x 16 pcs), flourescent light (NA lamp 40w x9 pcs) and natural sunlight are necessary to have enough light intensity in this 1.5 m deep tank.

Inflow Part
Over flow system for filtration is used in this tank. The overflow chamber is made of glass the size of a 60cm tank. Water is sent to filter layer, set up at backside of tank through 3 pcs of inflow pipes.

Filtration System
The filter sump is located in the bottom background. Bio balls are used as filtration media. Because of the overflow system, water is aerated at the time of the entering the filtration layer and supplies enough oxegyn to microrganism. It also has an automatic water change system when evaporation takes place.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 23:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kus
fajfky byly to nejmenší, bral jsem je v US a stály pár korun ;-) a dno, to stálo za každou korunu, co jsem za něj zaplatil potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 23:26 Muž kus [200] - RostlinyRe: grunda
to si myslím, když jsem počítal, kolik jsi dal jen za dno ;-) Ale předraženou skleněnou fajfku na hadice filtrů jsem do stavby akva opravdu nepočítal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 23:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kus
sto až dvěstě táců jsem se dostal i se svým akva, takovou potvoru tipuji podstatně výš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:58 Muž kus [200] - RostlinyRe: Kytka
tak tenhle pán se k tomu sakra přiblížil, jak to vypadá dnes nevíme, nicméně stavba je úchvatná: www.akvarista.cz/….
Tenhle měl docela dobrý rady v tamějším foru, což bych řekl je docela dobrej kompromis: www.akvarista.cz/…
A k tomuhle si připočtěte další dvě nádrže a máte to doma: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:46 Žena Kytka [2146] Re: kus
Ta Fata Morgana mě napadla taky, citace ze stránek Botanky: Objem tropického jezírka = 200 m3, Maximální hloubka tropického jezírka = 4,2 m, Tloušťka skla tropického jezírka = 6,5 cm, Teplota vody v jezírku = 26 °C.
Technika se asi nějak vyřešit dá, i když nejlevnější to nebude.
Mě by spíš zajímala ta údržba: určitě vodovod a odpadní roury přímo u nádrže. No a jinak pořídit šnorchl a neopren. Jen bych tam asi nedávala piraně, nechtěla bych s nima za zády sázet kytky. smich
Zkus se tady na stránkách zeptat Danily a Zikyho, s lezením do větších nádrží při údržbě mají taky svý zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:30 Muž kus [200] - RostlinyRe: bichirr
vono zase takovej problém takový akvárium postavit nebude, sto spíše dvěstě táců to spraví. Pár firem v ČR s tím má dozajista dost zkušeností. Spíš bych ten problém viděl v tom ostatním. Filtrace, kontinuální výměnu vody apod a rozhodně bych nehledal rady tady. Pro 50% lidí je vrcholem stodvanáctka a to bez urážky. Spíš bych navštívil ENVI dům, techniky z fatamorgány či botanických zahrad. Anebo rovnou zmíněnou ANTE apod. Soukromejch akvárií podobných rozměrú je dost aniž by měly někde prezentaci. Rozhodně je třeba se zamyslet jestli jako jedinec se do toho pustit nebo si to nechat ošéfovat i s údržbou. Od přírody jsem pesimistou a tudíž první co mě napadlo, co s tím, když nedej bože se stane něco nemilého a budu měsíc na jipce a nedohlédne nikdo povolaný na to monstrum. Půl miloše v háji. Ale hodně štěstí přeju, žádný akvárium není dost velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 22:10 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: bichirr
Doporučuju hlavně namyslet jak zajistit údržbu. Ono těch 150cm výšky není nic moc :) Staticky to až takový problém nebude, pokud ten dům ještě nestojí. Čelní "sklo" taky někdo dodá (spíš akrylát). Beton je defacto nepropustný sám o sobě, když se použije správně. Nějaká ta stěrka už je taky maličkost. Na prosvícení asi jedině výbojky. Ale tu údržbu a hlavně ty finance bych si určitě hodně promyslel a propočítal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:42 bichirr Re: riso
To, že to nebude nic levnho s tím počítám. A určitě s tím budu počítat už při stavbě domu. Děkuji všem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:15 Muž riso [129] - CichlidyRe: bichirr
nevim, ale asi bych se v prvni rade podival do penezenky X-). Zkusenosti sice nemam, ale tipuju ze realizace takoveho akva pujde do statisicu Kc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:45 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: bichirr
Tak takové obludy se snad už musí plánovat při stavbě domu, kvůli statice. Nebo eventuálně dodatečně zbudovat základovou desku. Jinak bych doporučil obrátit se na nějakého instalatéra, nebo zedníka. To je už férový bazén. Tak asi i stejný postup izolace. Nějaká vrstva, nebo nátěr. Ale jinak držím palce. Toto je sen snad každého akvablázna palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 17:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: bichirr
Velké zkušenosti má Jirka Hrubý - Akvarium Ante...staví pro zologické zahrady...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18855?od=51