Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bičíkovec zhoubný (Costia necatrix)

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Bičíkovec zhoubný (Costia necatrix)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 17:57 R Muž romant [27987] Re: Vrtule
Osobně bych jenom častěji měnil vodu a rybky sledoval. Ten filtr, je dobrá volba s jeho čištěním to nechce moc spěchat a nechat ho pořádně zašpinit a podívat se na něho až stratí více jak polovinu ze svého plného výkonu. Neříkám že to děláš, ale přehnaný píglování filtru je kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:42 Vrtule Re: romant
Joo živorodky toho vyprodukují opravdu hodně :-) . Do 54l používám filtr Aquaball 60 a živými rostlinkami mám osázeno cca 50% akva. Mražené krmivo mi špatně přijímali, takže střídavě FD mixpur, Tetra Phyll, Tetra Algae, Guppy Hikari atd. Jsem začátečník, takže děkuji za každou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:18 R Muž romant [27987] Re: Vrtule
Já sázím na ty zhoršený podmínky, neb ta převaha zdatných znečišťovatelů může udělat svoje. ;-) Chce to mít účinnou filtraci, neopomíjet pravidelný týdenní výměny vody, nepřekrmovat a dle potřeby pečovat o dno, dostatek rostlin se taky hodí. Krmíš nějakou živou potravou z přírody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:13 Vrtule Re: romant
Všechny příznaky, které gupka měla, opravdu nasvědčovaly bičíkovci, tudíž se bojím dalšího úhynu ryb :-(. Hodnoty v akva mám optimální a přerybněné by také nemělo být? (1 betta, 6 pancéřníků, 6 gupek, 3 silver molly, 3 platy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:03 R Muž romant [27987] Re: Vrtule
O akváriu nejsou známy žádné informace, tak bych nepodléhal panice a doporučil se zaměřit na podmínky v akváriu. Výměnou vody se nemůže nic skazit. Dobrý prostředí je nejlepší prevencí a i když je eSHa léčivo šetrný, tak proč používat léky když vlastně nevíme o co jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:57 Vrtule Re: romant
Ostatní rybky se mi zdají v pořádku, pouze před dvěma dny jsem přišla z nejasného důvodu o silver molly (domnívala jsem se, že je to stářím). Nejspíš to bylo ale způsobeno stejným onemocněním? Gupka o kterou jsem přišla dnes byla týden novým členem akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:47 R Muž romant [27987] Re: Vrtule
Oni mají ostatní rybky nějaké příznaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:45 Vrtule Re: LiborSprysl
Pouze odhadem, tudíž se mi zdá použití Eshy 2000 jako nejlepší východisko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vrtule
To máte z laborky nebo odhadem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:39 Vrtule – Bičíkovec zhoubný - Costia necatrix
Ahoj, prosím o radu ohledně použití léčiva po úmrtí gupky zasažené bičíkovcem zhoubným. Vzhledem k tomu, že mám v 54l akva i s šesti pancéřníky skvrnitými, nerada bych používala Costapur. Může v tomto případě pomoci Esha2000? Je pravda, že je vhodné zvýšit teplotu vody na 32-33 °C? Jaká je pravděpodobnost, že se nakazí i další rybky? děkuji za dopověď.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 292x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18042-bicikovec-zhoubny-costia-necatrix