Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní sklo do akvária

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Vodní sklo do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 11:11 Muž exit [116] - RostlinyRe: romant
Tak jsem to pročetl a uvažuju,že místo vodního skla použiju epoxy 1200 ,kterou pak zneutralizuju kys. citronovou.No snad to všechno dopadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 10:07 R Muž romant [27987] Re: exit
Dej si do vyhledávače "betonovvý pozadí do akvária" a máš spousty návodů a jistě sofistikovanějších metod než je jenom vodní sklo, ale jak jsem psal, dělávalo se to tak. Když to fungovalo před lety, tak proč ne teď? Tu technologii neznám, ale jistě je to všechno dohledatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 09:57 Muž exit [116] - RostlinyRe: romant
Děkuji.Chystám se udělat pozadí z malty a voděodolnou jsem nesehnal tak chci použít obyčejnou a výsledný produkt natřít vodním sklem.Takže ho můžu použít do akva?Popř. dá se nějak neutralizovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:54 R Muž romant [27987] Re: exit
Vzpomínám si, že za vlády jedný strany se vodní sklo používalo na betonový pozadí, jako krycí vrstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:37 R Muž Silent [5949] Re: exit
Vodní sklo je vlastně vodný roztok křemičitanu sodného a toxický není. Konec konců je tento křemičitan jednou ze složek při výrobě silikonu. Jen ještě upozornění. Nevím jaké vodní sklo použiješ, ale je silně bazické. Jeho pH je 11-12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 23:49 Muž exit [116] - Rostliny – vodní sklo do akvaria
Chtěl bych se zeptat než se do něčeho pustím jestli je vodní sklo po vytvrzení toxické ve vodním prostředí?Chtěl bych ho použít jako izolant proti vodě.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17996-vodni-sklo-do-akvaria