Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mechanické nečistoty

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mechanické nečistoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2020 11:58 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Hloubkové odkalování bych nedělal, stačí povrchově. Nic neucpávej spíš to sníží průtok. Teoreticky by to mělo sát víc, ale nebude :) To bys potřeboval spíš silnější čerpadlo.

Do toho dna asi pokud možno moc nešťourat. Časem si to sedne a ten nejjemnější bordýlek zapadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 11:47 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Taky nechápu proč je na návodu, že se nemusí prát. Já ho radši pral a nestačil se divit, že i po 5. proprání v kýblu byla voda hnědá. Jinak já jsem s ním spokojený, nerozpadá se.
Kryt na akva mám. Ale i vidím, když ryba prudce plave kolem dna jak se to zvíří a hned to nabere proud, takže to musí být tím, jinak už fakt nevím. Akorát nevím jak to odkalit, abych se bordýlku zbavil. Ono možná to každotýdenní hrabání v substrátu odkalovačem taky nebude uplně dobrý. Zkusím příště fakt jen povrchově.
Co mi taky nejde moc na rozum, že se ten bordýlek nenasaje do filtru. V malém akva mám malý bublifuk, který nasává pěkně viditelně, ale tady když x minut koukám na sací koš nic do něj nejde a i když nečistota plave 1cm od něj ta se ji to kolikrát nevcucne. Nemohlo by pomoct nějak zvýšit rychlost průtoku vody do sání třeba zalepením půlky otvorů v sacím koši izolepou ? Tím by se podle mě mohla zvýšit rychlost sání (filtr by víc vcucnul). Ale asi blbost. Jinak pokud otevřu průtok filtru naplnu už mám v akva pračku a ohýbá to rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 11:04 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Kdysi sem měl taky od Invitalu UNISOIL a dělalo to stejný bordel jako teď tobě, když nad tím tak přemýšlím. hmm Je možný, že to je tím. Ten substrát není zrovna kvalitní. Časem sem ho vyměnil za volcano. Měl sem tam druhý filtr (ASAP) s vatou a po 3-4 měsících to ustálo. Ale nikdy by mě nenapadlo, že to může být tím. Třeba není, ale máš stejný substrát jako sem měl já a i stejný problém. Mě se navíc začal po roce rozpadat.. Protože jinak mě už nenapadá nic. Leda jestli nepoužíváš kryt, tak ti tam možná padá prach, ale kdo ví.

Pravdou je, že sem udělal tu chybu a dle návodu sem ho nevypral ve vodě, takže sem tam měl asi měsíc ještě hnědý zákal. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 10:47 Muž Honza123 [3] – mechanické nečistoty
Zdravím,
tak po několika týdnech laborování, kdy jsem měnil umístění rampy vůči sání a sledoval změny. Zkoušel jsem dát vatu do začátku výtokové rampy, jestli nečistoty nejdou z filtru, ale nic. Tudíž musí být z akva. Vydrhnul jsem dekorace a kořen, ale také nic.
Sleduju také, že nečistoty jsou o mnoho víc ráno, což bych přikláněl k tomu, že ryby jsou v noci u dna, které zvíří a bordýlek se dostane do proudu. To samé pokud zapnu skimmer, zvíří se všechno možný. Takže mám dotaz, co s tím ? Odkaluju každý týden až 14 dní při údržbě. Odkaluju spíš hloubkově, zvonem nasaju substrát na povrchu. Mám odkalovat spíš povrchově, nebo změnit něco jiného ?
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 13:35 Muž Markusenka [89] Re: Honza123
Ahoj.
Vyplavení při zahrkání je podle mne úplně normální, mě se takhle utrhne třeba nějaká bakterka, a ryby se potom můžou utlouct.
Není to tam složené hermeticky i po stranách košů je vůle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 12:57 Muž Honza123 [3] Re: Markusenka
Mám akva 40 vysoké, 30 se substrátem a vrch koše je asi v polovině, v tom bych problém neviděl.Pemzy tam mám akorát, aby ten držák koše vždy zapadl zpět. Zkusím dnes filtr otevřít a propláchnout v odpuštěné vodě. Nejde mi na rozum, že s filtrem lehce zahrkám a vyjede tolik bordela. Kdyžtak bych zkusil ten Clarity, ale nevím, měl jsem od Tetry a bílý zákal ještě po týdnu. Ale to bylo ještě dřív s jiným filtrem a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 12:48 Muž Markusenka [89] Re: Honza123
Ahoj.
U dna, to je problém a těch 10cm stačit nebude. Mám Tetru 600, slabší než ty, a saje fest. Mám jí teď skoro 15cm a a je klid.
Měl jsem ve vrchním koši dokonce vaty dvě, stejně to prošlo skrz.
Ze začatku jsem jednou v druhém akva nepropral úplně Matrix a taky byl bordel, ale za dva dny byl klid.

Jenom ještě kontrolní otázka, máš filtr dobře poskládanej a koše na sebe jdou volně, nejsou naplněné pemzou až tak, že vrchní koš jí po dosednutí rozmačká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 12:22 Muž Honza123 [3] Re: Markusenka
Měl jsem ho uplně na u dna. V rámi zkoušení a měnění jsem ho nedávno dal tak 10 cm nad dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 12:06 Muž Markusenka [89] Re: Honza123
Ahoj.
Vločkovače bych se nebál, ten od Tetry ale může likvidovat krevetky, proto používám od Seachemu Clarity, respektive používal jsem, v době kdy jsem se pral s něčím podobným jako ty.
Jak vysoko ode dna máš sací koš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2020 11:01 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Taky už mě nic nepadá :-D Zkusím otevřít filtr a kouknout do něj. Teď jsem zkusil s nim jen lehce zahrkat a opět vyletěl mrak bílého bordýlku. Nejspíš z pemzy i když jsem ji snad půl hodiny propíral (a to doknce 2x dokud byla z ní už voda čistá) a nechápu jak se dostane přes tu vrchní jemnou filtraci. Jak kdyby to šlo ven jinudy...Asi budu vycházet, že ten bordel jde z filtru, protože to je jedniná věc, která se měnila a dál to pozorovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 10:30 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Docházejí mi nápady :) ale taky by mě zajímalo co to je. Asi bych to chvíli nechal bez zásahu a sledoval jestli se to zhoršuje nebo ne. Z fotky těžko poznáme co to je, ale chápu, že to dost prudí.

Můžeš taky přidat nějaký malý honič vody nacpaný vatou a postupně to filtrovat. Ale je divný, že to nechytí ani exterák.

Zkus míň krmit. Třeba na čas vynech to sušené krmivo a dávej jen sera vipan nebo tetra granulky jestli je to aktuální krmivo co používáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 10:11 Muž Honza123 [3] Nečistoty
Fotka k příspěvku Večer po krmení zapnutý skimer, voda relativně čistá, po vypnutí jsem ho vyndal. Dnes ráno po rozsvíceni stav dle foto. Je to snad den ode dne horší. Nechápu, kde se to bere a proč se to nevyfiltruje. Nemůže být něco špatně ve filtru? Mám Tetra tec ex 800plus. Ve spodním koši nastřihaný a namačkaný zajetý molitan, pak dva koše pemzy(2x jsem ji propíral) a koš Eheim substrat pro na jehož vrchu byla vata(aktuálně jemný ppi45 molitan) průtok mám stažený cca na 2/3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2020 19:01 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza123
Tak pokud by se ti dělala opravdu silná slepá hladina, tak když do ní pustíš proud budou ti bílé kousky lítat po akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 17:16 Muž Honza123 [3] Re: vaclav
To může být pravda, ale dřív jsem zapnul skimer 1x týdně na 10 min, aby to vzalo mastnou hladinu, teď na ní je právě ten malý bordýlek, který litá po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 16:08 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza123
Tak to nemusí být časem pravda, plovák se nemusí vysunout úplně malé piskořky ho dokáží zaseknou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 11:12 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Když se skimer vypne, tak se ta pohyblivá část (plovák) vysune nahoru a ty nasávací mřížky jsou nad hladinou, takže by z něj nic vytékat nemělo, ale zkusím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 11:03 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Já ho čistím vždy po vypnutí, už sem si totiž všiml, že z něho občas něco vyplave.

A mám ho daný na max. a na výtok sem dal sací koš z malého závěsného filtru - a proud to docela rozdělí, takže to pak není taková pračka.

Případně by se dal určitě vyrobit nějaký difuzor z akva zbytků palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 10:58 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Jj jen občas, dělá mi to v akva dost proud a ryby se v tom točí. Mám to většinou na spínaví hodiny 3x denně po 15 minutách. To mě nenapadlo. Zkusím se na to zaměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 10:46 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Taky je možný, že pokud skimer zapínáš jen občas a po vypnutí ho nevyčistíš, tak ti to z něj zase může třeba vyplavat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 10:42 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Substrát mám stejný, dřív to nedělalo. Ty nečistoty zas tak malé nejsou a ten molitan ppi45 je fakt extra jemný, to by mělo pobrat. Navíc z pemzy ty částečky jsou jako jemný písek, který se potopí, tohle plave. Včera jsem umístil sání na protější stranu a večer to bylo o dost lepší, skoro uplně čisté. Ráno zas tohle. Zkusím dnes nezapínat skimmer, schválně kolik se toho nashromáždí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 10:33 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
hmm To už je skutečně zvláštní. Nemůže to být z něčeho co máš v akváriu? Třeba jestli to není někde ze substrátu, když v něm vrtají ryby.

Zkusil bych sehnat ještě místo obyčejné vaty tu lisovanou. Třeba tady.

www.vodnirostlinky.cz/…

Ta je podle mě mnohem jemnější. Balení asi víc jak na rok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 10:25 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Fotka k příspěvku Pohrál jsem si s umístění výtoku a sání, dal to na jine strany a i kdyz se zdalo, že to je lepší a večer byla voda hezky čistá, tak ráno zas toto, viz. foto. Fakt netušim kde se to bere a proč to filtr nevezme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 12:30 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Tak může to být usazené v hlavě filtru. Ale tím si nejsem jistý.

Pár výměn vody a čištění filtru a musí to bejt cajk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 12:15 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Asi to bude od té pemzy. Taky si všímám, že když lehce filtrem zahkrám do stran, jak se to dělá, aby se třeba odvzdušnil, vyjede opět velké množství jemného bordýlku. Což moc nechápu, když je na vrchu ten jemný molitan a předtím vata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 10:48 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Jasně, něco tam lejt to je až to poslední.

No, možná to bude opravdu od té pemzy. Až budeš čistit filtr, tak ji znovu pořádně proprer v akvavodě. A časem se to uklidní.

Ale je to protivný, to chápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 10:37 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Pemza byla nová. Propláchnutí jsem dost podcenil a měl ve vodě bílý zákal a hodně těchto částeček, které možná mohou být od toho, když nad tím tak přemýšlím. Po dvou dnech jsem pemzu vyndal a pořádně propral, bylo z ní pěkně bordelu. Ale už je to měsíc. Když filtr na chvíli vypnu a voda se uklidní, částečky se vznášejí ve vodě, neklesají. Pár jích jde na hladinu, které vezme skimmer. Sací koš jsem nedávno na chvíli dal od stěny akva do prostoru, ale taky žádná změna. Tak třeba ty nečitoty dostanu pryč postupně výměnami vody.
Chemii tam nechci. V minulosti jsem použil vločkovač od Tetry a týden jsem měl vodu jak mlíko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 10:29 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Tak rostliny částečně průtoku vody určitě bránit mohou. Ale ty nečistoty si stejně najdou cestu k sacímu koši.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Tady je jedno zbytečné drahé řešení.

Tu pemzu si tam dával úplně novou? Propláchl si jí před tím?

Zkus dát sací koš na druhou stranu akvária. Já vím, že ti bylo doporučeno je mít na jedné straně, ale zkus to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 10:19 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Tak jsem včera udělal trochu update. Vatu, která ve vrchu koše moc nedosedala a měla to už za sebou jsem vyměnil za přesně nastřižený kus jemného molitanu ppi45. Bohužel jsem žádnou změnu nezaznamenal. Podle mě ty nečistoty vůbec do filtru nejdou. Nemůže vadit, že jsou kolem nasávacího koše rostliny ? Na koši mám molitanový předfiltr a kytky taky nejsou, tak že by znemožňovaly nějaký tok vody...Tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:56 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Bylo mi to tady doporučeno. Voda se vzadu otočí a vrací se zpět. Má to tak hodně lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:39 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Oba vývody z filtru máš na jedné straně? (na kratší) jestli by nebylo lepší je mít naproti sobě pokud to situace umožňuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:34 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Mám objednaný jemný molitan, který oříznu přesně do rozměru koše a dám ho tam. Příjde mi, že ta vata jak se namočí a zašpiný, tak po čase se smrskne na polovinu :-D..ale nevím zda to pomůže, přijde mi, že ty nečistoty se ani do filtru nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:30 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Hm.. :-O zkusil bych přidat vatu a pořádně do krajů. Sice to sníží průtok, ale možná to pomůže. Protože jinak teda nevím :)

Taky ta originální vata jak je nařezána z výroby - můžou tam být malé částečky, které ti tam právě plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:22 Muž Honza123 [3] Re: _Rob_
Je to pořád i mimo krmení. Jinak odkaluju každý týden docela poctivě. Vata je v horním koši, je to ta dodáváná (slabá) s filtrací,takže je možný, že nedosedá ke krajům jak se namočila a jde to kolem ní. Nicméně, ten molitan dole je střední hrubosti a je tam ještě pořádně namačkaný, takže by měl brát dobře (navíc pěkně zajetý po ročním provozu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:15 Muž _Rob_ [80] Re: Honza123
Čau, a neděje se ti to vždy po krmení rybek? Protože to by měla vata s přehledem zachytit.

A nebo ten filtr rozvířil nečistoty na dně po nedostatečném odkalení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 12:08 Muž Honza123 [3] – mechanické nečistoty
Zdravím, mám podobný problém jako již dříve zmiňované příspěvky. Je to měsíc, co jsem pořídil vnější filtr. Molitan z původního vnitřního jsem nastříhal a dal do spodního koše, dále je pemza a vata. V akva mi plave ale velké množství drobných částeček,někdy jak kdyby byly rybky ve sněhové vánici, které předtím nebyly a které se točí v proudu pořád dokola jakoby je filtr ani nenasál. Sací i výtokovou trubku mám na kratší straně. Občas se částečky usadí na hladině, potom odsávám skimmerem, ale je to pořád dokola. Nevíte čím by se to dalo spravit ? Nebo mám čekat že se to více zajetým filtrem zlepší ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 22:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kobik
Píšu ještě měsíc. Takže vydrž ideálně do konce dubna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 22:20 Kobik Re: NHKG
Jo je. Mesic to bude pristi vikend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2018 22:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kobik
To je to tvé nové akvárium co ještě není ani měsíc staré? Pokud ano, tak počkej měsíc a pak to teprve začni řešit. Často totiž pořádně nastartované biologická filtrace tento problém vyřeší.
Akvarista musí být trpělivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 21:46 Kobik – Drobne necistoty ve vode
Ahoj, prosim o radu. Ve vode mi neustale plavou drobne necistoty, viz. video(youtu.be/…). Poradi nekdo, co je potreba zmenit? Ummisteni rampy a nasavani viz. ma prezentace. Filtr mam Tetratec EX 700 - filtracni naplne odspodu: keramicke valecky Tetra CR, biologicka filtracni pena Tetra BF + kulicky Tetra BB, Eheim substrat pro, biologicka filtracni pena Tetra BF + filtracni hedvabna podlozka Tetra FF.

Mam pocit, ze ten bordel sice po nadrzi plave, ale do filtru se nenasaje. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 20:49 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
Tak si říkám, jestli to z toho nepochopí obráceně.
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mirekJI
Vždycky je lepší točit vodu na kratší stranu než na tu delší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:28 Muž mirekJI [51] Re: vaaclav
U akvária 100 cm by jsi doporučil umístit rampu na zadní stěnu nebo by se dala ještě použít na boku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 16:37 Muž UndeR [80] Re: vaaclav
Tak zkusit to můžu to mě relativně nic nestojí, koupit trubku a nadělát do ni dírky není takový problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 15:10 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Kdyby jsi měl akvárium 60-80 cm tak možná ale 120 je už moc. Rampa ti musí dělat poměrně silný proud a otočit ho na trase 120x50x120 se ti moc nepodaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 14:59 Muž UndeR [80] Re: vaaclav
Ten článek jsem četl. palec Je tady o tom napsáno hodně i na fóru, ale když jsem to pročítal, tak cca polovina lidí tvrdí, že i na boku to je v pohodě a polovina, že to na boku v pohodě není. Je to jako se vším. Tak jsem zkusil jsem zprvu tu variantu na boku...uvidím časem. Ale nevím, jestli by umístění rampy mohlo mít vliv na odfiltrování těch nečistot... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 08:23 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
To umístnění rampy na boční straně akvária není dobrý nápad na 120cm dlouhé akvárium to nebude dobře fungovat. www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 07:29 Muž UndeR [80] Re: Maq
V prezentaci nádrže jsem dal i video jak to vypadá ;-)
Jinak ta útěrka z mikrovlákns je dobrý nápad, vyzkouším to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 07:26 Maq Re: UndeR
UndeR napsal: Neřekl bych, že by to mohl být bakteriální zákal. V tom případě by ty částice co plavou ve vodě nebyly tak velké nebo jo?
No to já právě nevidím, jak jsou velké. Ale u bakteriálního zákalu bys žádné částice neviděl, je to jako mlha.
Čili proudění vody z úvah vynechej a řeš filtr. Musíš tam dát něco, co to zachytí, a to tak, aby to ten bordel nemohl obeplout.
Pokud se Ti chce experimentovat jako mně, tak kup v Tescu utěrku z mikrovlákna. Podle toho jaký máš filtr ji tam vhodně vlož. Škodu to neudělá (vyzkoušel jsem), a já mám momentálně vodu tak průzračnou, jak jsem nikdy neměl. Vypadá to až nepřirozeně, jako by tam ani žádná voda nebyla.
Tak by mě vážně zajímalo, jestli to v jiném akvárku udělá podobný výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 20:15 Muž UndeR [80] Re: Tudy
Mám doma Seachem Clarity www.rostlinna-akvaria.cz/… tak kdyžtak zkusím použít ten a uvidím jestli to pomůže. Spíš bych ale chtěl ten problém vyřešit a předejít mu než do akvária lít chemii stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 19:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: UndeR
www.akvarista.cz/…

Tohle jsem vyzkoušel a spokojenost

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2253x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17830-mechanicke-necistoty?od=1