Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 23:36 Muž geralt [11] – porovnanie
neviete niekto, prosím, aké je v porovnaní s Arduinom Raspberry Pi? mám na mysli využitie pri ovládaní akva-príslušenstva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 22:25 Muž Spiike [63] Re: Spiike
Fotka k příspěvku Ještě fotka zepředu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 22:25 Muž Spiike [63] – Připojení k arduinu
Fotka k příspěvku Lidičky mohl by mi někdo poradit jak toto propojit s arduinem Mega??? nějak se mi nepovedlo dohledat náležitost pinů ani pro I2C ani pro SPI. jedná se o 1.8" TFT display.

Díky moc za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2013 16:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spiike
Fotka k příspěvku Kdybych to mel udelat jednoduse a melo to byt k Arduinu i s tim nastavenim trimry, pak bych to udelal takhle (obrazek). Jako vstupni parametry pro reseni jsem si zadal:

Napajeni jen 5V.
Nastaveni pro sondu v rozsahu 40 az 70mV/pH (typicky by mela mit 59mV/pH).
Vystup pri pH=7 je 2.5V (stred ADC v rozsahu 0 az 5V).
Rozsah mereni pH od 3 do 11 (v akvaristice nevidim duvod k vetsimu rozsahu).
Vystup s omezenim a nastavitelny v rozsahu 0 az 5V.
Offset a zesileni nastavitelne trimrem.
Nastaveni offsetu v rozsahu minimalne jednotky pH.
Nastaveni 25 otackovym trimrem ve spravnem rozsahu (ne zbytecne citlive).
Dostupny a ne prilis drahy operacni zesilovac.
cz.farnell.com/…

Edit: Samozrejme napajeni 5V musi byt stabilizovane a nesmi ujizdet, napriklad s teplotou, a nebo obsahovat ruseni z dalsich casti zapojeni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 12:26 Muž Spiike [63] Re: Designer
No na vstup arduina může přijít max 5V. Takže by se mi líbil rozsah od 0V do 4V aby byla rezerva. A s programem to bude složitější. Programování moc zatím nerozumím takže se s tím dost peru. Takže asi tak. Každá rada se mi hodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 12:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spiike
K tem hodnotam bych potreboval vedet, jake napeti ma prijit na vstup ADC od Arduina, tedy jake hodnoty napeti program v nem zobrazuje jako jake pH. Rozsah nastaveni zesileni tim 100k trimrem na schematu je velice siroky (1.39x az 11.39x). Link na program by nebyl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:24 Muž Spiike [63] Re: Designer
No to je vyčerpávající článek. Měření pH nepotřebuji nijak extra přesné jde mi jen o to aby mi to při zvýšené hodnotě otevřelo ventil na Co2. Proto jsem zvolil toto. K tomu poměru odporu a trimru jaky způsobem by se dal dopočítat ideální hodnoty. :-D

Akorát jsem z toho zmatený, pač v tomhle jsem zatím stále amatér. :-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2013 09:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spiike
Pripojuje se to k MCU (zde Arduino, tedy AVR) a resi se tam trimry. Spravne se takova vec dela tak, ze odpory v delicich maji stejnou teplotni zavislost a nerozjizdeji se tak s teplotou v delicim pomeru a zaroven se nepouziji trimry. Trimr je totiz v pouziti s MCU celkem k nicemu. Na MCU navesim 2 cudliky, jeden stisknu pri pH=4, druhy pri pH=7 a zbytek (prepocet) resi MCU, nastaveni si pamatuje v interni EEPROM ci FLASH, trimr tam nema co delat. Zesileni a offset se resi v analogove casti tak, aby byl nastaven pro cely rozsah tolerance sondy a vesel se do rozsahu ADC.

Pouzite Arduino (AVR, pouzite za timto modulem, alespon podle napisu na desce) ma nic moc ADC, MCU od Microchipu je maji vyrazne lepsi, pokud chceme neco srovnatelneho. Idelane bych ale pouzil levny MCU od NXP, protoze v pripade LPC1xxx jde o 32bit, snadno se pro to pise, a nektere maji 12bit ADC, cena srovnatelna. Co se tyce napetove reference, ADC pro presne mereni ji ma mit externi, vyber je dnes slusny. Pouzity OZ je stary kousek a pouzil bych operak novejsiho provedeni s lepsimi parametry, protoze to zase neni cenove zadne drama a tady nejde o kazdy halir.

Celkove bych nazval pouziti Arduina pro mereni pH jako velice amaterskou zalezitost, proste to lze, ale nema to nic spolecneho s tim, jak se dnes takove veci delaji, pokud se od toho chce trosku vic, nez ze to jde.

Ohledne modulu, schema zapojeni nize, kdyz uz to tak nekdo chce, je velice nevhodne zvolen trimr 100k a k nemu seriove rezistor 3k9. Jde o to, ze rozsah nastaveni je zbytecne velky, nastaveni pak malo jemne (jen se to toho trosku strci a hned to ujede o moc), coz se tady snazi resit 25 otackovym trimrem (z obrazku). Trimr ma byt proste co nejmensi mozny pro pokryti potrebneho rozsahu a zbytek ma byt na tom odporu seriove s nim, protoze teplotni zavislost trimru je horsi nez slusnych rezistoru (rekneme 100 az 300ppm proti beznym 50ppm u obycejneho metalizovaneho rezistoru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 19:59 Muž Spiike [63] Re: Designer
Fotka k příspěvku no fotku desky mám v profilu u nově budovaného AQ. rybicky.net/fotogalerie.php… i když tam taky moc vidět nejsou. tak ještě přikládám foto jednoho z potíků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spiike
Kamen urazu budou nejspis ty trimry.

Pokud jsou to ty nejobycejnejsi uhlikove, jake se daji koupit, pri rozdilech teplot ktere ted panuji (rekneme 15°C rozdilu) jsou zmeny jejich hodnoty v radu jednotek procent. A kdyz neco takoveho pouziju k nastaveni zesileni a offsetu, mam jedinou sanci jak slusne merit pri ruznych teplotach - kalibrovat pred kazdym merenim.

Ale jen predpokad ze zkusenosti. Pochopitelne ze schematu s popisem pouze hodnot trimru nepoznam co tam je presne osazeno ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:36 Muž Spiike [63] Re: Designer
Fotka k příspěvku No tak podle tohohle bych to chápal. jenom já mám schéma trochu jiné ( myslím že toto schéma nás má většina ) takže myslím že by ty napětí měli být trochu jinde. Schéma přiloženo. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spiike
Mrkni treba sem. www.66pacific.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 18:08 Muž Spiike [63] Re: Designer
no je to z ebay tak snad to nějak pomůže www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 17:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spiike
Prosim, zkus sem dat link na tu sondu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:40 Muž Spiike [63] – pH modul
Tak dnes mi přišla nová sonda tamta byla opravdu Ko, zamrzí. Každopádně mám problém to naladit při kalibraci buffrem na pH 7 víc jak 1,5V respektive víc to nejde. Ale když to dám do buffru na pH 4 tak se dokonce dostanu až do mínusu cca -0,586V, což mi přijde divné. A když to dám do roztoku v kterém to přijelo tak se mi tam objeví 2,6V. Sem z toho na větvi nevíte někdo co s tím???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: O.Tom
Tady mas datasheet k pouzitemu chipu:
www.adafruit.com/…

Mimo jine tam najdes veticku:
"Flexible signal level requirement on the RS232-like serial port side also allows PL-2303HX to connect directly to any 3.3V~1.8V range devices."
Rychlym pohledem dle napajeni VDD325... Takze pri jednoduchosti te desky predpokladam 3.3V urovne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 14:30 Muž O.Tom [439] Re: Designer
TX-GND má necelé 3,3V. Napájení švába využiju přímo z routeru, mě jde spíš o to, jaké napětí pouští na datových linkách ten už hotový na netu prodávající se převodník. Žádný datasheet jsem k němu nenašel... výstupy mají rx tx gnd 3,3v 5v a jsou brány jako univerzál 3,3/5 V... z toho převodníku chci zapojit jen gnd tx rx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 13:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: O.Tom
To zalezi na tom, jak a z ceho je to postaveno. Casto je napeti jadra nizsi (ani nemusi byt vyvedeno, chip muze mit stabilizaci napeti pro jadro uvnitr) a periferie okolo mivaji 3 nebo 3.3V. Pokud je svab napajen 3V, je velice pravdepodobne, ze TXD a RXD linky budou na tomto napeti. Nicmene to muzes snadno zmerit, TXD je v klidu ve vysoke urovni, takze jen zmer napeti od TXD k zemi, ten signal bude nezatizeny nejsis o par mV pod temi 3V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 13:20 Muž O.Tom [439] Re: Designer
Já narazil často na něco takového
www.easyduino.cz/…
tak mě napadlo jestli to někdo ze zdejších vlastníků arduino stavebnice nemá.

A ano, šváb v routeru je na 3v (+- 0,3).
K tomu napětí, tak samotné datové linky už mají nějaké své standardní, nebo se taky odvíjí od napájecího ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 13:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: O.Tom
Jsi si jist, ze potrebujes RS232 v TTL a ne treba v CMOS 3.3V? Ja jen ze routery pouzivaji nizsi napajeni a 5V urovnemi muzes napachat skodu (pokud nema router vstupy 5V tolerantni). Radeji se tedy mrkni... A jinak si v Ostrave v GME kup MAX3232 a preved si jakykoli kabel USB/RS232 na urovne 3.0V az 5.5V, podle toho, cim ten MAX budes napajet (predpokladam, ze ho budes napajet primo z desky toho routeru). Muzes taky koupit FT232RL, coz je primo prevodnik USB na seriak a vystupem jsou rovnou ty logicke urovne, ale uz to chce aspon umet slusne pajet... Jinak muzes koupit i hotove moduly, staci hledat.

Ale asi jsi mel vazne pouzit jine forum, nez akvaristicke ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 17:31 Muž O.Tom [439]
Ahoj, sice je to hodně OT :) ale chtěl bych se zeptat, jestli by se zde mezi vámi nenašel náhodou někdo z Ostravska, kdo by vlastnil USB-TTL/RS232 převodník :)
Umrtvil jsem si router a potřeboval bych to k pokusu o oživení. Při hledání jsem našel, že se tyto moduly používají i arduina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 17:15 Muž sasula [274] Re: Spiike
tak to ti zavidim... me to cte stale hausnumera co se datumu tyce, uz jsem vyzkousel asi 15 ruznych kodu a nic... takze jsem Arduino presunul do faze suplyk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 16:33 Muž Spiike [63]
No tak mám pocit že tohle asi moc nebude pro mě, Teď se mi povedlo rozchodit Arduino MEGA a RTC modul tak aby mi to po sériové lince posílalo čas, Ale nedaří se mi aby mi to v určitý čas zapnulo nějaký výstup a v určitý čas ho zase vypnulo ( pro spínací hodiny ). Nevím jak napsat podmínku a co s čím porovnávat. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 17:23 GuzA
A co tohle:
ledshield.wordpress.com/…

Max 36V, max 700mA, 3 kanály, PWM regulace nebo analogová regulace. Možnost stohovat ty desky na sebe až 64x. Na každé desce integrované měření teploty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 23:54 Muž palo9167 [0]
Designer
Velke ,velke vdaka. pivo
Ak to pochopil taky znalec elektriky ako ja(este tak ziarovku dokazem vymenit smich) tak to uz na 1000% musi kazdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2013 23:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palo9167
Jinak dnes na cokoli uzitecneho existuji integrovana reseni, prikladem zde:
cz.farnell.com/…
A vice zde:
www.farnell.com/…

Nestudoval jsem to podrobne, jen jsem se podival, co by pro tento pripad melo stacit a dalo se ridit PWM, jiste se najde i mnoho dalsich moznosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.04.2013 22:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: palo9167
Ten "booster", nebo jak je uvedeno v linku "DC-DC 10-32V To 12-35V 150W Power Supply Boost Adjust Module Mobile Laptop Car" neni nic jineho, nez step-up (boost) DC-DC menic (pulzni zdroj), tedy z nizsiho napeti udela vyssi, nic jineho nedela, ani neumi ;-) . Je to urceno pro pripojeni notebooku v aute na 12V, kde 12V je pro vetsinu notebooku malo, a tak se tech 12V zvysuje kam je pro konkretni notebook potreba (to je to nastaveni).

Modernim pulznim zdrojum pulsni zatizeni na vystupu nevadi (nakonec ten notebook to take pulzne zatizi), takze ve spinani LED pomoci PWM za timto pulsnim zdrojem nevidim problem.

A co potrebujes dal? MOSFET, ktery Ti bude ty LED spinat. Tento neni drahy a pritom je pro toto pouziti vylozene predimenzovany:
www.gme.cz/…

Jak to zapojit, to se podivej na:
robodoupe.cz/…
a hledej tam zapojeni s MOSFET.
Konkretne tohle schema (v prvnim linku je i popis co a jak):
robodoupe.cz/…

IRF3205 pro Tvuj ucel sepne dostatecne i pri 5V urovnich z Arduina, diodu vynech, misto rele pripoj sve LED. R1 dej 220R, at kapacitou gate nezatezujes nadmerne vystup z Arduina, na R2 by mohl vyhovet tak 4k7, jen at je definovana uroven (zabrani pripadnemu bliknuti po zapnuti), nez Arduino nastavi vystupy. Programy pro generovani PWM se pro Arduino jiste na webu najdou. Pojem PWM je vysvetlen treba zde: cs.wikipedia.org/…
Ty LED se proste jen velice rychle zapinaji a vypinaji, coz budi dojem jasu podle toho, jaky podil casu z kazde periody jsou zapnuty a vypnuty.

MOSFET by pro slusne spinani mel byt do gate ziven co mozna nejvetsim proudem (nabijeni a vybijeni kapacity gate), aby se co nejrychleji oteviral a zaviral (tam jsou na nem nejvetsi ztraty, tam topi), coz se ale da dost tezko realizovat primo vyvodem Arduina. Tady to ale nejspis stacit bude i pres ten rezistor 220R, jen si pak zkontroluj, zda netopi (pri tom co popisujes se bude vylozene flakat, ani bez chladice by se nemel zahrivat).

Osobne bych LED napajel spise proudovym zdrojem, nez zdrojem napeti, ale to uz jsme trosku jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 18:20 Muž palo9167 [0]
Spiike vdaka za radu ale potrebujem aby mi to niekto vysvetlit ako blbemu.Asi niejak takto Treba ti toto a toto.To pripojis na ono atd.Ten booster ma potenciometer(teda aspon myslim ze to je) a tym sa da nastavit vystupne napatie.Momentalne je na 32V.Moja predstava je ze niejak to cele pripojit na arduino a regulovat vystupne napatie.
S programovanim problem nemam ale elektrika sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 15:35 Muž Spiike [63] Re: palo9167
Led vypadá slibně. Ale s tím boostrem nevím. Principiálně se na stmívání přes arduino používá pwm regulace což je velice jednoduchý kód. A moduluje to šířku pulzu. Akorát nevím jak by na tyto pulzy reagoval ten booster. Vzhledem k tomu ze tam vidím kondenzátory a nějaký integráče, tak to spíš vypadá ze to bude chtít do toho ještě nějaký spínací člen. Na dostatečné napětí a proud. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 11:31 Muž palo9167 [0]
Ahojte,
Potreboval by som od skusenejsich poradit.Hned na zaciatku poviem ze som uplny novacik
Mam 50w ledku napajanu 32V
www.ebay.com/…
napajana je cez booster napatia
www.ebay.com/…

Tuto ledku by som chcel stmievat pouzitim arduina.Ake moduly by som potreboval resp. ako to cele zapojit.Ak by sa dalo najlepsie hned s odkazmi na ebayi co je potrebne zakupit
Tu som nasiel niejaky zaujimavy kod pre 4 taketo led
arduino.cc/…

Vedel by prosim niekto pomoct?

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 10:15 Muž sasula [274] Re: ppet36
Už mi přišel ten SD modul. pokud by si chtěl mohu ti ho zaslat na testování a zprovozněné té varianty s SD modulema a konfigurákem v něm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 09:04 Žena sonetka [136] - Živorodky
measure.feld.cvut.cz/…
Ale jak se popereš s obslužným FW, to už je na tobě .... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 06:32 Muž Spiike [63] – Modul k ph sondě
Ahoj, nemáte náhodou někdo nějaký návod či schéma na výrobu modulu k Ph sondě? Nechce se mi za to dát 1k pač si myslím že to nemůže být tak složité zařízení aby se to nedalo vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:27 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:00 Muž Spiike [63] Re: Mrakoplash
Ahoj když to tak vidím tak potravinářský nebo ten druhý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2013 14:52 Muž ViktorX [474] Re: MichoCZ
Zblbnuls mně tou rychlosolí :-D, moje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 13:17 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Spiike
www.fichema.cz/…


Strejda google ;-)

a ještě pro zajímavost zdravi-az.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: ViktorX
Ses ale přehmátl ne? To co jsi dal odkaz je KNO3. Jinak wikipedie o KCl píše taky pěkné věci. Svinstvo je to na popravy v USA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:12 Muž ViktorX [474]
Nepleteš, pokud se nepletu. drogeriemarket.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 11:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
KCL je myslím rychlosůl na křechčení masa. Pokud se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 11:09 Muž Spiike [63]
Ach jo nedaří se mi nikde sehnat KCl a abych to vyrobil tak na to moje chemie nestačí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:20 Muž Spiike [63] Re: ppet36
Hm tak koukam ještě že sem za ní dal jen 4 stovky :-D jinak bych se asi kousnul :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 20:20 Muž ppet36 [82] Re: Spiike
Hosi hosi, uz jsem to tady psal, ze z toho leze skutecne napeti, ale veeelmi mekke, tzn. standardni meraky co mate vam nic neukazou a kdyz ukazou, tak to nebude davat valneho smyslu. Doporucuju si pro zacatek projit www.akvarko.cz/…; je tam docela dobre popsano, kterak takova PH elektroda funguje. O par stranek driv uz se to v tomto vlakne resilo; bez FET operaku, PH nezmerite.
2 Spiike: pokud ti to doslo na sucho, tak to bude nejspis kaput. Kazdopadne doporucuju elektrodu namocit na nekolik hodin - dni v 3 molarnim roztoku KCl nebo v nejhorsim v kalibracnim roztoku PH4. Pokud jiz sonda neni za zenitem, tak by to mohlo pomoct, ale moc tomu neverim. Vsude se doctes, ze PH sonda nesmi vyschnout a z vlastni zkusenosti musim rict, ze je to pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Pokud je to konstatní napětí, jako že asi je tak uvidí je čáru, ale dokáží na tom osciloskopu změřit jaké napětí z toho leze a jak se chová v různých roztokách. Pokud nemáš kalibrační roztoky tak aspoň pro vzorky vem ocet a roztok jedlé sody ve vodě. Měl bys vidět rozdíly v tom napětí. Ale je to spíš na testování, až to bude finálně zapojené tak budeš muset přepočtové vzorce vyštudovat přesně a nakalibrovat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:14 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
Tak jo tak z toho lezou nějaké mV ale co to je a jak to vypadá to nevím,měřeno multimetrem. :-D zkusím to vzít do práce na osciloskop (pokud jim ještě funguje :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:03 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
Ou tak k tomu nemam doma prostředky. No budu to muset nějak pořešit. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Tak je potřeba zjistit co z toho leze. Ale asi by to šlo řešit na nižší úrovni než modulem. Přítelkyně, která studuje chemii a v laboratoři je víc než se mnou říká, že když oni měří pH tak to je jakási hodnota v mV. Takže předpokládám, že to bude nějaké minimální napětí. Bude záležet jak moc malé to napětí je a buď před nej vsadit nějakáý zesilujicí článek - tím bys mohl nakonec řešit i případnou kalibraci a nebo to píchnout napřímo na port. Ale ideální by bylo píchnout to na osciloskop a změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:12 Muž Spiike [63] Re: Spiike
Fotka k příspěvku Ještě detail.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:12 Muž Spiike [63] Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku Sondu mam tuto za cca 400,- což mi nepřijde tak hrozný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Spiike
Tos objednal kdo ví co. Já někde viděl sondu na BNC konektoru rozhodně levněší. Ale dál jsem nestuoval co z toho leze. Jakou tu sondu teda máš? Třeba to bude PWM. Nebo nějaký analog.
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17694-vyvojova-deska-arduino-uno-a-jeji-vyuziti-v-akvaristice?od=426