Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká hladina NO2

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Vysoká hladina NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:31 R Muž romant [27987] Re: marekm
Nitrivec to srazil jenom na chvilku a ten zaběhnutej filtr na to zřejmě nestačí, udělej to obráceně, nasyp tam trošku sušenýho krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:24 marekm Re: romant
jasne viem ze cakat ale preco za 10 dni vobec nekleslo a to som pouzil zabehnuty filter a nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: marekm
Tak ještě te druhý týden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:08 marekm
stale mi nechce klesnut to NO2 ukazuje mi 0,8mg a vodu menim kazdy 2-3 den a uz to je cca 10 dni od vymeny dna,filter ide nonstop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 22:49 marekm Re: romant
Mam tam slimakov snad to preziju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2015 17:04 R Muž romant [27987] Re: marekm
Když to NO2 takhle v prvním týdnu bude vyšší(v akváriu bez ryb), je to jenom dobře pro ustavující se nitrifikaci, oni ty bakterie musí z něčeho žít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 15:33 R Muž afc1886 [14718]
Rozhodně počkat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 14:48 marekm Re: NHKG
ok dik,chcel som buduci tyzden zacal pridavat ryby ale radsej pockam kym NO2 nebude na 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 14:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marekm
Ne, stačí 2x týdně 30%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 14:37 marekm Re: NHKG
a menit mam stale kazdy den?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2015 14:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marekm
Akvaristika chce trpělivost. Dej tomu aspoň 2 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 14:33 marekm Re: NHKG
zatial je len 3 dni a davam len vodovodnu napustam ju v sprche aby tam bolo co najmenej chloru,ked som ho napustal tak som tam pridal aj sera nitrivec a myslel som si ze ked dam zabehnuty filter tak to nebude take zle s NO2

na vodovodnej vode mi test ukazuje 0,25 to je taky test ze minimalna farba je menej ako 0,25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 14:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marekm
Jak dlouho je akvárium v běhu od posledního velkého zásahu? Pokud víc jak měsíc, tak bych to tipl na problém s filtrem nebo vadný test. Zkoušel jsi měřit vodovodní a destilovanou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 14:27 marekm
viete mi niekto poradit?nedari sa mi znizit hodnotu NO2 stale sa drzi medzi 0,5-0,8 menim kazdy den 30% vody v aq mam zatial len 3 slimakov,vodu davam z vodovodu nie odstatu,aq neni novo zalozene len dno som menil filter bol zabehnuty a aj cca 70L vody.Jedna sa o 200L aq

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:27 Muž KubaS [0]
Nn není... je až do 2017 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KubaS
No tak to vyzerá, že ten test nie je dobrý. Nie je po exspirácii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:17 Muž KubaS [0]
Tak to je zajímavé...provedl jsem test na vodě z PET (sice ochucené ale co se dá dělat) na které je uveden obsah NO2 0,01mg/l a výsledek je stejný jako u vodovodní vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:14 R Muž romant [27987] Re: KubaS
Nepodléhal bych až zase tak panice přeměřil zítra, pozítří, ono se ta voda může a jistě i bude měnit. Budu-li tím kdo odpovídá za kvalitu ve vodárně, tak si klidně tu normu lajsnu pustit do řadu a za další den už to může bejt v richtiku. Já netvrdím, že to mu tak je, ale vím, že voda dodávaná vodárnama se prostě mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KubaS
Hocijaká balená stolná voda alebo minerálka z potravín - zloženie majú uvedené na nálepke, tak pre istotu treba preveriť dusitany na nej. Tetra NO2 test som neskúšal.

Inak ešte by sa to dalo riešiť reverznou osmózou, ale to je drahý špás, pokiaľ je inak voda dobrá (nie príliš tvrdá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:59 Muž KubaS [0]
Tu ale zrovna doma nemam :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KubaS
Destilka ma vseho nula, mimo vody samotne :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:53 Muž KubaS [0]
Bohužel tolik místa abych tu měl 2 akvárka nemám :)...stejně je to divné...ještě jsem ted schválně zkusil vodu(užitkovou) z naší studny a zase stejný výsledek. Ty dusitany se proti mě spikly :-O Přemýšlím jakou vodu bych zkusil kde bych měl jistotu že musí být nula. Jestli to to činidlo vůbec zná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 16:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: KubaS
No to je dosť blbé mať takúto vodu... Ale čo s tým? Napadlo mi len obetovať jednu nádrž s filtrom len na prípravu vody - po výmene vody by sa tam nachystala voda pre ďalšiu výmenu vody a dovtedy by baktérie vo filtri pracovali.

Ale vlastne keď sa poriadne zabehne filter v akváriu, tak bude dusitany likvidovať a dá sa predpokladať, že až k nule. Teda ak sa mení len 1/3 vody, po výmene sa vždy hodnota vyšplhá na cca 0,1 mg/l, to je akceptovateľné a filter to za pár dní odstráni. Len sa nebude môcť meniť viac vody naraz a tiež sa nebude dať použiť výmena vody na znižovanie dusitanov, proste musí byť filter vždy v plnej kondícii.

Ale pre istotu by bolo dobré zohnať rozbor vody - mestský úrad ho musí dať robiť aspoň raz mesačne, stačí slušne požiadať na oddelení životného prostredia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:58 Muž KubaS [0]
Sehnal jsem Tetra Test NO2. (test je založená na dvou testovacích činidlech a následném porovnáním barvy vody s barvami na papírku). Ted jsem to schválně zkusil znovu s vodou z jiného kohoutku doma a výsledek opět stejný...hodnoty něco málo pod 0,3mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:52 R Muž romant [27987] Re: KubaS
Nepleteš, čím to měříš?
Edit: Pleteš i já se pletu, je to 0,5 a udává se to se skratkou NMH(nejvyšší mezní hodnota), tedy do těch 0,5 max. takže to co měříš, je-li to průkazné je v normě, ale je obvyklé že je hodnota dusitanů vody z vodovodu nulová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 15:33 Muž KubaS [0]
Ahoj...včera měřil jsem hladinu NO2 v akváriu a pohybovala se podle stupnice něco mezi 0,3-0,8mg/l, což je hodně. Vyměnil jsem proto 1/3 vody. Dnes ovšem žádná změna.I když na druhou stranu je akvárium založené chvíli tak asi proto že?...Ale pak mě napadlo změřit vodu z kohoutku a vyšel obsah něco lmálo pod 0,3mg/l. Je to možné??? Měl jsem za to že vodovodní voda by měla mít 0. Nebo se pletu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2014 21:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: VitaValke
Však taky není třeba odhadovat, jak mihne růžovou, sahá se pro kýbl či hadici a jde se na věc :) Většinou už při kapání druhého roztoku je náznak poznat. Já jsem s ratajem spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 20:31 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: patamatix
tak u testu od Rataje hlavně vůbec barevně neodpovídá dodaná stupnice, ta je spíš růžová a roztok se barví fialově, na tom se tady shodlo už víc lidí že se to nedá skoro odečíst, takže ho používám jen jestli barví nebo nebarví ale hodnoty si netroufám ani odhadovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 10:45 Muž patamatix [408] Re: VitaValke
No já bych test od Rataje na NO2,tak nehanil.Mám tu zkušenost,že ukazuje mnohem menší hodnoty než třeba od Dajany,což my potvrdil sám jejich technik po té co jsem se dotazoval,proč na testu Od Rataje mám vysoké NO2 a od nich ne? Jednoduché test od Dajany ukazuje až od vyšších hodnot. A co se týče tvých zvýšených hodnot NO2-pokud jakkoliv zasáhnu do filtru(třeba i částečné čištění,nebo větší odkalení,někdy i větší zahradničení,tak se to projeví zvýšením NO2,ale jen krátkodobě,což řeším tím,že po každém větším zásahu,po dvou dnech po zásahu vyměním část vody a tím tomu pomohu,než se zase namnoží bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 21:57 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
dneska kontrolní test a bez zbarvení :) zítra znova kontrola a kdyžtak výměna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 20:21 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
ok kouknu po něm. V akváriu je všechno v pohodě, žádný příznaky nic, dělal jsem to jen preventivně a dost mě to překvapilo, Vím že testy na NO2 od rataje jsou špatný ale zkoušel jsem proto i krevetárko kde se to neobarvilo vůbec. Rybky jsou chvíli schovaný v rohu, chvilku si plavou, chvilku žerou jak se zrovna vyplaší nebo ne, jsou tam teprv týden a ještě si moc nezvykli. Za ten týden nepozoruju nějaký zhoršení, spíš naopak, už jsou takový čilejší a míň se schovávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 20:15 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Tak v první řadě se řiď tím co vidíš v akváriu ať testy ukazují co chtějí, preventivní výměny vody nic nezkazí a použít zeolit, bych ve tvém případě bez ohledu na to, zda-li je to co měříš pravda či ne, viděl jako dobrou cestu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 20:07 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
jj o zeolitu jsem dneska pročítal, musím koupit nový test na NO3 tenhle co mám ukazuje čirou všude což je dost podezřelý, spíš mě teď trápí to NO2 ale jestli jsem to pochopil správně tak Zeolit neodstranuje NO2 ani NO3 ale Amoniak ze kterého se zbytek pak tvoří?
filtr na to připravený je, mohl bych tam dát dva sáčky má v molitanu kruhové výřezy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 19:50 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
U vnějších filtrů je ta doba dvou měsíců tak akorát na stabilnější provoz, tedy pokud se bavíme o fungl novejch náplních. Dal bych tomu cca půl roku a potom klidně měsíčně 1/3 podle potřeby propláchnout, když je molitan hodně hnědej, tak vymlátit, aby se uvolnily vnitřní póry a mrkni se na vlastnosti zeolitu, pro tvoje akvo by se to mohlo hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 19:44 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
2,5 měsíce je málo? jak často by se měl čistit? na první dva koše sem vůbec nesahal. Měl jsem strach aby se látky nezačali ve filtru hromadit a nazačal to pouštět ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 19:38 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Měň tu vodu denně, to čištění bylo moc brzy, sotva se nitrifikace jakž takž usadila, už jsi to načal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 19:16 Muž VitaValke [8] - Malawi – NO2
Kontrolně jsem dal test na NO2 a dost se mi to zabarvilo, test mám nic moc od rataje ale v krevetárku i ve vodovodu byla barva čirá, ve velkým akva se to zabarvilo dost do fialova, v čem může být problém?

Akvárium je založený 5 měsíců, byli tam Endlerky a minulý víkend tam přisli Tlamovci. Vodu jsem měnil 1/2 objemu dva dny zpátky. Filtr běží nový 2 a půl měsíce a předevčírem jsem propláchnul dva koše ze 4ks. Proud neomezuju a mám ho naplno přes rampu.

Mohlo to narušit to částečný vyčištění filtru studniční vodou, nebo naopak je ve filtru uz bordelu moc a pouší to ven? Teď mám dilema jestli to vyčistit nebo naopak nechat

Více info v prezentaci 240L Malawi
Právě měním 1/2 vody

Edit: ve filtru je 3x molitan a 1x JBL MicroMec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:43 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Tu vodu více roztoč, přidej mu na výkonu, tomu stávajícímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:41 Muž Pavel1205 [12] Re: michalt
Tak oproti Eheimu 2008 je to určitě krok kupředu. Keramické kroužky mám přiobjednáné na doplnění prostřední části a místo jedné uhlíkové vložky dám vložku clearmax. Mezi keramické kroužky dám 2 tablety Bactozymu. Se dnem jsem nic nedělal. Každý den při výměně odsaju bordel z povrchu hadičkou. Průtok mám nastavený na nejnižší úroveň takže nějakých 150 l/h a výtok jen čeří hladinu.Voda cirkuluje dokola ale žádný extra proud to není. Jen si neumím představit ty dva filtry běžet zároveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:31 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Krmil bych jenom tím krmivem Sak, jak uvádíš v prezentaci a stejnej postup, mini dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:28 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Dnes dostaly po třech dnech trochu patentek. Ani nestačily dopadnout na dno. Žádné extra příznaky jako lapání vzduchu u hladiny jsem neviděl. Kardinálky se prohánějí a mečovky vyžírají dno. Akorát jedna molly (sameček) ležela na dně když jsem přišel z práce a teď leží v listech a je pochudlá. Ale žrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 17:26 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pavel1205
To, že test ukazuje koncentraci 0.4 mg/l bych interpretoval jako "jsou tam nějaké dusitany." Ale té koncentraci bych moc nevěřil. A taky to, že ukazují pořád stejnou barvičku, neznamená, že se ta koncentrace nemění. Může to být 0.2 mg/l nebo taky 0.5 mg/l.

Ten filtr není žádná hitparáda, ale stejně bych očekával, že po zaběhnutí bude alespoň za normálních okolností hodnota dusitanů téměř na nule. Když se vytvoří bakterie i na dně, společně s tím filtrem by ty dusitany měli utlouct. Jaký tam máš průtok a jaké je proudění vody v nádrži? Nedělal jsi něco se dnem v poslední době?

Podle mých zkušeností je závěr záběhu taková nejdelší a nejotravnější část. Pořád tam nějaké NO2 je, i když ho zas není moc. Výměny vody jej sníží, ale zcela se nevypláchne. A tak to jde klidně i deset dní nebo déle (závisí od nádrže). Když jsou tam ryby, člověk se každý den třese, aby neměly příznaky otravy a čeká, kdy to už padne na nulu.

Asi už to víš, ale jen pro jistotu připomenu, že až bude nový filtr, nech jej několik týdnů (měsíc) běžet souběžně s tím starým, který už přeci jen trochu funguje. Jinak by Tě ta výměna mohla vrátit téměř na začátek. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:14 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Jak reagují ryby? Krmíš jak často a čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:06 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Tak uznávám,že s tím filtrem jste nejspíš měli pravdu. Už skoro 14 dní každý den měním a měním vodu a doposud nedošlo k žádnému zlepšení. NO3 sice 20mg/l což značí,že se něco děje,ale NO2 pořád přes 0,4mg/l. Výměna vody bez efektu snížení a ani nitrivec už nepomáhá. Zítra mi přijde filtr FLUVAL U2 tak doufám,že dojde postupně ke zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
jestli jsem to správně pochopil tak veškerá plocha v akva která je vhodná k osídlení bakteriemi , je osídlená takovým množstvím bakteríí kolik se jich v akva uživí , když jim třetinu plochy sebereš (což si myslím že je dost) , bude nějakej čas trvat než se namnoží někde jinde a bude to mít za následek oslabení , proto nečistíme filtry zároven s odkalováním atd ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:37 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
To určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
vono zas ty externáky maj lepší mechanickou filtraci danou vyšším průtokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:28 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak na co pak kupujem takové drahé filtry,když by stačily dva bublifuky pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:27 Muž patamatix [408]
přemýšlím že bych tam ještě něco dosypal,nějaké místo bych tam našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
pivo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8229x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17144-vysoka-hladina-no2?od=152