Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 08:36 Muž Flozik [8]
Zdravím, máte někdo zkušenosti s vyndáním tohohle filtru z akvária? Vím, že je tam nalepený silikon, je těžké ho vyndat? Díky za jakoukoliv radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 08:55 Roman Re: Petr
Když se do filtru podíváš, zjistíš že nasává cca 5 místy a to i ze dna. Pokud bys koupil originál odkalovač od Juwelu, což samozřejmě není potřeba, je k němu tenká trubička právě na čištění prostoru u topení a odsátí prostoru pod náplněmi.
Čerpadlo zavzdušnit nelze, jen je potřeba ho jednou za čas vydělat a vyčistit, jinak se ti zanese a nerozjede se, což byl tvůj případ a hýbáním s výtokovou trubkou jsi uvolnil sliz v čerpadle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:09 Muž Petr [57] – čištění Bioflow 3.0
Při čištění filtru jsem vyjmul čerpadlo, podél zadní stěny jsem zasunul hadici až na dno a vycucnul. Doporučuji všem co mají tento filtr. Budete překvapeni.
K výše zmiňovaným "nerozebíháním" čerpadla: mě se stávalo, že po zapojení čerpadla do zásuvky čerpadlo běželo, ale nečerpalo. Je to způsobeno jeho zavzdušněním, ke kterému dojde snížením hladiny při odkalování. Stačí čerpadlo zaplavit a to tím, že se na okamžik sundá výtoková trubka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2013 11:28 Muž fido16 [631] Re: taxiii
Možná bych to pořešil výměnou za vnější filtr :-). A trubky od něj skryl za pozadím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 07:29 Muž palhub [9] Re: taxiii
Polepení 3D pozadím není problém,pokud zachováš stávající otvory.Problém je pouze s tím,že tento filtr nemá regulaci.Je potřeba připojit rozstřikovací rampu,nebo jinak přiškrtit dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 12:53 taxiii
Dobry den,
chystam se koupit akvarium Juwel Rio 180l a je k nemu filtr bioflow 3.0 a chci se zeptat jestli je dostcujici. Rad bych Ameriku s 3D pozadim a jestli je dobry napad jej nechat zakryt 3D pozadim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:13 Muž Dufi [3]
Já měním na Juwel 3.0 filtru bílou horní vatu jednou týdně při výměně vody, koupil jsem to v metráži a stříhám si to na rozměr, vyjde to výrazně levněji, filtr jako takový čistím 4x do roka a při každém čištění filtru měním zelenou houbu s tabletou, ostatní peru jen ve vodě z akva, filtr jede bez jediného problému druhým rokem, mám ho v Trigon 190l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:40 Muž Max33 [1] Re: georg
Přesně tak nemůžu jinak než souhlasit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 14:09 Muž palic2 [0] Re: Flozik
Ahoj, ja našel tohle: rybicky.net/clanky/711-jak-jsem-vyresil-nadmerne-proudeni-z-vnitrniho-filtru Sneska koupím a namontuju uvidím, co to bude dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 08:52 Muž Flozik [8] Re: georg
Ja to tak mam udelany, mam tam kus hadice s dirama. Funguje to docela dobre, jen je to takovy nevzhledny :-) Tak resim nejakou hezci nahradu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 07:18 georg Re: Flozik
Nasaď na vyústění z filtru kus jakékoliv trubky s dírama a rozstřikovací rampu máš hotovou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:07 Muž Flozik [8]
Nemate nekdo zkusenosti se spojenim filtru a rozstrikovaci rampy jako je tahle www.sklorex-akvarium.cz/… Nebo jak mate vyresenou rozstrikovaci rampu vy? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
Jasné, to chápem, že stále tam niečo bude plávať. Ale v minulosti by som povedal, že to bolo lepšie ako teraz..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 10:56 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Myslím si že nějaký bordýlek ve vodním sloupci plavat bude toho se nezbavíš. Spíš jen částečně eliminuješ tou vatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 08:36 Muž ximo [11] - AsieRe: Flozik
Ja by som vatu nechal. Dá sa prepláchnuť prúdom vody. Sprcha je ideálna. Tak po 10 týždňoch ju treba vymeniť, ale na drobné nečistoty je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 08:34 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: flozik
Ja fungujem bez tej vaty. Síce ako som písal ak sa zapozerám do akvária, tak vidím malé čiastočky vo vode, čiže voda nieje úplne krištáľová. :-( Teraz som skúsil dať tam tú vatu a uvidím čo sa stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2013 22:20 Muž fido16 [631] Re: Flozik
Nj to je prostě vata ta se zanese co by dup. Vyndal bych ji a nechal to jet bez vaty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:14 Muž Flozik [8]
Prosim o radu :-) Mam akvarium zalozeny 14 dni a kdyz sem ted jen tak ze zajimavosti sundal vicko filtru, tak ta filtracni vata uplne na vrchu je totalne hneda, je to jak vrstva hliny :-D Ted nevim, jestli to mam nechat, nebo to vycistit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 16:02 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Mám tento filter v sete Juwel rio 240. Len poslednú dobu som si všimol, že vo vode plavú jemné malinké nečistoty, čiže voda nieje krištáľovo čistá :-( . Je pravda že nepoužívam túto filtračnú vatu www.akvariumonline.sk/…, no nemám pocit, aby tato filtračná vata bola dobrá voľba v radení filtračných náplni ako prvá. Skor by som to dal v poradí od nahrubších po najjemnejšie média..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 18:20 Muž Yirka [9139] Re: Flozik
Pro ostatní uvažující podobným směrem dodám, že úprava vrtulky bez technických následků pro filtr je až nástrojářská jemná práce, pro více než nadprůměrně šikovného kutila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 17:02 Muž Flozik [8] Re: romant
Tak to rad slysim :-) V tom pripade jen pockam, az se mi to zanese :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:49 R Muž romant [27987] Re: Flozik
Čerpadlo s papírovým průtokem 600l/h bude mít po zašpinění filtračních hmot cca poloviční výkon, takže bych ty brekule s vrtulkama viděl jako zbytečný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 16:47 Muž Flozik [8]
Mate prosim nekdo dlouhodobe overeny, ze se u cerpadla s prutokem 600 l/hod, da snizit prutok vymenou vrtulky napr. s prutokem 280 l/hod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 07:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pavca
Filtr může běžet i bez víčka, ovšem pro klid duše můžeš zkusit napsat do nějakého eshopu kde Juwely prodávají, třeba budou schopní sehnat. Díly tohoto typu obchody většinou skladem nedrží ani je nenabízí (ani my ne), protože se jedná o věc která se prodá maximálně tak jednou za dva roky. Ale sehnat od dodavatele by jít to víčko snad mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 07:47 Pavca – Bioflow 3.0 - náhradní díly
Zakoupil jsem starší - použité akvárium Juwel Trigon 190. Akvárium a skříňka jsou v perfektním stavu, bohužel ale původní majitel při stěhování (důvod prodeje) někde ztratil topení a vrchní víčko filtru (Bioflow 3.0). Podle obrázků na internetu by tam asi nějak víko s otvorem mělo být, nebo ne? Topítko je k dostání všude, ale je možné někde sehnat to víko? Nebo může filtr běžet bez něj? Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 07:46 georg Re: Pagi
Záleží jak velké - dlouhé máš aq. Udělej si redukci z trubek,popř.z hadic tak, aby jeden konec šel nasadit na vyústění filtru a druhý konec byl většího průměru. Délku je třeba vyzkoušet přímo v aq. Čím delší a čím větší bude výstupní průměr, tím menší bude rychlost ptoudění na výstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 07:34 Muž drlift [38] Re: Pagi
Nejlip se to reguluje necistenim filtru. O jine reglaci nevim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:00 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – regulace výpusti
Zdravím,
jde nějak regulovat výstupní tlak u filtru bioflow 3.0? Docela mi to cvičí s rybkama, díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:22 ivule Re: triscene
Dobry vecer, dekuji za rady. Dneska jsem byla kvuli reklamaci. Bohuzel vsechno bude trvat a moturek stejny jak naschval tam nemeli. Ale aspon mi daly nahradnií filtr od eheim na 600 litru. Chudaci ryby, pekne tam litaj. Kupodivu jim kleslo NO2 na skoro nemeritelnych 0,025. Ale jedna mrenka prozkouvana mi odesla do vecnych lovist. :-( Nicmene zitra budu hledat vsude mozne, nez ten moturek najdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:11 triscene Re: ivule
Motorcek po vybrati nestaci len vybrat ale skus vybrat aj vrtulku. Poriadne ju vyplachnut a pripadne vatovou tycinkou trosku pohrabat pri tej tycke na ktoru sa dava. Mozno je tam nejaky bordel co brani toceniu vrtulky. Mne sa takisto stava ze mi nenaskoci hned alebo vobec, vtedy vycistim a ide ako novy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 07:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: OP
taky myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 23:16 Muž Shrimpman [36] Re: matlala
Jestli se kazí každý, tak je to o důvod víc pro úspěšnou reklamaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:18 Muž fido16 [631] Re: ivule
Tipnul bych to na zradu uvnitř filtru. To jest vynutí s cívkama. Řešil bych to reklamací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 21:07 ivule
Dobry vecer mam komplet 450l od Juwelu a po druhem vypoustenim vody samozrejme vsechny pristroje vyple mi nejde naskocit moturek uz poprve trochu opozdene naskocil,ale nejak jsem nevenovala tomu pozornost no a ted vim,ze to byla chyba,protoze ted pri druhe vymene vody uz nenaskocil vubec muzete mi poradit co s tim zkousela jsem ho vyndat proplachnout pod tekouci vodou znovu zapojit a nic zitra se zkusim zeptat v Hornabchu na priciny popr reklamaci.Zatim tam mam maly filt na 100litru tak doufejme ryby prezijou rana..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 10:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hovi
Podle toho co píšeš, bych tipnul, že se spálí část cívky, nejspíš bude mít vícero vinutí zapojených paralelně. tohle nejspíš bude výrobní chyba a reklamaci by měly uznat, pokud teda nemají vadný už návrh a nebude se kazit každý, jak tady čtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 09:05 Hovi
Ahoj, přidám svojí zkušenost. Já mám od minulého týdne motůrek nový. Čas od času se mi stávalo to, o čem jsem se tady dočetl - po odpojení se motůrek nechtěl rozeběhnout. Vždycky mi stačilo lehce na něj klepnout a rozeběhnul se. Poslední dobou (cca 3 měsíce zpátky) jsem začal pozorovat, že se motor s železnou pravidelností jednou za dva týdny zastaví, přijdu, klepnu a znovu jede.

Minulý týden jsem od pondělí do středy poklepával pětkrát než mě to přestalo úplně bavit a objednal jsem nový - od pátku všechno zase funguje jak má a bez klepání.

Při výměně jsem zkoušel měnit vrtulky, jestli se třeba starý motůrek nerozběhne - ani ťuk už ani na jednu vrtulku. Pocitově mi přijde, že stará vrtulka má silnější magnet, ale to se mi může jen zdát. Když jsem měl ještě motůrek venku, zkoušel jsem na sucho podržet vrtulku, jestli nemá tendenci se zastavovat a v každé poloze má dost síly. Ten původní, když jsem zjistil, že se zastavuje zabíral jakoby nepravidelně - půl otáčky s velkou silou, půl otáčky jen tak vlažně, nebo se i zastavil a potřeboval pomoc se znovu roztočit.

Nejdřív jsem myslel, že filtr úplně zahodim, stejně mám oba vstupy zevnitř podložené jemným biomolitanem, protože se po akváriu prohání banda krevetek a endlerky a filtr čistím jednou za cca půl roku, když si vzpomenu. Bohužel, bez filtru to ale nejde, líbí se mi topení schovaný v těle filtru, ale to nebude fungovat bez oběhu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:18 pole Re: Chose
Pekny vecer. Tak jsem diky teto diskuzi znovu trpelive nabehla moturek od filtru a nevzdala to. :) Magnet nebyl ani moc zaneseny, vse sem proplachla. Motorek jsem vyndala a kdyz sem se priblizovala k filtru zapojenem v zasuvce zacal se mi magnet v ruce chvet, aniz bych se dotykala filtru. Coz byla znamka ze vrtulka uz se roztoci. Napadlo me, jestli to nebude zpusobovat tlak, kdy je uvnitr vse mokre a je to k sobe "pricucle". :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:00 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
Roztřikovací rampa a akvárko zarůstající rostlinstvem určitě dokáže svoje. ;-)
EDIT: Trpělivost, toť základní vlastnost akvaristy. Nechal bych to tak jak máš a čas ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: matlala
Jasne že to prospeje. Ale ten prúd je silný, takže bud počkám pokial sa zabehne a jeho prietok sa zníži. Alebo budem musieť urobiť roztrekovaciu rampu.

To romant: Asi počkám nejaký ten mesiac a uvidím čo dalej.

Edit: Ono mám ešte problém s tým, že po 8 dnoch od založenia akva mám vo vode plávajúce nečistoty. Nejaké biele bodky a podobné blbosti. Nikdy som po takej dobe nič také nemal. Stále bolo akvarko uplne čiste. Asi bude tiež treba počkať pokiaľ sa náplne zanesú, alebo vymeniť náplne za jemnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ty l/h má jen papírově, v aq bývá skutečný výkon čerpadla i méně jak poloviční.
U mě čerpadlo aquacup 600 600l/h v papírech, skutečně 300 l/h.
A filtr JBL e900 má papírově 900l/h a skutečně 300l/h.

Nebál bych se akva přečerpat i 5x do hodiny, kytkám to při dodržení ostatních faktorů jen prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:43 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
Až se ti ten filtr zaběhne, tak se jeho výkon sníží tak na polovinu. Neměnil bych nic a nechal to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:08 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Pozerám, že pri Rio 240 sa vo filtri Bioflow 3.0 dodáva vrtulka www.juwelonline.sk/… Co predpokladám, je prietok 1000 L/h, čo sa mi zdá nejak príliš veľa. 200 litrové akvarko by stačilo prečerpat tak na 2-3 x. Čiže vymeniť vrtuľku za Bioflow 600 alebo 400.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 12:54 Muž bobik [15] Re: ludva10
já mám juwel 125l,kdyby se ti někdy zdálo,že máš silný proud,tak kromě "různých domácích uprav"lze koupit originální vrtulku s nižším průtokem.cena cca 200kč.já měl u ria 125l,vrtulku s průtokem 600l/h,což je asi moc a tak jsem koupil novou 400l/h.zatím dobrý.ale možná jsi to už tady četl a třeba to ani nebudeš potřebovat........to já jen když už jsme u těch vrtulek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 12:52 R Muž romant [27987] Re: ludva10
Oba dva přípravky jsou v podstatě to samé, takže bude jedno který používáš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 12:42 ludva10 Re: HaDaS
Díky. Dal jsem tam včera dle rady jiného akvaristy Dajana Biofilter. Je to podobné jako ten Ser Bionitrivec? Nebo raději koupit ten od Sery a dávat ten ( pokud to není problém, že už je tam ten Biofilter)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 12:39 ludva10 Re: romant
Tak jsem dle rad z jiného fóra zkusil vyndat magnet s vrtulkou, opláchnul ( ale byl i předtím čistý jako prdelka ) a světe div se, zatím to vypadá OK. Zkoušel jsem to ted tak 20x. Vůbec to nechápu, co s tím bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:13 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Určitě souhlas s reklamací, ale až ten bublifuk bude dostatečně zaběhnutej, aby zbytečně nedošlo k nějakýmu nechtěnýmu problému. Takže to s tou reklamací bude chtít ještě 14 dní vydržet. Ono bude taky záležet na prodejci, jak se k té reklamaci postaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:04 HaDaS Re: romant
Od Tebe jsem o něm také právě poprvé četl na nějakém fóru. Poté jsem si o tom početl více.
Ale k věci:
Přesto bych kolegovi se zasekávající vrtulkou doporučil jeho reklamaci. A jak píši já i Yirka, nahradil bych prozatím provizorním filtrem. Vždyť reklamace je 30 dní a většinou je tato lhůta +- dodržována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:57 R Muž romant [27987] Re: Silent
Ano je to Eheim 2229.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:55 R Muž Silent [5949] Re: romant
To máš určitě intervalový Eheim, že? Ten má opravdu velmi výjimečnou konstrukci. Škoda, že se už ve vývoji tohoto systému nepokračovalo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30?od=251