Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Dánio perlové (razborka galaxy) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 18:02 Muž erik1982 [23] - rastlinne – rozmnožovanie
Ahoj.Mam 4 galaxy vo vitieracke.2x samece 2x samice.Ikri majú do týždne cca 2-3x. ale už mám asi cez 20ks.Otazka znie že ak vyrastú môžu sa medzi sebou triet?Nebudu mat nejakú genet.vadu?.Mam radšej obnoviť pari na trenie?Či iba dať dalších nových dvoch troch samcov k nim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 12:40 Msmith
Zdravím, prosím o radu. Asi dvouměsíční rybky mají problém s plaváním, tipoval bych to na něco s plynovým měchýřem, zkrátka jdou ke dnu. Nyní už třetí ze sedmi. Dospělé galaxy i rasborky skvrnoocasé jsou bezproblému. Poraďte...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 18:41 Muž infernus [12]
Ahoj, mám další dotaz a to, kdy, v jakém věku/velikosti jsou mladé rybky připravené k vytření. Děkuji za informace...
Edit: Našel jsem, že rybky dospívají při velikosti 1,5 cm a v cca 5 - 6 měsících stáří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: infernus
Někdy se to fakt může stát. Nebo samice naklade jikry sama bez přítomnosti samce. A není to jenom u ryb. Kamarádovi takhle třeba nakladla vajíčka samice drápatečky bez přítomnosti samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 17:56 Muž infernus [12] Re: radim
Voda už je v hajzlu, doslova. Můžu to změřit příště. Samci tam jsou také, že by lesby? To snad ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2015 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: infernus
Jo tudle to je... já hledal po vzkazu a dotazu... No kdo to kdy slyšel, aby se po vytření měnila u jiker voda??? coze Já teda nee... V prvních hodinách jsou jikry právě nejcitlivější na jakékoliv změny...ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 15:54 radim Re: infernus
Ještě sem dej hodnoty vody v které se to sanžíš vykulit ;-) Nevlítli ti na to jen samice? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 11:38 Muž infernus [12]
Ahoj, prosím nevíte někdo čím mohlo být, že všechny jikry, cca 30, zbělaly? Mohlo to být kvůli výměně 4l vody po vytření z nichž 2l bylo přímo z kohoutku, další 2l odstáté cca 8h? Samozřejmě vyhřátá na stejnou teplotu. Po vytření bez chemie proti zaplísnění. Budu rád za každý názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:55 Habrus Re: infernus
Zdarec asi před čtrnácti dny jsem si pořídil deset galaxek a teď mi plave v akváriu asi čtyřicet malých rybek. Mám čtyři samice a šest samců . Mladé jsem neodlovoval a plavou si tam s rodiči úplně v pohodě . Zarostlé akvárium moc není protože tam mám rostlinky jen v květináčích a nějáký ten kořen . Dno je bez vrstvy štěrku . Na stěnách pořád visí čerstvě vylíhlé rybky. Jediná věc která chrání mladé před sežráním je ta že neustále plavou mezi buchankama a rodiče jsou neustále nacpaní planktonem . No ajak mám vyřešené krmení ? Ty buchanky mají v zadní části vaky na vajíčka ze kterých se líhnou nauplie a ty slouží jako potrava pro potěr . Akvárium má 65 l a jednou za týden tam dám plnou kávovou lžičku živých buchanek a hotovo . Takže v zimě to bude asi problém ale v létě se to dá takhle jednoduše vyřešit . Samozřejmě je nutné mít někde zdroj živých buchanek . :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 12:19 Muž infernus [12] Re: seic
Nene. Mam jeste krevetkariu. Cca 25l. Byl tam jen par galaxek a krevetky. Vytreli se mi v tomto aq. Laduju je prachovym.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 06:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: infernus
- u me jako "amatera" byl nejvetsi problem je rozkrmit - nalevnik, hadatko, artemka
- stejne jsem o cast prisel
- ted jsem se dival, se ti vytiraji v te 200ce? vajicka ti mohou pozirat i krevetky!
- pokud se objevi pludek ve velkem AQ, prelovil bych ho do elementky a tam ho "ladoval" zivym krmenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:47 Muž infernus [12] Re: seic
Já ne, mám poměrně zarostlé dno rostlinkou Glossostigma elatinoides do kterého jikry krásně zapadnou. Jde mi jen o to, že včera jsem tam měl 4 prtouse, dnes vidím jen jednoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 19:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: infernus
- muze se to stat, ja rodice odlovil hned po treni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:24 Muž infernus [12]
Ještě otázka, je možné aby rodiče požraly rozplavaný plůdek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 18:57 Muž DrChila [243] Re: infernus
Já jsem galaxy odchytil v velkém 140L akvariu dal do 90L jel na týden na dovolenou a nic se jim nestalo. Ostatně jsem si myslel že jsou stejně mrtvý už 2 den co jsem je přendal krmil jsem tekutým krmivem 2 dny a pak na týden na dovolenou. A přežili asi všechny a byli větší. Ale akvárium jsem neodkaloval ani nepamatuju a rostliny jsem v tu dobu nestřihal protože jsem měl zkouškové období takže vlastně 3 měsíce netknuté akvárium.
Jeden den vydrží 100% zbytek je na vlastní riziko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 17:37 Muž infernus [12]
Ahoj, chtěl bych se zeptat někoho zkušeného jestli vydrží 10-ti denní potěr galaxy jeden den bez krmení. Respektive, jak dlouho se dá odhadnout, ze by bez krmení vydržel. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2015 16:47 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: infernus
Horší.

Roztáhni mech po ploše roštu a ukotvi. Lze bodově položit malé dobře omyté křemeny, nebo skleněné tyčinky. Důležitá je ze dvou důvodů při tření i výška roštu nade dnem a po výtěru mírné proudění vody, aby se k zapadlým jikrám stejnoměrně dostala teplotně vyrovnaná a okysličená voda. Pro odstranění neoplozených kazících se jiker, možno rošt zvednout ode dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 15:35 Muž infernus [12] Re: Deepinpeat
Fotka k příspěvku Díky za info. Snad to nějak dopadne. Vytřely se mi v miníčku a zjistil jsem to až podle rozplavaného plůdku. Bohužel tam byl jeden jediný kus. Tak se ho snažím vypiplat a ted bych je chtěl zkusit vytřít ve vytíračce. Mech načechrán.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 14:56 Deepinpeat Re: infernus
Hele nikdy jsem je nedělal, ale rozhodně bych načechral ten mech. V takhle hustém ty jikry nepropadnou roštem a sežerou to. Ještě když je tam skupina ryb tak ty co se zrovna netřou mají čas vyžírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 13:15 Muž infernus [12]
Fotka k příspěvku Ahoj, snažím se vytřít Danio Perlové. Chtěl jsem se zeptat jestli na hejno 2 samců a 3 samiček je nádrž o rozměrech 14x24x15 s výškou hladiny 8 cm v pořádku. Zařízení nádrže posílám v příloze. Třecí rošt má oka velikosti 2mm. Předem díky všem za info.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 05:38 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
- me prvni pokus nevysel, tohle uz je 2 ;-)
- z uplne prvniho spontanniho vyteru ve spol. nadrzi uz plave jedina v hejnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 21:49 Muž DrChila [243] Re: seic
Tak to jsem na tom líp. U mých 3 galaxek prvních mám už i tečky :) A jsou tak centák velký skoro... Jenže tam mám sumečky sklovitý a bojim se zbytečného ublížení.. takže radši počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
Fotka k příspěvku - pristi tyden je zkusim prelovit k puvodnim Galaxkam ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2014 16:24 Žena Turbínka [2558] Re: matchbu
Všiml sis, že odpovídáš na příspěvek z roku 2011? A pokud to byla skutečně infekční vodnatelnost tak nechci podceňovat možnosti tohoto léčiva, ale na infekční vodnatelnost je docela krátká, protože ta je téměř neléčitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 16:13 matchbu Re: Moucha
na vodnatelnostmi pomohlo léčivo Esha myslím že tobyl označeno 2000

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 10:13 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
- tak to vypada, ze vsechno rozplavano, na stenach uz nic "nevisi"
- zde zverejneny postup od uziv. Chem - DIKY ;-) + nastudovano forum www.celestialpearldanio.com
- rozdil pouze maly vnitrni filtr vs. bublifuk, AQ na parapetu okna-nesvitim
- ted na rozkrmeni na zacatek kvalitni nalevnik od "profika" + nasledne hadatko octove
- pocet 25+, nejde to vsechno naraz spocitat, neco je zalezle v mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.06.2014 18:43 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – alien
Fotka k příspěvku :-) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 06:17 Muž DrChila [243]
Tak už to je 8 den nebo 9 co tam mám vytřený galaxky a vypadají že rostou jsou tam vidět i zažívací orgány. Tak to asi už přežijou. Kapal jsem tam ten Liqimin. A prachové krmivo. Celkově jsem radši hodně krmil. Už ďoubou i do tetraminu vločkového najemno rozdrobeného.
Viděl jsem tak 10 rybek. Ale mám momentálně hodně zarostlé akvarium který nechci střihat aby se měli kde schovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.04.2014 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Není. Není to jiné, protože chovatelé mající zkušenost se žloutkem sůl přidávají běžně, kyselina se používá proto, aby se vajco "srazilo"...takže -
pokud někdo krmí jen žloutkem, je to jiné o ty přísady, znalí vědí, že jsou dobré... :-P smich ahoj
Edit pro neznalé jste přispěla ke vzdělání, protože jsem se více rozepsal... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:41 Muž Chem [837] Re: DrChila
Zkušenost s tímto nemám, ale zajímalo by mě, zda je to jiné než když rozkrmujeme žloutkem. Podle složení je to jen žloutek, sůl a HCl..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:24 Muž DrChila [243]
Má někdo zkušenosti s tímhle?
www.akvarista.cz/…
je plnohodnotné krmivo v tekuté formě(s částečkami do 0,1mm), vhodné pro všechny druhy potěru. Při tomto způsobu krmení nedochází k bobtnání stravy, tak jako při použití suchých směsí.
složení: vejce, chlorid sodný, kyselina solná.
Artémka se mi nechce zakládat a zatim to je zbytečné našel sem asi 10prcků od galaxy. A musel bych je nějak odchytnout těžko říct jak když sou rychlí a skoro neviditelný.
Začal sem krmit práškem z tablet. A tímto výrobkem co sem viděl poprvé. Tak snad nějaký galaxky odchovám jedli jak ten prášek tak tohle ale tohle vypadalo že jim to víc chutná.
Děkuji za jakýkoliv názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 09:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: seic
si raděj nakultivuj ,,senný nálev" z banánový slupky, nebo tak něco...ten viřník je na ně moc, jak jsem ti už psal i tu nejjemnější artémku berou tak 3/4 den po rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:41 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
- sehnal jsem mrazeneho virnika, uvidime, kolik toho prezije... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 09:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: seic
Já krmil galaxky společně s choprae mini granulkama od Dennerle, k tomu odskořápkovanou artemku kterou jsem nenamáčel a nechal plaval na hladině společně se sušeným vířníkem..jak to pomalu po částech padalo dolů, tak se populace postupně zvyšovala. Než mi dorostl samec Macrobrachium dayanum tak, že mi prakticky zlikvidoval chov malých rybek :) Poslední prcci jsou sličenky a těm se daří dobře, jsou v akva samy.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 08:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: seic
Mně se třou v akváriu furt. Stále vidím malinké rybky, ale ještě ani jedna nepřežila, zřejmě ostatní Galaxky sezobou.
Nebo chcípnou hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2014 08:44 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- na hadatko mam "zalusk" - proti artemce je bez vzduchovani, nasada ma zivotnost v mesicich bez stareni/hlidani... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2014 07:58 Muž DrChila [243] Re: Chem
Tak se musim pochlubit úspěšně se vytřeli. Ale problém je v tom že se vytřeli v mém velkém akvariu 140L dřív než sem je přendal a teď jak sem koukal z boku jak to bublá u kvasnic tak sem viděl takový 3mm velký ryby a jinačí ryby tam nemám aby to bylo od nich nebo mám ale sumečci průsvitný se sami jen tak od sebe nerozmnožují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 13:53 Muž Chem [837] Re: seic
Nejlepší je rozjíždět je na akvárku s hodně jemnolistými rostlinami, kde je přirozená strava a na háďátcích. Ale pokud je to akvárko, ve kterém se drží živá moina či perloočka, najdou si stravu tak nějak samy - žerou to stejný co ta perloočka a pak začnou perloočky požírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 18:24 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: seic
potěr galaxek bere artémku až tak 3/4 den a to ještě dost jemnou, zkus mrknout na něco drobnějšího (trepka, viřník)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2014 17:23 R Muž romant [27987] Re: seic
Artemka je artemka, bude větší procento odchovaných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 17:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: seic
No je to určitě lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2014 17:16 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – prvni poter
Fotka k příspěvku - tak po mesici od vysazeni do AQ pozorovan prvni poter, velikost cca 3-4mm ;-)
- je schopen takto maly poter vystacit s mrazenym krmenim? dafnie, cyclop, humri vajicka
- nebo musim rozjet zivou artemku? dikec za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 08:26 Muž Chem [837] Re: Kryštof
Pravda, moje odpoved nebyla uplne konkretni a presna. Oblazky cca 3cm, nebo i vetsi trosku vysypane kacirkem. Zkratka tak, aby galaxka nemohla na dno a jikry klesaly dolu pod oblazky. Akvarka cca 15 litru. V prubehu treni a po nem cca 3x aplikace cehokoli proti zaplesniveni jiker. Takto to nechat dva, tri tydny dokud rybky neodrostou. Pak akvarka vybrat od oblazku, ryby slit do jedne rozplavavacky a krmit a krmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 13:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Chem
hrubé oblázky? akvarijní štěrk třeba? nebo ještě větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2014 13:07 Muž Chem [837] Re: DrChila
Davam kolem 3 paru galaxy do destove vody mirne pritvrzene mineralama. Teplota cca 26 stupnu a filtrace bublifuk. Misto rostu, kterym (jak popisujes) casto mohou proplout a sezobat jikry, davam na dno hrube oblazky. Osvedcilo se mi to u vsech ryb s podobnou vytiraci strategii. Rosty neresim. Galaxy tam mam cca 4 dny, pak je oddelam. Z jednoho takoveho vyteru jich uz je dost na to, aby se to oplatilo delat timto postupem. Pri pokusech s rosty, jinou vodou nebo i vetsimi akvarii to bylo vzdy neefektivni z pohledu vyteznosti mladych na litr pouzite vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 13:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DrChila
zkus přilét dešťovku a zahýbat s parametry :) ale třeba je taky možné, že jsi jikry nepostřehl, jak jsou malé a jejich málo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:41 Muž DrChila [243] Re: DrChila
Tak sou 3 tí den v akvariu 25L vody 7 galaxy teplota se zvedla o 2°C. Vodu mají stejnou mají filtr který vodu moc nehoní po akvariu kořen třecí rošť, jávský mech. a nic se tam neděje. A některý matky maj hezký bříška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 17:08 Muž DrChila [243]
Tak jsem udělal akva přelil vodu z velkého AQ do malého aby měli stejný parametry hodil tam filtr nastavil na minimální výkon na dno jsem měl síťku z perlinky. První co bylo když sem tam dal ryby to že buď po stranách pidi dírou a nebo některý i skrz perlinku projeli:-D tak sem síťku vytáhnul a uvidíme jak se jim povede. Ještě jim zapnu topítko ať se jim trošku zvedne teplota a nabudí je to

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:11 0 Re: MichoCZ
Umění je vychovat kvalitní tělesně nezmrzačená dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Celiny
Dánia se třou na lusknutí prstem, ale porodničkou to nezachráníš. Ideální je sešít koš ze kterého nevyplavou, dát je do buď velké zavařovačky nebo malého akvárka, malý chomáček mechu a měkkčí vodu. Třeli se mi o při sotva 20°C ve vodovodní tvrdé vodě, ale měkká voda voda je dobrý stimul. Po vytření košík s rodičema vytáhnout a nechat jen jikry. Od začátku dávám malý bublifuk a není problém. Už mě ani pořádně nebaví je třít, protože to není žádné umění.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10895x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16634-danio-perlove-razborka-galaxy-chov?od=69