Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EnviFish

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

EnviFish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 16:56 Aleš Re: Márty
Mě pomohl proti sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 10:53 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping
Máte s tím někdo praktickou zkušenost s boji proti řasám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 22:21 Muž LangMaster [24]
Zdravím tak po letech nějaké nové informace? Já ted stimto produktem trochu experimentuju tak že zatím žádné zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 22:05 R Muž romant [27987] Re: makkikka
Pokud je to akvárko opravdu čerstváček, tak měnit klidně polovinu akvária denně, či obden, to je velmi dobrá protiřasová prevence. Jde o to, že s tou intenzivní výmenou vody z akvária dostává pryč přebytečný amoniak, který je velmi důležitým prvkem při výskytu řas. Po zaběhnutí akvária, což já považuji tak po 6 nedělích až dvou měsících, to záleží na počtech strartovacích živočichů, jakožto producentů potravy pro dostatečný vytvoření nitrifikačních bakteií, je dobrý najet na standartní týdenní výměnu 1/3 vody. Jinak je samozřejmě nutný mít na paměti, že nejlepším bojem s řasama je stabilní a tzv. vyladěný prostředí a hlavně poměry mězi světlem a živinama.
Edit: www.horacovoakvarium.cz/…
Edit2: Ještě k tomu odkalování. Já třeba skoro neodkaluji, ale to je dáno tím, jak akvárium provozuji. Rozhodně lehký odkalení dna doporučím v závislosti na znečišťovatelích, čím více a vydatnějších producentů, tím častěji. Dobu 14 dní až měsíc, bych považoval za takovou bezpečnou hranici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:56 Žena makkikka [3] - ŽivorodkyRe:
Dobře, děkuju za rady :-) já jsem právě že zakládala akvárium znovu jen kvůli přemnoženým řasám. Nevím jak s nimi bojovat, jinak rybkám se daří skvěle. Tak proto jsem přidala ten přípravek EnviFish :-) jak často odkalujete a kolik měníte vody ? Já mám 180 l akvárium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:34 R Muž Silent [5949] Re: romant
Velmi správně. Je to opravdu takové generikum bioNitrivecu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: Silent
Honzo, jestli se nepletu, tak to obsahuje pomletej zeolit a ten efekt je tudíž, jak píšeš podobný jako třeba i Nitrivecu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2012 21:31 R Muž Silent [5949] Re: makkikka
Neřekl bych, že to příliš pomáhá proti řasám. Celkem dobře to ovšem funguje na odbourávání N-látek. Já bych toto používal jen při zakládání akvária pro urychlení nastartování biofiltrace a případně po léčení antibiotiky. Jinak je lepší pravidelná údržba a dostatek kvalitní čerstvé vody. Z chemie pravidelně nepoužívám nic kromě rašelinných výluhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:30 R Muž romant [27987] Re: makkikka
Já výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:28 Žena makkikka [3] - ŽivorodkyRe: romant
To já také pravidelně odkaluju :-) ale tohle jsem slyšela že je dobré a pomáhá to proti boji s řasami :-) co používáte jako zkušení akvaristi za chemii ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:23 R Muž romant [27987] Re: makkikka
Já vůbec, místo toho používám odkalovač. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:21 Žena makkikka [3] - Živorodky
Jak často to do akvária přidávate ?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 11:32 Muž Miras [111] Re: Sid
určitě, ale já to bral jako rychlou pomoc v nouzi a zdá se, že opravdu pomáhá, jinak jak už zde bylo, musím najít příčinu. Osobně nerad liju do akva cokoliv co tam nemá být, ale teď jsem to prostě zkusil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 10:49 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Miras
To zakalení způsobuje "nosič", kterým by měl být mletý zeolit.
Jak jsem poznamenal dříve - tento prostředek dokáže pomoci s rozkladem organické hmoty (a zeolit snad s vyvázáním části některých škodlivin), ale že by akva "natrvalo" zbavil řas bez dalších opatření, to si nemyslím...
Otázkou ale zůstává, jestli odkalovač neudělá podobnou práci jinou cestou...?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 07:19 Muž Miras [111] Re: beowulfx
no po příčině pátrám a možná už i vím, a jinak 200 korum ještě na vyhození mám, takže tato stránka mě netrápí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 07:18 Muž Miras [111] Re: toms
jj, bylo to skoro půl dne bílé jako blázen, pak se to začalo uklidňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 23:14 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Miras
A já si myslím, že to budou vyhozené peníze pokud neodstraníš příčinu vzniku těch řas, tento přípravek to sice potlačí, ale co se stane když jej tam přestaneš dávat, a prostředí v akva budou stejné jako před aplikací přípravku, aby se to pak trošku neprodražilo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 17:22 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: Miras
Tak jsem to dneska nalil do akva tak jsem zvědav zda to bude mít nějaký kladny výsledek.A mám takový dotaz zda se vám akva taky mléčně zakalilo mě docela hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 20:06 Muž Miras [111] Re: Miras
tak Vážení kolegové mohu konstatovat, že po 3 dnech řasa viditelně mizí a to jak zelená, tak černá. Zatím nadmíru spokojen, jen tak dál :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:03 Muž Miras [111]
tak jsem dnes nalil do akva, jsem zvědav ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:36 smik Re: toms
Jenom taková úvaha. Pokud ten produkt funguje aspoň tak jak píše Sid, tak bych jeho možné využití viděl při určitých specifických situacích.
Například velké hustě zarostlé akvárko kde vinou nějaké akvaristovi chyby (kterou si uvědomuje) došlo k nějakému narušení rovnováhy. Rostliny přestaly fungovat, vzniklo větší množství organického odpadu, který není rostlinama zpracováván a hromadí se. Samozřejmě, že to řeší odkalování a výměna vody. Otázkou je jestli se dá odkalit i všechen bordel v hustě zarostlých trsech jemnolistých rostlin v zadní části akva :-)(například). Pak bych viděl, že by tento přípravek mohl fungovat jako takový pomocník k nastolení správné rovnováhy před kalamitou.
Samospasitelnost při boji z řasou bych v něm neviděl
Možná, ale že jen plácám nesmysly, vyzkoušené to nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:13 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: Sid
tak vyzkoušet nebo je to opravdu taková zbytečnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:01 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: toms
Viděl jsem tento přípravek při "práci" - to, co umí on, umím já také. :)
Ale pravdou je, že rozložit "makrodetrit" umí docela rychle. :-)
(Já ho ale dokážu ještě rychleji odsát hadicí... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 17:23 R Muž romant [27987] Re: toms
Podle těch informací, kterých jsem se mohl o tomto přípravku dočíst, jde v podstatě o nitrifikační bakterie, které jsou nezastupitelným pomocníkem při odstraňování škodlivých látek z akvarijní vody, takže použití tohoto přípravku šmahem neodsuzuji byť s ním nemám žádnou osobní zkušenost. Podpořit nitrifikaci i třeba v zaběhnutým akváriu může pozitivně zapůsobit v boji s řasama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 17:00 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: romant
no a nezkoušel jste to někdo proti řasám zda to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:30 R Muž romant [27987] Re: toms
Neublíží, otázkou zůstává do jaké míry pomůže. Nejsem zastáncem nikterak napomáhat přirozeným procesům který tak jako tak v akváriu probíhají. Pokud by se použitím tohoto přípravku mělo něco urychlit, tak to si radši počkám o nějakej ten den či týden déle a bude to stejný. Použití podobných přípravků si dovedu velmi dobře představit v sortimentu firem, který akvárka zakládají a provozují tzv. na klíč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:29 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: beowulfx
zkoušel ste tento přípravek nebo jen tipujete že je k ničemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: toms
Zbytečná investice, k čemu další chemie, žili jsme bez toho dodnes a přežijem to i potom... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:21 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – EnviFish
Máte někdo zkušenosti s tímto přípravkem na upravu vody?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16583