Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plachost ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Plachost ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 23:06 Muž PetrZ1978 [21] Re: RAP
Akvárium stojí proti vchodu do místnosti (ložnice) a asi 4 metry od okna.
Krmím 1x denně.
V bytě bydlím momentálně sám, takže nikdo jiný rybičky nestresuje.

Je zajímavá věc, že když při údržbě vypnu filtr a sundám horní kryt, tak jsou rybky e větším klidu než když filtr běží a kryt je nasazený.
Může to mít souvislost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 21:21 Muž RAP [1559] Re: PetrZ1978
Kde je to akvárium postavené?
Kolikrát denně krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 18:59 Muž PetrZ1978 [21] Re: PetrZ1978
Vyzkoušel jsem pár rad tady daných.
Měním 1/3 každý týden, ubral jsem světlo, velmi omezil hnojení, dal plovoucí rostlinky a zkusil jiné krmení. Dusičnany mám na 15 mg/L, rostlinky přestaly růst a rybky jsou plaché víc než před tím :-O

Nějaké další rady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 00:11 Muž Roger [1873] Re: RAP
Já nic nevyvracím, jen píšu co jsem četl, ale už je to dlouho tak netuším kde, u mě všechny ryby jsou úplatný mrchy, jak přijde kdokoliv tak za patentku by mu odstěhovali klidně kapra smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.09.2020 22:30 Muž Gringo63 [626] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Kawasaki
A já ještě doplním. Ryba, kterou jdete lovit uvidí síťku, je ta tam. Ostatní vám do ní ochotně vlezou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2020 20:03 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Ono taky záleží co je to za rybu. Tetry reagujou až je krmivo ve vodě. Skaláry jsou nachystané než otevřu kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2020 19:55 Muž RAP [1559] Re: DavFM
Nebo bílé a v tu ránu jsou u zadního skla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.09.2020 19:53 Muž RAP [1559] Re: Roger
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Moje cichlidy časem poznaly, když jsem k akváriu přicházel já, okamžitě žebraly u skla. Pokud přišel někdo jiný, udržovaly odstup nebo se schovaly.
A nejsem jediný, kdo má takovou zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 18:46 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Roger
No ale barvy rozeznají perfektně. Stačí žluté tričko a všechny ryby se můžou zbláznit, holt jsou zvyklé na žlutý kýbl se žrádlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 17:19 Muž Roger [1873] Re: Kawasaki
Já ti nevím kde, ale někde jsem četl studii, že ryby nepoznají jednotlivého člověka ani podle kroků, hlasu ničeho, je jim to jedno a přijdou ke sklu žebrat od každého :-) nevím u nás to tak funguje, připlavou i za návštěvou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2020 15:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Vnočata zřejmě klepali na sklo nebo vyvedli něco jiného v blízkosti akva. Jsou to plaché ryby jak je v odborné literatuře uváděno. Stačí i nějaký zvuk. Moje ryby třeba reagují na to, když jdu kolem akva ja nebo někdo jiný. Dal bych tomu čas. Žádné hlučné zvuky a prudké pohyby v blízkosti akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2020 13:44 Muž vlka [3459] – ...Trichopodus leeri...
Hezké odpoledne, po několika návštěvách vnoučka a vnučky se moji 4 perleťáčci totálně zbláznili a kdykoli někdo, byť opatrně, jen projde kolem AQ, tak je to hromadný úprk dozadu, provázený ranami o sklo a vodou tekoucí z pod krytu po stěnách AQ. Zajímavé je, že to dělají i když se nikdo v pokoji nehýbe. Když ale dělám údržbu, zobají mně do nůžek, do pinzety i do prstů. Nevím co se v AQ změnilo, nebo co jim vadí. Pokud se to ,,nějak,, nezlepší, věnuji je do velkého AQ kamošovi. Ostatní rybičky se chovají zcela normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 21:49 Muž PetrZ1978 [21] Re: MonterMonty
Dobře, zkusím teda přestat dávat CO2 a budu častěji měnit vodu. Osvětlení mám regulovatelné a mám i automatické stmívání a rozednívání. Intenzitu mám ale nastavenou už tak dost nízko a ani ten LED pásek nemá extra výkon (1050 lm/m, 12W/m).
Ještě doplním, že svítím 9 hodin. Ale to asi na plachost ryb mít vliv nebude.

Možná, že je opravdu příčina problému méně častá výměna vody a díky tomu vyšší obsah NO3.
To je totiž společně s osvětlením jediná věc, která je stejná od založení akvária s jinými rybami, které byla taky plaché (Metynnis hypsauchen, Ancistrus).
Ryby ale byly plaché při rozsvíceném i zhasnutém osvětlení stejně, tak nevím jestli je osvětlení viníkem.

Každopádně děkuji za rady a tipy. Klidně uvítám další.
Člověk se pořád učí a vím, že moje akvárium má k dokonalosti ještě daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.09.2020 11:13 Žena tramtra [3202] Re: PetrZ1978
Jsem lajk a tyhle druhy ryb jsem nikdy neměla, ale po přečtení pár informací o nich, by mě napadlo asi toto.
Máš krásné akvárium, ale pestřenci si nepotrpí na plavání ve volném prostoru, rádi si kryjí záda, jsou citlivější na N-látky (50 NO3 může být už víc, než je jim příjemné). A na tetry máš zase asi moc světla. Řídila bych se tím, co radí Monty. Možná by pomohlo pár klacků z hladiny ke dnu v přední části akva a nahoru pár plovouček. Přistíní tu písečnou pláž, neuberou světlo kytkám vzadu, sežerou živiny a nebudou moc rušit prostor pod hladinou, třeba Spirodela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.09.2020 00:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: PetrZ1978
Za mně rozhodně vynech tekuté CO2 - je to jed (glutaraldehyd) kterým stejně žádné CO2 do akva nedostaneš , 50mg NO3 - už může být pro citlivější druhy na hraně - klidně bych vynechal KNO3 - pokud dávkuješ - pak jsou ryby takto plaché - podle popisu u nádrže je výměna 1/3 vody po 3-4 týdnech dost málo , doporučuje se léty prověřená 1/3 týdně - ono při hnojení se Ti tam takto budou zbytečně kumulovat přebytečné živiny - což v některých případech rybám taky nemusí svědčit, pak můžou být takhle plaché.
Máš tam samé nenáročné rostliny - osobně bych raději snížil intenzitu světla , led pásky se velmi jednoduše a dost levně dají regulovat , nižší intenzitu světla ryby jen uvítají , nebudeš muset lejt tolik hnojiva atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 23:17 Muž Jirka.B [2] - AmerikaRe: PetrZ1978
Mě tohle dělaly satanoperca mapiritensis, když jsem je měl ve 300L akva na vykrmení. Při krmení v pohodě, ale jinak se lekaly pohybu do dvou metrů před nádrží. Když odrostly, tak jsem je přelovil do 700L a je naprostý klid. Tím chci říct, že je možná problém ve velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 21:59 Muž PetrZ1978 [21]
Řeším stejný problém - plachost a lekavost ryb. Jakmile se přiblížím k akváriu, rybičky hromadně prchají do úkrytu. Jako když střelíš do slepic :-) Je zajímavé, že se toto neděje, když přijdu z práce a je čas krmení. To se rybičky nehnou od předního skla a čekají na "žvanec". Dokonce žerou skoro z ruky. Jakmile se ale nacpou, vrací se ke svému stylu - prchají při každém pohybu před akváriem. Dělají a dělali mi to postupně všechny 4 druhy co jsem v akváriu měl. Takže nevidím problém v rybách.
Je také zajímavé, že prvních 14 dní byly ryby v pohodě. Po první výměně vody první den také. Druhý už jim ale začalo "hrabat". A mně už z toho začíná hrabat taky. Zkoušel jsem přidávat Antistres od Rataje a nic. Hodnoty vody mám celkem v pohodě, kromě nízké uhličitanové tvrdosti (pod 2). Může to být tím?
Hodnoty NO2 jsou na nule a NO3 do 50.
Rostlinky špatně rostly, tak jsem začal přidávat PMDD a tekuté CO2. Vše v předepsaných dávkách. Rostlinkám se začalo dařit a i rybičky hezky prospívají. Jenom to jsou plašani a dost mě to vytáčí. Jsem ochotný zkusit cokoliv, co tento neutěšený stav zlepší. Prosím o radu, co s tím. Co tady čtu, tak nejsem jediný s tímto problémem. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2020 00:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Supator
Supator napsal: moje ryby si rozhodně nestěžujíJistě, ryby tak zpravidla nečiní :-)

Supator napsal: a navíc to na ně nemá vliv že by jim to ničilo zdraví.navíc mi tedy poradtě jak bez těchto přípravku chcete dostavát do vody užitečné bakterie(pokud nechcete čekat měsíc než se vytvoří sami)Ten měsíc se nečeká jen kvůli nitratačním bakteriím, ten měsíc se taky louhuje do vody případný nežádoucí organický i anorganický bordel ze dna, během toho měsíce se projeví případná netěsnost nádrže, pokud jsou v nádrži rostliny, tak se mohou rozrůst atd.

Supator napsal: minerály vitamíny stopové prvky.rád si nechám poradit.nebo máte ryby pouze ve vodě z vodovodu?to fakt ne děkuji. :-)Já vodovod ani nemám, mám je přímo v té vodě, co padá z oblohy :-) Spíš je vhodné zajímat se o složení vody v příslušném biotopu -- a většinou se ukáže, že v přírodě je ta voda na další látky velmi chudá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:25 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Wanderer
Však každý na to máme jinačí názor. Rostlinné akvárium u cichlid nehrozí když máte ryby co vám přeryjou pul akvária za 1 hodinu a nevidím nic špatného na tom po každé výměně vody dolít do vody vitamíny, mineraly a stopové prvky, které jsou pro cichlidy užitečné nebo po každém čištění filtru dolit potřebné bakterie. Rybám to neškodí tak nevidím důvod proč to nepoužít. Hnojivo na rostlinky určitě taky nikdo nepoužíva nebo plynné CO2. To je o ničem tohle. Každý preferuje svoje třeba jako nitěnky. Někdo na ně nadává a druhý si je může vynachválit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:13 Muž vlka [3459] Re: Supator
Čauky, já mám také ryby pouze ve vodě z kohoutku, dvakrát jsem kdysi zkoušel měřit Ph a jednu dobu dávkoval jedno stříknutí CO2 Vital od Rataje. 3 hliněné kuličky Bivoj pod rostlinky od Rataje kdysi loni...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.08.2020 20:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Supator
Ano, máme ryby pouze ve vodě z vodovodu. Maximálně navíc s torbenem. Stačí mít aspoň trochu objem, dostatek zeleně, zaběhnuté dno a filtr a netřeba nalévat zázračné vodičky. Které navíc dle mě nic neřeší.

Nelze koupit vhodné instatní podmínky v lahvičce, nic takového není. Je třeba podmínky vytvořit a naštěstí k tomu není potřeba nic zázračného. Akorát se to nedá uspěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:14 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: _ucx_
To je teda chemie :-D když to pomůže proč ne. Moje ryby si rozhodně nestěžují a navíc to na ně nemá vliv že by jim to ničilo zdraví. Navíc mi tedy poradtě jak bez těchto přípravku chcete dostavát do vody užitečné bakterie(pokud nechcete čekat měsíc než se vytvoří sami)minerály vitamíny stopové prvky. Rád si nechám poradit.nebo máte ryby pouze ve vodě z vodovodu? To fakt ne děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.08.2020 18:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Supator
Aneb chemií ke světlým zítřkům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 15:42 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční – plachost ryb
Ahoj chtěl bych se s vámi podělit jak na plachost ryb.Netvrdím že to pomůže každemu ale kdyby aspon jednomu tak tento příspěvěk splní účel.Začali se mi z ničeho nic lekat hrozně ryby.Když jsem zhasnul byly v pohodě ale jak jsem rožnul zalezly a vůbec nevylezly.Po 5 dnech už jsou zase v pohodě a vůbec se nebojí.Jak na to?zkontrolujte dusičnany a dusitany v akváriu i kdyby se vám zdálo že to je v normě nalijte do vody přípravek Tetra Nitrate Minus,pokud nedáváte dolijte nitrifikační bakterie do filtru(Tetra active filter)pokud nemáte kupte Sera Fishtamin a začnete to kapat rybám na jídlo(je to proti stresu a na posílení ryb a dodává to rybám potřebné vitamíny.tak hodně štěstí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2019 11:40 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Beilis
Přesně jak píše NHKG, tak se tyhle ryby prostě chovají. U mě bývají k vidění jen v době krmení, kdy místo v křoví stojí u předního skla, jinak jsou taky zalezlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2019 08:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beilis
Je to naprosto normální chování. Vyberou si v akváriu jedno místo a z něj se nehnou. Většinou to bývá místo, kde je mírný proud a je nějak kryté. Podařilo se mi je přesvědčit na jiné místo tím, že jsem krmil jen tam, kde jsem chtěl aby byli. Nejdříve vyplavali jen na krmení, teď se tam pohybují neustále. Ale i po roce pár kousků se schovává v rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 00:34 R Muž vaclav [14627] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beilis
Tak fotky akvária nemáš moc aktuální ale pokud to vypadá jako ta hlavní tak se ani nediv, jsou to plavci v proudu a toho prostoru tam moc nemají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 22:10 Žena Beilis [34] - Asie – sumeček sklovitý
Dobrý večer,
po dlouhé době se mi podařilo sehnat vytouženou rybku- sumečka sklovitého, celkem 8 kousků, mám je asi půl roku, jsou ale pořád schovaní, chtěla jsem se zeptat na vaše osobní zkušenosti ( informace z netu mám samozřejmě načtené).
Moc děkuji za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 18:07 Jířa27 Re: všichni
Díky za rady. Ryby jsem dal pryč. Vyndal ten zadní kořen a dám tam asi nějakou kytku. Jaký běžně dostupný ryby by se tam hodily? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:50 R Muž romant [27987] Re: Maq
Není úniku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 17:48 Maq Re: Jířa27
Velikost akvárka je nevhodná, to jistě, ale mně se zdá, že se schovávají před světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2018 22:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jířa27
Tak, tak. Kam by jako měly plavat, když každou chvíli narazí do skla? Do toho kyblíku vody pořiď krevetky nebo nějaké minirazborky a tyhle někomu dej, než dopadnou, jak ty utrápený dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2018 21:36 R Muž ctibum [6945] Re: Jířa27
Třeba se jim tam nelíbí? Kam by tak asi měli plavat v tý sklenici od okurek, do který navíc místo vody nacpeš kýbl šutrů... hmm ?
Viz atlas Min.vel.n.: 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 21:27 Jířa27 – Dotaz
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím vás o radu. Úspěšně jsem vyléčil krupičku, při které mi zemřeli Danio a zbyli mi tam jen rarazborky klinoskvrnne. Bohužel jsou furt takový zaprdly a neplavou. Jsou v koutě a sem tam nějaká vyplave. Viz foto :-) co se děje, čím je to způsobeno?
Díky za radu :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:16 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: romant
Aktuálně jsou v 450 litrech a celkem je tam asi 70 ks ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: doktorito
Podle mě jich je na takovou vaničku žalostně málo a za další je to složený všechno jenom z hejnovejch ryb, chtělo by to nějaký hejnový sháněče s respektem v podobě vzrůstnějších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:24 Muž doktorito [0] - Rostliny – plachost teter krvavých
Ahoj,
v sobotu jsem si donesl 10 ks teter krvavých, zpočátku krásně plavaly po celém akvárku, ale od druhého dne jsou schované v rostlinách a nejsou vůbec vidět.

To samé se mi stalo před časem u teter ozdobných - 8 ks, taky se po čase schovaly do rostlin, to trvalo několik let až do jejich smrti.

přitom mám v akva jen samé malé a neškodné druhy, žádné napadání jsem nezaznamenal.

Jsou tam neonky červené, tetry červenohlavé a razbory hengeli.

Máte někdo podobné zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:39 radim Re: RAP
asi jim budu pouštět filmy, nebo nevim :-D u toho jsem je už přistihl, jak jsou naskládaní vedle sebeu skla a sledují monitor, kde byli puštění simpsoni. Ne dělám si srandu...nic jim pouštět nebudu, ale skutečně to se zájmem pozorovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:34 radim Re: lucie.aqua
U mě když se leknou, tak bourají kořeny a všechno lítá...jsou to už docela velcí kousci.

Jen tady tak vyzvídám, jak ty jejich úleky snížit hmm
Taky se tam teď děje to, že samec papoucha kope čímdál větší kráter (dávno už je na skle, ale rozšiřuje) samice mu sekunduje a už ji neodhání. Nepříjde mi právě, že by nějak strádali, ale hrozně se začínají lekat. Když příjde návštěva, tak se umí schovat, ale do minuty už jezdí u skla a nic jim najednou nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:34 RAP Re: radim
...že je nádrž teď v míň frekventované místnosti?
I to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:26 Žena lucie.aqua [511] Re: radim
Sice nejsem žádný odborník, abych mohla radit, ale dovolím si napsat vlastní zkušenost se skaláry, které z ničeho nic začaly až panicky reagovat na to, když se někdo vyskytnul v blízkosti akvária. Dělaly to jen někdy a to tak, že jsem myslela, že se mi umlátí o dno nebo o sklo. Netuším, co to způsobilo, trvalo to cca 2 měsíce, a pak jak to přišlo, tak to odešlo a od té doby se to neopakovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:08 radim Re: RAP
Nene už na to nesahám (jen s krytem si hraju), ryby už nepřidávám a v dohledné době ani nebudu...
Nemůže to být tím, že je nádrž teď v míň frekventované místnosti?
Edit: To s tím ubrání úkrytů mě napadlo právě po schlédnutí videí na youtube, kde ty ryby moc úkrytů nemají a ty nádrže jsou mnohem víc zarybněné. Ryby se tam chovají poměrně klidně a nesnaží se schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 08:50 RAP Re: radim
Ty to akva stále dolaďuješ,změny v osádce, jiné větvě apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 08:30 radim Re: RAP
Šli z menší do větší a chovají se úplně naopak než píšeš....
Edit: Tu nádrž znám, byl jsem se tam podívat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2014 08:15 RAP Re: radim
Jestli to nebude spíš poměr množství ryb a velikost akva. Odebráním úkrytů je nutíš do nepřirozeného chování.
Dám příklad, dospělý pár severek u mne ve dvoustovce byl plachý. Jeden pohyb blízko akva a bylo zle. Teď jsou v ZOO Braník v rybicky.net/nadrze/1195 a klidně ti připlují k čelnímu sklu.
Celý problém bude v únikové vzdálenosti, kterou ryby potřebují, aby se cítily bezpečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 23:14 radim
Ahoj,
Často čtu u afrických tlamovců, že odebrání úkrytů vyřeší plachost ryb. Funguje to tak i u velkých amerických cichlid?
Někdy reagují dost šíleným útěkěm, když se někdo přiblíží k nádrži. V oblečení a barvě, jak jsem myslel a odzkoušel to není. Nka jsou v pohodě... Prostě se občas strašně bojí a třeba druhý den na to mi žerou téměř z ruky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Atika
Ja mel podobny problem na starem akva - ryby byly vzdycky venku a pak jsem akva predelal, vsechno zustalo stejne, jen dopredu jsem dal pisek a za par dni byly vsechny ryby vzadu a vylezly je po zhasnuti. trvalo to nekolik mesicu. vice mene se to zlepsilo az po pridani skupinky Altum.
V akva co mam ted je to presne co mas ty - vyjma C. ramirezovi a krevetek, neonky cervene a pancernicci panda zajedou do kytek jen se neco sustne kolem akva, ale pak hned dou zase ven. Pancernicci drobni (C. pygmeus) jsou v kytkach furt. Kdyz jsem je mel v malem abkva, byly vsude a nebali se. A pak jeden den se zblaznili a zmizeli tak ze jsem je vubec nevidel takze jsem si po par mesicich myslel, ze je po nich (mel jsem jich 15). A pak jsem akva predelaval a vylovil jsem jich 12! A to je 54L akva do ktereho je videt ze vsech stran! Jak jsem je dal do meho velkeho akva, zmizeli za kytkama taky vidim sem tam jednoho nebo dva.
Kdyby nekdo prisel na to proc se to deje, rovnez bych to ocenil.

Jeste dodam, ze pandici se mi v tom samem akva pravidelne mnozi a z puvodnich 20 co jsem koupil je jich uz 30. Takze voda asi spatna nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Atika
Tak potom to určite nie je príliš silné svetlo. Ja som ten link neotvoril a podľa URL som myslel, že to pridané svetlo má 57 W :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:16 Žena Atika [134] Re: romant
Určitě, půlka hladiny je volná, většina plovouček je vepředu (pod tím novým světlem a po stranách, zadek a prostředek jsou převážně volné, sem tam jednotlivá kytka (menší pistie, trocha okřehku a voďankovec). V pravém zadním rohu je filtr který plovoučky odfoukává a na zadní straně je ještě bublifuk a vzduchování a tam se plovoučky taky nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 18:22 R Muž romant [27987] Re: Atika
Mají možnot se jít bezproblémově nadechnout na hladinu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6506x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16245-plachost-ryb?od=33