Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přežrání se k smrti?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přežrání se k smrti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 17:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
To je úplně jedno, které to byly...naprosto bezpracné rozmnožování mám za sebou s oběma druhy. V třicetilitrové nádrži. Když se zahustí dostatečně, přesunují se chovné ryby do další nádrže a jede to dál. To skutečně nemá se "syndromem" nemnožení živorodek vůbec nic společného!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 17:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Podle toho, že ty kardinálky byly větší než dánia si myslím, že se jednalo o kardinálky čínské, které jsou přece jenom kapánek větší a i náročnější na prostor. Kouknul jsem se do prezentace a fakt to jsou čínské kardinálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 16:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Nechci se hádat, ale u těch formos jsem odebral mladé a nechal starou obsádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Kardinálka vitnamská není nijak náročná na prostor, pokud jich je třeba kolem deseti v třicítce, žádný problém nemají, ba se dokonale množí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 16:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Píšeš -To není o čistotě, to může být ze stresu z přerybněné nádrže. Spousta lidí to nebere, ale některé ryby se při určité intenzitě zarybnění přestávají množit. Mi se to stalo u formosek. Když to v nádrži vypadalo jako rybí polívka, samice přestaly sypat mladé. Čtyři měsíce z nich nevypadlo ani jediné. Když jsem většinu obsádky odebral, začaly zase rodit.

Ne, tak to tedy zásadně nesouhlasím! U zmíněných malých živorodek, neplatí to jen u formos, je to něco úplně jiného. To není žádný stres, nýbrž prosté, "zaplnění nádrže". U živorodek (i velkých) je to zcela běžný jev, že přestanou rodit a po odebrání části osazenstva, se to zase rozjede s mladými nanovo. Tohle se zmiňovaným úhynem rozhodně nemá nic společného! Ani s lidmi to nemá nic společného, to je prostě vlastnost těchto ryb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:46 Muž Ondraz [1] Re: Pepan
Ok, ok uznávám. že je to možné. I když si myslím že stresovanou rybu bych zpozoroval při sledování nádrže. Ale přiznám se, že už dříve jsem uvažovažoval dát Kardinálky pryč, původně tam byly nasazeny pro lepší zajetí akva. ALe co s 4 Kardinálkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 13:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ondraz
Ony ty moje formosky byly v jednodruhové nádrži, neohrožoval je nikdo a když intenzita zarybnění dosáhla určité úrovně, přestaly se množit. Vysvětluji si, že ty bylo stejné jako u lidí. I ryby mají určitý okruh kolem těla jako intimní zónu a pokud ji naruší jiná ryba, i když je to jedinec stejného druhu, tak to vyvolává stres. I hejnové ryby totiž udržují v hejnu určité odstupy, pokud k zrušení těch odstupů nejsou donuceny nějakými vlivy jako je třeba útok predátora, tah na trdliště třeba u lososů, nebo nakupení kaprů v sádkách. No a u méně odolných jedinců ten stres může vyvolat onemocnění, nebo i úhyn. Což si myslím, že se s ohledem na velikost akvárka stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2012 13:07 Žena petulinakk [2016] Re: Ondraz
Ondro, ona ale taky kardinálka je rybka náročnější na prostor pro plavání než galaxka, 30l se mi na ní zdá spíš málo, a taky je rozdíl 30l v kostce (mám tu samou), nebo 30l v nádrži nižší a delší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 12:51 Muž Ondraz [1] Re: Pepan
Uhynula Kardinálka. Kardinálky v akváriu dominují, u potravy jsou vždy první.Pokud by uhynulo Danio, tvůj argument bych bral. Kardinálka je rybka hejnová, tudíž by z mírné přerybněnosti neměla mít stres.Pozoruji akva denně, a stres měli akorád Dánia a to 1 týden po vypuštění. Nyní úplně plachost stratili, jak se objevím u akvaria okamžitě se všichny ryby rojí a čekají na žvanec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 12:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To není o čistotě, to může být ze stresu z přerybněné nádrže. Spousta lidí to nebere, ale některé ryby se při určité intenzitě zarybnění přestávají množit. Mi se to stalo u formosek. Když to v nádrži vypadalo jako rybí polívka, samice přestaly sypat mladé. Čtyři měsíce z nich nevypadlo ani jediné. Když jsem většinu obsádky odebral, začaly zase rodit. Je to stejné jako u lidí. Zavři několik lidí do malé místnosti a po nějaké době budou mít ponorkovou nemoc a polezou si na nervy. U ryb je to to samé. Mysli si co chceš, ale podle mě je to na tyhle rybky a ten počet malá nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 12:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Ono to nelze brát tak dogmaticky, ta nádrž opravdu vypadá čistě a funkční. Ty ryby jsou malé a moc toho z nich nevyjde...Opravdu bych spíše viděl variantu bobtnání a nebo se té rybce prostě nechtělo být na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 12:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ondraz
Jestli máte patnáct rybek v tak malé nádrži, může to být i stresem. Oba druhy Vašich rybek jsou čilé a potřebují více prostoru než Vámi uváděných 25 litrů. Kdysi byla taková poučka, že malá jikernatá rybka na 3-4 litry vody, malá živorodá na 5-6 litrů, takže pro to Vaše hejnko bych viděl nádrž aspoň 60 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2012 07:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ondraz
Může se to stát v případě živého krmiva, například komáří larvy k smrti milují skaláry a betty, třeba mne teď napadlo. Nacpou se tak, že jim střeva lezou a mohou i zdechnout. Ve vašem případě se spíš jedná o nabobtnání suchého krmiva ve střevech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 09:41 Muž Ondraz [1] – Názor na situaci - může se Kardinálka přežrát tak, že uhyne
Názor na situaci - může se Kardinálka přežrát tak, že uhyne.

Začal jsem více krmit akvárium (5ks kardinálek + 10ks Dánio Perlové)- vločky Tetra min. Důvod bylo to, že Kardinálky menším Dániím všechno vyžraly. Akvárko běhá dle mého názoru pervektně, ryby v kondici. Při údržbě jsem našel čerstvě mrtvou samici Kardinálky - mám za to že chcípla na přežrání je to možné? no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 18:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: riso
Tablety házet až když je zhasnuto, Ancík si to najde i potmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 15:50 Muž riso [129] - CichlidyRe: lushije
Uz se mi to stalo i predtim a zrovna ted o vikendu zas. V patek vecer jsem daval tablety pro ancistruse, jeden tercak se z toho tak prezral, ze v sobotu rano byl jak balon. Plaval cely den u hladiny brichem nahoru. Vecer uz byl normalni a u krmeni prvni, nenazranec jeden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:21 lushije Re: PaDa
díky za reakce.. no, vim, že asi mohla přežít, ale bála jsem se především nemoci, tak jsem byla holt rychlejší než jsem musela.. když mně je jich pak tak líto, když ty ostýchavé pořád jen tak smutně pokukují.. no, každopádně myslím, že to pro mě byla docela lekce a ze si ted budu nejakou dobu davat pozor.. a stejněse mi neonkynějak nelíbí... jsou takové "otřepané" a několik jich má oko pokryto takovým šedým "zákalem".. bojím se toho, ale zase je nechci chytat pryč a kromě toho jsem jim léčivo davala asi před tydnem, když tam přišla ta beta a já myslela, že je to nejaka nemoc, tak se mi nechce jim tam lít znovu něco dalšího (stejného).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: lushije
Při nepravidelném a posléze přehnaném krmení, je přežrání běžné. Pokud ovšem krmíte ryby pravidelně a předložíte jim nějakou luxusní laskominu, tak jsou druhy, které to dovedou také. Skaláry dovedou doslova popraskat(nebo dojde k nevrátnému poškození trávicího traktu) pokud dáte mnoho živých larev černého komára, umí to rovněž bety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2010 23:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lushije
Myslím, že to utracení bylo předčasné, ryby se i hodně přežrané většinou zase dostanou do normálního stavu.
Výjimkou jsou různé granule, které pozřeny suché ve vnitřnostech nabobtnají a rybu zabijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 22:49 lushije Re: prisavnik
tak aspon že to snad není žádná nemoc... měla jsem totiž nedávno jisté ztráty, ale přisoudila jsem to samici bojovnice, která tam pobyla asi 3 dny, pobila asi 10 rybek (samozřejmě jsem ji nechytila při činu, takže si mužu jen domýšlet..). ale uplne jista jsem si nebyla.. takže i díky tomu jsem asi příliš panikařila... dekuju za tech pár reakcí - uklidnily mě, děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2010 22:42 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: lushije
To mas ako pri psoch. Na den mu staci urcita davka granuli. Keby ze mu das cele vrece, tak ho zozere a bude zrat az kym ho neroztrhne.Je zvyknuty od prirody, ze zradlo si sam ulovil a to bolo povedzme parkrat do mesiaca a v klude mu to stacilo.
To iste plati aj pri rybach..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2010 22:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: lushije
Poslední měsíc krmím tak, aby bylo vše do 15-20 sec sežráno a rybkám to stačí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2010 21:34 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: lushije
ryby se podobně jako lidé dokáží užrat k smrti. Naštěstí se alespoň nemohou uchlastat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 21:31 lushije – přežrání se k smrti???
omlouvám se, pokud již nějaké takové téma existuje, pokud ano, budu ráda, když mě na něj přesměrujete... hmm Takže, zajímalo by mě, jestli je možné překrmit rybku až do té míry, že má ooobrovské bříško, neustále ji něco táhne k hladině a není schopna nomálně plavat? normálně tak nepřekrmuji, ale stejně jsem chtěla po krmení odkalovat, tak jsem si řekla, že jim přilepším - hlavně těm pomalejším a slabším... jenže papaly pořád ty samé a jedna se najednou takhle zřídila.. měla jsem strach aby to nebyla nějaká vodnatelnost nebo paraziti, tak "byla provedena" pitva. opravdu měla bříško plné něčeho, co se podobalo tomu, co jsem jim zkrmovala.. :-( rybku bych neřezala, ale vypadala, že jí rozhodně není hej a že by asi nedoklepala ani půl hodinky.. - tak šla do mrazáku.. ale dost cynismu. děkuju za odpovědi, a slibuju, že se polepším a budeme držet dietu hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16100-prezrani-se-k-smrti