Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instantní rybičky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Instantní rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 19:33 vlk9 Re: Mialan
ahoj doporučuji si pročíst některé stránky věnovné halanům, např. www.davidkilli.blog.cz případně výborná publikace Halančíci od pánů Vítka a Kadlece (včera jsem ji dočet) Já se jimi teprve začínám zabývat, každopádně se více druhů halanů spolu moc nedporučuje. Jestli máš nějaké konkrétní otázky kontaktuj zde semtexe nebo nejlépe Gagala, určitě poradi a hlavně dobře a správně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 19:07 Mialan Re: robo111
ok, moc dík. Já jsem si totiž nejprv vzal atlas ryb a projel asi 120 různých halančíků a nechal jich asi 30, u kterých bylo napsáno, že jsou celkem klidný nebojovný. Taky mě napadlo dávat dohromady ty, které jsou si příbuznější. Pak jsem si řekl, že bude asi rozumnější vycházet z nabídky a hlavně ze zkušeností těch, co nabízej ;-). Tak jsem sem napsal. A ty bys měl nějaký jikry na prodej?
Jinak s tím rozmnožováním by tedy stačilo, je na rozmnožování dát na pár dnů do jiného okvárka s miskou s rašelinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:43 robo111 Re: Mía
Otazka nie je diletantska - zamyslal sa uz nejeden. Problem moze, ale vzniknut napr.:
1.) druhy mozu mat rozne naroky na chov, prip. temperament a jeden druh moze napr.terorizovat iny/e druh/y,
2.) ak chces chovat povedzme spolu niekolko druhov nothobranchiusov a napadne ta ich mnozit - ak samice neodseparujes podla druhu, su casto tak na nerozoznanie a mnohe druhy sa krizia, ze nasekas celu hromadu medzidruhovych krizencov,
3.) ine (chce to uz mat proste trocha skusenosti) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:16 Mialan Re: Mía
jinak jsem se zaregistroval, ale musel jsem použít jinej nick
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 15:58 Mía
chtěl jsem se zeptat, jestli je možné v jednom akváriu (70 l) chovat troje různý halančíky. Jestli ano, tak by bylo úplně super, kdyby se našel někdo, kdo by mi mohle prodat troje jikry - úplně nejlépe různých barev. Omlouvám se, jestli můj příspěvek vyznívá extra diletantsky ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 11:59 KAKTUS1010
Fotka k příspěvku Len tak pre oživenie témy. Moji Notho. korthausae...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 16:36 KAKTUS1010
No super :) tak aspon som si už 100% istý :)

Dakujem za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 16:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Je to jeden a ten stejnej druh. Jen je popsán 2x pokaždé někým jiným. Asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 13:28 KAKTUS1010
Zdravím mam otazku na skusenejších :-D

Nothobranchius korthause je ten istý ako ruudwildekampi??? či su to rozdielne druhy?? Na fotkach sa neskutočne podobaju...

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 20:06 KAKTUS1010
Ak by chcel niekto nothobranchius rachovii a austrolebias nigripinnis možem predat a poslat platí pre cele slovensko a česko... Viac info napíšte vzkaz :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 13:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Instantní rybičky mají úspěch.
Poptávka je stálá, nabídka je ovšem nestálá. A proto jsem zajistil další jikry N. Palmquisti - jsou to ty na fotce o pár příspěvků niž.
Víc v SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2011 20:43 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Pokud by měl někdo zájem mohu vzít nějaké halančíky na Ostravskou Aquaburzu. (Např. A.striatum,F.gardneri, F.mirabile, N.foerschi, N.guentheri,S.bockermani,S.urucuia,+jikry)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:10 KAKTUS1010
Zdravím mam asi 35 mladých notho. ruudwildenkampi a mam menší problem. su neskotučne plachy stale sa plašia aj ked im idem dat artemiu... v akvarku mam asi 20L vody a vela javskeho machu a stale len splašene behaju... viete mi poradit či to je v poriadku alebo niečo je zle???


Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 14:55 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: GeeSnake
Velmi pěkní !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 14:36 GeeSnake Pro radost
Fotka k příspěvku Jen tak pro radost,dnes dopoledne:

http://www.youtube.com/watch?v=DvU61woqsww
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 16:09 KAKTUS1010
no keby to tak je tk by tu halančíky asi neboli a v prírode už vobec nie ved ked sa v nejakej kaluži rozmnožuju dokola príbuzne ryby a nič im nieje. Myslím že ide u tých terčoch o to že ked maju par a od neho mlade a tie stale dokola rozmnožuju tak sa niečo stat može ale halančíky sa množia v skupinach takže tam síce to príbuzenstvo je ale stale nie je na tolko važne.

Tot moj nazor možno sa mýlim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:51 Gec Re: Semtex
www.discus.cz/…
Chovám terčovce a tenhle přečetl jsem si tenhle článek,tak nevím,proto se vás tady ptám jestli jste něco nepostřehli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:31 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gec
Já je mám větší a větší čím víc krmín :)
Jo paví voka ty to dělají rády
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Gec
Tak to slyším prvně. To že stejná, příbuzná krev v dalších generacích degeneruje to ano ale že by se zmenšovala.
Pokud by tomu tak bylo, tak už dávno sledujeme halany lupou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 14:54 Gec
Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s genetikou,protože u normálních ryb,když se tře pořád ta samá tak bylo dokázáno,že se další generace zmenšuje,platí to i u halančíků?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 13:12 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: KAKTUS1010
No každá varianta je jiná, jinak zbytek pigmentace červená a žlutá je plně vybarvená, taky nevidím problém, jen ten modrej se mi víc líbí protože ho ještě nevlastním :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 12:41 KAKTUS1010
Woow coze tak ten teda je krasavec :)

PS: ruudwildovia sa maju fajne artemka 3-4krat za den a najvačšie maju už okolo 1cm. Napočítal som ich okolo 20-25, mrchy su schovane v javskom machu tak to je špatne videt :-D Pred par dnami som ich prelovil z 4l flaše do 20l akvaria ktore je naplne do polovice vodou a vela javskeho machu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 12:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Fotka k příspěvku a co povíš na tohoto drobečka?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 12:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
No je to jak na houpačce, chvilku nesou po 20-30 třeba 2-3 dny a pak nic, nebo jen pár jiker.
S mladéma je to už lepší, podařilo se mi dostat líhnivost na cca 85%. I z toho mála.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 10:01 KAKTUS1010
Bak napsal: Zkoušel jsem fotit a furt modrozelená :)

rozzureny hop




Mne sa velmi pačia takže čo je na tom že je obyč.??? aj tak je super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 09:04 Žena Linduš [166] – tak
jak vám jdou wowoare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 23:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
he he, to můžeš zkoušet jak chceš, ale takhle modrej nikdy nebude.

U halanů je velká barevná variabilita podle místa nálezu. Tak se s tím smiř, že z obyč gardneráka ten Nigerijský nikdy nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 20:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Fotka k příspěvku Zkoušel jsem fotit a furt modrozelená :)
rozzureny hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Moji takhle barvený nejsou, ale věřím že se dá poselektovat a i trošku popohnat nějaký barvičky krmením :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 21:12 vlk9 Re: Semtex
nádherný barvičky potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 20:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Fotka k příspěvku tak to je skvělé...

objevil jsem zajímavou barevnou variantu Gardneráka - Fundulopanchax gardneri nigerianus

na fotce:

www.aquabase.org/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 20:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Hlásím 5 malých semtexových orandžád australských plave mezi buchankami a perloočkami které mi na balkon přinesli holubi v zobáku v létě ! Vypadá to na stopro že bude i samec i samička do budoucího chovu snad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 23:53 zdendarybicka Re: Semtex
jo jo samozřejmě, je to fundul stydim (více ve vzkazech)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: zdendarybicka
Není ten cinnamomeus náhodou Fundulopanchax cinnamomeus?

www.fishbase.org/…

seřazeno podle velikosti:

www.fishbase.org/…

jo a za kolik si měl ty O. woworae???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:52 vlk9 Re: GAGAL
super, dekuju, mrknu po tom na netu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:48 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Opravdu nej. literatura je Vítek Kadlec Halančíci rok vydání tuším 2001 nebo jejich CD taky velmi dobrá věc. Jinak nemá smysl něco jiného o halančících číst :-) ZDE JE LINK datacd-production.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:44 vlk9 Re: GAGAL
jj prave to je na nich uzasny palec ted jak se tu rozjelo nedavno toto tema instantnich rybek tak me to dost zaujalo a hledam a koukam, uz mi doma taky neco plave, ale vic me lakaj anualove. jeste se te zeptam, existuje nejaka "zajimava a tzv. dobra" literatura na tema halanu resp konkretne prave anualu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:38 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Taky nemám moc času, ale u těch anuálů je výhoda ,že si je zaliji jak mám čas. Neanuálové kladou jikry téměř stále tak když vím ,že budu mít čas nakrmím živým a "jen" sbírám jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:35 vlk9 Re: GAGAL
tak to uz je hezka sbirka palec no treba se taky časem dopracuju k něčemu podobnýmu, líbilo by se mi to dost, ale zatim tomu nemuzu venovat tolik casu a hlavne k tomu musim nechat "dozrat" pritelkyni, ta prska uz ted a to mam jen pet az sest akvisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:29 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Já mám asi 60-80 akvárii a cca 50 druhů ale nepočítám to jak jsem psal něco udržím něco ne. Pořád se to mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:27 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: zdendarybicka
To je pravda s těmi "špeky" ale jinak se k nim člověk nedostane. Taky velmi záleží kdo na výstavu přijede. Minulý rok jsem měl super aukci R.frenatus jsem vydražil za 5 euro předminulý ho dražili rusové a cena šla k 50 :-) Celkem rozdíl.Letos jsem se díval na fishlist a sešlo se dost stejných druhů minulý rok bylo snad 50 druhů Aphyosemionů a žádný 2x. I tak jsme cenově velmi levní vím že ten španěl co tam byl dražil ty diapterony a chtěl jít do 120 euro nakonec je měl podle něj velmi levně jen 60 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:22 vlk9 Re: GAGAL
tak je mi jasny ze tyhle rybky toho prostoru moc nepotrebujou, ale i tak, kdyz se clovek doveze pet sest druhu, uz to nejaky prsotor potrebuje, plus jeste to co clovek doma ma..., no a kdyz se zadari jak pises tak to jsou uz ty prijemny starosti, to je fakt potlesk , mimochodem kolik ti toho doma vlastne plave, jestli se muzu zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:20 zdendarybicka Re: GAGAL
Aukce se líbila palec , jen hold když chce člověk nějaké ty "špeky", musí si na to vzít dostatek financí ano Těch A.volcanum tam bylo dokonce několik kolekcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:12 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Na ten páreček z výstavy stači 15-20litrů akva a jak se zadaří tak to je příjemný problém :-) Osobně ne vše rozmnožím něco vyskočí něco "padne" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:10 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: zdendarybicka
Perfektní palec Tam je vždy super atmosféra a aukce se líbila?? Ty druhy jsou super je dobré, že takové ryby zustavají u nás ,že nám to nedovezou. Myslím, že i ty ceny se daly. No ruku na srdce kde u nás seženete A. volcanum :-)Ty primigenia mám taky ne sice z výstavy ale ta populace vypadá dost dobře. Minulý rok vůbec nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:08 vlk9 – Jak
Hergot lidi jak to děláte? takovejch druhů, kam to dáváte, kolik na to máte kde akvárek? budu se asi muset zamyslet nad osazenstvem svých akvišek... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 19:49 zdendarybicka Re: GAGAL
Já se hlásím dobrovolně, že jsem byl přítomen hop Byla skvělá atmosféra. Tak jsem si přivezl pár základních druhů...A.cinnamomeus, A.primigenium, A.gabunense, A.volcanum a O.woworae potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 19:19 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
No vida :-) tak o ty F. tierryi bych měl zájem pokud se zadaří tak časem něco vyměníme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 18:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Též jsem tam byl v zastoupení Petrem Kovářem.
Přivezl mi E. annulatus, F. tierryi a nové oranžovější A. a. Hjerseni - dokonce jsou víc oranžové po převozu, než ty co jsem měl doma v klidu. I když Maldý sameček (vlastní odchov) byl taky srovnatelně intenzivně barevný. Řekl bych, že i stavbou těla a souměrností ploutví byl na tom líp než tyhle co sem měl.

Díval jsem se co pobral Petr, měl moc hezké Nothosky species či tak nějak. Moc pěkný kousek, myslím, že je to nějaký příbuzny Rachovimu, barevně tak vypadal. A pak tam měl ještě nějaké Gavůnky či co to bylo, moc pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 17:07 vlk9 Re: GAGAL
tak na aukci jsem nebyl, v botanický jsem se byl podivat totiz uz v patek, ale privez sem si dalsi udajne "jednodussi" druhy instantek a to guentheri, a po prijezdu z botanicky jsem zalil polovinu raseliny od semtexe s palmquistama z cehoz se mi vykulilo asi tricet kousku potlesk , ovsem na dalsi druhy momentalne nebudu mit cas a hlavne ani prostor, takze se mnou asi nebude co menit:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16077-instantni-rybicky?od=51