Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nové a vzácné druhy rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nové a vzácné druhy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2018 14:26 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2017 12:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Kdo máte facebook. www.facebook.com/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 12:01 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
To nevím je jich příliš moc a podle podmínek můžou vypadat různě a protože producentů bude také dost a to pak znamená i spoustu duplicitních názvů. Na to jsem zatím rezignoval. Mě jde spíše o nové rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 11:02 Maq Re: vaaclav
vaaclav napsal: Bucephalandra sp. dneska je spousty druhů a mít je všechny pod jednou střechou je škoda protože takhle nevyniknou.
Co takhle jít na to přes fotky? Jakmile někdo nějakou B. má, umí ji vyfotit a má její rozumně spolehlivou "tržní" identifikaci, založit pro ni kartu v atlase.
Šlo by to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 10:14 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
V tématu o buckách se baví o hnojení tak to dám sem.
Bucephalandra sp. dneska je spousty druhů a mít je všechny pod jednou střechou je škoda protože takhle nevyniknou. Sice asi už nějaké rozdělení je ale správných názvů se asi jen tak nedopracujeme. Máte někdo návrh jak je zatím rozdělit třeba podle velikosti, barvy a nebo tvaru listů? Zřejmě se rozlišují podle květů ale to asi není reálné nebo ano. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 03:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Crepidomanes malabaricum není podobný Monosoleniu. Je to kapraď a když se podíváš blíže, tvoří klasický oddenek. Spíše se zaměňuje Monosolenium s Lomariopsisem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 01:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Hm. Když jsem ti nedávno poslal k eriocaulonu obrázek semínek do atlasu, tak jsi ho zamítnul. Což si myslím, že je od věci, protože eriocaulon se zřejmě nejsnáze získá přes semena (v mém případě z Ruska), tak není špatné vědět, jak vypadají.

K mechům značky Fissidens: Mám v nádrži zde v atlasu nezařazený F. Miroshaki: rybicky.net/fotogalerie.php… Pěkně roste, je jednoduchý, nevypadá triviálně. Nechceš ho zařadit?

P.S. To malabaricum je velmi podobne monosoleniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:31 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
No, ale ako to myslia, že Cuba podobne ako ostatné Ludwigie rastie pod uhlom a Pantanal zvisle.. akože sa udrží a nenechá uniesť prúdom? Možno keď je menšia vzrastom? Preto som chcel nejaké názorné fotky, ale nenašiel som. A hej, píšu, že nie je to taká burina ako Cuba :)

Každopádne, nenašiel som ju v predaji, ale možno na jar / v lete cez eBay niekto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Růst stonkovek je závislý na světle a proudu. Cuba je ale šílený plevel, zatím jsem nepoznal stonkovku která by rostla tak rychle, proto jsem od ní utekl. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 17:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: AleK
Podľa www.flowgrow.de/… je Pantanal náročnejšia, menšia (nie tak robustná ako Cuba) a rastie zo zeme vertikálne a nie pod uhlom ako Cuba (nenašiel som však nejakú názornú fotku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 16:37 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: vaclav
jo oni si jsou hodně podobné ... podle mě ta pantanal se bude lišit tou barvou ?? ale nevím jen odhaduji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:53 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: AleK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:06 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
Ahoj nemáte někdo LUDWIGIA INCLINATA VERTICILLATA "PANTANAL" díky nikde ji nemůžu sehnat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 11:02 Muž radusho [41] – Lagenandra twaitesii
Zdravím pani máte niekto osobné skúsenosti s Lagenandra twaitesii. Zaijimaju nároky na vodu a živiny a svetlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 09:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Bella
Leda se s někým domluvit, vzít těch kytek více a rozpočítat náklady. To by možná bylo snesitelnější. Ona ta cena asi bude stejná jestli člověk poveze čtyři kytky a nebo dvacet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bella
Já to vždy řešil tak, že jsem si dal kytky do zavazadla určeného do nákladového prostoru. Tedy samozřejmě nebyly po žádné stránce chráněné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe. Bella
Prisla mi odpoved z UKZUZu (na dotaz zda jako hobik si muzu dovezt 4 echace, jestli se to nevztahuje na vyjimku "male mnozstvi")

Dovoz akvarijních rostlin z Ruska, je povolen, ale zásilku musí doprovázet rostlinolékařské osvědčení a tato zásilka podléhá dovozní rostlinolékařské kontrole ve vstupním místě EU, podle zákona 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, v platném znění a vyhlášky 215/2008., o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů rostlin a rostlinných produktů, v platném znění.

Výjimka na malé množství, kterou zmiňujete v emailu, se vztahuje pouze na osivo, řezané rostliny, ovoce a zeleninu, na rostliny určené k pěstování se nedá použít.

Dovozní rostlinolékařská kontrola probíhá přes vstupní místo ČR (letiště Praha, Brno, Ostrava vyclívací pošta Praha) a je zpoplatněna částkou 945,- Kč, dle platného sazebníku (vyhláška č. 221/2002 Sb.).

Rostlinolékařské osvědčení se musí vztahovat jak na rostliny, tak na zeminu (pěstební substrát). Zvláštní požadavky, které musí být deklarovány na rostlinolékařském osvědčení.: (7.2./9BI), (34./4AI), (32.1./4AI), (32.3./4AI), (36.1./4AI), (45.1./4AI), (46./4AI) body vyhlášky.

--------------------

Byla k tomu jeste priloha v anglictine, a tabulka v cestine, kterou z tela emailu neumim sem prekopirovat. Kdyby mel nekdo zajem, osvete se mi SZ s mailem, preposlu.

Pro me zaver bohuzel je - hmm, tak nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 11:03 Žena Bella [1047] - Rostliny – dovoz z Ruska do CR
Prosim zkusenejsi o radu - pres zname by se mi mohlo podarit, aby mi z Moskvy do Prahy dovezli nejake akva rostliny (nekomercni zalezitost, koupi par kytek v akvaristice)... Nechci je na letisti dostat do problemu. Jak by se tohle melo opapirovat? Zkousim zatim googlit fytocertifikat... Kde se daji zjistit overene informace?

Dovazel jste si uz nekdo neco pro sebe ze zemi mimo EU? Mohli byste mi to prosim priblizit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 20:00 Miles23 – Ludwigia helminthorrhiza
Zdravím všechny,
delší dobu sháním (a nedaří se mi to) rostlinu Ludwigia helminthorrhiza, nemáte jí někdo náhodou, nebo nevíte kde by se dala sehnat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:45 Tomasz Re: Yirka, Johan
Ano, jsem Vasteq. Jsem z Polska. Jsem ochoten vyměnit a hledání vzácných vodních mechů a kapradin malé. Pokud má někdo nový druh "Bucephalandra" také.
Všechny tyto rostliny rostou v mé nádrži a jsou pravdivé podvodní rostliny. Bucephalandry jako Anubias taky může vzkvétat pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Tomasz
Je určená i k výměně? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:07 Muž Yirka [9126] Re: Tomasz
Dovolil bych si otázku. Ty rostlinky, to je ze sbírky v tvé nádrži, nebo sbírka fotografií? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 13:05 Muž kortezhugo [983]
www.tivamo.eu/…
...popozerajte :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – jo Aristocratama
Eriocaulon Cinareum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 09:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Těhňajs
Když má dobré podmínky, stejně, jako většina jiných stonkových rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 08:34 Těhňajs
Nevíte někdo jak se ammania senegalensis zastřihuje a jak se větví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:30 Jakub – Vzácné rostliny
Poznáte niekto Barubula sp. (Millimeter moss) alebo Rananculus papulenatus?
Fissidens nobilis by som mal mať doma niekedy 20.6
Možno budem mať aj Tortula ruralis :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:17 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: kortezhugo
Oni Vám z Hong-kongu pošlou cokoliv, jenže už moc neřeší, že pro dovoz do EU je třeba k balíku přidat rostlinolékařský pas (fytocertifikát). Pokud ho kytky nemají a na celnici Vám ho zaseknou, tak trvá cca týden než k dojde k řízení a pokud shledají, že je vše v pořádku, tak Vám je za "poplatek" dají a to už bohužel bývají kytky kompostové...Mám kontakt na farmu v Indonesii, kde pěstují spoustu zajímavých kytek a posílají je včetně fytopasu, letecky, za 5-7 dní jsou rostliny doma, avšak všechno něco stojí a z mého pohledu se to nevyplatí, muselo by se objednat větší množsví a zaplatit předem...

Už před nějakou dobou jsem přemýšlel o balíku odtud aristocratama.com -komplet ceník se zobrazuje jen s přístupovými hesly, ta mi tenkrát poslali,ale aktuálně nemají nový ceník všech rostlin(nejsou v galerii), prý brzy dodají...Výhodou je to, že znám člověka z Čech co si od nich nechával posílat krevety, vše bez problému a standartně přibalují všechny doklady potřebné pro export, nevýhodou nutnost vzít větší množství rostlin od každého druhu...
Něco zboží mi již posílali odtud- www.aquaculturesg.com/… mají i rostliny, nabídka se dost často mění, platba přes Paypal, doprava letecky, včetně dokladů, nevýhodou je cena v přepočtu asi 4900,- za 15Kg box.
Třetí možností by bylo zkusit odtud www.a-charming.com/… , ne vše mají dostupné, ale tady v diskuzi www.azaquaticplants.com/… píší, že pošlou víceméně kamkoliv letecky, platba přes Paypal.
Celkově nejjednodušíí je pohledat v seznamech pěstíren v Asii, dost z nich odesílá i malé zásilky, bohužel ty lepší "špeky" se pěstují tak po jednom druhu, pak je zkupují větší exportéři a už roste cena...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
Jinak dobře zabalené kytky vydržej i několik týdnů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:48 Muž kortezhugo [983] Re: Kuba
...objednat z Hong Kong-u sa da...len ci to "prezije" cestu,colnicu,a kadeco ine....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Ale má. rybicky.net/obr/rostliny/max/1377.jpg Prakticky všechny řečanky mají zoubky. Jen některé je mají hodně nezřetelné (např. komplex druhu N. quadalupensis).
Jinak ono je i pár podobných N. indica, ale zrovna si nemůžu vzpomenout. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Myslím že ne. N. indica nemá na listech ty zajímavé zoubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Nebude to něco jako Najas indica při silném osvětlení a dostatku fosforu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:16 Kuba Re: Pepan
Najas sp. Roraima vypadá opravdu luxusně ;) Ten obchod se nachází v Hong Kongu, takže spíš kdyby měl někdo cestu tam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kortezhugo
Prošel sis všechny obrázky? Některé kytky jsou bóží. Třeba ta Najas sp. Roraima. Nepojede náhodou někdo do Jižní Ameriky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 09:20 Muž kortezhugo [983] Re: Kuba
www.bubblesaquarium.com/…

tu je to lepsie pokope...
pekne je ze sa to da zoradit "farebne" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 21:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kuba
Fotka k příspěvku Moc hezké kytky. :-)
Tuhle: www.aquaticplantcentral.com/… jsem kdysi měl, jen jsem jí jinak říkal. :)
A kdyby se někomu podařilo přijít k tomuto: farm4.static.flickr.com/…
výměnou bych nabídl třeba tohle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:16 Kuba
Při prohledávání internetu jsem narazil na několik zajímavých a mě neznámých druhů a kultivarů akvarijních rostlin. Vlastníte někdo některou z nich, nebo jste je někde viděli v prodeji, nebo jen u někoho v akváriu ?

Rotala sp. H´ra
farm3.static.flickr.com/…

Ludwigia sp. Tornado
i6.photobucket.com/…

Ludwigia brevipes
www.aquaticplantcentral.com/…

Blyxa sp. India
i6.photobucket.com/…

Ludwigia sp. Guinea
farm4.static.flickr.com/…

Hgrophila sp. Pantanal
www.aquaticplantcentral.com/…

Hygrophila polysperma"Ceylon"
www.aquaticplantcentral.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 10:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kortezhugo
Obyčejná kytka. Maj jí v nabídce skoro všechny pěstírny (byť bez odznačení RED)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 10:00 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 17:12 Usine Re: 0
Fotka k příspěvku Já ho mám, ale takhle mě neroste. Dělá se na těch zkroucených listech skoro uzel. :-)
Pár odnoží jsem rozdal na srazu. Moc rychle neroste a zřejmě nemá moc rád teplou vodu, přes léto se mu vyšší teplota vyloženě moc nelíbila. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 0
To já spíš po těch dvouh vedle. :-P (Eriocaulon setaceum, Tonina fluviatilis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 13:58 0
Richard Tokušev sice prodává i méně běžnou vodní flóru, ale je to přece jen překoupené zboží a podle toho vypadají i ceny, které jsem následně vizuálně porovnával s nabídkou v Hornbachu u stejných druhů v obdobné kvalitě a evidentně vyšly v Hornbachu levněji.

Tím jej nepomlouvám, nabízené rostliny jsou v dobrém stavu a kdo touží po něčem běžně nenabízeném, tak sáhne i hlouběji do kapsy.

Já by sáhnul po té spirálové kytce, co se nachází uprostřed vloženého (vypůjčeného) fota. V Česku se rozptýleně pěstuje a její název je Helanthium bolivianum = Echinodorus vesuvius.
Edit: i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:06 0 Re: Johan
Ten obrázek jsem objevil při vyhledávání rostliny druhu Ondinea, která je Barcley velmi podobná. Dejte si přes Google vyhledat Ondinea purpurea a můžete koukat na spoustu pěkných fotek. ano 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: chytek
Nejčastěji v ČR sehnatelné rostliny pocházejí od firem Agroholding, Aqua-daho, Rataj, Tropica, Dennerle, Hořánek a z Jaroměře. Mají v nabídce přes 600 druhů rostlin a jejich kultivarů. Takže ani tolik rostlin zdejší atlas neobsahuje. Kdyby dokázali dodávat všechny druhy, které v pěstírně mají, bylo by to fajn, ale jak je vidět v nádržích na těchto stránkách, mnohé z rostlin z "nabídky" nikdo nemá. =(
Pěstovaných rostlin je tak moc a do obchodů se v reálu dodává tak málo. :-O

Atlas rozšířit by bylo fajn. Ale ani není dodělanej (napsané kloudné články ke všem druhům, už není čas:-O ). Však krom kultivarů sme v RS otevření a budeme rádi, když tam někdo novými druhy přispěje (pokud jen nenapíše velikost kytky a její jméno). :) Pak je i potíž s fotkami, když to není kde vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:20 Muž chytek [29] - Ryby brakických vodRe: Johan
Ano na zahraničních e-shopech lze najít pěkné kousky, které tady v ČR neseženeš a ani zde v atlasu rostlin nejsou. Možná by nebylo na škodu atlas rozšířit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:19 Muž Johan [4945] - Rostliny
Sem si prohlédl jeden internetovej obchod a měli docela zajímavé rostliny. U půlky nevím co to je.. :-D www.aquariumplants.com
Aeschynomne fluitans
Limnophila indica
Aponogeton capuroni
Aponogetons longiplumulosus
Blyxa alternifolius
Cabomba palaeformis
Cabomba pulcherrima
Cryptocoryne lingua
Cryptocoryne longicula
Cryptocoryne pygmaea
Cryptocoryne usteriana
Eichhornia diversifolia
Eriocaulon cinereum
Eleocharis montevidensis
Heteranthera dubia
Hydrocharis dubia
Limnophila huppuroides
Mayaca sellowiniana
Myriophyllum dicrocum
Myriophyllum elatinoides
Myriophyllum heterophyllum
Myriophyllum procerpinacoides
Myriophyllum propinqum
Najas indica
Nymphaea micrantha
Nymphaea stellata
Nymphoides indica
Ottelia ovalifolia
Physostegia purpurea
Polygonum amphibium
Polygonum pedunculare
Potamageton octandra
Proserpinaca Pectinata
Ranalisma rostrata
Cryptocoryne undulatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bali
Ophiopogon japonicus to určitě není. Spíše bych tipoval na ten Eriocaulon.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10013x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15995-vzacne-rostliny?od=25