Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava Exotika Lysá nad Labem

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Výstava Exotika Lysá nad Labem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: taven
jde o to, že máš akva nové, špatně zajeté, neusazené - problémy s řasou a narveš tam další ryby bez karantény a ještě se divíš, vůbec to nemusí být tím, že jsou ryby nemocné, ale špatně zajetým akva a zvýšením N latek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 17:13 taven Re: grunda
promin, ale rekni mi jednu vec, kterou jsem udelal vuci rybam spatne, za predpokladu ze doma nemam zadnou nadrz ve ktere bych mohl mit ryby nejakou dobu v karantene... tvoje odpoved na muj problem je vystrel do tmy se slepeckymi brylemi... pravdepodobnost, ze ryba chytne po stresu nemoc je vzdy a je asi takova, jako ze clovek po prochladnuti dostane rymu, ale aby behem 6 dni vychcipala polovina akvaria, to teda je na me moc. v sacku od prodejce byly ryby max. 1 hodinu, meli tam fouknuty stlaceny kyslik a rozhodne to neni poprve, co sem si kupoval rybicky, nebo nedejboze moje prvni akvarko, jak z tveho prispevku vyznelo. na druhou stranu uznavam, ze nejsem clovek co by testoval vodu, nepouzivam zadne pripravky na upravu vody atd., ale taky necekam ze se tu dozvim pricinu nebo druh nemoci, spise me zajimalo jestli jsem sam komu se to stalo, nebo nas je vic... pak by to asi nebylo o stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: taven
tohle snad nemá cenu ani komentovat, ne výstavu, ale tvé chování k rybám a akva, a ještě se tady rozčilovat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 15:55 Muž Aforte [533] - Rostliny
Také to může být tím, že po stresu z převozu chytly rybky nemoc. Ta nemoc se dostala i na rybky v akva a už to šlo.. Nemusí to být vždy prodejci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:55 taven
Fotka k příspěvku Taky bych se rád podělil o svoji zkušenost s touhle "výstavou"... Byl jsem tam hned první den, tj. čtvrtek odpoledne a cca. 1/3 akvaristiky co tu vidím na fotkách tam ještě nebyla. Celkově slabota, kytky předražené, proti Hornbachu na černém mostě maličké. Burza dole taky nic moc. Budiž, něco sem koupil protože jsem potřeboval pár ryb i kytek a jel spokojeně domu. Dneska je to 6 dní a co se se stalo mezitím bych nikomu nepřál, ale postupně. Teď je asi na místě říci co mám za akvárko a jaké osazení rybami - takže měsíc založené Rio 180L od Juwelu, zatím 20 ryb z původní 60L nádrže, a to:

8x tetra měděná
4x tetra žhavá
3x tetra císařská
2x neonka obecná
3x pancéřníček zelený

Od založení mám silný problém s řasou, zelenou, která vytváří v akváriu uplné chumáče "vlasů"... snížil jsem proto osvětlení (setové zářivky 2x45W) z 11h. na 9h., dalším krokem byl nákup několika dalších kytek a především ryb (SAE - které ale v lysé stejně neměli). Takže nakonec sem v lysé koupil od 3 prodejců tyto ryby:

8x neonka obecná (dole na burze, prodejce "1.")
3x ancistrus sp. (dole na burze, prodejce "2." - mimochodem ochotný pán, dokonce mi nabídl že mi další den přiveze pár SAE které má zatím na dokrmení doma)
3x pancéřníček zelený (dole na burze, prodejce "2")
4x otocinclus asi affinis, neměli označené... (nahoře v pavilonu)

Ryby sem během hodiny vypustil do akvárka, bez vody ze sáčku... první den žádný problém, jen jedna neonka se stranila ostatním a schovávala se. Druhý den jsem vytáhl první 2 mrtvé neonky a jednoho otíka a od té doby denně 3-4 ryby chcíply, nejvíce neonky, ale postupem i staré původní ryby. Na rybách není nic moc znát, jen jsou takové apatické.

Za těch 6 dní odešlo toto:

10x neonka
2x tetra měděná
3x pancéřníček
1x otík

Samec tetry císařské se už 2 dny zdá nemocný, jako jediný má na sobě i takový podivný flek, asi brzo taky chcípne... přikládám fotku. Na ostatních není vidět nic, jen prostě nejsou tak čilé jako předtím.

Vypadá to tedy, že pravděpodobně prodejce dole na burze s neonkami měl ryby něčím nakažené, protože zařasení akvária by tohle asi neudělalo. Vodu měním pravidelně 1x za 5-7 dní po 40L. Zajímalo by mě jestli se to také někomu z lysé stalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 17:08 Muž Burik [727] - Aquascaping
tak jsem doma..
opravdu Akvaristice tam moc místa věnováno není..Prodejci většinou jako na Pankráci,zahlédl jsem pana Slaminku s rostlinkami.Ceny měl stejné.
Ale nějaký stánek,co tam měl téměř komplet akvarijní sortiment od krmiv,až po akvária měl ty ceny opravdu někde jinde..a to se ještě chlubili výstavní slevou údajně o 30% nižší,než normálně,ale třeba externí filtry byly předražené minimálně o 1000Kč oproti nabídkám v eshopech..


Aquamaster tam měl celkem velký koutek s několika zařízenými akvárii a velkou nabídkou všech možných rybek,šneků,krevet a samozřejmě techniky,krmiv a ostatních pomůcek za normální ceny.

Bylo tam i pár velkých akvárek se závojnatkami,rejnoky,amazonkou..

Speciálně pro Kytku tam byl opravdu velký výběr rostlinek od kaktusů,po masožravky

Nicméně to není primárně akvaristická výstava,tak jsem byl spokojen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 14:23 Muž hardy [45] Re: Kytka
napr cena pavyho ocka mix 25kč se mi zda docela dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 14:06 Muž hardy [45] Re: Kytka
co jsem prosel tak to bylo od kazdeho neco ve dvou halach,ale prevazne prodejci co jsou na pankraci,.prodej kytek asi tak 3 prodejci a ryb tak 4 az 5 nic moc proste,celkem drahe se mi to i zdalo,ja si koupil akorat koren a neodolal jsem 2 Lsumci .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:45 Žena Kytka [2146] Re: hardy
Jak vypadá prodejní část - kytky, ryby? Totéž co burza Pankrác nebo jiní prodejci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:26 Muž hardy [45] Re: Kytka
tak abych rekl pravdu akvaristiky je tam opravdu malo to je velke zklamani,hodne ptactva...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kytka
jasně,není problém,pokud nezapomenu,tak sem zítra pár řádků napíšu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:53 Žena Kytka [2146] Re: Burik, hardy
Můžete zítra poreferovat? Jela bych možná v pondělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:37 Muž hardy [45] Re: Burik
no ja asi take
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:21 Muž Burik [727] - Aquascaping
Já se tam jedu zítra podívat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:17 Muž hardy [45] Re: Muffy
jake druhy krunyrovcu je tam k mani?zitra se tam chystam jestli to ma vubec cenu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:06 Muž půlpy [2131] Re: Pajik77
to jsem si už taky přečetl na ofic. stránkách, ale to mne nebere, přesto díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:15 Pajik77 Re: půlpy
Mimo jiné na programu:"V Lysé nad Labem můžete být v neděli 27. října v 13.30 hodin přítomni křtu mláděte tygra ussurijského,jeho kmotrou bude známá herečka Ivana Jirešová." zdroj: www.vll.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:02 Muž půlpy [2131] Re: Muffy
mám to z Liberce, tam 3 přestupy, zpět dva, každá cesta vlakem kolem 2hod. a 15min., zítra na programu nic nemám, tak nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 17:46 Žena Muffy [55] Re: půlpy
Přes půl republiky bych tam asi nejela. Zajímavá byla nabídka rejnoků, krunýřovců a moc jsem váhala s nákupem Skalárků "Altů". Ale cena za prcka 690,- se mi zdála trošku víc.
Také tam byly ty chuděrky přešlechtěné závojnatky. No a pak nabídka běžných rybek k prodeji, nějaké rostlinky, vybavení a hlavně pár akvárií k pokochání. Ale moc lidí, takže se člověk moc dlouho kochat nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:57 Muž půlpy [2131]
Prosím, nevíte někdo kolik je toho na výstavě z akvaristiky, jestli se to vyplatí jet přes půl republiky? Díky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 18:20 Vája
Ahoj - už jste někdo zavítal? Jaké to je letos? Vašek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.10.2012 09:35 Muž arnošt [37] - Rostliny
připravil jsem malou reportáž z Exotiky, tak se můžete podívat, jaká výstava byla rybicky.net/clanky/1087-exotika-2012-lysa-nad-labem hezký den všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 22:04 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: akvaristik
moc se na to příští rok těším - snad se vám to povede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 21:34 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Danila
Je třeba si ale přiznat, že nikdo neumí všechno a tak je více než vhodné se spojit a dát každý to nejlepší. Tomu by pak mohl odpovídat i výsledek. Vždyť i na jiných výstavách (třeba strojírenských) se podílejí různé firmy na společných expozicích, každý podle svých schopností. Já osobně se pro příště určitě spojím s odborníky na živé ryby a společně z toho uděláme to nejlepší možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.10.2012 21:28 Žena Danila [4489] - Sumci
ZOO Braník se zadarmo a s radostí podílí na výstavě v Botanické zahradě v Praze - tam skutečně nejde o peníze.
Ale Lysá je pro nás z finančního a časového hlediska neuvěřitelně prodělečný podnik.
To arnošt: Výstava v Rychnově skutečně není výdělečný podnik, vzhledem k tomu, jak neskutečně náročná její příprava je - pokud by se tam pracovní síla platila v minimální hodinové mzdě, museli by ve výstavní nádrži narazit na ropný ložiskosmich

Pokud máte velkou akvaristickou firmu jako uživatel Akvaristik, musíte do výstavy dát to nejlepší, protože vynaložené peníze se nějak vrátit prostě musí....Naprosto souhlasím, že to není jednoduché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 21:15 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: host
Hodně záleží i na organizátorech výstavy, jakou kvalitu tam chtějí mít. Málokdo si uvědomí, že aktuální výstavou přilákají nebo naopak odradí návštěvníky příštích akcí. Ale je přeci na nás, abychom jim to připomněli, ne? Já osobně se budu rád podílet i na menších akcích, například botanická, proč ne. Ale nesmí mě to finančně zrujnovat. O tom rozhodují organizátoři, jakou cenu má spokojený zákazník. V Lysé se to asi trošičku vymklo z rukou. K poznámce o firmě a soukromníkovi: Vždycky to jsou peníze a ty nikdo zadarmo nedá. Není jich totiž v tomto oboru dost. Je jedno, jestli je to firma, nebo souhromník. Něco za něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.10.2012 21:08 host Re: akvaristik
Jo, pravda. On je ale trošku rozdíl mezi obchodní prezentací profesionální firmy a pár nadšenců ze spolku. Jen se optejte třeba pražáků kolik utopili soukromých prostředků aby loni mohla být výstava v botanické. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:57 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: vaaclav
Kdybych to jen tušil, že se dole bude prodávat, tak bych to řešil úplně jinak. Pokud nás příští rok nechají, určitě se vytáhneme, věříme si. Po tom, co jsem zažil na školení o zakládání akvária jsem tedy spíše chtěl s akvaristikou zkončit, ale zase jsem si to rozmyslel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:52 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: akvaristik
Uvidíme jak se příští rok vytáhnete vy. Doufám že budete mít více nádrží než letos. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2012 20:44 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: akvaristik
Moje řeč - děkuju za tento názor - jsem rád, že mě taky někdo chápe...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2012 20:40 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Jen výsledek platí
Dámy a pánové, jestli je to složité, nebo jednoduché, není důležité. Návštěvník je náš zákazník, v jakomkoli slova smyslu. Jemu je to jedno a ohodnotí pouze výsledek. Pokud nestojí za nic, pak je snaha k ničemu. Běžte se podívat do Norimbergu na Interzoo, tam je profesionalita na mnoha místech vidět. Pokud chceme, aby nás chválili, musí to dělat sami od sebe, ne proto, že jim řekneme, že líp to nejde, nebo že je to moc práce, nebo nedejbože, že se to pro ně na pár dní nevyplatí. To pak je lepší to nedělat. Jen ti nejlepší mohou být nejlepší. Nevymlouvejme se, proč to nejde a udělejme to správně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.10.2012 20:38 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: host
anonymní hoste - určitě nežvaním a zcela zadarmo to také nedělají... pokud chceš dál přispívat do diskuze, tak se zkus zaregistrovat - rád se také podívám, jak dělá akvaristiku odborník, kterým jistě si...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.10.2012 20:38 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: arnošt
Buď rád že to dělá aspoň někdo. Většina rostlin je stejně od sponzorů a to znamená emerzní. S těmi moc parády nenaděláš. Pamatuji soutěžní výstavy terčovců a skalár v botanické kde nebyl ani list. Jen vylít zbytkovou vodu po vypuštění aqua u 80 150l nádrží byla šichta. Kdo si něco takového nevyzkouší neví zač je toho loket. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.10.2012 20:34 host Re: arnošt
Chlapče, jen hloupě žvaníš. rozzureny
Troufnu si tvrdit, že nejen já, ale i mnoho dalších jsou rádi, že se ještě najdou tací, co to sice "neumí", ale přesto to pro nás ostatní dělají. Ve svém volném čase a zadarmo, místo toho aby se váleli na Kanárech. A my jim za to poděkujem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:21 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: vaaclav
nedokázal - proto to nedělám - jsou lidé, kteří to nedokáží a dělají to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2012 20:19 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: romant
s tím můžu jen souhlasit - někdo má rád rostliny, někdo si ujíždí na rybách. v každém případě bych loboval za vyšší kvalitu na všech frontách - už jen ze zodpovědnosti platícímu návštěvníkovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2012 20:17 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: arnošt
Ty by jsi dokázal udělat za pár dní kolik takových akvárií? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:17 R Muž romant [27987] Re: arnošt
Nechci se Tě nějak dotknout, akvárka máš vymazlený, ale ono se většinou jedná o výstavy ryb a v tom může být ta potíž, jak to kdo vnímá. Prostě pro chovatele ryb je kytka doplněk a to samozřejmě platí i opačně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:14 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: vaaclav
podívej se do mých oblíbených... netvrdím, že mám patent na vkus, ale věřím, že ten rozdíl vidíte... chodím na výstavy, abych něco viděl a okoukal - bohužel se vždy nezadaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:10 R Muž vaclav [14623] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: arnošt
Jen pro zajímavost co by jsi si tam představoval za akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:07 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: host
Fotka k příspěvku ano - je to výstava v rychnově - v lysé to ale vypadalo uplně stejně - nezlobte se, ale už mě to nebaví řešit... jediné co můžu ještě poznamenat, že do hradce už jsem kvůli kvalitě přestal jezdit... byl jsem tam dvakrát nebo třikrát a pokaždé uplně stejné... zde můžu klidně doložit i fotkami - akvaristiku si představuju trochu jinak...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2012 19:44 R Muž romant [27987] Re: Mrakoplash
Kdo nezažil na vlastní kůži(u mě jenom Hradec), ten velmi těžko uvěří, jen ať si to všichni Ti, kteří mají svůj názor pěkně zkusí a uvidí se jak se na to budou dívat potom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:32 Muž Yirka [9139] Re: host
Pěkné staromilské nádrže. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.10.2012 19:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: arnošt
Co je tam vidět ?
Hromada 10ti litrových akvárií z celkových cca 200 nádrží, které byly v roce 2010 v Rychnově ?
Osobně tam vidím mimo těch akvárií i desítky a možná stovky hodin práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 19:20 host Re: arnošt
Fotka k příspěvku To je ale výstava v Rychnově, ne v Lysé!
Zde je snímek expozice rychnovských akvaristů z loňského roku v Lysé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:07 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Mrakoplash
tak je mi líto, ale fotky s rychnovskými akvárii jsem nenašel. narazil jsem ale na reportáž, kde je vše jasně vidět... www.akvarista.cz/…
v každém případě přeju spoustu úspěchů a upřímně přeju zlepšení finanční situace, které jistě půjde ruku v ruce se zvyšující se kvalitou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:08 Luky89
Pro mě to je jediná akvaristická akce na kterou se dostanu. Bohužel vzhledem k přerybněnosti akvárka už si nemůžu pořídit rybky, které bych ještě chtěl. A že tam bylo z čeho vybírat a za hodně dobré ceny. Souhlasím, akvaristika byla v menšině, ale krajta mřížkovaná, chřestýš kostkovaný, překrásnej tukan a papoušci všeho druhu je taky skvělá podívaná ;-) palec Podle mě úplně nejlepší z akvaristiky byli raci červení (vydržel bych se na ně dívat celej den) :-D A nejkrásnější rybí akvárko bylo to s parmičkami mechovými. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.10.2012 10:37 helleri Re: rriki
Ono je to u Plačků vůbec zajímavé, nejdřív Blaško a teď Kudrna, hrůza. Podle čeho si vybírají tyhle exoty, netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 06:13 Muž 150koni [653] Re: akvaristik
akvaristik napsal:Bohužel nám bylo řečeno, že dole se neprodává, tak musíme nahoru - no, každý ví, jak to bylo.
... že prej se dole neprodává :-D Třeba jste je dostatečně nemotivovali a tak vás šoupli nahoru hmm a jak jste napsal ...

akvaristik napsal: ... pokud se chce, jde všechno.
jenže oni nechtěli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 22:23 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: rriki
Já jsem toho názoru, že pokud se chce, jde všechno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 11026x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15844-vystava-exotika-lysa-nad-labem?od=151