Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Sladkovodní artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
Když se to nalíhlo, tak byli o něco menší než ta slaná artémka - pro labyritky a jiné droboučké potírky ideální.
Teď po 2 dnech jsou ty první viditelně větší. jsou o něco málo větší než ta slaná.
Protože jsou v celkem chladné vodě, budou se líhnout ještě 2-3 dny. To je v návodu též uvedeneo. Porostou asi i o něco pomaleji.
Od včerejška večera zkouším další násadu, voda tam má asi 24-25°C. První vylíhlé prcky bych mohl vidět už někdy odpoledne. Měli by i rychleji růst. No uvidíme.

S tím počtem 10x víc co je uvedený v návodu moc nerozumím. Uvadí se tam, že jedna samička má asi až 4000 vyjíček. Jistě né vše se vylíhne.
Taky je tam uvedeno, že na udržení populace stačí 2-3 samičky. To by bylo asi 8 - 12 tisíc vajíček.

Tak teď jsem se na ty vykulené šel o5 mrknout a vý změti jsem zahlédl už pár tak asi 1mm velké. Takže rostou a to celkem rychle i v chladné vodě.
Když se vykulili, byli sotva vidět. Pěkně se to tam hemží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:41 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...ono co som cital tak chov sa da celkom pekne "udrzat"...aspon predajca uvadza ze pri odchove je cyst 10-krat viac ako nasada...
...uvidime - ja sa budem snazit "zachovat" chov

PS:fakt Semtex - rastu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 11:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak další maxi balení je objednané, je ještě něco málo nezamluvených kapslí.
Pravděpodobně již další objednávat nebudu.
Takže kdo máte zájem, pište dokud je ještě možnost nějakou kapsli získat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 08:28 Muž Sid [6658] - RostlinyRe: joska343
Řekl bych, že na této: :-)
rybicky.net/profil/9293
(Klikněte na "Poslat vzkaz" :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 07:47 joska343 – Na jaké adrese by se daly artemie objednat ?
Na jaké adrese by se daly artemie objednat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 16:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
zájem nadále trvá,

kdo máte zájem a nestihli jste první vlnu importu cyst, chystá se další...
Takže zatím pište kdo máte zájem a o kolik násad.
Jen připomenu, že počet násad je omezený na 50 kusů po 20000 vyjíček.
... a jak vidím, tak těch 20 000 je nic moc, jako když plyvne. Stačí to tak na pokusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 16:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
ona se zas tak moc za těch 6-8 týdnů moc nevypaří, ale jistě, pokud se něco vypaří, tak se doleje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:47 Žena Linduš [166]
chápu to správně, že se jim voda nemění? co dolévání vypařené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:41 JuraS Re: jose
a jooo, sakra, to jsem očima přeskočil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:20 jose Re: JuraS
veď ani ja, keď si dáš buy eggs, tak rovno navrchu to majú červeným :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:17 JuraS Re: jose
jo tak týhle větě rozumím jen jsem nestudoval jejich podmínky prodeje...tak jen ebay...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:16 jose Re: JuraS
We are selling in US only- takže cez sprostredkovatela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:15 JuraS Re: jose
Mě to ale spíš připadá, že mimo usa neposílá...tak usácky neumím abych si přečetl něco o poštovném a balném někde schované v textu..nemůžete to někdo prozkoumat ? nicméně, za 7 usd je to prý 25 vajíček a nějaké krmení..mě to připadá jako sušené bláto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:13 jose Re: JuraS
aj mne sa zda že je to free shipping, stále hodí nulu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:02 JuraS Re: jose
nevím proč ale nedokáže mi to spočítat dopravné do czech republic...tvrdí, že 0 usd...to se mi nezdá...objednal bych balíček všemožných potvor za 7 usd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 13:01 jose – zaujímavý web
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
tak ne všechno se vylíhne, neco cyst ulpí na stěnách nádrže (snažím se je zkrápět vodou z5 do nádrže), něco asi se ani nevylíhne... tak počítám že 20 000 jich tam nebude, když 15 tis. tak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:29 Muž hf [54] Re: Semtex
Tzn, 20C, žádný bublifuk? Co to proboha dýchá?
Já mám ve 20l cca 1.5 cm čerstvé bettyny. Asi to vrznu rovnou k nim, at si to rovnou žerou jak to poroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:28 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...akurat rozmyslam co bude "lepsie" - ci 3 3oj litrove flase alebo 12L akva ktore nepouzivam...
...lebo ak budu fakt tak rychlo rast tak potrebuju aj priestor - lebo ja potrebujem len dospele - pre skalarov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
přesně tak, dával jsem je tam včera někdy kolem 17:00 hodiny... takže asi 17 hodin a líhnou se jedna za druhou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:15 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...a to pises ze pri 20C??? -a to este preslo len par hodin co to mas vo vode palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
tak o5 kontrola s foťákem, no vyfotí to jen bílé šmouhy, tak to jsem ani dávat nebudu...

ale, už nejsou jen 3 ale je jich tam už plno a snaží se plavat a asi brzy začnou se shánět po něčem dobrém na zub...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
... tak zrovna jsem se byl podívat na násadu jak se jí daří,... koukám koukám a hle, první 3 prťavci už poskakují ....

no nevím nevím, ale zdá se mi to moc rychlé, pokud budu porovnávat se slanou ....
ovšem je tam spousta nespočítatelných cyst co se ještě vznáší, nebo jsou na hladině a v krajích nádrže.... pokusím se to vyfotit, ale cvakátko od Panasonicu to asi nezvládne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:48 Muž kortezhugo [983] Re: jose
ee...samozrejme s "prestavkami"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:44 jose Re: kortezhugo
Ak máš nože, tak ho dlhým mletím spáliš, jedine kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:30 Muž kortezhugo [983] Re: Raviolka
...no pockaj - ja mam stary mlyncek -a ten "prach" je len otazkou ako je dlho "zapnuty" X-)
to nie je ten "presypaci" co ide s neho kava rovno von...
...to je ako mixer X-)

www.akvapotreby.com/…

...toto nebude "zle" a je to pomerne lacne a je v tom aj spirulina...ked to este zomeliem tak to bude v "poho" - co povies?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:24 Žena Raviolka [2187] Re: kortezhugo
Ale namletá káva má ty "drobečky" podstatně větší, než si představuju prach pro krmení filtrátorů. Nezapomínej, že ta vylíhnutá artémie nemá zdaleka ani milimetr a musí to do sebe nějak dostat - nemá hubu jak vrata od garáže :-D
Navíc platí, že čím větší částečky, tím hůř se udržují ve vodním sloupci.

Samozřejmě to jde i s namletými vločkami, když není zbytí. Já bych ale nešpekulovala, koupila v sámošce kostku čerstvých kvasnic (které jsou podle mě mnohem dostupnější, levnější a lepší, než vločková varianta) - a potom v klidu sehnala někde ten spirulinový prášek na přilepšenou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:17 Muž kortezhugo [983] Re: Raviolka
...ono "zomlet" na prach to nie je problem -aj tak uz nepouzivam stary mlyncek na kavu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:11 Žena Raviolka [2187] Re: seic
Spirulinový prach prodává na burzách např. Pepa Koblasa, určitě to jde i někde objednat přes internet.
Ty nápady na drcené vločky... no, já fakt nevím, to radši nějaké vyloženě prachové krmivo pro potěr, když už. Jinak existuje i komerční krmivo pro artémii, např. Liquizell - to je dobré, ale vzhledem k množství, které budete potřebovat, by to vyšlo hodně draho.

@ JuraS - já ti nechci pořád kazit představy :-O, ale zařasená láhev nic nevyřeší. Jsou to filtrátoři, co není ve vodě, není pro ně - takže jedině "zelenou vodu". Už jsem tu psala, že si jí pěstuju (mám násadu Chlorella sp.), ale používám ji jen občas - opět jsme u té spotřeby, která je fakt velká. To ten spirulinový prášek tak rychle nemizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:10 Muž kortezhugo [983] Re: 0
...tak ze zjednodusene im treba vytvorit "zakal" ci uz kvasnicami alebo zeleny "riasami" a oni tu vodu v podstate vycistia
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:55 0 Re: seic
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám málo času , takže články nenapíšu , ale už jsem jinde uvedl jaká potrava žábronožkám vyhovuje a vkládám názornou fotku, jak má vypadat správná tak zvaná krmná zelená voda , kterých (těchto vod )však může být víc typů a všechny se nehodí , teď nebudu vysvětlovat proč.

Ještě existuje i v červené obdobě - doslova rudě jako krev ( krví jsem krmíval perloočky ) zbarvená voda , jenž se mi v tomto roce na jaře po roztopení ledu objevila v největší venkovní nádrži a po odhadem týdnu, deseti dnech ji totálně přefiltrovaly moiny , přičemž se značně namnožily a měl jsem supr krmivo. Pak však nastala invaze čolků a moina se udržela jen díky chovným sítím, kde se mohla nevyžrána nadále množit a voda zůstávala pěkně čistá. Chtěl jsem tu vodu nafotit , ale co člověk neudělá hned a odkládá ....., však to znáte.

Ještě jednou , stejně jako u témata listonoh doporučím, kdo máte možnost se dostat k tomu článku v Živě, tak se z něj dozvíte mnoho zajímavého. Mám podobné poznatky i jiné vlastní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rriki
Určitě kvasnicemi (pekařským droždím) a nebo spirulínou.
Tak jak se tu včera psalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:18 Muž rriki [818] - CichlidyRe: seic
Prosím tě tím chceš krmit artemku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 09:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hf
no ještě je čas, dál jsem to líhnout teprve včera navečír....
plno vajíček klesklo ke dnu, nebo se vznáší ve vodě, ale taky je ještě pár těch co plavou na hladině. Sem tam to promíchám. Voda má 20°C. Tak si myslím, že první mladé se objeví až v so.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 09:12 Muž hf [54] Re: Semtex
No hlavně napiš co se ti vylíhlo. Už by pomalu mělo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 08:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
málem bych zapoměl,

Potvrzeno:

mega-balík s artemkou je na cestě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 07:07 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – ad spirulinový prach
koukám, kde bych ho sehnal.. to tohle?

Liquimin krmivo tekuté pro potěr
www.akva-exo.cz/…#

krmení do 0.1mm by nestacilo?

vzhledem k slozeni z navodu /sacek susenych kvasnic, lzicka cukru a velká "špetka" těch drcenych vlocek/ budou artemie zivy hlavne temi kvasinkami, ta spetka vlocek tam je asi jen jako pridavek pro kvasinky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:36 JuraS Re: Semtex
pokusím se vyrobit totálně zarostlou petku v práci..voda, hnojivo pmdd, teplo a šup s tím na světlo....mám půlku petky na zalívání kytek a je zarostlá řasou až hrůza...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
dobré je to, to by mohlo fungovat, ještě vyřešit automatické krmení ze stříkačky a dostatek vzduchu pro artemku.
No ono možná bude stačit ten vzduch, co se to s nim bude tlakovat...
Zítra v práci si to budeš moct sestrojit a vyzkoušet třeba s obarvenou vodou barvou na velikonoční vajíčka.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:29 JuraS Re: Semtex
Fotka k příspěvku tak jako tak z jednoho balení udělám tu krmící petku jen co se diskové rozhodnou se "okotit"..nemám čas malé prcky krmit osobně několikrát denně a to co mám v plánu obyčejnej časovač zvládne jako nic i 6x denně
nejsem žádnej malíř, jde spíš o vyjádření principu nápadu..čmárnul jsem to na stole před minutkou...
© JuraS.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:12 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
možná, uvidíme, jeden motůrek na to bych měl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:08 JuraS Re: Semtex
bublání by ale pomohlo k lepšímu promíchání třeba potravy..si myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kortezhugo
no jo použil ano
.. v návodu tuším je, že je ideální nechat líhnout ve 3 litrech... X-)

jak porostou, budu to rozhazovat na několik dalších nádrží....

Něco určitě zkrmím, potěr Bett si už leští příbory rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:35 Muž kortezhugo [983] Re: Semtex
...to si pouzil celu jednu kapslu? -ved ked 20000 narastie na 2cm tak toho bude za lavor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
ne ne, bublat se nebude.... není nutný, ani topení... pokud jsem to dobře přelouskal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:08 JuraS Re: Semtex
budeš bublat a nebo to necháš bez vzduchu ? já plánuju v práci vzít petky jeden hlučnej motorek či dva co nepožívám a hadičky, dám to na světlo ve vedlejší kanceláři, zapnu topení na plný koule (u nás v kanclu je ke 30 ti přes den-to víš samej počítač) a tam to nechám narůst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:02 JuraS Re: Semtex
No přece na prstech ano jedna, dvě, tři...každej číňan řekne jedno číslo..neboj je jich tam hafo na to aby spočítali všechny vajíčka... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
Vyčistil jsem si jednu z 9 litovek - ta stejná jako je v mojí prezentaci MINI 1.
Vodu jsem musel namíchat z Osmózy a části vodovodní vody na teplotu cca 23°C a nádrž dal na parapet okna Zimní zahrady (tu máme z balkónu).
Nato jsem vzal jednu kapsuli, vysypal obsah - cysty artemie do nádržky a .... kde nic tu nic...

Ono těch 20 tis. vajíček je tak malé množsví, že je to míň než malé množství.... no tak asi jako za nehet ...
Chvilku jsem míchal polívku, vajíčka artemek pěkně plavou.... něco málo se už vznáší v nádrži, ale je toho ještě dost co plave na hladině. Tak to chvilku nechám, a pak to půjdo o5 promíchat.

fotku nemám, fakt tam nic nejde vidět.... až jak se to vylíhne (doufám) pokusím se něco vyblejsknout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 18:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
Fotka k příspěvku V aždém balení je 6 ampulí z plastu, kde v transparentích kapslích (jsou stejně i velké) je údajně 20 000 cyst artemie.
By mě zajímalo jak to počítají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 18:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Semtex
Fotka k příspěvku Balíček není nijak velký cca 20x14 cm a na hloubku sotva 5 cm.
Objednával jsem rouvnou 4 balení po 6 násadách. Kdyby náhodou měl někdo zájem.

Tady na fotce vidíte balíček po otevření ve kterém jsou 4 zapečetěné baléní s násadou artemky.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 24502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15714-sladkovodni-artemie?od=279