Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vůně do bytu

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Vůně do bytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2011 15:54 Žena Kajka99 [229] Re: filipsi
moje babicka pravidelne dava cca 400Kc za 60 tablet s nazvem B-komplex antistress protoze je to pry prirodni. Kdyz jsem se ji zeptala, co v tom je, rekla ze "asi nejaky becko" a kdyz jsem se ji zeptala jestli vi, ze 60 tablet "becek" dostane v lekarne za 40 Kc mi nechtela verit. A kdyz jsem ji nakreslila thiamin tak mi bylo receno ze to je urcite ta snyteticka forma a ze ten prirodni pry takhle nevypada. njn, vse co je prirodni je dobre a zdrave, asi jako ten smolinec co jsi tady nedavno ukazoval :) stejne jako nedavno donesla cela natesena nejaky BIO praci prostredek jehoz vzorek kdesi zdarma dostala, a pote, co jsem se podivala na slozeni a rekla ze to neni nic jinyho nez nadrceny mydlo, mne sjela, ze pry jsem kazisvet a hnidopich.

tim chci rict ze mas pravdu a ze delas dobre ze investujes svuj cas do toho, abys to vsechno takhle vypisoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 10:06 Muž Cheron [89] Re: milan666
Ja sa nesrdím ;-) Len reagujem na Tvoje príspevky ...


Citácia z jedného webu:

Test osvěžovačů vzduchu

Koncem roku 2004 byly v našich médiích publikovány výsledky testu osvěžovačů vzduchu, který provedla Evropská spotřebitelská organizace (BEUC). Vyplynulo z nich šokující zjištění - osvěžovače vzduchu a vonné svíčky uvolňují zdraví škodlivé látky.
Studie testovala 76 výrobků běžně prodávaných v obchodech. Z nich 54 obsahovalo karcinogenní látky, jako je benzen či formaldehyd. Další výrobky uvolňovaly alergeny a dráždivé látky anebo obsahují jinak škodlivé chemické sloučeniny, jako je třeba toluen.
Podle testu se ukázaly jako nejvíce nebezpečné produkty, které se pro uvolnění vůně spalují - vonné svíčky či tyčinky. Následují výrobky, které se dávají do elektrických zásuvek. Škodlivé jsou také spreje nebo vůně vyrobené na bázi gelu a emulzí.


Viem - trochu starší test, ale myslím, že "platný" aj dnes ...


Takže pre filipsiho:

Netvrdím, že syntetické = hneď škodlivé.
Chcel som tým povedať iba to, že pri výrobe syntetických "náhrad" sa často používajú rôzne "náhrady", ktoré nemusia byť práve "najzdravšie" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 09:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
No tak sa hneď nesrď, ospravedlňujem sa, zle som si to pospájal, nakoniec nebolo to adresné.
Potom je to trošku O.T. Ak nie, tak skúšal si vonné tyčinky? Tie dokonca dezinfikujú vzduch.Sú rôzné bylinky a môžeš si vôňu vyrobiť sám, myslím, že je veľa spôsobov ako rozvoňať miestnosť, kombinácia sušeného ovocia s klinčekami atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2011 07:22 Muž filipsi [1296] Re: Cheron
Cheron napsal:.. Sú to čiste prírodné "materiály" - aj keď existujú samozrejme "syntetické" vrerzie...

Jen obecny povzdech.

To jestli je neco prirodni nebo synteticke, nema zadny vliv na to, jestli je to komukoli skodlive.
Rad treba vysvetluju hysterickym maminkam, ze te hrozny "glutamat" co se mu vyhybaji jako cert krizi, a nasledne se vyrobci vezou na modni vlne oznaceni "bez glutamatu", ze puvodne je glutamat prirodni latka, pouzivana po staleti. Spousta studii skodlivost rokazala a nasledne spousta poprela. No a aby se to nepletlo, nyni je velice modni v gastronomii ho pouzivat, ale opustil sve zprofanovane jmeno, a vystupuje napr. pod jmeny "umami" a "pata chut". Maminky na diskuzich nadsene, a chvali tu uzasnou prirodni zalezitost.
Co jsem tim chtel rict? Ze proste v lidech medialni masaz vytvorila rovnitko, synteticke = skodlive. (a take chemie = brrr, bez uvedomeni si, ze "chemie" je i prirodni) Ruku v ruce s tim je prirodni = zdrave, to take pravda byt nemusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 20:18 Muž Cheron [89] Re: milan666
Píšem niečo o tom, že mi smrdí aqo ? ne To písal ten predchodca predo mnou, ktorý toto vlákno založil.
Mne aqo vôbec nesmrdí, ani v izbe nemám smrad ... Len by som si rád spríjemnil "ovzdušie" v izbe a nie som si istý, či by to náhodou neuškodilo aqu (osadenstvu samozrejme).
Do tých aromalámp sa dávajú silicové oleje. Sú to čiste prírodné "materiály" - aj keď existujú samozrejme "syntetické" vrerzie. Ja práve premýšľam nad tými čiste prírodnými ...
ostatným vďaka za postrehy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 11:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezamilan
Vy se domníváte, že Cheronovo akvárko smrdí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 11:08 S Muž invalida [3881] Re: milan666
Pokud je to přírodní čmuch je to v cajku....Pach přírody k akva patří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 10:43 Muž NASREDDIN [1383] Re: Cheron
Ano, vonné tyčinky si v místnosti občas zapálím, stejně tak vonné svíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 09:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: invalida
Zle si ma pochopil, myslel som to tak,že keď smrdí miestnosť a príčinou toho smradu je akvárium, tak treba riešiť akvárium a nepoužívať! žiadné spreje! ani nič čo by mohlo uškodiť vode v akva a tým aj osadenstvu.
Mne však nejde do hlavy to, že z akvária ide zápach. Ja niečo cítim len pri čistení filtra aj to mi vonia, je to niečo ako zemina, humózna bohatá živinami, krásna vôňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 08:11 Muž filipsi [1296] Re: invalida
To je neco jineho nez vune, insekticidy jsou vetsinou veeelmi toxicke pro vodni zivocichy. Vuni v normalnim mnozstvi bych se nebal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 08:05 S Muž invalida [3881] Re: milan666
Kamarádka vystříkala komáry raidem...i s krevetama...jen chci říct že sou fakt háklivý.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 07:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Cheron
Každopádne riešiť akvárium a nie zápach v miestnosti.
Viem, že nájdem oponentov, ale pomôž akváriu kúpou nitrifikačných baktérií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 23:23 Fugee Re: Cheron
Pokud máte krevetky, doporučuju se plně vyhnout vůním (a to i když máte akvárium s krytem), pokud máte jen ryby, a na akváriu je kryt, myslím, že AirWick, nebo něco podobného, neuškodí. Taky záleží na tom, jestli to bude vypouštět vůni 5 metrů od akvária, nebo přímo do vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:54 Muž Cheron [89]
Názov témy "sedí" (aj keď sa tu rieši niečo iné) a tak nebudem zbytočne zakladať novú ...

Používate v miestnosti, kde sa nachádza aqa nejaké osviežovače vzduchu, vonné tyčinky alebo také niečo ?
Premýšľam nad kúpou aromalampy a nie som si istý, či to nebude mať nejaké "následky" na aqa (čerenie hladiny a tým "rozpúšťanie" vône do vody)... :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 3117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15709?r=14