Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rotala Russila - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Rotala Russila - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 09:39 rodger Re: gigimasters
www.aquaticplantcentral.com/…
Mám ji také (z Aqua Daho). Emerzní listy jsou úzké a červené, stonek je také červený, při ponoření jsou submerzní listy oválnější s barvou zelené přecházející do oranžové, stonek zelený. Na odkaze je rostlina vzhledem k barvě zřejmě již hodně blízko hladiny, nebo roste pod silným osvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: gigimasters
Tak ten název oprav, když se tu k tomu nikdo nemá, není to jediná špatně pojmenovaná rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:28 Muž gigimasters [8] Re: DrBolíto
Ale pořát tento názv ja uveden v atlase pod r.rusilla. Tomu nerozumím proč tomu tak je. :-D A navíc skoro žádné informace na internet nejsou. Teda na tom českém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:20 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pánové, jde o rostlinu Rotala sp. Araguaia,
měl jsem jí též od AquaDaho jako russilu. Asi jim přišla z Ruska, že ji daly takové jméno. smich S AD jsem mluvil již před rokem o špatných názvech rostlin, bohužel k nápravě nedošlo a myslím ani nedojde. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 09:26 Muž gigimasters [8] Re: ustavprochore
díky :) ale tak moc info není.. :-D

No toto bylo kupováno ve sklorexu mám pocit od rataje. :-D má v tom taky binec.

Edit: Ted jsem naměřil v¨še ne co mám testy, je to pravděpodobně pouze orientační prý ty vodičkové testy nejsou moc přesné (test: Rataj)
Ph 7.5
Uhličitanová tvrdost 6.5
Fe 0
P 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2010 08:39 Žena ustavprochore [567] Re: gigimasters
Ono to chce taky umět správně opsat název - Rotala pusilla (1 "S" a 2 "L"). www.aquaticplantcentral.com/… ;-)

Nikdo nemůže za to, že to A-D prodává se špatně natištěnými štítky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 08:22 Muž gigimasters [8] Re: Sid
A jak můžete tvrdit, že jde o takovouto rostlinku? Když jste jí neviděl? Nebo se z tímto názvem zaměňuje právě tahle? A o R.pussila, a R. Mexicana na internetu nejsou vůbec žádné zmínky.

Asi bude vhodné trochu přihnojit. Jinak s tím hnojením nějaké zkušenosti už mám. Ale přeci myslíte si, že se dá nějak shrnout a popsat čím přihnojit atd... Nebo bez rozborů vody se na rostlinkách nedá jistit co jim přesně chybí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:40 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: gigimasters
Co je to za rostlinku, to už jsem tu napsal. :-) (Jen si nejsem zcela jistý, jestli je ten "můj" název R. pusilla - správný... Některé zdroje jej považují za chybný a za správný uvádějí R. mexicana.

A k tomu dusíku ještě jednou: rostlina červená při nízkých koncentracích N, ale příliš nízké koncentrace N mohou způsobit jejich "krpatění". Můžete si při vyšších koncentracích N zkusit vypomoci zvýšením koncentrace Fe - rostliny by měly reagovat zčervenáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:32 Muž gigimasters [8] Re: Sid
Takže teorticky až se akvarium zaběhne by se N mělo trochu zvýšit krmením rybeka vylučováním. A ristlině by se mělo více dařit?

Jinak co je to tedy za rostlinu když atlasi ji uvádí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:22 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: traktorysta
Tak ještě jednou: R. russila neexistuje, i když zdejší atlas (a třeba i štítek nějaké pěstírny) tvrdí, že ano. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:16 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: gigimasters
...postupně se ztrácí červená barva a zelená. Myslíte, že je málo svvětla nebo je problém jinde?...
Pravděpodobně máte vyšší koncentrace N-látek...
Aby se této kytce (R. pusilla :-)) dobře dařilo, potřebuje kromě intenzivního osvětlení a vyšší koncentrace CO2 také dostatek makro a mikroprvků. Problém je v tom, že za červeným zbarvením je nízká koncentrace N, ovšem klesne-li koncentrace N příliš, hrozí, že kytka "zakrpatí"... Nižší koncentraci N může ale částečně "suplovat" vyšší koncentrace Fe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:14 Muž gigimasters [8] Re: traktorysta
Právěže mi příjde, že žloutnou ty nově vyrostlé už jich tam pár je.. před třemi měsíci na tom stejném místě bylo menší akva a byl to stejný problém už u zaběhnutých echinodorů. Z toho jsem usouděl že mají méně železa.. Jinak jsem měři okorát ph.. S měřením je to potíž. P zkušenostech at naliji do akva 1ml nebo 3ml tak mi test od rataje ukazuje většinou nulu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:08 Muž traktorysta [28] - LabyrintkyRe: gigimasters
listy echinodorů žloutnou, protože byly pravděpodobně (na 99%ˇ)pěstovány emerzně (nad vodou) a rostlina po zasazení POD vodu své listy postupně shodí (odumřou) a vyraší nové - mnohem jemnější. není potřeba žádné železo....měříš hodnoty? víš kolik a čeho v tom akva je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:06 Muž gigimasters [8] Re: Sid
Přesně tak je tu v atlase.. Ale právěže nejsou k ní žádne informace tady jich je strašně málo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:06 Muž gigimasters [8] Re: traktorysta
přidávám 0,6 ml denně železa protože mi začínají žloutnout listy echinodorů. teda dnes poprvé, ale asi dávku raděj snížím. CO2 nedávám. Uvidím. Třeba se zase začervená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:59 Muž traktorysta [28] - LabyrintkyRe: Sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:57 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: gigimasters
Nebude to tím, že Rotala russila neexistuje? :)
(Přestože to máte napsáno na nějakém štítku... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:51 Muž traktorysta [28] - LabyrintkyRe: gigimasters
nejaké CO2? hnojeni? každopádně...vyčkej času. tyden je strasne malo na jakykoliv pokrok. me zacal prosperovat echinodorus ozelot red az po cca roce ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:09 Muž gigimasters [8] – Rotala Russila nečervená
Zítra to bude týden co mám v nově založeném akvariu tuto rostlinu. Osvětlení mám 120W na 185l 0,65W na litr.

60W svítím od 8 00 do 21 30. A dalších 60W od 10 00 do 20 00.

Krásně roste, ale postupně se ztrácí červená barva a zelená. Myslíte, že je málo svvětla nebo je problém jinde?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 931x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15589-rotala-russila-problem