Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2011 21:09 Fugee
Ano, je to maximální denní dávka.
Doporučená denní dávka :
0,5-2ml/100l (běžná akvária)
1-5ml/100l (rostlinná akvária)
Já budu dávat na 200l akvárium 2ml denně. Ze začátku i méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 21:05 Muž Majkl [9]
Ahoj,
nikdy jsem PMDD nepoužíval. Teď na něj došlo. Stačí 10ml na 200 litrů denně ? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 16:57 Miondir
maros77 napsal: Prosím vás poradí mí niekto kde sa dajú kúpiť jednotlivé zložky z hnojiva pmdd samostatne? Hoc po 0,5-1kg. Ďakujem.

u me se da koupit pmdd i jednotlive slozky, vcetne kazdeho mikroprvku v mnozstvich jakych potrebujes, davam i mnozstevni slevy, pripadne individualni ceny stalym nebo velkym odberum. info a ceny na pmdd-hnojivo.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 19:57 Muž Spiike [63] Re: Haimdol
Aha tak asi už vím kde se jí bere tolik u nás v práci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 19:45 R Muž Silent [5949] Re: Spiike
Pokud je permeát z reversní osmozy čerstvý tak má vlastnosti destilované vody. Ostatně technická destilka se vyrábí za použití RO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 19:37 Muž Spiike [63] Re: souky
Prosim tě nevíš jaké vlastnosti má voda z reverzní osmózy??? v čem je jiná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 19:25 Muž souky [594] - Rostliny
Destilka je lékařská, ta je opravdu destilka, a technická to by měla být pouze demineralizovaná. Zkus pohledat, už se to tu řešilo a hlavně bylo vysvětleno líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 18:16 Muž Spiike [63] Re: JJaanca
Ahoj, destilka je pořád jen destilka. Je to prostě čistá H2O. ale je otázka kdo jí jak dělá jestli v ní přece jen nějaké nečistoty nejsou. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 18:04 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Byla tu řeč o destilce. Jaké jsou destliky a jaký je mezi nimy rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 17:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ČichavecTom
10 ml jsem dával ve středu, denní dávkování nemohu zavést - nejsem doma denně, ale mohu dát 3 dávky v jednom týdnu po 4 ml.
Jinak rosliny fungují dobře, každý týden je redukuji a už jich mám dle mého gusta dost - v akva jsou poměrně velké ryby, tak aby měly kde plavat a bylo se na co dívat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 16:57 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Tudy
a taky si přidej rostliny, máš tam spoustu volnýho místa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 16:56 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Tudy
Bioflorem zvedneš z toho co uvádíš jen železo... pokud máš hodně rostlin které "fungují", tak bych se nebál jim přidat. Hlavně si stávající dávku rozpočti do denní, je to lepší než jim dávat 2x týdně 10. To máš 20 za týden, takže každý den zhruba 3ml. Každodenním dávkováním zajistíš stabilnější přísun a nestane se že jim dojdou živiny. Taky je otázka kdy jsi dělal ty testy. Jestli před přidání biofloru, nebo po, nebo někde mezi...
železo bych vytáhl až kolem 0,5mg/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 16:38 Muž Tudy [330] - Krevetky
Tak jsem dnes udělal kapkové testy na NO3, P a FE s následujícími výsledky:
NO3: 20 mg/l
Fe: 0,1 mg/l
P: 0,2 mg/

Jak u železa, tak u fosforu byly barvičky hodně slabé, ale úplná nula to nebyla. Otákou je, zda přidat na hnojení nebo nechat stávajících 2x týdně 10 ml Biofloru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 16:04 Muž Spiike [63] Re: ČichavecTom
Věřím že by to bylo extrémně přínosné teda aspoň pro mě :-D ale myslím že takových by se tu našlo víc.

A ten test zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2011 15:59 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Chtěl bych ten článek celej přeložit do češtiny, snad na to najdu čas....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:58 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Tohle bych neřešil, jestli máš bezbarvý roztok tak je to jasný. Zkus si udělat ten referenční test do jedné lahvičky, do další lahvičky dej jen čistou vodu z vodovodu a do třetí udělej test akvarijní vody a uvidíš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:57 Muž Spiike [63] Re: ČichavecTom
Jop na ten článek sem už koukal mam problém s angličtinou a pan Google ten překlad sice trochu dává ale jeto jako když mluví česky ukrajinec prostě správná čecha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:54 Muž Spiike [63] Re: Moucha
Nějakou co používáme v práci. Přesně nevím co je to zač. Ale měla by být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:54 GP Re: Moucha
na destilku by se to dalo svadet v pripade enorme vysokeho vysledku, ale pri 0?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:53 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Pokud tam není nic tak budeš potřebovat opatrně přihnojovat. Hlavně si tam dej nějaký kytky jinak ti porostou řasy. Čim více rostlin tim lépe.

Zkus třeba něco z tohoto:
Heteranthera zosterifolia
Hygrophila polysperma
Hygrophila corymbosa
Micranthemum micranthemoides
Potamogeton gayi
Myriophyllum scabratum
Vallisneria nana
Echinodorus tenellus
Didiplis diandra
Limnophila aromatica

Nemusíš moc řešit, vyber méně nebo středně náročné druhy, zkus a uvidíš. Kolikrát co je psáno v atlasu jako nenáročný tak nejde a co je psáno jako náročný tak jde dobře, je to různý... Já si svoje rostliny vybral tak, že co nešlo tak jsem zrušil, co šlo tak jsem nechal. Když vemeš 10 košíků po jednom tak je šance, že minimálně půlce se bude dobře dařit. Pokud chceš to PMDD tak dej vědět, za 65 Kč včetně poštovného ti pošlu všechny složky. Přečti si ale pořádně ten článek aquariumalgae.blogspot.com - to je ze všeho nejdůležitější ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Spiike
zrovna test na NO3 od rataje za moc nestoji... jakou jsi pouzil deestilku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:22 Muž Spiike [63] Re: Moucha
No měřil sem to podle návodu co byl na kapkových testech od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Spiike
tak se bude hnojit, aspon to NO3, teda pokud jsi to meril dobre.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 14:49 Muž Spiike [63] Re: ČichavecTom
Zdravím,

testy na fosfor NO3 a železo už mám. Všechny vyšli negativně nic takového tam není. Kytky mám v plánu dokoupit, zatím mám v plánu koupit hygrophila difformis a ludwigia repens. Dál nevím jaké chtěl bych něco na pohled zajimavýho a klidně barevnýho. :-D o Excelu už sem něco čet ale jsem z toho zmatenej víc se mi líbí to PMDD. pernament test na CO2 mam taky v plánu ale ještě sem se k tomu nedostal. Ale to svícení pořád něják nechápu :-D Něják mi s ním unikaj souvislosti :-D

Jinak díky za typ na články určitě přečtu. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:16 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Ještě si přečti tohle, je to detailnější než můj souhrn a zatím jsem nenarazil na lepší...

aquariumalgae.blogspot.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:13 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Spiike
Určitě dej více rostlin. Kup nějaké nenáročné, levné rychle rostoucí. Čim více tím, lépe, dej tam co se vejde - 10 košíčků, po jednom od každého druhu, alespoň zjistíš co půjde a co ne. Co nepůjde to zrušíš... CO2 určitě ano, kup si permanentní CO2 test a jeď podle něj, v klidu, pomalu přidávat, opatrně - čím měkčí voda tím víc bacha na předávkování CO2. PMDD teď ne, dokud nebudeš mít víc kytek a nerozjedou se ti. Pak tu máme ještě kontroverzní Flourish Excel, od kterého tě budou někteří odrazovat, o tom si něco počti a sám uvidíš jestli to je pro tebe nebo ne. Buď hlavně opatrná se světlem, dokud nejsou fungující rostliny tak méně světla = lépe. Max. 8 hodin denně a pčidávat vždy postupně a opatrně (po jedné hodině), sledovat řasy, pokud vyjede zelená tak ubrat zpět. Až se rozrostou rostliny tak můžeš přidávat světlo a s ním musíš i PMDD a CO2 jinak řasy :o) Pořiď si testy na fosfor, NO3 a železo.

Tady je odkaz na můj trochu reklamní článek, ale věřím že ti pomůže:
www.tomvosahlo.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:58 Muž Spiike [63] – Hellp
Zdravím lidi,

potřeboval bych poradit s hnojením. Respektive nedávno jsem si testoval vodu v AQ a zjistil sem že tam pro rostlinky toho moc není respektive není tam vůbec nic kromě světla a CO2, kterého je celkem hodně. :( Parametry co jsem byl schopen změřit mam v prezentaci. A řek bych že jsou dosti nevhodné.

Pokud někdo máte nějaké typy na úpravu vody nějakým přijatelným způsobem, rád si je vyslechnu ( spíš přečtu ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:34 Muž kortezhugo [983]
je sice pravda ze kilo je pre bezneho akvaristu na XY mozno aj Z rokov :-)
ale pri cene a "zivotnosti" je to v pohode...
pri PMDD sa "standartne" dodava 6g co je +-nic a na 200L vody v podstate jednorazovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:25 Muž kortezhugo [983]
ak niekomu treba vecsie mnozstvo?
www.pentachemicals.eu/…

s tade mam napr. Mg
ale slo to cez lekaren a platil som presne 3.40 eura za 500g MgSO4 7H2O

KNO3 som objednaval z

www.pgchem.sk/…

nie je problem akekolvek mnozstvo...
je tam len upozornenie ze v pripade potreby budu fakturacne udaje poskytnute policii
no v dnesnej dobe sa ani necudujem X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:08 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – PMDD
Pokud někdo potřebujete PMDD tak není problém. Za 45 Kč standardní směs dle Colina s Plantexem CSM+B a s nebo nez KNO3. Samotné KNO3 však na kila rozhodně neprodávám.... silvestr je ještě daleko :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:43 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: ČichavecTom
...teda pro kytičky! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:42 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: maros77
Půl kila kno3 je trochu moc ne? Chceš vyrábět bombu? To asi nebude pro rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:37 Muž maros77 [0] Re: ČichavecTom
Čo by si chcel za 0,5kg kno3? Môžeš aj ss.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:24 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: maros77
třeba u mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 22:23 Muž maros77 [0]
Prosím vás poradí mí niekto kde sa dajú kúpiť jednotlivé zložky z hnojiva pmdd samostatne? Hoc po 0,5-1kg. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:27 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Sid
to je dobrý. když jsem neměl váhu tak jsem to dělal... no ani nebudu řikat jak. Nenapadlo mě že tyhle "praktiky" se dají uplatnit i v akvaristické praxi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 16:23 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: navik
...(pozn. pro případné škodolibé poznámky - toto není z mé praxe ;-) )...
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 16:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: afinko
Udělej si klasický roztok (0,5 l), ten rozděl na 20 dílů, 19 dílů dej zamrazit a do lednice dej ten 20. díl. Až ho spotřebuješ, vyndej z mrazáku 19. díl atd.

PS: nevím zda teploty pod 0 °C nezdegradují některou složku hnojiva, jen mě to tak napadlo...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 16:38 Muž navik [908] - SumciRe: afinko
Není problém prášky dělit s přijatelnou přesností pomocí kreditky.
Z původního množství vytvoříš na rovné (např. sklo) podložce pravidelnou "lajnu", rozdělíš na přesnou půlku. Když tento postup zopakuješ na té půlce a pak ještě jednou, máš osminku původního množství a tu rozpustíš v osmince toho půllitru vody (62.5 ml) - což už je přijatelné množství...
(pozn. pro případné škodolibé poznámky - toto není z mé praxe ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 16:14 Muž afinko [27] – Presna vaha pre hnojivo
Ked som si zacal miesat PMDD, velmi rychlo som natrafil na problem, ze jednotlive zlozky nemam s cim poriadne zvazit.
Podla navodu treba vysipat vsetky sacky do 0.5l vody, ale take mnozstvo PMDD v svojom akvariu nespotrebujem ani za rok a za mesiac sa aj tak asi skazi.

Pri mojom davkovani 2ml/den mi to vychadza 0.06 l na mesiac.

Idealne by bolo rozdelit vsetky prisady (MgSO4 7H2O, K2SO4 a CSM+B) napr. na desatiny a rozrobit v pol deci vody. Ale ako odvazit desatinu z 9.6g CSM+B? coze
Kuchynska vaha nepouzitelna tone

Cinania su blazni:
Mini vaha s rozlisenim 0.1g (max 1Kg) za 100KC :)
www.ebay.com/…

S rozlisenim 0.01g (max 200g) za 120 Kc:
www.ebay.com/…

50g kalibracne zavazie za 35 KC:
www.ebay.com/…

Presnost iste nebude nic moc, ale na tieto uceli by mala byt postacujuca.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 17:45 Muž karelchess [45] Re: Tudy
Bioflor je +- PMDD tenso coctail, takže pokud ti nevadí jeho poněkud vyšší cena, stačí pokračovat. Dávkování uvidíš podle reakce rostlin, možná že budeš muset zvýšit, ale dost možná to bude stačit. Možná budeš muset ale časem dodávat dusík a pohlídat fosfor, ale to tak jako tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 15:44 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

začal jsem dávkovat CO2, na mnoha stránkách čtu, že musím i hnojit pomocí PMDD. Přes půl roku používám Bioflor a ten mi zatím stačil (2x týdně po 10 ml). NO3 se mi (před dodávkou CO2) pohybuje kolem 25 mg/l. Stačí pokračovat s Bioflorem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:49 Muž kchrz [24] PMDD Kuličky
Už jste někdo zkoušel PMDD KULIČKY? pmdd-hnojivo.cz/…
Zajímalo by mě, jestli je to třeba totéž, co kuličky Bivoj /jen cena je kapku rozdílná/.
Díky
kchrz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 19:09 Muž kortezhugo [983] Re: Bobik
no a 6g rovno do toho akva a bude cca o 15.3mg/l NO3 viac.
...pri PMDD a jeho davkovani sa pocita ze nam vodovodu tecie NO3 vcelku dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:22 Parosphromenus Re: Bobik
Normalni trojclenka, to snad znas ze skoly.

Jedinej chytak je, ze tech 6g je vcetne toho drasliku, ciste NO3 ma asi 60% hmotnosti

viz hmotnosti z periodicke tabulky, K=39, N=14, O=16x3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:02 Bobik Re: Parosphromenus
Jejda, tak moc? Asi to bude tim, ze jsem to rozmichal v 400 ml. Lepsi by to bylo v 100ml. Jak se to vubec pocita? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:30 Parosphromenus Re: Bobik
asi 27 ml (bude tam drobna chyba, pocitano z hlavy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:21 Bobik – KNO3
ahoj, rozmichal jsem si 6g KNO3 v 400 ml vody. Kolik ml bych mel do akva davat, aby se mi po aplikaci zvedlo NO3 o cca 1mg/l (akva 240l). Omlouvam se, ale proste to neumim vypocitat. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:29 Muž Sid [6646] - RostlinyRe: Johan
To je dost pravděpodobné, že se najde "někdo", kdo situaci využije. A řasy se, samozřejmě, nabízejí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Skoro... :-) (viz. můj příspěvek níže) Mě spíš vadí myšlenka, že když se přidá světlo, bude bez hnojení růst koncentrace NO3. To dle mého názoru bude klesat, i kdyby se o to měly postarat řasy.
Proto sem psal jestli má ještě někdo stejnou zkušenost jak ČichavecTom.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 70

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 95144x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1540-pmdd?od=2480