Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubec - přerostlé zuby

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Čtverzubec - přerostlé zuby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 09:41 Muž Jiri_99 [425] Re: Faraon323
Dospělou rybku ti nesejmou. Maximálně jí okoušou ploutvičky. A po rukou ti nepůjdou, zas až takový dravci to nejsou.. Po dospělých krevetkách mi šel jen jeden trpaslík. Ostatní si jich moc nevšímali. Zato po mladých šli jak šílení. Je dobré mít např. menší nádržku, kde budeš šneky, nejlépe okružáky chovat. Množí se rychle a když jim sem tam pár malých hodíš, bude to super. Jinak jsem taky krmil právě mladýma krevetkama. Taky velice chutnají. A v neposlední ředě patentky. Hodně jsem jim dával mražené. Ze začátku jsem s něma musel trošku mrskat pinzetou, aby si jich všimli, pač trpaslíci byli docela plaší, ale za krátký čas si na to zvykli a pak už stačilo patentky jen vhodit do akvária a okamžitě se na ně vrhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 09:12 Muž Faraon323 [2] Re: drlift
Děkuji za odpověď, ale přiznám se, že mám stále nepatrné obavy si je pořídit, aby mi neútočili po ostatních rybách a nebo nechcípli hlady,( mám totiž v celém akváriu sotva 5 šnečků), ale moc se mi líbí! :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:57 Muž drlift [38] Re: Faraon323
Asi to nebude problem. Mam ve 190 l par mesicu 4 ctverzubce trpaslici a 15 neonek. Zadna neonka nema okousane ploutve, ani jsem neobjevil zadnou mrtvolu.

Otazka je jestli az budou dospeli nebudou agresivnejsi. Zatim utocej na sneky, poter ancistrusu, krevetky je kupoduvu zdanlive neberou (ale stejne na ne mam podezreni, protoze mi prijde, ze krevetek ubylo, zrejme na ne delaji najezdy v noci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:55 Muž Faraon323 [2]
Čtverzubec trpasličí - A co když mám ve společném akva i neonky, nepříjdu o ně? Mám akva 240 l, kolik by jste doporučili čtverzubců? Chtěl bych 2 samičky a jednoho samce. Je to v pohodě? :-) Jo a když budu čistít ručně dno akva, nekoušou občas? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2013 20:36 Snoopi Re: Jiri_99
viem, Jiri. len toto bola jedna rybka zo štyroch čo som choval. tie ostatné nemali absolutne žiaden problém. od vtedy čo som ich kúpil bol tento jeden taký mrňavejší a slimáky mu akosi nešmakovali. po tejto "operácii" sa dal do poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2013 20:09 Muž Jiri_99 [425] Re: Snoopi
Dávat šnečky, aby si zoubky brousil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:04 Snoopi Re: Jiri_99
do klinčekového oleja. neodporúča sa to robiť častejšie ako raz za rok. napíšem to sprosto, ale musel som to skúsiť. buď by skapal hladom (nedokázal by sa najesť) alebo by ho zabilo toto. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:00 Muž Jiri_99 [425] Re: Snoopi
No fuj, málem jsem se počural.
Do čeho jsi ho to dal, že tak odpadnul?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:53 Snoopi – T. Biocellatus - prerastené zuby
Trošku oživím túto tému.. Vlastná skúsenosť www.youtube.com/… ale poviem vám, krvi by ste sa mi nedorezali.. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:14 hhh – Čtverzubec zeleny
řeknu jak vem te normální pilník co nejmenší a obružte zuby tak to sem to udělal už dvakrát a ryba plavala nádherně a vše je v pořádku :-) jednou mi poradil pán že vzal štípačky na dráty a tak a normálně mu je ustřihl ale nevim jak to dokázal a určitě jsme to nezkoušel ale tim pilníkem dobrý nápad musí být hlavně malí ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 23:10 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: RadekCX
Fotka k příspěvku Je dobre k tetraodonom dat niekolko ampularii, aj ked v niektorych pripadoch su vacsie ako samostatny tetraodon, ale aspon si o nich obrusuju zuby.Mal som carinotetraodon lorteti a ti neustale dobali do ampularie. Cez leto davam suchozemske slimaky a to tieto.

takto si na nich pochutnaval moj tetraodon
www.youtube.com/…

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2010 11:50 xx Re: J0hny
Třeba tady - poslední odstavec:
www.aquahobby.com/…

a tady podrobně i fotkami:
www.wetwebmedia.com/…

hřebíčkový olej
en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 11:10 Muž j0hny [86] Re: švíco
Niecim ju uspavaju, a zakrok trva par sekund... zase som sa to pokusal naist, ale bezvysledne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:34 švíco Re: blackarrow
Taky jsem to kdysi někde na zahraničním fóru četl. Zuby nějak "operativně" určitě zkrátit půjde. Ovšem návod jsem už nenašel. Bylo tam taky cosi o chirurgických nůžkách. Ale to by chtělo nechat asi na odborníkovi, jenže najdi takového.... :-O Ale pokud to má rybě zachránit život, tak proč se o něco takového nepokusit. Ovšem jak rybu donutit být v klidu, aby se nenafoukla, to netušim. Navíc jí bude potřeba pořád na souši vlhčit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 22:53 blackarrow Re: J0hny
Zeptám se asi trochu blbě, ale jak se zastřihávají nebo brousí zuby rybě? stydim
Nebo to je jen sranda. Nechápu jak by se to dalo technicky provést právě u toho zeleného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 18:43 Muž j0hny [86] Re: Ladin
Vraj to ide zastrihnut ostrimi noznickami na nechty... ale je to asi jak necht na nohe, moze za na konci odstiepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:36 Ladin
ja mám čtverzubce žlutozelené a těm opravdu zuby rostou jak diví. Šneky jsem přidával 1 týdně ale asi to nestačilo. Jinak mám ty svoje krasavce 6cm dlouhé tak by asi normalní šneky nedali, v akva jsou s nimi dva velcí šneci a těm čtverzubci neublíží(ne že by si netroufli), stale na ně utočí ale skrz ulitu se nedostanou tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:11 Muž RadekCX [219] Re: Ivulik1
hele nikdy jsem ctverzubaky nemel ale nejde je krmit normalnima suchozemskyma snekama? alespon z casti? tech je vsude mraky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 03:47 Ivulik1 Re: RadioactiWe
Ja chovam trpaslici a zuby jim z huby jeste netrci :-D Krmim patentkama, sneci dosli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 19:59 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
A ako je to teda s tým prerastaním u trpaslíkov? Naozaj tým trpia alebo nie? hmm :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2010 19:35 Burdis Re: Linduš
Měl bych varovat, že u chroustání piskořek hrozí díky jejich velice tvrdé ulitě, nebezpečí vylomení zubů. Pak čtverzubec nemůže prijímat potravu a hyne. Viz článek o Čtverzubec Schoutedenův (Tetraodon schoutedeni) na www.akvapedie.cz Takže na to bacha!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 12:09 Muž roper [10] - CichlidyRe: Ladin
hodně tvrdá voda má na to taky vliv. Používej měkčí. Já mám taky ty zakrslé a ty jsou ůplně bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 08:42 švíco Re: Linduš
Pokud má čtverzubec zuby opravdu hodně přerostlé, tak pochybuju, že bude mít na piskořku náladu hmm PS: sladkovodní trpaslíci na přerůstání zubů netrpí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 08:19 Žena Linduš [166] Re: Burdis
dělali jsme křečkům, u ryby si to nedokážu představit, ale asi by to šlo.
zkusila bych ty piskořky, jsou opravdu tvrdé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 08:15 Mrakoplash Re: Burdis
Někde jsem podobnou zmínku, taky četl, ale nemohu doložit a proto jsem to radši ani neuváděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 07:59 Burdis Re: Ladin
Zdar! Asi bych neměl radit s něčím co jsem nikdy sám nedělal. Někde jsem četl, že pokud Tetraodonovi není poskytnuta potrava, při které by si přirozenou cestou mohl obrušovat zuby, musí mu je obrousit chovatel. Chce to prý jen trochu zručnosti. Neuvádíš velikost rybky, ale já bych to typnul na jemný pilníček na nehty. Přeji ať se ti to vydaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2010 12:49 Mrakoplash Re: Ladin
www.akvarista.cz/…

Nemá-li dostatek tvrdé potravy, silně mu přerůstají čtyři výrazné zuby (odsud latinský název čeledi Tetraodontidae, česky čtverzubci). Právě typické zuby, výrazně vypoulené, na sobě nezávisle se pohybující se oči a zvláštní způsob plavání, určitá neohrabanost až komičnost při prvním pohledu, dělá ze všech čtverzubců oblíbenou rybu mnoha pozorovatelů. Nemá-li čtverzubec možnost si obrušovat zuby, je odsouzen časem k záhubě. Zuby si v přirozeném prostředí obrušuje konzumací tvrdých korálů, různých lastur a ulit, včetně šneků. Abychom udrželi obecně čtverzubce v dobré kondici, měli bychom ctít pravidlo, že budou krmeni produkty z prostředí, odkud ve své domovině pocházejí. Jinými slovy mořští čtverzubci by měli konzumovat zase jen mořské živočichy, sladkovodní zase obyvatele typické v těchto vodách. Výjimkou jsou čtverzubci, žijící dlouhodobě v brakických vodách. Ty je možné krmit jak mořskou, tak i sladkovodní potravou. Strava by měla být co nejrozmanitější, raději podávána častěji a v malých dávkách, s jednodenní pauzou, stejně jako u ostatních ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 11:51 Muž Zeky [6] Re: Ladin
zdravím skus mu tam hodit šneky z tvrdčí ulitou,třeba piskořky možná si jew tím obrousí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 11:18 Muž roper [10] - CichlidyRe: Ladin
Ahoj. Chovám je taky a nikdy jsem takoví problém neměl. Od začátku krmím jenom šneky i patentky. Toto asi ani vyřešit nejde, bohužel. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 11:14 Ladin – Čtverzubec- přerostlé zuby
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám čtverzubce už 3 roky. Z počátku jsem je krmil patentkama a když jsem sehnal šneky tak jimi. Ale i tak zuby stale rostly. Teď krmim jen mraženýma krevetka ale stale žádné zlepšení. oba čtverzubci jsou čilý a krasně vybarvení ale jednomu se propadá bříško, něco sní ale moc too není. Nevíte nekdo jak se těch proklatých zubů zbavit. Děkuju za každou radu sad
 
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2090x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15078