Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čichavec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 23:27 Muž půlpy [2131] Re: walris
Sám zkušenost zrovna s tímto nemám, ale co jsem našel dle příznaků, tak mi to vyplivlo buď nízké nebo vysoké Ph a nebo otrava, ale dle mého tak z jednoho nebo toho druhého důvodu to nejspíš nebude, protože by tím trpěli i ostatní rybky. Mimochodem okurku ančíkům dávám taky i do aqwa s čichavcema a zatím nikdy nic takového se neobjevilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 22:54 Žena walris [0] - Sumci
Tak právě začal dělat nekontrolovatelné přemety a padá ke dnu :/ Nechápu to, jak se může ta nemoc tak rychle zhoršit, všechny ostatní ryby i druhý čichavec vypadají ok. Prosím napište.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 22:49 Žena walris [0] - Sumci
Zdravím,
koupila jsem asi před třemi týdny pár čichavce zlatého, doted bylo vše v pořádku, ale dnes navečer jsem si všimla, že samec špatně plave a je hrozně málo vybarvený,zadní část těla mu padá dolů, neudrží se ve vodorovné poloze.
Žádné zásahy do akva nebyly, včera jsem si všimla, že uždiboval okurku, která tam byla pro ancistrusy, ale pochybuji, že by příčina byla v tom. Trápí mě to, nechci od něj přijít a ještě ráno se zdál být v pořádku.
Děkuji za komentáře.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 19:01 Muž půlpy [2131] Re: katterinecka
v porovnání s neonkama a ost. rybkama jsou opravdu malí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: půlpy
asi 14 rybicky.net/clanky/548-jak-mi-ucarovaly-rostliny myslím že jsou zrovna na té první fotce jak byli malí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:43 Muž půlpy [2131] Re: katterinecka
Aha, ale to jsi ještě byla malá ;-) , kolik Ti bylo 7?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: půlpy
Jo už je to dávno, předtím než jsem si o akvaristice něco zjišťovala. Měla jsem dva čichavce, ten jeden byl furt zalezlý, protože když ho ten druhý spatřil tak po něm hned vystartoval. Byl pak o polovinu menší a neustále takhle vybarvený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:30 Muž půlpy [2131] Re: katterinecka
jejda, copak, nemoc a léčba nebo nějaká havárka? Vždyť máš asi šest aqwa jestli se nepletu. To muselo být kdysi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: půlpy
a já měla čichavce ve 30ti litrech a vím jakej je chudák utlačovanej čichavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:21 Muž půlpy [2131] Re: katterinecka
to máš pravdu, to ne, ale dle shody je to pravděpodobné ;-) p.s. nejsem znalec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: půlpy
to neznamená že je ze stejnýho důvodu vybarvenej i ten Hančin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:16 Muž půlpy [2131] Re: katterinecka
tak např. ten můj je ve 300l ( dle mého to jsou hormony - puberta :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 18:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Hanča
54 litrů je málo na 8 modrých čichavců. Může být taky zbarvený ze stresu, neutlačuje ho nějaký jiný čichavec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:57 Muž půlpy [2131] Re: Hanča
Fotka k příspěvku a pár dní před
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 17:49 Muž půlpy [2131] Re: Hanča
Fotka k příspěvku viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 09:16 Muž půlpy [2131] Re: Hanča
Já myslím,že to bude hormonama - dospíváním, mně to udělal před týdnem to samý (ještě mladej cucák) ;-) tedy jen ocas. Ale co jsem měl předtím samce tak při a po tření byl krásně zbarvenej ze šedý na tmavě modrou ano Já bych se tím neznepokojoval ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:11 KubIS Re: Bára
Dobrý den!

Můj čichavec zlatý á stejné problémy akorát ten má nějáký rok(asi 8let)a taky neustále polehává na dně,ale dočetl jsem se,že starší jedinci takhle odpočívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:18 Hanča – Čichavc změnil barvu
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém se svým modrým čichavcem. Mám 54 litrové akvárko, a v něm mám asi 8 rybiček - čichavců,z toho jeden modrý se mi zbarvil strašně zvláštně - půlku těla má světlou a půlku těla tmavou, viz, foto, prosím poraďte co to je? Dřív to neměl....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2012 20:31 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Radys
můžeš ještě přidat fotku,jak vypadá teď? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 18:33 Radys – Zázrak
Ten čichavec už tam nemá vůbec nic,ona to oopravdu fakt přežije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 20:00 Muž půlpy [2131] Re: Yirka
Snad to pomůže. Ve čtvrtek jsem si ještě ničeho nevšim a chová se stále stejně. Díky moc za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:48 Muž Yirka [9140] Re: půlpy
Jak vznikl prvotní problém se takhle dá těžko posoudit. Mohla to být odřenina stejně jako reakce na podmínky v nádrži.Nicméně rána nevypadá dobře, a proto bych doporučil třeba eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:42 Muž půlpy [2131] – Je to plíseň?
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:42 Muž půlpy [2131] – Je to plíseň?
Fotka k příspěvku Dobrý večer, prosím, je toto plíseň a nebo jen následek nějaké šarvátky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:17 Radys – Čichavci
to je divné, coze to krvavé mu s tama mizelo dřív,než sem to dal do toho akvárka.Možná to přežije hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Radys
Romant ti uz poradil,ten Cichvec uz nema sanci a leky pro nej jsou jen vyhazovanim penez,je to jen otazka casu kdy umre!!! Sorry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:30 Radys – Čichavci
Dnes sme byli v tom zverimexu a dali nám jakési léky a poradili nám že toho čichavce máme dát do druhého akvárka ale asi to nepřežije. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:46 R Muž romant [27987] Re: Radys
Pro ně, v tý perlivý vodě je utratím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jo, mívají to i zakrslíci...někdy jsou na vině vnitřní paraziti, to v případě importů. Ale často se to roznáší do domácích chovů od ryb z velkoobchodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:41 Radys Re: romant
Pro tebe nebo pro ně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:38 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já, jakmile uvidím u čichavců takhle nafouknutý břicho s těma krvavejma skvrnkama, tak vím kolik uhodilo a začínám se schánět po perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:26 Radys – Re: LiborSprysl
Ach jo. sad :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Infekční vodnatelnost to není. Sice teď už dlouho čichavce neděláme, ale také jsem se s tím setkával. U jedné ryby za čas. Nejideálnější je opravdu ta likvidace. Většinou se to přihodilo když bylo na výměnu vody "furt dost času" a pak už to nemělo řešení. Ta rána se posléze otevře a stejně je konec. Druhá varianta je ta, že v průběhu vývoje, ale i po jeho dokončení, nastydne rybě labyrint. To pak může postihnout ryb i více. To se i mně párkrát stalo. Nikdy jsem ryby nepitval, ale ten uzlík se tam "nějak udělá" a roste až se prostě vyvalí. A je posléze konec rovněž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:21 Radys Re: romant
No,mě se ji moc utrácet nechce tak doufám že někdo přijde z nějakým lékem,mamka pojede zítra se zeptat do zverimexu tak doufám že to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2012 17:04 R Muž romant [27987] Re: Radys
Podle mě je to buď infekční vodnatelnost, nebo napadení nějakou bakteriální nákazou. Léčení je buď velmi problematické, nebo nemožné. Třeba někdo něco doporučí, já jsem své doporučení již učinil. Možná je to drsné, ale považuji to za nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:59 Radys Re: romant
A je to nemoc,nebo ne?Jestli jo tak je na ni nějaký lék?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:53 Radys – Fotky
Fotka k příspěvku A tady další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:45 R Muž romant [27987] Re: Radys
Tu rybku bych šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:34 Radys – Čichavci
Fotka k příspěvku Ahoj,asi mám nemocnou rybku sad ale nevím to jistě :-O ,jestli by to někdo poznal tak prosím napište.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:29 R Muž romant [27987] Re: Bára
Jako první pomoc bych zkusil vodoléčbu, nebo-li častou a intenzivní výměnu vody, klidně denně 30% objemu akvária. Ta souvislost s tím znovuzaložením, jak píše Yirka je zde hodně pravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:26 Muž Yirka [9140] Re: Bára
Tyto druhy čichavců jsou poěrně háklivé a náročné na prostředí. Tím celkovým předěláním jste vlastně nádrž skoro znovu založili. A tak zřejmě opět probíhá záběh a s tím spojené problémy.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:23 Bára – Čichavec "leží" u dna
Dobrý den,

měli jsme v akváriu 60l celkem 4 čichavce, dva zakrslí a dva medoví, jeden zakrslý z ničeho nic zemřel, a jeden medový už delší dobu-tak 14 dní polehává u dna...pořád ho zkoumám, přečetla jsem, že by se mohl jakoby škrábat o kameny kvůli parazitům, ale nic na něm nepozoruji. Jen když plave na hladinu se nadechnout, mám pocit, že mu to dá velkou práci. Nedávno jsme předělávali celé akvárko, protože rostliny chytly nějakou řasu, nemohli jsme se jí zbavit. Jinak jsou v akváriu ještě 3 black molly a 5 neonek. Je to na 60l akvárko moc ryb a čichavci se tam třeba necítí dobře? Nebo jim vadí vzduchování? Děkuji za všechny rady (jsem totiž začátečník-díky mému synovi, který si hrozně přál akvárko...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 13:58 Tole – čichavec - nemoc?
Jeden čichavec modrý v našem akvárku najednou začal vypadat uplně divně. Na těle má spoustu šrámů (nebo nějakou vyrážku) ale vzhledem k tomu že má pokousané ploutve a zlomené takové to tykadlo na břiše to budou asi kousance. Ale to by nebylo nejdivnější najednou změnil barvu je flekatý. část těla má úplně vybledlou až do bíla a část zase tmavou až do černa. Poradte co s tím fotky dodám co nejdříve, jak se mi ho povede dobře vystihnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:36 Jitkin – Nádor ? Zlatá čichavka.
Ahojík chovatelé, chtěla bych požádat o radu.
Již zhruba měsíc má zlatá čichavka na jedné straně bouli (nádor) myslela jsem si, že jde o naplnění vyjíček a čekala zda se jiný čichavec-šedý ujme tohoto činu, ale zdá se mi, že mý 2 čichavci nemají zájem.Včera už čichavka měla tak velkou bouli na jedné straně, že jsem pomocí netu začla brouzdat.Díky informacím z netu jsem použila menší akvárko vylovila páreček a dala je do vlastní nádrže (20L) a doufala, že se něco změní.Dnes jsem přišla večer domů a čichavka má tu bouli na břiše skoro z části vysunutou a čichavec si ji stejnak nevšímá. Nevíte někdo co mé čichavce je? Všem díky za názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 09:31 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: NHKG
Díky za reakci.
S tím, že to pro ni není v akvarku ideální o samotě vím...samečka pořídím, až budu mít jistotu, že po všech pohromách budu mít v pohodě nádrže. Teda pokud do té doby někdo o ni neprojeví zájem.



Takže pokud máte doma velké akvárko, čichavce a chcete poskytnout ubytování jedné čichavčí samičce, napište...jen do dobrých rukou a velkého akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 08:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NHKG
Souhlas, dle fotek samička v dobré kondici, pěkné zdravé ploutve, stavba těla OK, plíseň žádnou nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jamap
Mi ta ryba i na těchto fotkách přijde perfektně zdravá, ale ať se vyjádří i ostatní. Akorát by určitě ocenila společnost. Ideální je je chovat v hejnu, ale na to je 100 litrů málo. Takže aspoň samečka, ale bacha, u mladých se pohlaví těžko rozpoznává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:17 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku 04
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:17 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku 03
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 22:16 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: jamap
Fotka k příspěvku 02
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 20364x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14998-cichavec-nemoc?od=825