Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jeseter hvězdnatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Jeseter hvězdnatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:28 Mira – Jeseter a teplota vody
Tento problém lze snáze řešit prokysličením vody než jejím ochlazováním.Sám chovám v jezírku o objemu 36 m3 2 jesetery ruské, 2 jesetery malé, 2 jelce jeseny, 4 karasy zlaté a 5 ostroretek stěhovavých.V letních měsících teplota vody v mém jezírku dosahuje také až 30 stupňů.Jezírko je zařízeno jako koupací.Tajemství toho, že i při těchto teplotách všechny uvedené ryby přežívají naprosto bez problémů je biologická filtrace Nitripro GF.Používám střední velikost filtru. Objem filtru je 1,6m3 a je učen pro jezírka do 40m3.Filter je poháněn vzduchem nikoli čerpadlem.Voda je při vstupu do filtru provzdušňována válcem, který vytváří jemné perličky vzduchu a po průchodu filtrem je opět vzduchem vytlačována přepadem zpět do jezírka.Filtr pracuje pouze na základě přírodních procesů, žádná chemie nebo UV záření.Voda v jezírku je naprosto čistá a dobře prokysličená.
Filter je bezúdržbový, stačí cca 1 až 2 do roka propláchnout předfilter proudem vody.V mém případě je i předfilter téměř bez kalu.Mám poměrně málo ryb na velikost jezírka.Filter je též schopen zbavit jezírko během léta drobných plovoucích řas a sinic.
Teď ještě několik informací k filtru, jak jsem již psal je poháňen vzduchem (příkon kompresoru je pouze 29w = levný provoz)může být v provozu celoročně, tedy i v zimě.
Cena filtru je 80 000 kč, ale pro ty co chtějí své jezírko udržet v dobrém stavu s minimem údržby se tato investice určitě vyplatí.K dispozici jsou ješte filtry pro menší a větší jezírka.Pokud je to pro vás velká investice, pak bych doporučil zkusit použít k vašim stávajícím filtracím pouze kompresor se vzduchovacím válcem jako vzduchování.Kompresor stojí cca 5000 kč a válec cca 3500 kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 12:03 david Re: voko
tak to jo je to drahej špás :-D já bych ti odporučil méne náročný ryby do jezírka ;-)

a ješte : když jim bude moc teplo začnou se vyhazovat z jezírka musí mít silné vzduchování a čistou vodu vyžadují moc péče víc než jiné druhy jeseterú.kdyby je necháš v té teplé vode déle uhynou. ano já jesetery mnel ale sibirské a nebylo to žádný hurá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 11:51 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Těhňajs
Tak tam zabuduj podzemní ohřívač/chladič, přes který bude voda cirkulovat. Ale finančně by jsi musel mít asi hypotéku. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 11:39 Muž Mike [3] Re: Těhňajs
tech 30 je pro něj moc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:19 Těhňajs Re: sandra1212
Panebože... To si jako myslíš, že já ochladím 25 000 litrů vody pet lahvema s ledem? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 14:03 sandra1221 Re: Těhňajs
ja mám v jezírku jesetery malé a maji teplotu 18-20 když teplota začne stoupat dám do jezirka petky s mraženou vodou to pomáhá schladit je hlavne v letních vedrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 13:00 Těhňajs – Jeseter Hvězdnatý - Teplota vody
Nemáte někdo zkušenost s Jeseterem Hvězdnatým? Chtěl bych si ho pořídit do jezírka cca25 m3, ale bojím se, aby jim vyhovovala teplota. Jezírko mám na jih a dosahování teploty 30 stupňů není výjimkou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14970-jeseter-hvezdnaty-chov