Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plachost terčovců

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Plachost terčovců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 22:42 majab Re: Jarry
Sinkory jsou cca na 60%, skrz rostliny, je to asi minimum, které si můžu dovolit, jinak se mi tam protlačí řasa :)

Možná do většího, ale spíš zredukuju počet, až trochu povyrostou, nechám si ty, které budou klidnější ;) od chovatele mám doporučení pro tento objem nechat 6ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 22:40 majab Re: Skrblík
teplota aktuálně 30°C, no2 a no3 0. Ph 6,97 (vodu jsem si nechala změřit u profiplants).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 12:46 Muž Jarry [1438] Re: majab
Měli by se časem zklidnit, může to trvat i několik týdnů. Pomohl bych jim ztlumením světla, jestli ty Sinkory jedou naplno, tak je to hrozná palba, jestli na 50%, tak je to pořád dost. A doufám, že až trochu poporostou, tak půjdou do většího;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 12:35 Muž Skrblík [9] Re: majab
Jakou máte teplotu, NO2, NO3, Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 12:25 majab – Plachost terčů
Zdravím, poradíte, co na plachost terčů? Jedná se o mladé, cca 6,5cm kousky. Dovezené od chovatele, jsou v rostlinném akváriu. První 3 dny v pohodě, nebáli se, hned po vyklopení z pytlíků normálně žrali. Aktuálně když se někdo přiblíží k akváriu, tak začnou lítat jak splašení a narážet do všeho možného. žerou jen když nasypu a odejdu, oni z úkrytu vyplavou a ďobají po zemi. Nic moc vzhledem k tomu, že mám na dně platinum soil a většina tam zapadne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 18:40 JagerMaister
je normálne že my terče behajú od rána do večera hore dole po skle na jednom jedinem mieste ? pôjdu sa nakŕmiť a zas to isté
dusičnany na nule . tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 17:40 Asus Re: Mila
Já měl to samý ,jak popisuješ ,problém byl ve zhoršené kvalitě vody a jinak střevní bakterie je nesmysl léčit oni jsou ve střevech normálně protože jsou potřeba ke trávení .My lidé taky máme plno bakterií třeba escheria coli,tu máme všichni ,ale někdy může vyvolat průjmové onemocnění a tak je to i u ryb,pokud maj ryby bělavé výkaly a nežerou ,tak je nech být udržuj výměnu vody a nekrm je ,tento stav ,může trvat i měsíc i víc a pak se to všechno vrátí do normálu.prostě a jasně řečeno ryby maj střevní problém proto nežerou a tím se vyčistěj,já když mám sračku a nebo chřipku ,taky nemám chut k jídlu.Takhle to vidím já a taky se k tomu tak stavím.Jediné střevní paraziti ,který je potřeba léčit jsou motolice a jejich vývojová stádia a jiné červy , co mají rybu jako mezi hostitele kre svému vývoji.Jo a ještě zvedni teplotu a to klidně na 34 ,neboj ryby to vydržej a urychlíš tím jejich metabolismus,pokud už budou mít chut k jídlu ,tak jenom opatrně ,až budou všechny lítat u skla čekat na krmení ,tak je problém plně vyřešenej,ale může se to objevit klidně za rok i dýl.

Edit: oprava může se ten samý problém s plachostí i nechutenstvím objevit za rok a vlastně kdykoliv.,ještě doplním,nesvit jim at se nelekaj a hlavně do filtru nezasahuj.Měj se a napiš jak to jde ,uvidíš samo se to srovná ,ono u cichlid jsou to běžné problémy a akary jsou tím taky dost proslulý a skaláry jak by smet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 17:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Mila
Dříve jsem používal Entizol,norem pro léčení je na internetu dost.Posledních 5-6 let používám Flagellol od Sery.V rostlinných nádržích zvyšuji léčivo zhruba o 50%,rostliny si vezmou z léčiva své...
Nakonec,naposledy jsem léčil před čtyřmi roky,spoléhám se na výměnu vody,dobré a rozmanité krmení a přidávání vitamínů.Zatím to funguje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:29 Muž riso [129] - CichlidyRe: Mila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:25 Mila Re: Romy
Ano přesně takový výkal jaký je na té druhé fotce má jeden terčovec.
Takže se jedná o napadení bičíkovci.
Můžete mi prosím poradit jaké léčivé mám použít.
Jestli mám vyřadit z činnosti filtr, mám vnější filtr, náplň vata a keramické kroužky. a jakou teplotu.
Terčovce chovám v rostlinném akváriu, objem 450 litrů.

Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.02.2013 00:36 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Mila
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bílé výkaly nemusí hned značit nemoc,mohou být v návaznosti na podávané světlé krmení,krill,artemia,moina,grindal,nebo bílé ryby.
Stále o nádrži nic nevím,jen,že je tam 10 terčů.Je potřeba se trochu rozepsat.Podle popisu to opravdu vypadá na napadení bičíkovci Hexamita,nebo Spironucleus,tady by byla léčba na místě.
Pro srovnání dávám dvě fota výkalů při napadení vnitřními parazity...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:28 Mila Re: Romy
Všiml jsem si, že jeden terčovec co je schovaný v rostlinách má bílé výkaly, ale není to vlasovitý výkal, ale je takový hrubší průhledný výkal, ostatní terčovci co jsou schování zatím žádné výkaly. A terčovci co přijdou k žrádlu mají výkaly normální.
Takže myslíte, že to jsou střevní paraziti?

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2013 19:13 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Mila
Zatím bych s léčbou tolik nespěchal,není nic horšího,než léčit něco,o čem ani nevím,jestli to nemoc je,či nikoliv.Oslabená imunita ryb léčivem pak udělá své.
V jak velké nádrži ryby jsou,jak jsou staré,jaké jsou ostatní ryby v nádrži,a co parametry vody?
Pokud by se bičíkovci potvrdili,hledal bych vlákna s léčivy Entizol,Flagellol,Furanace,nebo Metronidazol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:55 Mila Re: Romy
V nádrži mám deset kusů, čtyři terčovci k žrádlu pomalu připlavou,
ostatní zůstanou v rostlinách,
Mají bledou barvu, výkaly jsem bohužel neviděl, jsou pořád schované v rostlinách.
Tipoval bych to na střevní bičíkovce.
Jaké léčivo by jste mi poradil?

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2013 17:34 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Mila
Důvodů může být mnoho,ať už je to změna vně či vevnitř nádrže,nedostatek pohybu před nádrží,a hlavně,může to být počátek nemoci.Pozoruj ryby co nejvíc můžeš,je důležité,aby žraly.Všímej si hlavně barvy a konzistence výkalů,a dýchání ryb.
Problém je v tom,že se lekne jedna,a ostatní začnou bláznit po nádrži také,ale zdravá ryba se velmi rychle uklidní,a žebrá u čelního skla o žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:43 Mila – Plachost terčovců
Dobrý den,

potřeboval bych poradit.
Asi půl roku chovám terčovce, nebyl žádný problém, terčovci se vůbec nebáli.
Před třemi dny se terčovci začali z ničeho nic bát, přijdu k akvárku, ryby začnou lítat po celé nádrži, schovají se za rostliny a nechtějí vylézt.
Sem tam vylezou tři terčovci a ostatní jsou schovaní.
Můžete mi prosím poradit co se stalo, jestli jsou nemocní nebo jaká je příčina.

Mockrát děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:42 Muž lukasleibelt [84]
my jsme také máme terčovce a ty také narážejí do skla.Oni jsou strašně plaší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 11:58 stropa – terč
mám též problém s lekavostí terčovce.....jedná se jen o jednoho z hejna ale leká se a pokud stojím u akva tak tento jediný kus je mimo vše ostatní a čeká až se vzdálím kus dál a pak se de nažrat ne jinak mu nic není,je super zbarvený a dokonce je největší coze dělá to už dva roky a pravda je že mne tímto chováním dělal starost určitou dobu,ale dnes už na něj kašlu,je zdravý žere dobře a tak proč bych se o něj víc ztaral.je to hold ztrašpytel co se bojí i kytek ano :-D no i lidi mají tento problém...nebo néééé-_,?a otom to je ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:26 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Lukino
Zdravá ryba by se měla hned uklidnit,ale jsou i ryby,kde je to větší problém,sportsmen by mohl vyprávět...Důležité je,aby se před nádrží stále něco dělo,ryby by si měly brzo zvyknout na pohyb.Pokud se chovají takhle,je to předzvěst nějaké nemoci,nebo se jim něco v,nebo kolem nádrže nelíbí.SAE dokážou být otravné,ale toto je nestandartní reakce terčů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:10 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: Těhňajs
Jak jsou zbarvení, zda nejsou nemocní, mají stálou teplotu vody, jinak se můžou lekat, když by se něco dělo kolem akvária a je to hodně vylekalo a teď bude chvíli trvat než se zase vzpamatují. Jinak chodit kolem akva opatrně a dát tomu čas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 15:00 Těhňajs Re:
A nemůže narušovat klid terčovců vzduchovadlo, které dělá docela silný rámus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:03 Raider Re: Těhňajs
A nemáš někoho kdo tě chodí navštěvovat a závidí ti AQ tak ti do něj buší? Nebo kočku která skáče po skle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 17:54 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Těhňajs
Pokud máš SEA s terčovci dlouho, tak myslím to není ten problém....Mám je tam také.Jsou už hodně velké a terčovce v žádném případě neruší..Spíš si myslím je to ten problém co popisuje Bob..Něco je vylekalo a někdy trvá dlouho něž se uklidní.. :-) A hlavně když přijdou do nového prostředí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 16:53 Muž riso [129] - CichlidyRe: BarbarOSA
BarbarOSA napsal:Skus odlovit SAE... Tady ti uprimne drzim palce. Nevim kolik tam mas korenu a rostlin, ale odlovit SAE a nerozbourat u toho pulku akvaria povazuju za nemozne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 13:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Těhňajs
Občas se to stává, také se mě to stalo když jsem začínal s terčovci, terči byly na mě zvyklé a i žraly z ruky, přišel na návštěvu kamarád a po chvíly kdy je zblízka pozoroval začaly lítat po celém akva a narážet do všeho. Od té doby byly plašší a bály se i mě, trvalo dva měsíce než si zase zvykli a přestaly se bát X-) Chce to aby si zvykli na provoz okolo akva i na lidi a trávit co nejvíc času u akvária i při krmení a získat jejich důvěru aby zjistily že jim nic nehrozí ;-) Pomáhá i to že se přidá nějaké hejno jiných ryb třeba teter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 12:18 Muž BarbarOSA [6] Re: Těhňajs
Nehovorim, ze to musia byt SAE, ale ked bez nich boli tercovci OK..
Oni nenahanaju tercovcov, ale medzi sebou sa obhanaju a plasia tym ine ryby, su ako rakety..Aj u mna sa obcas zlaknu niektore ryby, ale nejak ich to nerozladi..
Niekto pisal, ze mu plasili ryby a musel ich odlovit..
Preto ma to napadlo..
Skus odlovit SAE a uvidis co sa bude diat..Treba byt trpezlivy zmena pride mozno o tyzden az dva..
Po par dnoch by sa to ale malo napravit, za skusku nic nedas, skus a uvidis, aspn bude dalsi poznatok..
Drzim palce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 11:51 Těhňajs Re: BarbarOSA
Právě že žádné změny se nekonaly,ani žádnou chemii, ani žádné co2 nepoužívám. Ale ty SAE jsou celou dobu s terčovci a vždy to bylo v pohodě. Ale možná s těma SAE máte pravdu, protože když jsem měl terčovce ve sklepě v té karanténní nádrži tak to bylo bez SAE ( ale také bez kytek, sterku, atd) a ryby byly úplně v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 11:49 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Těhňajs
to já když odkaluju,tak si je klidně mužu rukou pohladit.:)Jinak,taky se mi někdy splašej a narážej uplně do všeho,ale jenom občas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 11:42 Muž BarbarOSA [6] Re: Těhňajs
Skus porozmyslat nad kazduckou malou zmenou co si urobil..
Mozu byt pricinou aj SAE, niektore sa nahanaju ako blaznive a stresuju ryby, z toho sa mozu lakat tercovce a ked uvidia niekoho pred akva zlaknu sa este viac..
Alebo nieco ine, nelial si nejaku chemiu, iny postup niecoho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 11:37 Těhňajs Re: riso
Ano u krmení jsou v pohodě( ale to nesmí být nikdo u akvária). Mám tam jen SAE na řasu a to je všechno. Vůbec netuším kde by mohl být problém:'(
Já když odkaluji tak terčovci jsou schovaní co nejdále ode mne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 10:56 Muž riso [129] - CichlidyRe: Těhňajs
nevim, tezko rict, ale v kazdem pripade nejaky problem tam bude. Moje zkusenost je, ze vzdy kdyz odkaluji akva, tak tercovci jsou prvni co se prijdou podivat ze se neco deje :-) Jake tam mas ostatni ryby? U krmeni jsou v pohode?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 08:48 Těhňajs – Plachost terčovců
Mám už přes rok 10 terčovců. Nejdříve jsem je mel v v akvárku o objemu 350 litrů. ale najednou se
něco stalo, a když jsem přišel k akváriu tak začali rychle lítat po akváriu a do všeho naráželi. Tak to probíhalo asi dva měsíce. Pak jsem si napustil karanténní nádrž a asi měsíc je měl ve sklepě ( všechno bylo v pohodě). Pak jsem je dal do nového akvária o celkovém objemu 600 litrů. a plachost pokračuje, zas když přijdu k akváriu tak zas se bojí a jsou schovaní, nevíte někdo čím by to mohlo být?... ( Jinak rostliny v akváriu: Hygrophila polisperma, Rotala Rotundifolia, Heterathera zosterifolia. Dno: černé kamínky(neobsahují vápenec). Voda: Používám RO - PH 6,5. Vytápění 30 - 31 stupňů. Filtrace: Eheim Professionel III - typ 2080.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14934-plachost-tercovcu