Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček kropenatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček kropenatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2017 17:50 R Muž ctibum [6926] Re: Eva
No hlavně 54l hrubýho pro něj asi nebude ideál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2017 17:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Eva
Zničí jemné rostliny. Jak je uvedeno v kartě, rád ryje ve dně. Asi bych ho přesunul jinam.
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 17:37 Eva
Fotka k příspěvku Ahojky,prosím o radu ohledně sumečka.Zakládám si druhé akva a chci mít cele osázene dno.chci se zeptat,jestli ten sumecek mě to dno nezničí...
U sumečka nevím co je to za druh,dostala jsem ho od segry,rušila akva.nadrž je 54l,rostliny-glossostigma elatinoides,hemianthus callitrichoides,hygrophila corymbosa... děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 19:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: matějiček
- určitě jo
- 126 l akvárko hrubý objem je na něj dost málo, bude z něj jednou pěkný tele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 17:02 matějiček
Dobry den zarizuji akva. 126l a chtel bych se jen zeptat sezere panceřníček kropenaty poter cichlidek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 21:24 Muž TRULY [164] Re: NHKG
tak cez denľ lietaju este viac heh. Skusim ich este odpozoeovat v uplnej tme ako pises. Len mam taky zly pocit ze tie moje ryby su stresovane z nadbytocneho pohybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Trochu ostatní ryby rušit budou, ale když jsem je kdysi měl, nepřišlo mi, že by to bylo něco důležitého. Ti moji, pokud byla absolutní tma, kromě nadechování moc v noci neplavali a aktivní byli spíše ve dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:42 Muž TRULY [164]
Ahojte, zaujíma ma váš nazor najednu vec. Mam 128l akva, neonky, parmičky, 4 živorodky a antikov. Velmi sa mi páčia pancierničky trindadske a tie moje maju sice len 7-8cm samec a samica ale mam pocit že rušia ostatne ryby v noci. KOlkokrat som v noci pri akva ktore mam v izbe a len tak mrknem do akva tak tam lietaju hore dole atd. Dostal som ich k akva a je mi jasne že su mierumilovne a nočne ryby. Myslíte že možu svojim spravaním stresovať nočný oddych ostatných ryb?
PS: v práci maju chalani akva a maju tam asi 15-20cm panciernikov, ak by bol zaujem možem odfotiť :) (maju ich tam asi v 200l a zopar velkych cichlíd)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 21:39 Muž cuba [1] – dotaz
Ahoj, můj pancéřníček ráno neměl jeden spodní fousek. Něco asi v noci vyváděl. Je to normální, doroste mu? Radši jsem vodu vyměnil a osolil. A dám mu tam list mandlovníku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 12:33 Muž Yirka [9126] Re: Růžena
Pozor na rozdíl mezi skvrnitým a kropenatým. Je poměrně podstatný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 10:46 Růžena – burza
tak pro pobavení! mně jako začínajícího akvaristu ¨prodali na burze do 54l aq 3 pancéřníčky skvrnité(1 albín) a 4 skaláry :-D !Že prý to půjde skvěle. Samozřejmně skaláry šly po půl roce do jiného domova. Dva pancéřníčci uhynuli. Pořídila jsem Endlerky. Posledního pancéřníčka se nechci zbavit,přirostl mi k srdci,tady ale čtu,že ho nejspíše velikostí aq trápím! sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 20:33 Muž glpetr [69] Re: Koubis
ahoj samec kropenáče se asi snaží postavit pěnové hnízdo, do kterého pak samice nalepí jikry (pokud tam nemá pevný podklad, např.list rostliny,tak se mu to stejně nepovede) a ještě připomínku 80litrů pro pár kropenáčů je opravdu hodně málo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 19:32 Koubis
Ahoj všichni chci se jen zeptat mám pancéřníčka kropenatého a v poslední době mi samec pořád plave k hladině a jako by čistil sklo nad hladinou a přitom strašně stříká vodou nevíte proč to dělá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 09:46 Žena HaninaK [0] Re: LiborSprysl
pet center... lidi tam tomu nerozumí. Řekla jí že chce pancéřníčka, ze tam ma dania paví očka a jednoho krunýřovce (já mam pancéřníčky skvrnitý a podle mého chtěla ty protože je u mě viděla ). A že ma 54litrové aq a slečna jí řekla že tyhle budou dobre. Jsou teda nádherný, kamarad je prý mel také v menším aq a prý rostli velmi pomalu až vyrostli víc tak je dal pryč. Kamarádka je z nich nadšená trochu jsem jí zkazila náladu když jsem viděla druh. Je pravda že uvažuje o velkém aqvarku ale to je vyhlídka tak roku dvou no uvidíme špatně se mít nebudou a když vyrostou tak je darujem na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 05:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaninaK
Jen jmenujte...a také zkuste kamarádku vyzpovídat, jak si rybky kupovala, a co při tom prodavači sdělovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: HaninaK
vrátit do toho krámu nebo někomu darovat, nic jiného asi nevymyslíš, leda že by pořídila větší akvárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 17:48 Žena HaninaK [0] – špatná koupě
zdravým, kamarádce prodaly v akvaristice (radši nebudu jmenovat) dva pancéřníčky kropenaté s tím že se do 54litrového (další obyvatelé jsou dania jeden krunýřovec a paví očka) aq hodí, ted jsem jí vyvedla z omylu.. poradte co s tím? je mi jasné že rybky v dospělé velikosti by tam žít nemohli, mají ted cca 5 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 11:07 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Enstine
pokud ho trápíš hladem, a má k dispozici jen řasy, tak se jima bude živit.. pokud je krmenej normálně, tak si z řas tak maximálně sem tam ukousne... vyloženě řasožravá ryba to fakt neni, vÝš? smich smich smich

jako pomocníci s řasou existují jiné "lepší" ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 09:48 Enstine – Pancéřníček kropenatý
Výte o tom že Pancéřníček žere řasy tím pádem čistí akvárko takže je to malý pomocník :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: morous
Asi budou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 23:27 Muž morous [0] – dorostou jim ukousnuté fousky
Pancéřníček_kropenatý --
Dostal jsem čtyři kousky od kamaráda a od tetrazon mají dva z nich ukousaný po jednom fousku . Dorostou jim nebo z nich budou "Mrzáčci " napořád ?????
Díky za odpověď .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2013 08:49 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Dufi
Podle me jsou uplne v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2013 20:03 R Muž romant [27987] Re: Dufi
Pokud se chovají normálně, žerou nehubnou a jsou normálně aktivní, tak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 20:01 Muž Dufi [3] Re: romant
Díky, mám jich šest, dvě samice a 4 samce, jsou krásný a celkově úžasný, jen nevím, co to mají na těch ploutvých...nemůžu se dopátrat, ale hlavní je, že jsou v pohodě... A mají to jen samci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 19:58 R Muž romant [27987] Re: Dufi
Krásnej samec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:56 Muž Dufi [3] Re: PaDa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak přikládám foto....podlouhlý výrůstek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 09:18 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Semtex
Vsak oni jeste vyrostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2013 23:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dufi
Tak to zkus vyfotit ty a třeba se někdo chytne o co jde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:17 Muž Dufi [3] Re: PaDa
omlouvám se, samozřejmě 3mm!!!! Vypadá to jak nějaký parazit, ale jsem přesvědčenej, že to jsou výrůstky, na horní ploše těch ploutviček, zkoumal jsem různý fotky a u nikoho jsem to na těchto rybách neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dufi
Úplně nevím, co myslíš, jestli u těch samců to máš jako v atlasu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty (fotka samce), tak to je normální.
Kuličky cca 3m průměr coze , to netuším, i když jsi měl na mysli spíš 3 mm než metry ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Poweres
jen 10 jo? moje jsou 15-16cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 18:16 Muž Dufi [3]
ještě mám jeden dotaz... z těch šesti pancéřníčků mám čtyři samce - narostlý prsní ploutve s červeným paprskem a na těch ploutvích mají shora asi nějaké výrůstky, jeden tam má kuličky cca 3m průměr a ostatní - pouze samci, zase takový protáhlý válečky, cca centimetr dlouhý a 3 mm v průměru. Má to taky někdo na kropenáčích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 07:43 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Maurik
Mam ctyri kousky kolem 10 cm a jsou to nejoblibenejsi rybky v akva.Nejdriv zerou z hladiny,vystrnadi ostatni rybky ,az potom hledaji u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 07:20 Muž Dufi [3] Re: Maurik
Já jich mám šest a u hladiny kroužej a čekaj co jim kdo dá téměř neustále, jsou to hrozný nenažranci... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Maurik
To se stává... Pokud je to zhojené a nepokračuje to dál, nebude mu to vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:44 Maurik Re: PaDa
Asi jo, jeden má dokonce jedno tykadlo, nebo co to je kratší, jakoby ufiknuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:43 Maurik Re: LiborSprysl
Živý jsou až moc dle dna ráno rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Maurik
Fotka k příspěvku To máš nějakou línou odrůdu ;-)
Moji při krmení startují k hladině jako první.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 06:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maurik
A jsou živí? Protože to nebývá časté... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:47 Maurik Re: PaDa
Kromě ryti v písku a jednou taky ležení na větvi rostliny jako ptáci, jsem je u hladiny neviděl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Maurik
Z hladiny žerou všechno, co plave ;-)
Rozhodně nejsou vybíraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:16 Maurik Re: Poweres
Nojo, tak snad se umoudří :-) Protože se na ně hezky dívá :-)
Co ti žerou z hladiny? Nebo spíš čím je krmíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 16:38 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Maurik
Nejsou to ryby zrovna do rostlinnych akva.Me se tyhle pancernicci taky hrozne libi,tak sem si poridil 4 kousky kolem 10 cm.U me zadny problem z rytim dna neni.A kluci se naucili zrat z hladiny potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 14:59 Maurik – Tajtrdlíci
Stále jsem je chtěl a četl o nich taky docela dost, ale realita opravdu zkouší moje nervy a co vydržím :-) Celá rodina koukáme jak se ty dva co máme zaboří hlavou kolmo do písku a rejou a vrtají o sto šest. To by tak nevadilo, ale jdeme spát a ráno mě stojí na těle každý chlup když vidím tu pohromu! Tolik volného prostoru, ale neee, oni musejí vyhloubit jámy snad kolem všech kytek, nejvíce u té mé rozrůstající se travičky v popředí. Jsem zvědavej jak dlouho to vydržím :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:33 Kindr Re: LiborSprysl
Mam dva 12 a 14 cm kousky z akvaristiky.Asi je nikdo nechtel,ze jim tam tak dorostli.Tak,ze bych jim dopral vetsi prostor aspon pres leto.A zkusim nekde nastudovat,zda by se tam dali rozmnozit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kindr
Podobně jako ancistrus...pokud nejsou příliš velké výkyvy, zcela bez problémů snáší pobyt v jezírku, dokonce se množí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:41 Kindr
Dobry den.Tyto rybky snasi teplotu 18st.Rad bych se optal,zda by jim slo doprat letni vypusteni do rybnicku nebo nadrzky?Nema stim nekdo zkusenost??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2012 16:05 Muž lubaan [61] Re: Askanius
Kropenáčů bych se nebál.Oni jsou sice jak buldozeři,před nikym neuhnou,ale ostatních ryb,ani malejch si nevšímaj.Akorát trochu přehrabujou písek,takže pro pěstování kobercovek nemají pochopení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:52 Askanius – Panceřníčci
Dostal jsem panceřníčky(2 kropenaté a 1 černopruhého), vím tento poměr není dobrý, ale kdyžtak dokoupím.Mám jen dotaz jestli mi nebudou dělat paseku mám středně osázenou nádrž 150l a vní jsou např.Neonky,mečovky,skaláry....menší než neonky není nic.Prosím o radu.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:23 matysek532 Re: LiborSprysl
Tak se mi nesměj smich už před hodně lety jsem choval všelijaké živorodky, různé nenáročné rybky atd... teď jsem se k akvaristice zase vrátil a objevil tuhle nádhernou rybku - pancéřníčka :-) tak chci aby se v akvárku měly dobře..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14838-pancernicek-kropenaty--chov?od=26