Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
Podle cen zde v atlasu bych se vůbec neorientoval, jsou velmi orientační. Navíc dole ve výpisu "Zakoupeno" se dá najít, že je různí lidé koupili za různé ceny, viz "59 Kč (Sklorex 12.02.2014), 59 Kč (Sklorex Brno 29.03.2013), 17 Kč (Třeboň 25.03.2013), 54 Kč (Dříteč 01.02.2013), 30 Kč (Aquaburza Ova 29.07.2012), 25 Kč (Akvaburza Brno 10.03.2012), 35 Kč (Burza Usti n. L. 18.06.2011), 25 Kč (Burza-Ládví 15.03.2009), 20 Kč (akvaristika Kroměříž 18.09.2008)".

Je to možný, také jsem na to koukal, ale cena se mi nějak nezdá, já je mám ks za 20 Kč.

Prosím, kerejpak to je pancéřníček? Děkuji

Ale jasně, asijská. Hýčkány obě...druhým byl flowerhorn...mají ho jako mazlíka, samotného v nádrži, klidně 40 čísel a jsou to pěkně mastné ryby...
Ale původně to byla samozřejmě ta asijská. Jak vlivem výskytu, tak vlivem mytologie(podobnost s drakem). Kdy se mohla dostat americká arowana do asie fakt netuším, ale bude to asi dost novodobá záležitost. Ani nevím jestli už má americký druh nějaké novější formy. Ta asijská se přece jenom už delší dobu šlechtí a z farem taky pochází ty nejdražší formy
Flowerhorn je pro mě jen další zrůdička v akváriu, ale samozřejmě to nikomu neberu, pokud se mu líbí
Ony jsou hýčkané obě!
images.todre.com.ua/… ...tady jde také o jistou jedinečnost, z níž se odvíjí cena...
Asijská arowana : Scleropages formosus
Asi zlatá rybička

Starší reakce
ta oranžová taky tetrazona

A to ich máš stále v tej fľaši?
Ta tmavá parmička čtyřpruhá mechová
Starší reakce
Mladé jedince mávajú často inú kresbu ako dospelé ryby.

Děkuji za reakci, stránku planetcatfish.com jsem procházela a na lorikárii pod názvem Hemiloricaria wolfei jsem narazila, ovšem ta kresba je úplně jiná - tmavé skvrny vytvářejí souvislejší pruh. Původně jsem si lorikárie určila podle zdejšího atlasu jen podle fotek, co se mi zdály nejpodobnější. A protože jsem je kupovala pod názvem lorikárie, bez dalšího určení, hledala jsem něco podobného pod tímto názvem. Pak jsem ale časem narazila tady v diskusích na krunýřovce vláknoocasého a ty fotky se mi zdály docela podobné. Přidávám ještě jednu fotku. Vypadá to, že zůstanu taky jen u určení na lorikárii, tedy Rhineloricaria.
Řekl bych viz. odpověď pro Lenku.
Tiež mám doma ,,udajne Loricariu filamentosu,,. No vzhľadom k tej variabilite to nedokážem a ani nemôžem tvrdiť na 100%.Mám ich od chovateľa - rodičia dovoz anglicko.Sú u mńa v tak zarastenej nádrži,že ani netuším či tam sú a koľko mi z pôvodne donesených ostalo.Po spojazdnení steny pôjdu do vlastnej nádrže.Konečne budem môcť trocha lepšie pozorovať.
Dasyloricaria filamentosa (krunýřovec vláknoocasý) jako druh běžně chovaný v akváriích je omyl minulosti. Kdysi kdesi došlo k špatnému určení či záměně a od té doby se to dlouhá desetiletí traduje. Dnes se ví, že všechny druhy rodu Dasyloricaria (je jich celkem jenom pět) měří 20–25 cm, někdy ještě o pár centimetrů víc, což ony údajné Dasyloricaria filamentosa v akváriích nedorůstají ani náhodou. Na fotkách (druhá a třetí jsou identické, ale to je jedno) je nějaký druh rodu Rineloricaria, ale jaký, to se prakticky nedá odhadnout. Na stránkách Planet Catfish, kam vám dával odkaz prasan, si můžete prohlédnout spoustu fotek, ale vzhledem k variabilitě kresby i zbarvení těžko najdete identickou s vašimi rybami. Pokud jste si ty ryby pořídila pod nějakým jménem, tak záleží na hodnověrnosti zdroje, jak moc mu věřit. Bylo-li to přímo od chovatele, spíš bych věřil. Pokud jste na Rineloricaria wolfei přišla sama podle nějaké fotky, byl bych opatrný. Jenom na vysvětlenou - na Planet Catfish najdete tenhle typ lorikárií pod rodovým jménem Hemiloricaria, který se však aktuálně nepovažuje za platný.
Jaroslav Hofmann
Potreboval bych poradit jestli nahodou nevite co muze byt za rybu pod nazvem Teternuch.Prý to ma byt vetsi cichlida podobna delfinovi jak mi pan řekl ale nemel foto na poslani a ja internetu ani podobny nazev nenasel tak se ptam.dekuji

Taky mám podobnou,ve zverimexu tam bylo napsaný jenom Beta ,pán mě řikal že se má chovat jenom jedna že jinak na ostatní utočí,nevíte taky jaká je to přesně Beta?
Betta splendens var. crown tail samec
Starší reakce
U nás mrenka nádherná, alebo botia macracanta. Tiež ryba do veľkých nádrží, dorastá v zajatí do 30cm!!
prntscr.com/…
Poprosila by som vás identifikovať tú zadnú rybičku. V predu je mrenka žraločia. Ďakujem pekne za pomoc.
Krom té bojovnice (a s odřenýma ušima těch čichavců a parmiček 4-pruhých) do takového akvária nepatří ani jeden druh. Tohle nebude fungovat a nečeká vás nic hezkého :-/ s tím se bude muset něco udělat. Tomu pánovi bych to omlátil o hlavu
Nefantazírujte o rybách, o kterých nic nevíte.
Ne, nemáte jednopruhú.
1. Parmička Denisonova (Sahyadria denisonii, dříve Puntius denisonii)
2. Pangas !!! (metrová komerční ryba, ano, ta z mrazáků v supermarketech), zřejmě spodnoký (Pangasianodon hypophthalmus)
3. Parmička čtyřpruhá (´Systomus´ tetrazona, dříve Puntius tetrazona), mechová forma
To máte všechno v tom devadesátilitrovém akváriu s karasy, resp. závojnatkami, čichavci atd.? Na to se dá říci jenom "pámbu potěš".
Jaroslav Hofmann
dakujem, za dobrý tip podla
www.wetwebmedia.com/… mám jednopruhú a tá trojka má byť čosi zelené, viac som si z názvu nezapamtala


prosím čo sú to zač, nech si môžem dopísať do prezentácie, nafotit ich bola úúplna kalamita...
Máš ty samé na fotce o čtyři příspěvky starší - je to parmička čtyřpruhá.

Co je to za rybka?
Tady by asi nebylo od věci založit prezentaci. Tyhle dva druhy spolu nebudou nijak extra vycházet a celkově se zdá, že tam bude možná pár dalších problémů.
Jinak je to opravdu 1) Parmička čtyřpruhá, mechová forma a 2) Skalára amazonská (a na to člověk nemusí být zrovna expert, což je další důvod pro tu prezentaci)
mrenka machová, u vás zrejme parmička mechová, opravte ma prosím
Starší reakce
Pangas, i když je to nemilé, tak rovnou dát pryč, takovým rybám je i 1000 litrů málo.

Hezký den, chtěl bych se zeptat. Co je to za rybu, dostal jsem před pár měsíci k narozeninám a chtěl bych zjistit co to je?
Starší reakce
Skvrnity, albin, asi aj zavojova forma.
I když mu není moc podobný.Je to Skvrnitý.
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
Přidat reakci
1 ...... [30] ...... 72
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 228742x