Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 09:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
Taky mám takhle tlusté neonky :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 09:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Wanderer
Utratit. Dříve či později oko praskne/vyvalí se ven a ryba stejně umře a může nakazit ostatní. Léčení 1 Neonky asi nemá valný smysl.
PS: na fotkách jsou skoro všechny Neonky nezdravě obtloustlé, takže to může být větší problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2017 08:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wanderer
-zřejmě se bude jednat o nahromadění tekutiny v oku včetně další vzniklé (vznikající) bakteriální infekce
-odlovit ,separé léčba acriflavinem ,pokud je to v počáteční fázi tak je zde možnost léčby
-zlepšit podmínky v chovném akva ,mrknout na filtraci ,nebo na odkalení ,třeba i častější třetinové výměny vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 22:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Myslim, že oko vypadá normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wanderer
- krom toho vyboulení ,je oko standartně zabarvené? zakalené? je porušena rohovka?
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všiml jsem si jedné neonky s vybouleným okem. Něco málo se mi podařilo vyfotit. Mám to nějak řešit? Je to úraz? Nemoc? Deformace? Je fakt, že tam mám pár trochu zkřivených. Funguje normálně, žere, plave, vzhledem k mému počtu neonek a zarostlé nádrži bude lovení docela problém, ale kdyby mi nic nezbylo...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 22:15 R Muž ctibum [6939] Re: betty
Zaregistruj se, založ prezentaci nádrže, vyplň maximum pravdivých informací a aktuální fotku nádrže. Jinak ti nikdo moc konkrétně neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 21:33 betty – bílé fleky neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Prosím co mám dělat s tímto problémem? Černá neonka má na těle bílé fleky a červená má z boku jakoby ránu..? Jsou zatím jen dvě cca z 30 neonek. Stačí to přeléčit, případně čím? Nebo je raději z akvária vylovit? (Ještě mám dotaz, 3 černé neonky jsou na jedno oko slepé. Mají místo oka díru. - Ale mám je 3 měsíce a jsou jinak ok. Může se to stát nebo je to vážné?)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 16:03 Muž paulo [58] Re: Magic
Tohle se mi taky děje na neonkach, taky bych to viděl na plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 13:52 Muž Magic [879] - Rostliny – Pleseň?
Fotka k příspěvku Dnes som si na jednej neonke všimol veľkú bielu bodku na pravej strane za análnou plutvou, kým plávala vo vode, vyzeralo to na pleseň. Takto vonku to už vyzerá všelijako, zatiaľ som ju izoloval a dal prvú eshu 2000.

Keď už sa mi ju podarilo vyloviť, má zmysel i otázka - má to zmysel liečiť? Nebude to už len trápením?

Iné symptóny neboli, farbu nestráca, neotiera sa, nestraní sa a pláva s húfom, žerie.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 09:43 Žena tramtra [3202] Re: lacewings
Díky za Váš pohled, trochu se mi ulevilo...budu mít oči na stopkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2017 09:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: tramtra
-podle uvedeného se nemusí jednat o vámi stanovený typ onemocnění "Krevničku rybí"
-dokonce bych řekl že na 99% se o tento typ onemocnění nejedná ,vnější příznaky tohoto typu onemocnění nejsou na uvedených rybách viditelné z uvedených foto
-samotné projevy chování ,tak jak je popisujete lze přiřadit k celému druhu typových onemocnění plísní ,bakterií ,bičíkovcům , včetně i uvedených motolic
-nejspíše uhynuly doplněné 2ks ,které již nějakým druhem onemocnění byly postiženy
-pokud by se jednalo o Krevničku rybí ,tak tam nemáte už ty sekernatky ,které jsou podstatně náchylnější ,včetně ostatních ryb ,které nevykazují žádné příznaky
-doporučil bych zvýšenou sledovanost chování ryb po nějakou dobu a v případě se znovu ozvat
-váš postup usmrcení byl zcela správný ,ve zbytku opatření ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:56 Žena tramtra [3202] – neonky a Sanguinicola inermis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych potvrdit mou domněnku, že moje neonky měly Krevničku rybí a poradit jak postupovat dál.
Příznaky první ryby (fotka 1,2): často mimo hejno a stojící u hladiny, blednoucí červená, odchlíplé a zarudlé žábry. Utracena 22/9, podle fotek neměla žábry úplně vpořádku už v červenci.
Příznaky druhé ryby (fotka 3,4): mimo hejno u hladiny pod úhlem 45 st., apatická - nebyl problém ji vylovit. Obě ryby jsem odlovila a utratila dřív než by uhynuly.
Akvárium funguje rok, neonky mám od začátku a takové příznaky nikdy před tím neměly. Šneky jsme donesli jako vajíčka už na prvních rostlinách (levatky, kružníky a lasturnatky), koncem června přibyly dvě neritiny z druhého akvária, kde byly asi měsíc. Nedávno jsem přidala čtyři piskořky, ale to už první neonka byla nemocná. Je možné, že rybky byly nakažené už z akvaristiky? - pár neonek jsem totiž před vypuknutím téhle lapálie dokupovala. Jak dlouho od nakažení trvá, než se projeví popsané příznaky u ryb? A měly to jen neonky, žádné jiné ryby (sekernatky a pancéřníčci) takové příznaky nemají. Mám pro jistotu vychytat všechny šneky, jestli je to vůbec možné nebo je dokonce záměrně vyhubit!? Dát neonky do karantény a čekat? Dají se vylíhlí jedinci krevničky nějak v akváriu zničit? Je potřeba vyměnit i filtr? Poradíte mi někdo zkušený, jak postupovat dál, prosím? Děkuji moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2017 12:43 R Muž ctibum [6939] Re: Ballin
Založ prezentaci nádrže a vyplň co nejvíc informací o výbavě, údržbě a osádce. A přidej aktuální fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 12:14 Ballin – taky o neonkách...
cau lidi, potreboval bych radu skrz nemoci i neonek,protoze je spolecna pro cele me akvarium, nebo je problem jiny....me akva ma 300 litru, je spolecenske myslim ze zarostle cca z 50 procent,mam ho pul roku/ neni to me prvni/. pokud jde o osadku tak neco plave nahore, neco uprostred neco dole,klasika + mini krevetky hromady sneku se kterymi uz uspesne bojuji dve heleny...tak ted k memu problemu. za pul roku jsem nezjistil u ryb ani krevetek zadnou nemoc, jsou krasne ciste, zive, zerou, presto mi za pul roku umrelo cca 6 ryb z pro me neznamych duvodu, jedinou pricinou co jsem vysledoval je hubnuti, vzdy ale jen dany jedinec a sice dve neonky, samecek zivorodky, jedna Přísavka thajská a tusim jiny druh neonky a jeste neco hned na zacatku. musim uznat ze slozeni rybi osadky neni uplne idealni,presto jsem si nevsiml toho ze by se ryby navzajem napadaly mezidruhove, jde spis o boje o uzemi v ramci jednoho druhu napr. u te prisavky. a pres to ze mam v akvariu i dve vetsi ryby urcite nevhodne ke krevetkam nechavaji je byt,naopak se odklidi z cesty kdyz na ne narazi, to jsou parmicky cervenoocase...zadna nemoc ani situace neodpovida nicemu na co se mi podarilo narazit a momentalne mi v hubenem stavu presto ze basti a krmeni dodavam denne plave prave jedna z tech prisavek /ostatni ryby jsou ok/ za kazdy napad budu vdecny,nejde sice o ryby nijak vzacne presto se s tim piplam a nechci aby mi tam nakonec lezly jen dve heleny a krevetky.diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 11:13 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Video. youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2017 11:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-nasadil bych širokospektrální léčivo sera omnipur
-použitelná je akorát ta první foto ,to ještě bídně ,proto ta aplikace "Širokospektrálního léčiva" nebot to nejde přesněji určit
-přeléčit všechny dovezené ryby z burzy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 10:41 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
jen suche. žive jsem měl naposledy před měsícem a to patentky ze sudu z vodou deštovkou.
možná je ta změna. Prvni čeho si všimnu je bila tečka vystouplá z těla.
Na boku kousek za žabramy (na foto prava strana při pohledu na tlamu) je vydět vystouply utvar trochu do žluta.
na konci ploutve je taky jeden menší šupiny nevipadaji odstaté.

Lacewings: Jsi byl rychlejší než se mi povedlo dat trochu slušnou fotku:-(

u fotek sem nedopsal podezdřeni na obrněnka hruškovitá mohlo by být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 10:32 Muž Driv3r [236] Re: Driv3r
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku foto co tohle? v začatku by to melo byt bez zjevnych zmen.pozoruju to od nakupu ryb z burzy v praze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 10:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-stále platí již uvedené ,,příště raději to foto včetně popisu útvarové části,,
-bylo ted v posledních 7 dnech krmeno živým krmením?
-velikost útvarové části a zda došlo ke změné vývoje (např.strupovitost útvaru) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 10:01 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Tak už to maji 2 neonky .
1 za prsní loutví a druha ma na sobe 3 .
na skalarach ani pancikach nic není.foto zde.
Rybi jsou aktivní žerou nepozoruju změnu chovaní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 14:35 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Bilá tečka uprostřed jasnější vystoupla.na okrajích šedá.
Věř mi ja to zkusil ale tel ted fotí děsně a nebylo nic znát.asi umírá.(tel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2017 12:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-tečka ,tam to je o velikosti a tvaru té částice, ohraničení atd.
-příště raději to foto včetně popisu útvarové části , ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 11:17 Muž Driv3r [236] Re: lacewings
Trefa :-O foto se nedařilo. udržba pravidelná 1x14dni 1/3 vody.tečky na rybě bilé jakoby vystouple na těle ryby. ryba bez změny barvy,tvaru,aktivní.žrala v pořadku, oči ok.
změny jen ty 3 tečky.
1- Uprostřed boku,L strana
2- pred začatkem ocasni ploutve L str.
3- nad řitni ploutví. P str.

šupiny jen v okolí míst teček odstavající.
těd me napada že už to jedna tahle?nebo jina? už jednou měla a samo jí to zmizelo ale tečka byla jen jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.09.2017 09:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-odstáté šupíny nemusí jednoznačně znamenat infekční vodnatelnost ,mohou být pouze reakcí na zhoršený imunitní stav ryby v rámci projevu druhu onemocnění
-"odstáté" a "žježené" šupiny jsou dva zcela odlišné stavy
-bílé "tečky" mohou být diagnostikovány až ke třem druhům typů onemocnění s odlišnou formou léčby
-nelze se proto divit ,že na tento příspěvek nebylo reagováno ,obzvláště pokud tazatel je aktivním návštěvníkem fora a zná postup ,jak správně vložit dotaz k případně možnému určení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 10:08 Muž Driv3r [236]
Dnes sem utratil 1 neonku v rámci zdraví skupiny. Měla na sobě 3 bílé tečky jakoby vystouplé a trochu odstate šupiny.infekční vodnatelnost? Hned jsem měnil 1/3vody a přidal sůl. Ostatní jsou v pořádku nic podobného na nich není vidět.byla to jedna z prvních.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 22:58 Jan Bísek
Jak jsme napsali, od vyblednutí do této fáze 14 dnů. Teď žádná další příznaky nemá. Dorazíme na sraz, tedy budeme se o to snažit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2017 17:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-podstata tohoto typu onemocnění je ve vnitřních orgánech v játrech,ledvinách a případně i na pohlavní žláze
-důsledkem vzniku jsou dusíkaté látky ,nejspíše již z velkochovu (viz.inkubační doba)
-ovlivnit tento typ onemocnění jde pouze velice dobrým prostředím a krmnou složkou (latentní stadium)
-životnost ryb je okolo jednoho roku
-pokud bych měl okomentovat uvedené foto ,tak tohle není důsledek jednoho dne ,viditelné příznaky tak 3-4 dni zpět ,musely být markantní
-léčba neexistuje-(neověřeně lze použít léčivo na Hexamitu ,ale je to pouze prodloužení útrpnosti ryby)
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 15:48 Jan Bísek Re: lacewings
A co s tím? Separovat do samostatného akvária? Ony ty rybky vypadají dobře a pak najednou ne. Napadá to i pancéřníky? Máme je teprve 3 týdny. Neonky před tím byly v 60l akváriu. Krmení mají pestré, dáváme vitamíny, voda čistá, teplota 25, testy dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 15:32 Maq Re: lacewings
Ichthyosporidium hoferi: Pokud jsem se tenkrát v diagnóze nemýlil, tahle potvora mi klátila cichlidky před 20 lety. Pomalu ale jistě. Velmi tristní zkušenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2017 15:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-ichtyosporidióza (Ichthyosporidium hoferi)+kožní bakterióza
-inkubační doba nemoci je až půl roku i déle
-samozřejmě pouze můj odhad ,bez rozboru nelze stanovit uceleně
-kontrola ostatních neonek v hřbetní a břišní části
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 14:44 Jan Bísek Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady jsme to nějak nafotili:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2017 12:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-odlovit a nafotit detail-vyfotit i ten "kořen" ocasu
-rybu následně utratit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 11:57 Jan Bísek Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku od prvního, viditelného příznaku do tohoto stavu cca 14 dní. měníme obden 30% vody, všechny testy dobré
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2017 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-tak ten vřídek vyfotit a vložit
-nesmíte moc dávat věci do souvislostí ,co se dočtete k jednotlivým jednotlivým nemocem
-pokud není přímo určen původ nemoci ,prozatím bych vyčkal ,nebot je to "příznak" onemocnění pouze jednoho druhu ryb v akva
-je zde i možnost genetické poruchy ,tak ,jako je tomu u "modrých neonek"
-s ohledem na prováděné léčby ,mohla být vytvořena i rezistence na používaná léčiva
-atd. FOTO!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 10:56 Jan Bísek – asi je konec
Tak máme definitivně nějakou nemoc neonek, která nereaguje na léčiva na plísně, parazity a bakterie. Vypadají jako při hmyzomorce, vyblednou, kroutí se, udělají se na nich takové vřídky, dnes další rybička jde ven. Když utratíme neonky, máme ještě pancíky, kteří jsou naprosto v pořádku. Bohužel jsme přehazovali kytky i do vedlejšího akvária k Bettě. Jak máme postupovat? Můžeme založit znovu 60l, dát pancíky jinam, vyhodit vnitřek akvária, včetně náplní filtrů? Kořeny vyvařit, nebo vyhodit? Můžou to roznášet i pancíci? Jde to přenést třeba na kytce nebo nůžkách? Poraďte, jak začít znovu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2017 12:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
- nikam , zcela nevhodné k histopatologickému vyšetření
- histopatologická vyšetření se řídí specifickým odběrem vzorků do fixační tekutiny
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 12:22 Jan Bísek – Kam odvézt mrtvou rybičku?
Chtěli bychom zjistit, co za nemoc jsme přitáhli ze Zverimexu a ukončit dohady. Ostatní ryby vypadají zdravě. Chceme znát inkubační dobu nemoci, abychom věděli, kdy můžeme doplnit akvárium. Máme zamrzlou utracenou Neonku. Kam jí odvézt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2017 14:56 Jan Bísek Re: lacewings
Děkujeme, Ella a táta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.06.2017 14:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-jak již jsem uváděl ,tak -Tetry červenohlavé jsou zatíženy "většinově" zcela jiným druhem onemocnění-
-u nich je specifika projevu nemoci i zcela jiná ,jak již jste ostatně sama v příspěvku naznačila
-jedná se o vředový nespecifický syndrom,vyskytující se většinou v prvotní fázi na hlavě a následně se rozšiřuje do dalších oblastí
-tento druh onemocnění nemá nic společného s "neonkovou nemocí" ,pouze snad jen to ,že se jedná o neléčitelnou nemoc končící mortalitou ryb
-několik případů tohoto typu onemocnění u Tetry červenohlavé je dokumentováno a diagnostikováno ,zde na Rybičkách .net včetně fotodokumentace k možnosti porovnání
-celá řada onemocnění je v rybách v latentních stádiích ,které se rozvinou nějakou impulsivní složkou, jsou skryta a ryba nejeví známky onemocnění, atd.

-k současnému akva
-pokud jste se rozhodli rybu utratit, nemusíte kupovat okamžitě uvedené léčivo
-citace ,,Jen nevím, čím jsme to vyrobili?,, tady se lze pohybovat pouze v rovině spekulativní ,bez použití laboratorní diagnostiky s přesným určením
-už samotný fakt používání odstáté vody ,případně z použitého substrátu ,zavlečením s kytkou , sítkou na ryby , fajfkou , atd.
-v případě jakéhokoliv dalšího příznaku výskytu onemocnění doporučuji konzultaci zde na foru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2017 13:55 Jan Bísek Re: lacewings
Tetry červenohlavé měly nejen fleky, ale i takové bílé vředy, nežraly, byly zmatené a hynuly, skoro každý den jedna.
Máte pravdu, tenhle projev je jiný. Vyměníme vodu, vylovíme rybičku a koupíme nové léčivo.
Jen nevím, čím jsme to vyrobili, když se tak staráme o akvária.Abychom to neudělali znovu. Děkujeme moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.06.2017 12:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-citace z deníku- Neonky přežily zavlečenou neonkovou nemoc, po které jsme museli utratit Tetry červenohlavé
-pokud by se mělo skutečně jednat o "neonkovou nemoc" tak příznaky by byly markantnější ,malátnost ,špatný příjem potravy ,deformace páteře ,bělavé skvrny narušující modré neonové zabarvení ,včetně zeslabení barevnosti do matového zabarvení = celková kachexie ryby, prostě neléčitelné a ryby by nepřežili
-k problematice
-tady bych jedince odlovil a utratil ,jedná se s největší pravděpodobností o mykozu
-léčba jedné ryby je neefektivní,případně pokud se ni rozhodnete ,tak léčbu provédst zvlášt mimo hlavní akva
-použijte léčivo Sera mycopur obsahující - acriflavin ,síran měďnatý ,chlorid mědi
-samotný arciflavin by mohl být v tomto případě neúčinný ,na základě již předchozích použití léčiv
-vodu do akva nenechávat odstát ,zbytkový chlor rybám nevadí ,spíše působí pozitivně ,odstátou vodou zanášíte další stádia bakterií ,mykoz a plísní do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2017 11:55 Jan Bísek Re: lacewings
matnou přední polovinu těla, hřbet nejsvětlejší a jednu šupinu odchlíplou. Není tam viditelný potah nebo plíseň. Není nafouklý, jiné šupiny nejsou odchlíplé, nikde žádné puchýře, ani vředy, normálně plave s ostatními a žere. zkusíme si půjčit foťák, mobil je nanic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2017 10:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-nejedná se o "neonkovou nemoc"
-kolik je takto postižených ryb-neonek
-na to hřbetu to "šedivé" ,popište povrch na šupině ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2017 10:51 Jan Bísek Re: lacewings
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2017 08:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-tyto obecné příznaky lze hned uvédst k několika druhům onemocnení
-prezentace,foto postižených ryb,obsáhlejší výklad symptomů projevu nemoci a chovu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2017 01:20 Jan Bísek Re: lacewings
Neonky matní a ztrácejí barvu od hřbetu dolů. Plavou v hejnu, žerou. V akváriu jsou ještě malí pancéřníci. Jak zjistíme na 100%, co se děje? S jakým onemocněním jsme to mohli zaměnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2017 23:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-Tetry červenohlavé jsou zatíženy "většinově" zcela jiným druhem onemocnění
- tzv. "neonková nemoc" hmyzomorka rybí (Pleistophora hyphessobryconis) je poměrně dobře zaměnitelná za zcela jinný druh onemocnění
-pokud jste si jista správnou diagnostikou ,tak léčba léčivem eSHa 2000 při rozvinutém onemocnění bude neúčinné
-kytky vyhodit ,ryby utratit ,zbytek dezinfikovat 1% chloraninem po dobu 36-48hod
-musím vás upozornit na možnost infikování ,přes poranění pokožky ,nemoc je přenosná "mykobakterií" na lidský organismus ,u tohoto typu onemocnění;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 23:22 Jan Bísek Re: lacewings
ZOO Braník, Eshu 2000 jsme koupili a použili sami již před tím. Bez výsledku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 21:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ella
-kdo diagnostikoval - tzv. "neonkovou nemoc" hmyzomorka rybí (Pleistophora hyphessobryconis) ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka--nemoc?od=301