Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dusičnany a dusitany

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Dusičnany a dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:37 R Muž romant [27987] Re: dair
Vyměň polovinu akvárka, protože pokud je ta hodnota takto vysoká, tak to už je napováženou.
EDIT: Krevetky Ti jenom poděkují. Zblbnuté budou, pokud budou mít ty dusitany takto zvýšený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:35 Muž dair [29] - AsieRe: romant
A co na kazdoneni vymenu vody krevetky? nebudou zblbnute z toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:35 Muž dair [29] - AsieRe: PepaV
ahoj. plati 0,3mg. rano sem menil 6litru vody. ted mam zase ten sami stav. vymenim jeste 10l a juknu na to zase zitra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 09:35 Muž PepaV [30] Re:
karelchess: Vím, že nezměřil. Já jsem holt takovej punitčkář :-) .
romant: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 08:48 R Muž romant [27987] Re: PepaV
Možná zbytečná, možná ne, ale na získání základních akvaristických návyků ideální situace, alespoň si tazatel bude do budoucna umět v takovýchto situacích, který nemusejí nastat jenom při zabíhání akvária, poradit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 08:47 Muž karelchess [45] Re: dair
Určitě, ten fitr se ještě rozjede. Teď teprve, když jsi přidal žívočichy a hlavně začal víc krmit, se bakterie začnou pořádně množit. Takže na chvilku krmení omezit a měnit vodu denně, klidně 1/2. To čerpadlo doufám nejede na plných 300l/h :-D
PepaV: 0.03 by snad ani nezměřil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 08:43 Muž PepaV [30] Re: romant
Při NO2 0,03 mg/l zbytečná práce ne? Ale 0,3 mg/l to jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 08:39 R Muž romant [27987] Re: dair
Ano ta výměna vody Ti pomůže. Budeš tím vlastně suplovat činnost stále se ještě tvořících nitrifikačních bakterií který prozatím po přidání těch rybek nestíhají zpracovávat škodlivý látky a proto se Ti NO2 zvýšilo. Během následujícího týdne by se to mělo srovnat. Tu vodu měň denně 30% a klidně i více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 07:14 Fugee Re: dair
Jak dlouho je zaběhlá nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 06:03 Muž PepaV [30] Re: dair
Jsi se uklepl? Tady píšeš N02 0,3 a v prezentaci máš 0,03 mg/l. Co platí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 05:48 Muž dair [29] - Asie
Zdravim akvaristi. po nasazeni rybek se mi stale zvysuje no2. momentalne mam okolo 0,3mg muze to byt jeste nezabehnutou filtraci? pomuze kazdodeni vymena vody? podrobnosti v prezentaci. dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 23:11 looqek Re: Sid
da se zde i za 1.50kc/litr kopit voda s hodnotou 0.20mg/l ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 20:48 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: looqek
1,36 mg Fe/l je mnohem lepší, než (toxická) koncentrace "kolem 20 mg/l", ale i tak jde o hodnotu poměrně vysokou. Ale jako "hnojivo" by mohla být taková voda dobrá. :)
(Pro kytky má vyšší tvrdost /17 dGH/ i alkalitu /17 dKH/.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 18:09 looqek Re: vóťa87
Fotka k příspěvku zasilam posledni mereni z unora :)
Hodnota zeleza je 1.36mg/l, to je v pohode, ne?

Looqek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 07:44 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: looqek
Z pohledu hladiny NO3,NO2, tvrdosti, atd. je to určitě dobrý zrdoj, otázkou je však ta hladina obsahu železa-pokud je pravdivý údaj někde kolem 20mg/L mohlo by mít i negativní dopad na výživu rostlin...Leč to by chtělo podrobit trošce "bádání"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 22:55 looqek Re: romant
Ahojte pro brnaky mam tip.

Dnes mi kamarad doprucil kde najdu kristalove cistou vodu a ja tam zajel a napusil si pro test a i podle posledni mereni z unora by mela mit 2 mg/l a ja nameril podle tetra testu 0 mg/l. coz je super. Je to prirodni voda a jmenuje se to balbinuv pramen. www.estudanky.cz/…
za 0.30haleru za litr je prirodni a za 1.50 za litr je filtrovana.
Otevreno je to nonstop. je to automat.

potlesk

Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:52 R Muž romant [27987] Re: looqek
Určitě by bylo vhodný pouvažovat nad redukcí těch živorodek, protože jejich výkalů je daleko více a jsou na dusičnany daleko bohatší než ostatních rybek, takže to co napsal kolega filipsi je jasný doporučení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:44 Muž filipsi [1296] Re: looqek
No proste problem moc ryb a k tomu malo rostlin. Pokud chces dusicnany niz, proste ti nezbyde nez menit vodu casteji, nebo jeste lepe mit zdroj s mene N.
Zkus si jen tak orientacne odmerit a zvazit, kolik krmeni do akva za tyden nasypes. Kolik N to obsahuje. A pri pristi udrzbe akva kytky co protrhas nech uschnout, opet je zvaz, a opet spocitej N. Hodnoty porovnej. Jiste Te to prekvapi. Jiste dodavas mnohem rychleji, nez kytky berou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:41 looqek Re: romant
no ten zeolit tam mam asi tak mesic, jinak jsem tam mel ten Substrat. takze by to melo byt ok uz pred tim, ale nejak moc neni.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:41 Muž souky [592] - RostlinyRe: looqek
rostlinky nevytahuj a zkracuj je postupně, oni na chvíli zastaví růst, idalní je stříhat je po skupinách s rozestupem pár dní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: looqek
Super, to je podle mě velmi dobrý složení filtračních hmot. Přiznám se, že jsem si už začínal myslet, že tam byl jenom ten zeolit, což by byl průser, vyměnit celou náplň filtru najednou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:31 looqek Re: romant
nn, ve vrchni casti mam z minula biomolitan a ten Eheim substrat pro, v prostredni mam (ted uz) Eheim substrat pro a biomolitan (pred chvili tam byl zeolit a biomolitan) a ve spodni casti mam biomolitan a taky jako by na kousky narezany bily trubicky z keramiky (puvodni od zakoupeni filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:26 R Muž romant [27987] Re: looqek
Jasně, jenom pro upřesnění, ten zeolit byl jako jediný filtrační médium, nebo to byla jenom část toho filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:22 looqek Re: romant
Ted jsem vyndal z filtru ten zeolit a nacpal tam ten EHEIM substrat pro.
Výživný substrát, nebo výřivový kuličky vubec nepouzivam-ani nevim co to je. A odkalovani delam cca jednou za 14 dni (vetsinou kdyz vytrham vsechny ty rostlinky na leve strane abych je pozkracoval) tak hned s tim projedu takovou tou hubici dno a odsaju tu nejvetsi necistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:17 R Muž romant [27987] Re: karelchess
A proč by měl být na začátku. Přeci ten filtr není tvořen jenom tím zeolitem. Tím, že se vymění za funkční médium, tak se naopak kvalitativní parametry toho filtru zlepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:12 Muž karelchess [45] Re: romant
A co ten filtr ještě chvíli nechat běžet, když začíná konečně fungovat, než se stabilizuje celé akva? Aby nebyl zase na začátku... Možná bych tomu ještě tak týden dva dal, měnil vodu, odkaloval a pak vyměnit ty náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:08 R Muž romant [27987] Re: looqek
Tak to je určitě lepší zpráva. Udělj s tím filtrem jak jsem psal, nech mu hlavně klid na práci, což ostatně platí i o akvárku jako celku. Co to hnojivo ve dně a to odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:07 Muž konopnik36 [42] Re: looqek
tetra test mam taky ta žluta barva jen žluta,že tak to je O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:03 looqek
romant: tak se omlouvam, po ted jsem po 14 dnech zmeril dusitany a mam je podle tetra testu mene jak 0.3mg/l. coz je nejlepsi barva v porovnavacim testu. Takze toto je asi dobre, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:53 R Muž romant [27987] Re: looqek
Tak pokud máš dusitany O.3 mg/l, tak to je ta příčina proč Ti občas odejde nějaká rybka, protože se udusí. To všechno podporuje to co tady již bylo napsáno a to, že Ti nefunguje tak jak má ta přeměna amoniaku na dusitany a následně na dusičnany, nebo-li nitrifikace. Vyměnil bych 50% objemu vody v akva nehledě na ty tzv. vyšší dusičnany a postupoval bych s tou výměnou vody podle potřeby klidně denně do té doby než budou hodnoty NO2 na nule. Ten zeolit vyndat a nacpat ten filtr účinnějším médiem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:49 looqek Re:
to konopnik36: tu rostlinku zkusim sehnat, dekuji za tip.
to romant: to mam doma :) vymenim to misto toho zeolitu
to karelchess: dusitany jsem meril taky a mam ho na 0.3mg/l coz si myslim ze je dobry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:47 Muž konopnik36 [42] Re: romant
jj,ja myslel než se akvo rozjede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:42 R Muž romant [27987] Re: konopnik36
Podle mě ty vstupní hodnoty dusičnanů nejsou vysoký, když tak lehce zvýšený, ale normálně fungující akvárko s rostlinstvem si stím musí bezproblému poradit a ještě poděkovat. ;-) Ten problém spíš vidím v nedostečně fungující biologický rovnováze v té nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:40 Muž karelchess [45] Re: looqek
Jen jsem chtěl říct, že hodně lidí má k dispozici vodovodní vodu o těchto hodnotách dusičnanů. A dobře fungující biologický filtr tuto hodnotu vlastně ještě zvýší. Děje se ale tak na úkor amonných iontů a dusitanů, které jsou mnohem více toxické - cca do 0,5 mg/l. Proto bych hledal problém spíše zde, než u relativně neškodných dusičnanů. S řasou je to také složitější, záleží na dalších podmínkách v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:38 Muž konopnik36 [42] Re: looqek
toto mi poradila katerinecka kvetiny.tobudetecubr.net/… tato kytky hodně papa NO3 a tvoje vstupní voda ma dost vysoké NO3 takže když dává odstat vodu ponoř tuto kytku at se trochu napapa pak do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:37 R Muž romant [27987] Re: looqek
Vyndal bych z akvárka a hlavně z filtru ten zeolit a místo něho bych do filtru dal buď biomolitan a nebo nějaký substrát k osídlení bakteriema, třeba Ehfi substrát od Eheimu, nebo Siporax od Sery, to bych pro fungování akvária viděl jako daleko prospěšnější a hlavně jak jsem již psal bych do filtru nešťoural. Když jsem u toho šťourání, neobsahuje dno nějaký výživný substrát, nebo nejsou tam výřivový kuličky a jakým způsobem je prováděno odkalování? Jako nejlepší je volab to dno jakoby jenom polechtat odkalovačem a nerýpat do něho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:29 looqek Re: karelchess, konopnik36
to konopnik36: ano, jednou tydne nekrmim, to sem zapomel napsat. A nova odstata voda co davam ma cca 40-60mg/l.

to karelchess: jako me vylozene neumiraji moc, ale obcas nejaka umre..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:25 Muž karelchess [45] Re: konopnik36
v Praze má přes 40mg/l, já mam v akva asi 10mg/l, takže já přihnojuju :-D
ale koncentrace do 100mg/l běžný druhy nezabije, problém bude jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:24 Muž konopnik36 [42] Re: looqek
2x týdně výměna vody 1/3 i víc,jeden den pauza v týdnu nekrmit,a jaké množství NO3 ma voda co dáváš novou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:20 looqek Re: konopnik36
Promin, krmim jednou denne trosku aby po par minutach uz nic nezbylo. O vikendu obcas 2x denne v mensim mnozstvi aby celkovy objem stravy byl stejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:17 Muž konopnik36 [42] Re: looqek
a to krmení??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:16 R Muž romant [27987] Re: looqek
Ten výkon filtru bych nesnižoval a co možná nejdéle ho nechal dělat svoji práci. Tzn. nečistil bych ho po měsíci, ale až tehdy když jeho výkon viditelně klesne. Po tom měsíci se jeho výkon sníží, to je normální ale ještě to není důvod k jeho čištění, ten bych viděl až tak event. po půl roce při kontrolním otevření. ;-)
EDIT: Ještě otázka na paramtry vstupní vody. Jaký jsou její hodnoty, je braná z vodovodního řadu, nebo je to studniční voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:15 looqek Re: konopnik36
Vubec nehnojim a nikdy jsem nehnojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:13 Muž konopnik36 [42] Re: looqek
nevím jak moc často krmíš???? a zda hnojíš???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:09 looqek Re: Designer, konopnik36
to Designer: vodni hladina je cca 35 cm vysoka a kazdych cca 14 dni ty rostlinky na levo musim zkracovat aby neplavaly pod dne, protoze rostou hodne rychle. Zarivky mam 2x 20W.

to konopnik36: dekuji za radu, dam ho dolu. jen dotaz pomuze to zlepseni tech dusicnanu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:01 Muž konopnik36 [42] Re: looqek
na jedné tvé fotce jsem si všiml,že máš sací koš skoro u hladiny,dej ho cca 3cm od dna at se víc mýchá vodní sloupec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 18:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Rostliny evidentně fungují. Jinak by tak nenarostly.

looqek: Tak když tam máte rybu na dva litry, tak se nedivte. Akvárium není rybí konzerva. Pokud jich tam chcete mít tolik, buď hodně často měňte vodu, nebo přidejte světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 18:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: looqek
Rostliny bez svetla jsou k nicemu. Dokud nad tim nebude aspon 40W zarivek, radeji vice, rostliny nemaji jak fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 18:44 looqek
Fotka k příspěvku Ahojte, mam problem ktery se se mnou tahne uz pres 2 mesice..
Mam 110 litrove akvarko.

Vymenil jsem dno protoze jsem mel vaoenec ktery delal tvrdou vodu (ted mam kremicity pisek)
Od te doby uplynuly minimalne 2 mesice a stale mam ve vode hodne dusičnanu cca 50-100mg/l.
nekolik rybek uz mi plavalo pupkem nahoru :(

co jsem udelal:

1. kdyz jsem vymnil dno a vratil zpet stejnou vodu a po tydnu se mi zakalilo akvo do bileho kalu, precetl jsem si zde ze jsem pako, takze od te doby menim odstatou vodu cca co tyden az 2 tydny.
2. Koupil jsem hodne rychlerostoucich rostlinek, ale celou dobu bez efektu (viz obrazek)
3. cistim pravidelne dno od necistot a zastrihavam listky ktery odehnivaji.
4. koupil jsem Zeolit do filtru ale nepomoha. dokonce ho mam i ze zoufalosti primo v akvarku v pytlikach. Ve vode kterou nechavam odstavat na vymenu mam taky zeolit pro procisteni.
5. muj ext. filtr Atman CF-800 jsem mel po celou dobu na 100% vykonu ale ted pred tydnem jsem ho snizil na cca 50%. Cistim filtr cca co mesic. Kdyz cistim filtr, necistim zaroven i akvarko.
6. Na listech rostlinek se mi tvori rasa ktera je pry tvorena kvuli ducnanum.. :(

Poradite mi prosim co jeste delal blbe? sad Dekuji Looqek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 11:25 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: pepik
A co zkusit dešťovou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 17094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14209-dusicnany-a-dusitany?od=501