Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 17:12 Muž Anubis007 [22]
Rady vylézají i mimo akva, já je mám často v rampě apod, kde je vyšší teplota a ta je domutí se pustit a když špatne spadne, čili tak, že zůstane na zádech, může umřít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2013 16:39 Muž lojzalojzovic [327] Re: návštěvník
5ze 7 je sice dost ale na druhou stranu mohls mít smůlu, jelikož sou všechny z dovozu mohly být načaté - kdoví kolikrát byly voženy na burzu a zpět, pak může jít %úmrtnosti nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2013 13:07 Žena sivon [1714] - PlžiRe: návštěvník
Úmrtnost těchto dovezených plžů je poměrně velká, neustálé změny podmínek prostě nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 11:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: návštěvník
Nemohli umřít hladem, mas vůbec nějakou řasu v akvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 11:38 návštěvník Re: Kryštof
Koupil jsem je na burze, kde celkem živě rejdili v nádrži. Přepravoval jsem je v sáčku s vodou cca 4hodiny. Rozhodně nepodchladly, protože to byl jeden z těch letních dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 11:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: návštěvník
špatné podmínky? nekoupil jste mrtve? kde jste je koupil? jak jste je přenášel? jak dlouho a kde byly, otázek a spekulací je mnoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 10:38 návštěvník Re: sivon
Mají to za sebou. Proč asi chcíply? Jsou na něco extra náchylné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 19:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: sivon
Ja bych nečichal, aby ten náš návštěvník neomdlel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.06.2013 19:17 Žena sivon [1714] - PlžiRe: návštěvník
Zkus k nim čichnout, to vypadá, že už jsou, bohužel, mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 19:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: návštěvník
Nejsou mrtvé?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 19:10 návštěvník – Flinkající se neritina
Je normální, aby 5 ze 7 zakoupených neritin už 14 dní leželo stále na stejném místě? Je to její vlastnost, dávat si dlouhé přestávky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 22:14 Muž oleksakk [4] - MiniakváriaRe: Leja
ano, ano už som ho nechal tak už pekne pobehuje po akváriu ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.05.2013 21:42 Žena Leja [70] Re: oleksakk
oleksakk napsal: Ahojte, mám menším problém - dnes som kúpil neritinu v pohode krasne sa hybala ked som ju dal do akva. Potom ostala otvorená prisatá na dno. Keď som ju chytil stiahla sa a potom začala zas sa pohybovať. Teraz sa prisala o dno zas a zas som ju chytil, zas sa zaklapla potom pohybovala po akva a teraz je zas prisatá o dno čo je s ňou ? Je maličká asi 1,2 cm.

Nějak nechápu, v čem tkví podstata "problému". Šnek dělá to, co šneci obvykle dělávají - chvíli leze, chvíli zase ne! A proč Vám vadí, že je na dně? Moje dvě neritky tam vídám zcela běžně. Takže přestaňte toho nebohého šneka trápit a nechte ho být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 21:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: oleksakk
X-) nechej ji at se aklimatizuje, a uvidíš co bude dál. Navíc často řešeným tématem je umrtnost neritin při jejich zakoupení, udajně je to až 50%, takže dost možná je tvoje ta co má smůlu. a brzo bude OK, sám s tim nemám zkušenost mi žádná po zakoupení neskapala potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 21:10 Muž oleksakk [4] - Miniakvária
Ahojte, mám menším problém - dnes som kúpil neritinu v pohode krasne sa hybala ked som ju dal do akva. Potom ostala otvorená prisatá na dno. Keď som ju chytil stiahla sa a potom začala zas sa pohybovať. Teraz sa prisala o dno zas a zas som ju chytil, zas sa zaklapla potom pohybovala po akva a teraz je zas prisatá o dno čo je s ňou ? Je maličká asi 1,2 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:40 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Wendy2
Wendy2 napsala: ne "vzhůru nohama", někdy má problém se otočit
Vždy má problém otočiť sa, teda ak nie je niečo nad ňou alebo tesne vedľa, o čo by sa zachytila... Ale inak to dokáže byť pekná akrobatka, minule som sledoval ako z listu prelieza na sklo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:29 Muž martin386 [17] - Živorodky
Zatím ji mám jen v krabičce, jelikož zítra jedu domů z intru, tak snad vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2013 20:22 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: martin386
klidně na dno, ale ne "vzhůru nohama", někdy má problém se otočit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:45 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: romant
Takže ji nemám pokládat ulitou přímo na dno ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:43 R Muž romant [27987] Re: martin386
Ráno moudřejší večera a měj jí otočenou tak, aby po vykouknutí z ulity mohla rovnou lézt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:37 Muž martin386 [17] - Živorodky
Zdravím,dnes jsem si z hornbachu donesl Neritinu, už asi hodinu je zastrčená, aklimatizuje se ? Nebo tu cestu nemusela přežít ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 05:58 Muž snehulda007 [850]
Moje neritky taky trávily hodně času nad vodou,ale po přemístění do většího akv. to přestaly dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 05:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: sivon
To je fakt. U mě jsou v pohodě, ale známý našel jednu ve skříni pod AQ a druhou na vchodových dveřích od bytu!!! Ty jsou od AQ cca 2m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:27 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sivon
:) To ja mam ty hodné...už se mi stalo že mi vylezly na přepadový filtr, nebo uplně na kraj akvarka, ale pak se otočili a fičely Z5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 22:16 Žena sivon [1714] - PlžiRe: lojzalojzovic
To je poměrně časté, když ji nevidíš delší dobu je dobré zkotrolovat kryt, může tam být i zaseklá.
Je zvláštní, že pouze někteří jedinci jsou notoričtí "útěkáři" a jiné ani nenapadne lézt mimo vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:43 Muž lojzalojzovic [327] – huraaa
nedalo mi to a hledal sem a hledal a nasel hop , byla zalezla v krytu a ac sem na naho cucel nekolikrat jak mi svitily zarivky do oci tak sem ju prehlid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lojzalojzovic
Neritiny utíkají celkem často.... :-D ale já mam akvarko pořád cele odkryté a nikdy nezdrhly...moji polovičce jo...ale jen co spadla na skřín tak čekala až ji zvedneme a dame Z5 potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:39 Muž lojzalojzovic [327] – vytrvalost neritiny
nemá někdo zkušenost kolik dokáže neritina ubehnout mimo akva? koupil sem si tři a jednu nemůžu najít, prošacoval sem celé akvárko a neni, kryt má vzadu dvě diry pro kable tak si říkám jestli neodešla na výlet, ale kolem stojanu není, tak se ptám jestli mám hledat v širším okolí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:19 Žena Kate127 [74] Re: romant
Ne to ne, týdenně jen měním vodu asi tak 1/3. Takže jsem tam dala všecko možné a budu každý den měnit vodu a budou mít půst a uvidíme co z toho bude či nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:10 R Muž romant [27987] Re: Kate127
O.K. to jsem myslel že je to nějaký týdenní píglování. Tabletu s bakteriema přidat můžeš a co dělat jinak víš. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:08 Žena Kate127 [74] Re: romant
Tak teď to bylo asi po třech měsících. Ani nevím. Proplachuji ho, kdyz uz z něj čouhají řasy na každou stranu a už z něj moc nevytéká voda. Nikdy jsem s vodou neměla nějaký extra problém. Údaje byly vždy dobré. Spíš jestli nepřivlekly nové platy nějakou nemoc, která na nich vidět nebyla, ale projevila se na neonce a ramirezi? Druhá neritina je uplně v pohodě a totéž zbytek rybiček v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:05 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Kolikrát za tu dobu co máš akvo jsi ten filtr proplachovala? Vzhledem k době založení akva(údaj z prezenatce) by to teď možná mohlo bejt poprvé a jestli je tomu jinak, tak to jsme taky na stopě oněch zhoršených podmínek a rozhoupaný vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:00 Muž snehulda007 [850] Re: Kate127
Neboj,až bude smrdět tak to poznáš,protože to je vážně ukrutnej smrad. Vrať jí do akv. a počkej v klidu do zítřka...Ona ti tu vodu hned nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:00 Žena Kate127 [74] Re: romant
Teď mě napadlo, že jsem snad poprvé za ten rok, co akva mám asi při proplachování filtru nedala před týdnem start tablety. Mám je tam dát dodatečně taky? :-D Když už jsem tam dala asi vše co doma mám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:58 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Opět bych to viděl na možnou souvislost právě s tím Tvým prostředím, prostě to vypadá na tzv. rozhoupanou vodu, jak postupovat už jsme si ujasnili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:56 Žena Kate127 [74] Re: Yirka
Tak jsem ji vytáhla a cítit se mi nezdá. I když musím říct, že jsem čichala raději opatrněji. Taťku napadlo, ať ji vylovím do sklenice s vodou z akva a že tam nejlépe uvidím, jestli umřela či ne. Takže teď ji sleduji. Nechtěla jsem, aby její připadný úhyn nějak zkazil vodu v akva, hlavně teď když bojuji u dvou rybiček s nemocemi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:47 Muž Yirka [9126] Re: Kate127
Pokud je po smrti, cítit bude již dnes. Zbytků v ulitě se nejlépe zbavíš krátkým vyvařením a vybráním pinzetou, v případě delšího časového odstupu od úhynu se dá posloupnost vybrání a vyvaření otočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:28 Žena Kate127 [74] – Mrtvý šnek?
Zdravím všechny,

včera večer jsem si všimla, že můj šnek neritina leži na zádech, tak jsem ho tedy otočila tak, aby mohl v případě, že se rozhodne vylézt z ulity v pohodě lézt. Nicméně bylo to večer asi ve 21h a do teď se z místa nehnul a je pořád v té poloze, do které jsem ho špejlí přetočila. Včera přes den prý lezl normálně po filtru. Druhý šnek je v pohodě. Je už po smrti? Nebo mám čekat? Případně jak dlouho mám počkat než k němu budu případně čichat? P.S. jak ho nejlépe "zlikvidovat", abych si mohla ponechat ulitu na okrasu do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
No já to spíš jen ze zajimavosti zkoušel... u mě to mají trochu těší :-D mám 2 a v akvarku plnem krvetek... :-D ale tak davam jim tam mrkev a okurku a na obojím je sem tam vidím tak hlady snad neumřou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2012 19:20 Muž snehulda007 [850] Re: predator3313
Doba vzniku řasy je různá a myslím si že je závislá na množství světla a vodu měním vždycky když měním plexi. Někdy se mi ta voda taky skazí.Ale pokud nemáš těch šneku závislých na řase víc tak bych to neřešil. Jedna neritka si vždycky něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 19:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Beastie
Já bych to zase tak moc neřešil. Myslím, že v každém AQ se kousek nějaké řasy najde, resp. ten šnek si ji najde.
V moji nádrži taky nic okem nevidím, ale zebry jsou fit a jezdí sem a tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: snehulda007
A po jak dlouhé době ti to poroste? a měníš tu vodu ve sklince? já to zkoušel ale voda se kazila a plexi bylo pořád čisné bez řasy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 16:14 Muž snehulda007 [850] Re: Beastie
Já to dělám tak,že dám do litrový sklenice vodu z akva a proužek plexiskla a ám to na okno a porostlý plexi pak dám do akv,ale ne pokaždý se ta řasa povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 14:22 Žena Beastie [320]
Tak jsem strašně dlouho věřila, že mi utekla z akvária, a tudle jsem jí objevila na skle jak mi brázdí okraje. Za ten měsíc co jí mám jsem jí nikdy neviděla ve vodě. Kvůli výměně dna včera jsem jí musela ze skla odlepit, abych jí neublížila, a dát jí do kýble kde byla napuštěná všechna voda z akvárka, a dvakrát mi z něj utekla až skoro na zem. Přemluvit jí, aby se pustila skla bylo náročné, musí se chytit za ulitu a druhou rukou jí lechtat na noze, aby jí stahovala a neměla se za co držet :)))

Pořád má tu velikou díru na špičce, jak mi spadla, koupím jí asi tu sépiovou kost, baych jí pomohla to zacelit :( nepulzuje jí to a nemá v tom infekci, takže dobré, a vypadá to, že se to i hojí. Snad se někdy vrátí do akvária.

PS - pěstuje někdo řasy? do ksleničky vodu na okno a jednou za čas měnit? nechci aby měla hlad případně, tak chci být připravená

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 19:31 Muž snehulda007 [850] Re: Beastie
Nech to na ní,myslim že sebevraždu uschnutim asi spáchat nehodlá ano Pokud se zdržuje nad hladinou,může to znamenat,že je něco v nepořádku s vodou. Prasklina by se měla zacelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 19:19 Žena Beastie [320]
mě se bohužel povedlo nerintinu upustit při vkládání do akva, takže má prasklinu :( moc sem se jí omluvila, ale nějak mě ignoruje, chvíli se schovávala pod kořenem a teď už druhý den sedí na samém okraji akva na suchu ( pořád teda na jiných místech). Mám jí nechat ať si dělá co chce, dát jí kus salátu a věřit, že ví co dělá když sedí na suchu? nebo jí mám přenést do nějakého roztoku něčeho, ať nechytí infekci...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2012 22:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – neritinky
Už se pohla? :-D
Neritinky potřebuji čas, ale taky mají velkou umrtnost když je dávaš do noveho akvarka... :-D a jinak ja nemam zakryte akvarko skoro nikdy, a ony se pokažde zastavi nahoře, mrknou na mě a hodí spátečku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:50 Žena Kate127 [74] Re: muťa
No to snad tak rychle nevyleze, vyrch mám zatím zakrytý tak ze 3/4. Ta moje je zatím fakt skoro na jednom místě :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Kate127
Třeba potřebuje čas na aklimatizaci. Ikdyž u mne lítaly jak šílené - dobře zakryj AQ, aby nebylezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 14:37 Žena Kate127 [74] – Kdy je neritina aktivní?
Zdravím,

včera jsem si konečně pořídila prvního šnečka - je to neritina. Ale nepřijde mi moc akční. Dala jsem ji opatrně na skalku, ze které za celou noc a den max přelezla o pět cm vedle na list a zpět. Tak nějak jsem si myslela, že bude z akvaristiky hladový a bude shánět něco k jidlu.
Dá se říct, že je v nějakou část dne aktivnější a eventuálně by i lezla???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167-neritina-zebra-problem?od=218