Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky Bee

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Krevetky Bee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2012 10:55 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: džara
Zkustil bych to takto :-) i když je Ph nižší mohlo by to mít úspěch. Myslím že to bude super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 09:58 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetky
zdravim vsetkych. mam otazecku: v krevetarku pri CRS a CBS mam hodnotu Ph 6,1 pricom GH 5 a KH 0. vodu misam osmoza+ trocha vodovodnej. 6.2. a 16.2. sa mi vyliahli mlade a zatim drzia v pohode. moze im to nizke Ph ublizit? popr. cim ho zvysit abych nezvysoval KH? za nazory diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:12 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
hele 27 je dost, idealni je tak 22-23 ale hlavni priciny to byt nemusi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 19:35 JagerMaister
ahojte mám dotaz ohĺadom rozmnožovania cbs mám 7 kúskov starých asi 9 mesiacov a teraz samičky začali nosit prvá nosila 3 dni a potom vajíčka stratila a druhá ani deň ... čo to spôsobilo stres by nemal byť akvárko je husto zarastené ... voda 27 stupnov... ? pomer 4 samice a traja samci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:17 Muž hop [26] - RostlinyRe: Semtex
ano tohle je dokonce nej...něco podobného cystám i já na stránkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 14:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Dělení do tříd
Pokud někdo chcete mít přehled o dělení CRS a CBS tříd, mrknite sem:

www.planetinverts.com/…

Je to tu moc hezky popsány s parádníma fotkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 11:00 Muž hop [26] - RostlinyRe: petulevrtule
hele kdyby jsi chtěla děláme krevetárka i se světlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:34 petulevrtule Re: hop
Protože černá je dobrá stydim stydim
No žlutý nemám, mám teď jen red cherry, příští týden mi dorazí Whitky, ty mám do malého. Další bych neměla kam dát...Žlutý sem chtěla původně, ale ze žlutých jsou nakonec bílý...Další akvo je v plánu, ale zatím v nedohledný době...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:28 Muž hop [26] - RostlinyRe: petulevrtule
no spíš nechápu proč jsi měnila to dno....crs jsou hodně chouplostivý na změny a mají rády staré zajetě dno...tam se ti asi změnil i chemismus vody...ideal je Ph6,8 tepl cca 22-24
babaulti ted snad budeme mít, pokud dorazí, no jsou to potvory stejně jako tygři...budto jdou nebo ne, nic mezi tím, tygři taky bud se množí jako o život nebo pojdou. začínám se pomalu chystat na sulawezský krevetky to bude větší maso potlesk
Edit: hele a co žlutásci? ty se nám množí jako o život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:26 petulevrtule Re: hop
Zůstávám jen u Neocaridin, měla jsem i pár kousků babaultových a ty taky po výměně dna postupně zmizely, mám strach, jsou to náročnější krevety a nechci experimentovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:25 petulevrtule Re: Pepan
Když jsem je přivezla, byly to malé, cca 1 - 1,5 cm kusy. Měla jsem je cca půl roku - necelých. Takže stářím to nejspíš nebylo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:08 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Linduš
to musíš trošku nastudovat, koukni na crusta.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:07 Muž hop [26] - RostlinyRe: Linduš
3-4 pruhy bílé, až dolů, bílá sytá kvalitní...bez průhledných skvrn ahoj
to musíš trošku nastudovat, koukni na crusta.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 10:03 Žena Linduš [166] Re: hop
coze hrozný značení :-D
prostředek je teda ss (b)? pěkně proužkované?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 09:47 Muž hop [26] - RostlinyRe: Semtex
hele zjištuju že crs nemají rády moc světla a daří se jim ve vyloženém bordelu na dně...ted se oklepaly 2 samice...a vypadá to že jedna SSS nosí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 09:46 Muž hop [26] - RostlinyRe: Linduš
neukamenuju neboj crystal red(i black) se dělí do tříd podle zbarvení, chovatelé používají 2 typy dělení: K0-K12 čím větší číslo tím více bílé, a druhé A,B,C, S,SS,SSS....kdy C je nejhorší (krevetka je červená s průhlednými proužky) a SSS nejlepší(bílá s minimem červené, tady se to dále dělí podle tvarů červených skvrn..jako třeba SS hinomaru nebo SSS mosura flower, no entry....atdatd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 08:39 Žena Linduš [166] Re: hop
neukamenujte mě, ale těm písmenům absolutně nerozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 08:25 Muž hop [26] - RostlinyRe: Pepan
nepravděpodobné...spíš bych sázel na změnu chemie
až se nám namnoží tak budou k mání...ted tam mám nějaký A a S...ale vypadá to že začala nosit jedna samice SSS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 04:54 Pepan Re - Petulevrtule
Zkuste zapřemýšlet, kdy jste to dno měnila. Pokud se krevetky nemnožily, asi jste u nich měla jenom jedno pohlaví. A je docela možné, že jste vyměnila dno, ony už byly věkově za zenitem, hynuly stářím a Vy to přičítáte výměně dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:21 petulevrtule Re: Semtex
Výměna dna v akvárku jim neudělala dobře :-( Jinak při zakoupení mi z 12 ks těch 10 v akvárku celou dobu žilo...Sice se nemnožily, ale byly tam...Pak proběhla výměna dna a postupně jich bylo míň a míň...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: petulevrtule
To bude asi tím, že CRS či CBS a tygři vůbec jsou náročnější než třeba Red Cherry.
Ale znáš to: čím hloupější sedlák...... tím větší brambory.
Někdo problém s nimi nemá a ani neví co chová.
A druhý se může snažit jak chce a prd. Jako třeba já.

Tak jsem udělal experiment a už se o Krevetky nijak zvlášť nestarám a světe div se, CRS se drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:40 Pepan Re: Pavel
Možná budu vypadat jako kecka, ale šištičky jsem nasbíral asi před měsícem na olši. Sice dost padaly, ale má jich asi litr. Kamarád si totiž vzpomněl, že mi udělá radost a dostal jsem od něj deset včelek, takže jsem musel do terénu na sběr jako troglodyt. A plesnivé nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:30 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Pavel
Kde v této roční době? Na stromech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:12 petulevrtule
Mám doma celý pytel a nepotřebuju je, pokud někdo potřebujete...nabízím výměnou za něco...sbírala jsem celý podzim, ale o crystale jsem přišla sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:49 Pavel Re: JagerMaister
kde teď sehnat olšové šištičky? nebudou plesnivé? o dubovém listí ani nemluvím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 06:38 JagerMaister Re: Eff
možno fakt sa ešte musia zaklimatizovat a šišky a listy zoženiem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 21:42 Muž Eff [417] - RostlinyRe: JagerMaister
Semtex má naprostou pravdu a navíc 4 dny nejsou žádná doba. Počkej ještě 2-3 týdny a uvidíš jestli se zabydlely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:58 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Když jsem nastěhoval poslední krystalky, dělaly totéž, plavaly pořád nahoře až časem po 14 dnech slezly i dolů pro kousky tablet pro ancíky, ale stejně si je odnesly někam na vyvýšené místo potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2010 20:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Když to tu čtu, tak se musím smát.
To že krevetky jsou na plovoucích rostlinkách je normální.
Jak mohlo někoho napadnout, že je něco špatně?
V houští plovoucích rostlin se cítí bezpočněji, je tam teplejší pokysličenější voda.
I malé rybky většiny ryb se schovávají v těchto rostlinkách.
Naše Krevetky z nich mají dokonce něco jako atrakci.
Vozí se na nich po hladině co čeří filtr. Jiné se zas chytí kousků Riccie a pomalu se na nich snáší ke dnu jako na padáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:26 Muž klm007 [114] Re: janmacu
Moje krevety také s oblibou chodí nahoru na plovoucí rostliny, kde oždibují listy a nebo sbírají dobroty z hladiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:51 Muž janmacu [18] Re: JagerMaister
toho si nevšímej,mé krevetky se co chvíli vozí na kořenech plovoucích rostlin,pořád sou na hoře a množí se nadsvětelnou rychlostí hop ,a sežeň jim olšové šištičky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 19:38 JagerMaister Re: gaume
áno su v poho len že suu stále hore mám ich asi 4 dni asi pojdem na dubové listy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 18:38 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: JagerMaister
takze ony jsou naprosto v pohode a jediny, co ti vadi, ze jsou nahore v akvarku? :-)zerou, jsou aktivni a v podstate jim nic nechybi :-) jestli se nesnazi utect z akva, tak bude v pohode i voda, nemuze to byt tim, ze jsou v akva kratkou dobu? chvili jim muze trvat, nez se aklimatizuji.
jeste me napadlo dat do akva dubovy listy, to maji rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 18:31 JagerMaister Re: gaume
20 litrové krevetkárium ,koren ,javsky mach,hygrophilla corymbosa a siamesis ,cladophora ,eustralis stelata ,alternatea , osvetlenie 11w teplota vody 25 stupnov dusitany v pohode krevetky 4x red cherry a 4x bee ;-)
Edit: ked som mal co2 tak sa snažili zdrhnuut ale teraz som ho odpojil tak je to v pohode žeruu v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:35 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: JagerMaister
co nejaky dalsi info o tom, kde je mas. jsou v akva sami? nesnazi se vylezt? zerou, kdyz jim tam neco das? co parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:31 JagerMaister – Bee
ahoj kupil somm si 4 krevetky Bee a od vloženia do akvária sa stále zdržujuu v horných častiach akvária na korenoch pistie vobec nezliezajuu dole čo to mohlo sposobit,mám strach že hladujuu sem tam sa riasa najde ale stačí :-O to hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14127-krevetky-bee