Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být spolu dva druhy krevetek?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mohou být spolu dva druhy krevetek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2021 18:42 Muž Káca [62] Re: lucie.aqua
Ahoj. Mám v obou AQ kombinaci Japoniky s různými Neocaridinami a nikdy ani náznak agrese. Malé krevetky se v pohodě množí. Ale jasně, chce to dost úkrytů, mechů apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:33 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Já mám v AQ mičmač Krevetek, sem tam některá některou prožene, některá se lekne, ale že by se napadaly, to rozhodně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2021 17:04 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Já jsem je míval dost dlouho vedle sebe a Amano nikdy Neocaridiny nenapadaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 15:29 Muž KarásekLut [92] Re: lucie.aqua
Ja mam v akvariu dve krevetky yellow neon (male takze asi samecci) a japonici. Nevim jesi je mozny aby japonici utocili na neocaridiny? Mam tam i jednu krevetku blue dream palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 11:21 Žena lucie.aqua [511]
Měla jsem neocaridiny, množily se, byly super, dokud jsem nepřidala japoniky. Řekla bych, že dravé japoniky mi je zlikvidovaly. Má někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 12:37 Muž Smetany [1226] Re: Šárka
Asi se dá celkem v pohodě mít dohromady třeba oranžové neocaridiny s zelenými babaulti mají celkem podobné nároky.a oním můžeš dát v klidu jakékoli krevety s larválním vývojem ty se nebudou množit a ani křížit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Cyklohentán
Výborná dedukce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:53 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Amatértom
Inak by si nekúpila farebné krevetky :-) Áno, záleží to na vkuse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Cyklohentán
To záleží na úhlu pohledu. Předpokládám ale, že tvůj úhel nebude shodný s úhlem tazatelky ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:34 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Amatértom
Prírodné sfarbenie je najkrajšie :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:22 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Šárka
Ahoj budou se křížit a nakonec to skončí přírodním zbarvením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:22 Silviebaris Re: Šárka
Nekříží se neocardiny s cardinama..Jake to maš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 21:17 Šárka – Krevetky
Zdravím, mohou být spolu krevetky modré a oranžové?
Nebudou se mi křížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 23:56 Muž klm007 [114] Re: Leeila
Neocaridina se vždy bude křížit s jinou neocaridinou. Takže k neocaridině jedině caridina či něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 22:33 Žena Leeila [0]
Může být spolu Neocaridina davidi var. Blue a Neacaridina sakura super red. Přesně mám Neocaridina davidi var. Blue dream a ráda bych k ní ještě jiný druh. Nic náročného, drahého a špatně sehnatelného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 11:03 danysek10 Re: iam
To mám určitě v plánu, jen se tak dopředu informuji, jaké pak mám možnosti. Jak jsem psala výše, asi zkusím potom pořídit buď neocaridiny blue dream, nebo carbon rilli, a uvidím, jak se mi bude ve všem dařit, a třeba časem skončím u více akvárií a více druhů krevetek... Teď mi jde o to, že jeden pán z mého okolí bude mít k odběru tyhle dva druhy krevetek, a pro mě je to výhoda v tom, že si je můžu osobně vyzvednout a nemusíme je složitě přepravovat od něj ke mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 11:01 danysek10 Re: petulinakk
Děkuji za vysvětlení, asi zkusím buďto ty blue dream, nebo carbon rilli, uvidím, jak to půjde, a třeba časem skončím u více akvárií a více druhé krevetek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 09:28 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: danysek10
Doporučuji nechat akvárko tak měsíc až dva zaběhnout bez krevet a pak pořídit jeden druh. Caridiny a Neocaridiny se liší nároky a uvnitř rodů se kříží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 09:28 Žena petulinakk [2016] Re: danysek10
danysek10 napsal: Můj dotaz spočívá v tom, zda jsou nějaké dva druhy u nás sehnatelných krevetek v MODRÉM zbarvení, které by mohli být spolu v jednom akváriu.
Všechny druhy trpasličích krevet spolu mohou být v jednom akváriu :-)

Důvod, proč se často nedoporučuje mít víc druhů spolu je tem, že vzájemným křížením různých barevných variet se pracně vyšlechtěné zbarvení u potomků vytrácí.

Obecně je vždycky z hlediska křížení "bezpečné" mít spolu libovolné caridiny a libovolné neocarididny, jak už psal lacewings.

Pokud Ti jde o modrou barvu, v caridinách je výběr velký, ale zase jsou to krevetky které jsou už náročnější a pro začátečníky méně vhodné (to ale neznamená že pokud si dáš opravdu záležet tak ti nemohou jít).
Neocaridiny jsou pro začátečníka vhodnější (i když i tady platí, že čím vyšlechtěnejší, tím náročnější), ale barva u nich víc kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 12:18 danysek10 Re: JirkaŠčobák
Jelikož začínám, nechci rovnou 2 akvária, první zkusím jedno a když uvidím, že se daří vše jak má, šla bych do druhého, takže prozatím raději zůstanu u jednoho druhu krevet, nebo k nim přidám jiné, co mi někdo doporučí..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.07.2017 10:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: danysek10
danysek10 napsal: .. Můj dotaz spočívá v tom, zda jsou nějaké dva druhy u nás sehnatelných krevetek v MODRÉM zbarvení, které by mohli být spolu v jednom akváriu...
-Ano ,lze chovat společně dvě modré "varianty" ,ale pouze rozličných druhů viz .např.kombinace
-Neocaridina heteropoda var. Blue Jelly x Caridina Taiwan Bee Blue Bolt
-Neocaridina heteropoda var. Carbon rilly x Caridina Taiwan Bee Blue Bolt
-Neocaridina heteropoda var. Blue dream x Caridina Taiwan Bee Blue Bolt
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 10:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: danysek10
Raději si zařiď dvě akvária 30l a do každého dej jinou barevnou variantu. Je to všechno jeden druh (jako bílá kočka a hnědá kočka), křížily by se ti a měla bys směsku, což asi nechceš.
Cherry Red mi dlouhodobě žijí v rostlinném šestihranolu 30l (akvárium pod stolem) a dokonce si drží barvu i bez selekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 09:26 danysek10 – Dotaz- modré krevetky
Zdravím všechny, rozhodla jsem se pro pořízení sladkovodních krevetek, nicméně s nimi nemám žádnou zkušenost, a tak je samozřejmé, že nemám ponětí, jaké druhy mohou být spolu.. Můj dotaz spočívá v tom, zda jsou nějaké dva druhy u nás sehnatelných krevetek v MODRÉM zbarvení, které by mohli být spolu v jednom akváriu... Snad je můj dotaz srozumitelný. Vždy se mi líbily v akváriích právě modré krevetky, samozřejmě pokud to není možné pořídím jen jeden druh, ale pokud jsou nějaké druhy v modrém zbarvení, které spolu můžou být, budu jedině ráda.

Mám možnost momentálně zakoupit druh blue dream, carbon rilly a blue jelly.. Tak případně doplnit, který druh by k nim případně ještě šel ( byl vhodný )..

Krevetky bych měla v nano akváriu od Dennerle, jen se rozhoduji, zda koupit 30l a nebo 60l, spíše se přikláním k většímu, i kvůli údržbě, ale také z toho důvodu, že se tam můžu více vyřádit na rostlinách... Pokud máte někdo zkušenosti s kompletním setem nano akvária 30 l nebo 60l od Dennerle, budu ráda za vaše recenze, zda jsou všechny doplňky k akváriu dostatečné ( osvětlení, filtrace,...) a nebo je lepší koupit si nano akvárium samotné a zbytek dokoupit jednotlivě...

Děkuji předem všem za případnou odpověď, Daniela

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 18:45 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: sharka71
to bude nějaký problém s vodou nebo nemocí. Krevetky zlikvidují mrtvolky čehokoli a jsou i dost rychlé- ze samců formosek je do rána kostřička, mrtvou krevetku jsem v dobře zajetém akvárku nenašel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 16:09 Žena sharka71 [37] Re: iam
Ano, vim, ze se budou krizit. Slo mi o to, ze nachazim pouze cervene krevetky mrtve..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 14:49 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: sharka71
Pokud si správně pamatuju jde o tři varianty jednoho druhu, budou se křížit a barevnost asi nebude nic moc, proto nemusí být mladé tolik vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 12:51 Žena Turbínka [2558] Re: sharka71
Může být. Malá kreveta je hodně dostupná kořist i pro svůj druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 12:48 Žena sharka71 [37] – mohou se napadat?
Ahoj, je prosím je možné, že se napadají různé druhy krevetek mezi sebou? Nemohu nikde nic najít, hlavně mám asi zmatek v těch názvech. Mám od chovatele Green Jade a Blue Dream. Mám i Red Cherry, které se mi krásně množí...po přidání Blue Dream mi přijde, že červené krevetky ubývají a podezřívám právě ty modré z napadání. Je to možné? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 19:28 Žena Turbínka [2558] Re: anonym
Budou se křížit obě varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 19:20 anonym
Krizia sa crystal red a crystal black? Alebo red bee a black bee? Dakujem!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:37 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: pitris65
neocaridinu uz zadnou takze ti toho moc nezbyva... caridina: babaulty, simini simoni, japonica, no a nebo kantonsky ale zalezi na vode... (treba obyc tygry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 18:08 Žena Kytka [2146] Re: pitris65
Mrkni do vlákna o křížení krevetek rybicky.net/forum/6920 , jsou tam odkazy na tabulky, které krevetky se se kterými (ne)kříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:20 Muž pitris65 [9] – Blue Jelly +?
Ahoj!Mám krevetky Neocaridina davidi var Blue Jelly.Chtěl bych k nim dát i nějaký druhý druh-ne modré a ne Red Cherry.Poradíte mi prosím někdo jaké,nebo alespoň nějaké tipy?
Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:43 kitycta – Macrobrachium cf. Mirabile + Neocaridina Davidi var. Yellow
Ahoj. Máte někdo zkušenosti s chovem Macrobrachium cf. Mirabile spolu s řasožravými / všežravými krevetkami? Nevím, jestli tu možu uvádět jiné weby, tak prostě na jistém webu o krevetkách jsem se dočetla, že M. Mirabile jsou mírumilovné a pro rybky i ostatní spolubydlící jsou neškodné, nicméně nemluvilo se konkrétně o krevetkách, tak jsem na vážkách, i když předpokládám, že to platí i o nich. :-) Máte někdo zkušenosti s tímto druhem krevetek? ...nenašla jsem zatím prodejce, ale ani chovatele, tak jestli o někom nevíte...? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:43 radim Re: bali
taky se mi pokřížili ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:37 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepenka
:-D asi kouzlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:22 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Já je měla dohromady..a nekřížili..(teda palmaty a sakury). Už víc než dva měsíce mám sakury odstěhované do samostatného akva..a k mému překvapení mám u palmat cca 2-3týdeního červeného prcka..nechápu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Aforte
Někdo říká to, někdo to..já bych to raději neriskoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:08 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
opak je pravdou. je to vyjímečné ale kříží se. k sobě bych je nedával. a ještě že se to nedávno řešilo na FB :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 19:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Mohou, nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:12 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mohou být spolu druhy red cherry a palmata? Nebudou se mezi sebou křížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 11:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: seic, invalida
To chce nekupovat nic, o čem nevím, co je to zač ;-) Obzvlášť v případě, že by neměly být samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2013 10:49 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
- presne tak, aby to nebyla nejaka orange Neoc. a pak se z AQ stane "laborator genetiky" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.09.2013 10:40 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Jde taky i to co koupíš pod názvem mandarinková smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 00:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: maalamut
Bez ohledu na jakékoliv tabulky se ti krevetka mandarinková Caridina thambipillai nebude křížit s žádnými Neocaridinami, tedy ani s Neocaridina davidi - red cherry, ani s Neocaridina palmata, a ani N.davidi se ti nebude křížit s N.palmata. Takže klidně můžeš mít všechny tři krevetky spolu... pokud ovšem tu mandarinkovou seženeš, poslední dobou jsem je nikde nějak neviděl, ale je fakt, že jsem koukal jen u nás na Moravě. A pokud ji seženeš, tak nejen že se ti nebude křížit, ale ani se ti nebude množit. Zatím nepanuje jednotný názor, jak se množí - jestli jako japoniky s úplným vývojem ve slané vodě (což je většinový názor) nebo jako C.simoni s neúplným vývojem ve sladké vodě. Každopádně i kdyby se množila jako simonky, tak ti žravé Neocaridiny všechny larvy ze dna sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2013 21:49 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkykompletni tabulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 20:15 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Dost brzo se vrátěj k přírodní barvě... hmm taky na to je jakási tabulka ....hledej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 20:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
Vyjdou z nich různe barevné formy a paskvily, ale pokud to tobě nevadí a nebudeš je dal šířit tak si je mužes nechat a křížit, třeba známí nechal cherry a zelene palmaty (aspon myslím) a vznikli mu z toho černé krevule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 18:56 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám dotaz. Proč se vlastně krevetky nemohou křížit? O nic nejde? Druh zůstane zachován. Nebo se něco s krevetkami po křížení může stát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 18:40 S Muž invalida [3881] Re: maalamut
akvakrevetky.wz.cz tady je dost info myslím že někde i tabulka o křížení.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14103-mohou-byt-spolu-dva-druhy-krevetek